2A State Cross Country (Sheridan, WY)

Boys Varsity Cross Country Fall 18-19 · Saturday, October 20, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stSaratoga (WY)4101:33:42.8218:44.56178252837
2ndWyoming Indian (Ethete, WY)4901:34:14.0518:50.81491620212330
3rdBig Horn (WY)5201:34:56.4418:59.286141517242931
4thTongue River (Dayton, WY)6901:37:01.1019:24.2210181922354850
5thRocky Mountain (Cowley, WY)8001:38:52.4819:46.49353240415254
6thGlenrock (WY)9401:41:10.8720:14.1712132742455153
7thLovell (WY)10701:42:31.8520:30.3722633464749
8thWright (WY)11901:41:30.3220:18.0611343638394344
DNPHulett (WY)19:23.6519:23.65
DNPHot Springs County (Thermopolis, WY)25:45.5925:45.59
DNPSundance (WY)35:59.1217:59.56
DNPSt. Stephens (WY)45:46.9722:53.48
Athlete Results
PlaceBib #NameTeamTimePoints
1Jerom Herring (Jr.)Saratoga (WY)17:29.771
2James Caldwell (Sr.)Lovell (WY)17:38.252
3Hunter Skeens (So.)Sundance (WY)17:48.39
4Skyler Drewes (Sr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)17:50.573
5165Maurice Gardner (Sr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)17:56.204
6Zach Simmons (So.)Rocky Mountain (Cowley, WY)18:03.785
7Noah Harvey (Jr.)Big Horn (WY)18:04.716
8Titus Schelling (Jr.)Sundance (WY)18:10.73
9Joey Gonzales (Jr.)Saratoga (WY)18:11.577
10Logan Seahorn (Jr.)Saratoga (WY)18:16.338
11164Donte Duran (Fr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)18:23.819
12Darien Barraza (Jr.)St. Stephens (WY)18:28.81
13Jason Barron (So.)Tongue River (Dayton, WY)18:30.5610
14Jayden Vasquez (Sr.)Wright (WY)18:37.3811
15James Halvorsen (Fr.)Glenrock (WY)18:49.4812
16John Halvorsen (Fr.)Glenrock (WY)18:51.8013
17Billy Watson (Jr.)Big Horn (WY)19:00.2214
18Nathaniel Lydic (Sr.)Big Horn (WY)19:05.3615
19167Elijah LittleShield (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)19:08.0916
20Kobie Cummins (Sr.)Big Horn (WY)19:10.2517
21Jett Walker (Jr.)Tongue River (Dayton, WY)19:11.5318
22Az Benevedes (So.)Tongue River (Dayton, WY)19:18.1419
23171Dustin Trosper (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)19:19.2120
24Tracen Mills (Sr.)Hulett (WY)19:23.65
25162Peter Antelope (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)19:26.7421
26Wes Beadle (Fr.)Tongue River (Dayton, WY)19:33.8922
27172Greg Walker (Sr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)19:35.1623
28Jacob Brogdon (So.)Big Horn (WY)19:35.9024
29Jerimiah Debar (Jr.)Saratoga (WY)19:39.7225
30Cardon Mickelson (Sr.)Lovell (WY)19:40.1726
31Skyler Piasecki (Sr.)Glenrock (WY)19:48.0227
32Gavin Bartlett (So.)Saratoga (WY)20:05.4328
33Cameron Tiftt (So.)Big Horn (WY)20:11.3329
34169Jerry McGill (Sr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)20:12.5430
35Bridger Michaud (So.)Big Horn (WY)20:15.1331
36Justin Dausman (Jr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)20:18.7832
37Brendan Lundberg (Sr.)Lovell (WY)20:22.1733
38Jacob Goodrich (So.)Wright (WY)20:22.9534
39Cooper Vollmer (Jr.)Tongue River (Dayton, WY)20:26.9835
40Luis Navarro (Fr.)Wright (WY)20:34.8436
41Kelton Johnson (Fr.)Saratoga (WY)20:36.5637
42Preston Seamands (Jr.)Wright (WY)20:55.5638
43Hunter Ferguson (Sr.)Wright (WY)20:59.5939
44Isaac Baird (Sr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)21:17.9640
45Camden Jones (Fr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)21:21.3941
46Paxton Piasecki (Fr.)Glenrock (WY)21:26.6042
47KC Krieter (Jr.)Wright (WY)21:28.1343
48Alex Knight (Sr.)Wright (WY)21:31.4044
49Wes McCollough (So.)Glenrock (WY)22:14.9745
50Ethan Nixon (Sr.)Lovell (WY)22:23.6346
51Hunter Steenbakkers (Sr.)Lovell (WY)22:27.6347
52Carson MacArthur (So.)Tongue River (Dayton, WY)22:27.8948
53Kalem Joy (Fr.)Lovell (WY)22:47.3949
54Ty Doke (So.)Tongue River (Dayton, WY)22:47.8050
55Andrew Albrandt (Jr.)Glenrock (WY)23:00.7251
56Larry Woodington (Fr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)23:08.3252
57James Huck (Fr.)Glenrock (WY)23:31.8153
58Trent Grohman (Jr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)23:47.2154
59Karsten Hart (Fr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)25:45.59
60Steven Antelope (Jr.)St. Stephens (WY)27:18.16