Michelle Ludwig Invite (Sheridan, WY)

Boys Varsity Cross Country Fall 18-19 · Saturday, September 8, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stSheridan (WY)6701:31:40.5418:20.10791417212445
2ndNatrona County (Casper, WY)8701:31:17.5318:15.5034538414757
3rdLaurel (MT)109
4thPowell (WY)11901:34:16.2818:51.258151625587374
5thWorland (WY)15401:35:22.2019:04.442233748516875
6thThunder Basin (Gillette, WY)16601:37:27.7619:29.5527333539406469
7thCody (WY)18301:37:06.9019:25.3862050555992
8thBuffalo (WY)19301:38:12.8819:38.571336425456
9thKelly Walsh (Casper, WY)20001:38:26.7419:41.3426304346656367
10thCampbell County (Gillette, WY)23301:39:46.8419:57.3619315361789698
11thDouglas (WY)24501:41:41.1620:20.2310126086899595
12thRawlins (WY)25301:40:46.7120:09.34223266707187
13thWright (WY)36901:48:38.4721:43.69527784859394
14thWyoming Indian (Ethete, WY)38401:47:42.2421:32.447280798288100
15thSundance (WY)38:04.1619:02.081834
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
2Porter Harman (Sr.)Worland (WY)16:49.272
3Sergio Martinez (Jr.)Natrona County (Casper, WY)16:58.383
4Connor Etzelmiller (Jr.)Natrona County (Casper, WY)17:02.604
5Mason Henry (Jr.)Natrona County (Casper, WY)17:42.955
6Owen Preston (Jr.)Cody (WY)17:45.466
7Alex Garber (Jr.)Sheridan (WY)17:53.387
8Alan Merritt (Sr.)Powell (WY)18:03.928
9David Standish (So.)Sheridan (WY)18:07.039
10Kenyion Townsend (Sr.)Douglas (WY)18:10.1210
12Cameryn Spence (Fr.)Douglas (WY)18:17.1812
13Nathan Kessler (Sr.)Buffalo (WY)18:17.4813
14Timothy Brown (Jr.)Sheridan (WY)18:20.7214
15Tyler Pfiefer (So.)Powell (WY)18:23.4915
16Jayden Yates (Sr.)Powell (WY)18:34.5416
17Garett Avery (Sr.)Sheridan (WY)18:35.3617
18Hunter Skeens (So.)Sundance (WY)18:37.1318
19Braik Hurm (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)18:39.0319
20Drew Morris (Sr.)Cody (WY)18:41.8520
21Wyatt Shaw (Jr.)Sheridan (WY)18:44.0521
22Nathan Schweisberger (So.)Rawlins (WY)18:47.2222
23Nathaniel Nelson (Sr.)Worland (WY)18:47.7123
24Branton Williams (So.)Sheridan (WY)18:54.5324
25Joey Hernandez (So.)Powell (WY)18:56.7525
26Kyson Miller (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)18:57.0726
27Joey Jurewicz (Jr.)Thunder Basin (Gillette, WY)18:58.9927
30Ethan Mesecher (Sr.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:11.6930
31Sam Kjerstad (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)19:13.6931
32Kyle Monson (Jr.)Rawlins (WY)19:20.1432
33Zach Mansheim (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:20.6033
34Titus Schelling (Jr.)Sundance (WY)19:27.0334
35Jackson Zabel (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:35.6635
36Alex Cahhal (So.)Buffalo (WY)19:37.9436
37Aaron Vigil (Sr.)Worland (WY)19:38.7537
38Nate Yaedon (Sr.)Natrona County (Casper, WY)19:43.3538
39Christopher Caldwell (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:45.4139
40David Gordon (So.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:47.1040
41Josh Sieving (So.)Natrona County (Casper, WY)19:50.2541
42Kollen Milmine (So.)Buffalo (WY)19:50.6242
43Austin Gromer (Jr.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:51.7343
45Reese Charest (Fr.)Sheridan (WY)19:55.0245
46Jayden Jue (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:55.5446
47Rylan Gray (So.)Natrona County (Casper, WY)19:58.2747
48Caleb Fraser (Jr.)Worland (WY)20:01.2048
50Braydon Bond (Jr.)Cody (WY)20:04.2450
51Boe Nicholas (So.)Worland (WY)20:05.2751
52Jayden Vasquez (Sr.)Wright (WY)20:05.8252
53Isaiah Nava (Sr.)Campbell County (Gillette, WY)20:07.9253
54Max Kessler (So.)Buffalo (WY)20:12.1354
55Wyatt Becker (Jr.)Cody (WY)20:13.7855
56Marc Wodahl (Sr.)Buffalo (WY)20:14.7156
57Chris Finch (Jr.)Natrona County (Casper, WY)20:16.5357
58Lane Franks (So.)Powell (WY)20:17.5858
59Wyatt Burichka (Jr.)Cody (WY)20:21.5759
60Hazen Walmsley (Sr.)Douglas (WY)20:23.1260
61Josh Knutson (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)20:27.4961
65Carter Mahoney (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)20:30.7165
63Sebastian Koehmstedt (Fr.)Kelly Walsh (Casper, WY)20:30.7163
64Alex Draper (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)20:31.0464
66Griffen Searle (Fr.)Rawlins (WY)20:45.0266
67Paxton Yakel (Jr.)Kelly Walsh (Casper, WY)20:46.4767
68Jackson Wassum (Fr.)Worland (WY)20:49.8868
69Morgan Doherty (So.)Thunder Basin (Gillette, WY)20:51.0869
70Brayan Sanchez (Sr.)Rawlins (WY)20:55.5270
71Nick Williams (So.)Rawlins (WY)20:58.8171
72Greg Walker (Sr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)20:59.0572
73Dylan McEvoy (Sr.)Powell (WY)21:04.6673
74Riley Schiller (Fr.)Powell (WY)21:07.0574
75Charles Rishel (Sr.)Worland (WY)21:08.5175
76Tyler Trentacosti (Sr.)Sheridan (WY)21:10.6076
77Jacob Goodrich (So.)Wright (WY)21:11.1377
80Corwin Howell (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)21:13.3880
78Skylar Massman (Sr.)Campbell County (Gillette, WY)21:18.7178
79Donte Duran (Fr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)21:30.4679
81Jace Bohlman (Fr.)Powell (WY)21:34.7281
82Jerry McGill (Sr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)21:38.0282
83Matthew Hobbs (So.)Powell (WY)21:39.1583
84Preston Seamands (Jr.)Wright (WY)21:48.6984
85Luis Navarro (Fr.)Wright (WY)21:54.6685
86Bryndon Wagner (Fr.)Douglas (WY)21:56.1686
87Joe Fox (Jr.)Rawlins (WY)22:08.8187
88Austin Hill (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)22:21.3388
89Carson Selk (So.)Douglas (WY)22:54.5889
90Thallen Sessions (Fr.)Powell (WY)22:55.4190
91Victor Olvera (Jr.)Worland (WY)23:09.6191
92Hayden Campbell (Fr.)Cody (WY)23:30.9492
93KC Krieter (Jr.)Wright (WY)23:38.1793
94Colten Smith (Fr.)Wright (WY)23:38.4694
95Kyle Igo (Fr.)Douglas (WY)23:48.9495
96Edgar Armas (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)23:52.1596
95Luis Lepe (Fr.)Douglas (WY)23:53.9595
98Giovanni Rogel (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)24:29.9498
99Jordon Neubrech (Sr.)Douglas (WY)25:38.9499
100Peter Antelope (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)28:52.98100