2A State Cross Country (Sheridan, WY)

Girls Varsity Cross Country Fall 18-19 · Saturday, October 20, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stHot Springs County (Thermopolis, WY)2101:48:05.4421:37.0814791129
2ndWyoming Indian (Ethete, WY)2301:49:19.3321:51.8625610141722
3rdGlenrock (WY)5101:55:18.8123:03.76381525263637
4thLovell (WY)6901:57:03.2323:24.6412181920212830
5thTongue River (Dayton, WY)9901:41:18.4125:19.6013232439
6thRocky Mountain (Cowley, WY)10902:18:42.7227:44.541627323440
7thWright (WY)13701:56:09.1329:02.2831333835
DNPMoorcroft (WY)01:07:26.2122:28.73
DNPSundance (WY)
DNPBig Horn (WY)55:54.6627:57.33
DNPSt. Stephens (WY)
DNPSaratoga (WY)25:33.2025:33.20
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
1Hailey Jones (Jr.)Moorcroft (WY)19:46.19
2Tahja Hunt (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)20:11.391
3Larissa McElroy (Fr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)20:35.372
4Jordan Jones (Sr.)Moorcroft (WY)20:47.79
5Emily Taper (Fr.)Glenrock (WY)20:57.173
6McKenna Bomengen (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)21:11.754
7Angela Astorga (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)21:39.875
8Riquell Curry (Fr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)21:48.216
9Olivia Weyer (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)22:03.887
10Annelise Clark (Sr.)Glenrock (WY)22:06.198
11Hallie Martinez (Fr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)22:06.809
12Jaden Ferris (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)22:20.2410
13Aime Robinson (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)22:31.6211
14Karlee Burton (Fr.)Lovell (WY)22:45.1312
15Macey MacArthur (Sr.)Tongue River (Dayton, WY)22:50.3913
16DeNaira Hiwalker (Jr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)22:55.6414
17Yesi Hermosillo (Sr.)Glenrock (WY)23:10.6415
18Devin Gilmore (So.)Rocky Mountain (Cowley, WY)23:13.2016
19Chaunte' Redman (So.)Wyoming Indian (Ethete, WY)23:20.6417
20Brooklyn Walker (So.)Lovell (WY)23:21.3818
21Raeghan Wacker (Sr.)Lovell (WY)23:32.4019
22Lauren Mitchell (Sr.)Lovell (WY)23:39.8320
23Maddison Steed (Sr.)Lovell (WY)23:44.4921
24Alexis RidesAtTheDoor (Fr.)Wyoming Indian (Ethete, WY)23:46.5722
25Kalie Bocek (Jr.)Tongue River (Dayton, WY)23:58.6323
26Chloe Wilson (Fr.)Tongue River (Dayton, WY)23:59.5924
27Abbi Cerny (So.)Glenrock (WY)24:20.1825
28Elizabeth Foley (So.)Big Horn (WY)24:33.07
29Abby Nunez (Sr.)Glenrock (WY)24:44.6326
30Dakota Watts (So.)Rocky Mountain (Cowley, WY)25:26.2627
31Kaitlyn Campbell (So.)Saratoga (WY)25:33.20
32Patti Sanders (Sr.)Lovell (WY)25:37.6128
33Rebekah Johnson (Fr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)25:47.9229
34Ashley Peterson (Sr.)Lovell (WY)25:50.2130
35Mia Vrooman (So.)Wright (WY)25:50.7831
36Kalley Collins (Sr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)25:53.9832
37Iris Reyes (So.)Wright (WY)26:03.3633
38Makaila Twomey (Sr.)Rocky Mountain (Cowley, WY)26:29.6934
40Emma Cotton (So.)Glenrock (WY)26:34.3136
41Kayleen Harris (Fr.)Glenrock (WY)26:34.5837
42Amasa Gerstner (So.)Moorcroft (WY)26:52.23
43Maren Glasser (So.)Wright (WY)27:43.6038
44Anastasia Beutler (Sr.)Tongue River (Dayton, WY)30:29.8039
45Mollie Watson (Sr.)Big Horn (WY)31:21.59
39Hannah Schadewald (Jr.)Wright (WY)36:31.3935
46Nicha Areeprachapirom (So.)Rocky Mountain (Cowley, WY)37:39.5940