Multi Teams @ 2017 AIA Division III State Championships (Girls) (Mesa, AZ)

Girls Varsity Swimming Fall 17-18 · 11/3/2017 Time TBA
NamePts by EventForfeitTotalPlace
Sabino2591
Scottsdale Preparatory Academy2002
Saguaro1593
American Leadership Academy156
Northland Prep Academy144
Pusch Ridge Christian Academy139
Seton Catholic128
Veritas Prep123
Gilbert Classical Academy118
Mingus84
Phoenix Country Day84
Tanque Verde83
Red Rock64
Walden Grove63
Basis58
Combs56
Odyssey Institute56
Arete Prep52
Scottsdale Christian Academy45
Desert Christian42
San Manuel37
Casteel29
Florence27
Arizona College Prep21
Cactus16
Paradise Honors16
St. Mary's9
Anthem Prep5
The Gregory School2
Sahuarita1
Chandler Prep1
Fredonia
Gilbert Christian
Valley Christian
Estrella Foothills
Coronado
Coolidge
Immaculate Heart
Kingman Academy
Palo Verde
Apache Junction
Mohave Accelerated
Bourgade Catholic
Yuma
St. Augustine Catholic
Amphitheater
Lee Williams
Kingman
Cortez
Horizon Honors
Tempe Prep
Benjamin Franklin
Wickenburg

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stSamantha SteinPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final373.60
2ndMicaela YoungScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final274.40
3rdMya ThuraisingamArete Prep (Gilbert, AZ)Final270.15
4thEmme QuigleyNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final258.40
5thDana LarsonSaguaro (Scottsdale, AZ)Final253.15
6thEmory MurffPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final249.75
7thMonica SozaCactus (Glendale, AZ)Final235.85
8thJordan MerkelPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final223.05
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Final00:24.41
2ndKaylan OttosenWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final00:24.70
3rdKaylan OttosenWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary00:24.85
4thIsabella BlackPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final00:25.11
5thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:25.12
6thSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:25.14
7thIsabelle SansomDesert Christian (Tucson, AZ)Final00:25.15
8thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Final00:25.18
9thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:25.25
10thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:25.27
11thIsabella BlackPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:25.31
12thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:25.38
13thIsabelle SansomDesert Christian (Tucson, AZ)Preliminary00:25.51
14thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:25.52
15thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Final00:25.66
16thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary00:25.91
17thHolly RodenDesert Christian (Tucson, AZ)Final00:26.00
18thZoe PorteousRed Rock (Sedona, AZ)Final00:26.03
19thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Final00:26.04
20thHolly RodenDesert Christian (Tucson, AZ)Preliminary00:26.06
21stCalla IsenbergTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary00:26.07
22ndZoe PorteousRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary00:26.10
23rdKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Final00:26.12
24thCalla IsenbergTanque Verde (Tucson, AZ)Final00:26.17
25thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:26.27
26thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:26.31
27thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:26.37
28thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:26.37
29thNickelle HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary00:26.54
30thNickelle HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:26.64
31stChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Final00:26.85
32ndChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:26.86
33rdAnnamieke MartensScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:27.01
34thZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:27.06
35thCarah HaynesSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:27.23
36thParker RuseSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:27.24
37thMaeve Kuzel-LehnSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:27.24
38thAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:27.53
39thAmelie UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary00:27.92
40thBreanna DassingerSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:28.21
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:51.72
2ndQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:52.28
3rdKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Final00:52.41
4thKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:52.81
5thKaylan OttosenWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary00:53.76
6thKaylan OttosenWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final00:54.18
7thIsabella BlackPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final00:55.19
8thIsabelle SansomDesert Christian (Tucson, AZ)Final00:55.25
9thHanna GeorgeFlorence (AZ)Final00:55.34
10thHanna GeorgeFlorence (AZ)Preliminary00:55.60
11thIsabella BlackPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:55.76
12thHaylee HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:55.81
13thIsabelle SansomDesert Christian (Tucson, AZ)Preliminary00:55.88
14thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:56.14
15thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Final00:56.42
16thGianna SweeneySan Manuel (AZ)Preliminary00:56.43
17thHaylee HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary00:56.67
18thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:57.04
19thGianna SweeneySan Manuel (AZ)Final00:57.16
20thEve RennieSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:57.75
21stRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:57.83
22ndEve RennieSaguaro (Scottsdale, AZ)Final00:58.20
23rdAshlin BradfordParadise Honors (Surprise, AZ)Final00:58.93
24thAnnamieke MartensScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:59.42
25thAshlin BradfordParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary00:59.55
26thAnnamieke MartensScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:59.92
27thCarah HaynesSabino (Tucson, AZ)Final00:59.96
28thHannah EmamiThe Gregory School (Tucson, AZ)Final01:00.04
29thHannah EmamiThe Gregory School (Tucson, AZ)Preliminary01:00.61
30thCarah HaynesSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:00.72
31stCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:00.98
32ndAmelie UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:01.56
33rdSarah KomadinaNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:01.81
34thAlicia SotomayorSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:02.69
35thJaxon OlesRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:03.06
36thBreanna DassingerSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:03.13
37thSierra RafaczPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:03.59
38thMia MooreWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:03.69
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSadie EdwardsAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:56.21
2ndCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final00:57.16
3rdSadie EdwardsAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary00:57.47
4thKendall CarlsonCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:57.74
5thKendall CarlsonCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary00:58.72
6thCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:58.73
7thMargaret OliverSabino (Tucson, AZ)Final01:00.14
8thMargaret OliverSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:00.16
9thAurelia UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:00.44
10thAurelia UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:00.56
11thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:00.93
12thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:01.10
13thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:01.22
14thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:01.53
15thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:01.82
16thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Final01:02.00
17thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Final01:02.61
18thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:02.61
19thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Preliminary01:02.91
20thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:02.97
21stHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:03.02
22ndZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Final01:03.53
23rdKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:03.60
24thDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:04.12
25thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:04.52
26thHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:04.68
27thBriana JacobsonCactus (Glendale, AZ)Final01:04.82
28thRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:04.84
29thRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:05.02
30thBriana JacobsonCactus (Glendale, AZ)Preliminary01:05.19
31stZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:05.28
32ndEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:05.42
33rdLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:05.44
34thAlicia SotomayorSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:07.43
35thJenna NicholsCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary01:07.68
36thHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Preliminary01:07.83
37thNina ChaudoinCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary01:08.61
38thMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:10.44
39thHailey ThompsonSahuarita (AZ)Preliminary01:10.58
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:57.32
2ndQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:57.67
3rdSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Final01:00.11
4thSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:00.30
5thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:02.05
6thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:02.06
7thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:02.54
8thCalla IsenbergTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:02.81
9thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:02.84
10thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:03.13
11thZoe PorteousRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:03.36
12thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final01:03.45
13thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:03.60
14thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:03.66
15thCalla IsenbergTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:03.81
16thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:03.82
17thZoe PorteousRed Rock (Sedona, AZ)Final01:03.87
18thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:04.02
19thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:04.20
20thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:04.31
21stRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:05.89
22ndRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:05.93
23rdHolly RodenDesert Christian (Tucson, AZ)Final01:06.26
24thHolly RodenDesert Christian (Tucson, AZ)Preliminary01:06.36
25thSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:06.41
26thSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:06.63
27thDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:07.11
28thParker RuseSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:07.18
29thDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:07.19
30thHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:07.38
31stHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:07.59
32ndParker RuseSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:07.75
33rdHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:08.06
34thAlly MontgomeryBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary01:08.26
35thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Preliminary01:08.43
36thBrooke CoheeParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:08.66
37thEmma MorrisTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:09.29
38thAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:09.65
39thHailey ThompsonSahuarita (AZ)Preliminary01:11.01
40thKatie BlankenshipOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:11.59
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKatie McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:02.40
2ndKatie McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.72
3rdNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:07.41
4thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:08.25
5thAnna JacksonVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:08.44
6thHannah PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:08.83
7thAnna JacksonVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:09.10
8thHannah PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:09.43
9thCaitlin RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:09.43
10thKendall CarlsonCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:09.54
11thKendall CarlsonCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary01:09.58
12thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:10.33
13thCaitlin RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:10.59
14thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:10.72
15thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:11.43
16thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:11.83
17thGianna SweeneySan Manuel (AZ)Preliminary01:12.46
18thGianna SweeneySan Manuel (AZ)Final01:12.50
19thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:12.87
20thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:13.31
21stBeatrice OliverSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:13.44
22ndAshlin BradfordParadise Honors (Surprise, AZ)Final01:13.45
23rdEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Final01:13.59
24thMakenna CrawfordOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final01:13.89
25thAshlin BradfordParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:14.05
26thMakenna CrawfordOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:14.22
27thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:14.40
28thBeatrice OliverSabino (Tucson, AZ)Final01:15.22
29thDevin O'BrienNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:17.27
30thDevin O'BrienNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:17.65
31stBriana JacobsonCactus (Glendale, AZ)Preliminary01:18.65
32ndRiley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:19.53
33rdBriana JacobsonCactus (Glendale, AZ)Final01:19.67
34thJillian BigWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:19.74
35thEmmi ForbrookWickenburg (AZ)Preliminary01:19.83
36thKaeleen StaufferWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:19.96
37thSamantha WareingScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:20.09
38thEmily DeskinTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:20.29
39thHannah EmamiThe Gregory School (Tucson, AZ)Preliminary01:21.01
40thEllie RadomskyTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:22.87
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKatie McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:50.71
2ndKatie McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:50.82
3rdKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Final01:53.15
4thKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:53.44
5thAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Final01:54.09
6thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:56.71
7thAurelia UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:57.70
8thAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary01:57.78
9thAurelia UmholtzNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:57.93
10thHannah PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:59.10
11thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:59.15
12thHannah PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:59.77
13thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Final02:03.07
14thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:05.48
15thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Final02:05.57
16thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary02:05.95
17thHaylee HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary02:05.98
18thHaylee HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:06.02
19thMakenna CrawfordOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final02:06.16
20thBeatrice OliverSabino (Tucson, AZ)Final02:07.62
21stRiley HolmesSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:07.88
22ndNickelle HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:07.92
23rdGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final02:08.25
24thHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:08.37
25thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:08.38
26thBeatrice OliverSabino (Tucson, AZ)Preliminary02:08.79
27thMakenna CrawfordOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:09.34
28thRiley HolmesSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:09.47
29thHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:09.61
30thSoleil MetcalfRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary02:10.03
31stSoleil MetcalfRed Rock (Sedona, AZ)Final02:10.41
32ndNickelle HaynesCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary02:10.41
33rdGabriela MendozaParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary02:12.96
34thKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Preliminary02:13.22
35thCarly AtkinsonSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:13.66
36thMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:14.19
37thMorgan MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary02:14.37
38thJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary02:17.66
39thClaire HarrisonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary02:18.92
40thDezra DanaRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary02:20.73
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSadie EdwardsAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:06.64
2ndSadie EdwardsAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary02:08.82
3rdJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final02:14.81
4thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final02:14.99
5thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary02:15.19
6thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:16.34
7thCaitlin RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:16.79
8thHanna GeorgeFlorence (AZ)Final02:16.96
9thHanna GeorgeFlorence (AZ)Preliminary02:17.09
10thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary02:17.65
11thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final02:17.81
12thCaitlin RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary02:19.10
13thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:20.25
14thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:20.96
15thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:20.97
16thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:21.13
17thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:21.40
18thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final02:22.42
19thSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:24.79
20thMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary02:25.85
21stEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Final02:26.54
22ndMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Final02:26.92
23rdSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:27.93
24thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary02:28.26
25thRiley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final02:30.33
26thEmma MorrisTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:31.22
27thAlly MontgomeryBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:31.85
28thEmma MorrisTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:32.02
29thAlly MontgomeryBasis (Flagstaff, AZ)Final02:32.18
30thRebecca HarrisSahuarita (AZ)Preliminary02:33.39
31stRiley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:33.54
32ndJaxon OlesRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary02:34.75
33rdGrace StevensWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary02:35.04
34thJenna NicholsCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary02:35.46
35thRebecca HarrisSahuarita (AZ)Final02:36.32
36thCarter HenkelSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:38.90
37thKennedy HartmanAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary02:39.52
38thGloria GramaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary02:44.17
39thOlivia VuPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary02:46.57
40thMayley GuitardArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary02:47.24
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Final05:01.54
2ndAnna JacksonVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final05:05.49
3rdRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Final05:06.23
4thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:08.69
5thAnna JacksonVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary05:08.79
6thAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary05:11.76
7thMargaret OliverSabino (Tucson, AZ)Preliminary05:19.58
8thMargaret OliverSabino (Tucson, AZ)Final05:21.60
9thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary05:24.22
10thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final05:26.78
11thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final05:27.58
12thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary05:29.15
13thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary05:31.95
14thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Final05:32.60
15thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final05:35.97
16thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary05:36.49
17thHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final05:41.71
18thRiley HolmesSaguaro (Scottsdale, AZ)Final05:42.79
19thRiley HolmesSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary05:44.40
20thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final05:45.02
21stAnna EllisTanque Verde (Tucson, AZ)Final05:45.23
22ndGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary05:46.89
23rdAnna EllisTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary05:47.53
24thSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary05:48.15
25thGabriela MendozaParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary05:48.66
26thHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Preliminary05:48.91
27thAlexandra HenesBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary05:48.97
28thCarly AtkinsonSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:51.55
29thSoleil MetcalfRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary05:51.60
30thGabriela MendozaParadise Honors (Surprise, AZ)Final05:51.88
31stSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final05:52.13
32ndCarly AtkinsonSeton Catholic (Chandler, AZ)Final05:52.27
33rdAlexandra HenesBasis (Flagstaff, AZ)Final05:52.31
34thMaille ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary05:52.41
35thMorgan MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary05:54.84
36thNina ChaudoinCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary05:54.97
37thMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:55.33
38thKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Preliminary05:55.62
39thJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary06:14.54
40thCaileigh BurdetteHorizon Honors (Phoenix, AZ)Preliminary06:17.04
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:42.00
2ndRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:43.33
3rdRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:43.91
4thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:44.66
5thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:44.88
6thRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final01:44.97
7thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:45.65
8thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:45.91
9thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:45.93
10thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:46.15
11thRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:46.48
12thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:47.28
13thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:47.48
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:47.98
15thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final01:48.40
16thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:49.09
17thRelay TeamVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:49.48
18thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:49.80
19thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:50.16
20thRelay TeamVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:50.65
21stRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final01:50.73
22ndRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary01:51.15
23rdRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:51.33
24thRelay TeamOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final01:52.49
25thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:52.61
26thRelay TeamOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:52.64
27thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final01:53.90
28thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final01:54.37
29thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:55.91
30thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:58.91
31stRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary02:02.87
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final01:51.57
2ndRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:52.19
3rdRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:52.73
4thRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:53.43
5thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:54.27
6thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:54.41
7thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:55.39
8thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:56.94
9thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:58.39
10thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:58.93
11thRelay TeamVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:59.80
12thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:59.95
13thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:00.41
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary02:00.48
15thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:00.83
16thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:02.03
17thRelay TeamVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary02:02.24
18thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:02.77
19thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final02:03.95
20thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final02:04.26
21stRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary02:04.46
22ndRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:05.35
23rdRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Final02:05.63
24thRelay TeamOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:06.04
25thRelay TeamOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final02:06.17
26thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary02:07.29
27thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary02:11.71
28thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final02:13.91
29thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary02:19.62
30thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final02:23.05
31stRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary02:34.25
32ndRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:35.39
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final03:42.54
2ndRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary03:42.77
3rdRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final03:51.26
4thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final03:51.60
5thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final03:51.69
6thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary03:53.02
7thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary03:53.65
8thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary03:54.38
9thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary03:57.68
10thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final03:58.52
11thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Final03:59.44
12thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final04:01.04
13thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary04:02.10
14thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary04:03.16
15thRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Final04:03.30
16thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final04:04.58
17thRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary04:05.60
18thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary04:05.82
19thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final04:06.67
20thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final04:07.51
21stRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary04:10.60
22ndRelay TeamSan Manuel (AZ)Final04:11.96
23rdRelay TeamSan Manuel (AZ)Preliminary04:14.55
24thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary04:19.48
25thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final04:20.86
26thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final04:24.07
27thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary04:24.37
28thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary04:33.23
29thRelay TeamWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary04:33.36