Multi Teams @ AIA D-III Girls State Meet (AZ)

Girls Varsity Swimming Fall 18-19 · 11/1/2018 Time TBA
NamePts by EventForfeitTotalPlace
Sabino2341
Scottsdale Preparatory Academy2052
Seton Catholic1823
Phoenix Country Day171
Saguaro158
Pusch Ridge Christian Academy132
Scottsdale Christian Academy113
Tanque Verde112
Arizona College Prep112
Gilbert Classical Academy103
Anthem Prep103
Mingus92
Shadow Mountain50
Basis48
Arete Prep47
Veritas Prep45
American Leadership Academy45
The Gregory School37
Apache Junction35
Chandler Prep35
Morenci32
Fountain Hills31
Odyssey Institute19
Benjamin Franklin18
San Manuel18
Cactus16
Florence14
Horizon Honors7
St. Mary's5
Northland Prep Academy4
Mohave3
Walden Grove2
Paradise Honors1
Gilbert Christian
Valley Christian
Estrella Foothills
Winslow
American Leadership Academy - Gilbert North
Coronado
Coolidge
Seligman
Kingman Academy
Wickenburg
Trivium Prep
Palo Verde
Desert Christian
Bourgade Catholic
Yuma
St. Augustine Catholic
Amphitheater
Lee Williams
Kingman
Canyon View
Cortez
Tempe Prep
Fredonia
Sahuarita
Red Rock

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stSamantha SteinPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final449.20
2ndTatum HennessySaguaro (Scottsdale, AZ)Final360.85
3rdMonica SozaCactus (Glendale, AZ)Final315.65
4thBoston FernandezGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final209.55
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Final00:24.02
2ndSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:24.25
3rdAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Final00:24.46
4thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:24.52
5thCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final00:24.84
6thMelanie HassArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:25.08
7thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:25.10
8thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Final00:25.12
9thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final00:25.22
10thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:25.30
11thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:25.33
12thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Final00:25.35
13thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Final00:25.42
14thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary00:25.44
15thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:25.44
16thCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:25.49
17thMelanie HassArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:25.55
18thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:25.70
19thHanna GeorgeFlorence (AZ)Final00:25.72
20thAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:25.98
21stAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Final00:26.08
22ndChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Final00:26.17
23rdAnnamieke MartensScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:26.27
24thElizabeth OlneyShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final00:26.29
25thMegan MelendezSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:26.50
26thChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:26.54
27thSophia HolcombePusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:26.58
28thSophia HolcombePusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final00:26.64
29thHanna GeorgeFlorence (AZ)Preliminary00:26.70
30thAnnamieke MartensScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:26.72
31stElizabeth OlneyShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:26.73
32ndLacie MudrowFredonia (AZ)Preliminary00:26.73
33rdZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:26.75
34thMegan MelendezSabino (Tucson, AZ)Final00:26.96
35thKendall SnyderScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:27.07
36thMaille ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary00:27.22
37thSierra RafaczPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:27.37
38thAlexa WuethrichScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:27.38
39thJade BachMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:27.65
40thCasey BechertScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:28.72
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:50.98
2ndQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:51.51
3rdTaylee BayardoMorenci (AZ)Final00:53.48
4thKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:53.55
5thKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Final00:54.10
6thMelanie HassArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:54.30
7thTaylee BayardoMorenci (AZ)Preliminary00:54.85
8thCharlize SzetoPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:55.22
9thMelanie HassArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:55.35
10thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Final00:55.35
11thCharlize SzetoPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:55.41
12thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Final00:55.45
13thKatie SheldonSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:55.52
14thElise JonesSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary00:55.69
15thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Final00:56.43
16thRylie BurkeMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:56.54
17thIsabelle SansomTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary00:56.94
18thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:57.13
19thIsabelle SansomTanque Verde (Tucson, AZ)Final00:57.20
20thKeira HickieHorizon Honors (Phoenix, AZ)Preliminary00:57.24
21stEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:57.26
22ndClare HargroveAnthem Prep (Anthem, AZ)Final00:57.28
23rdAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Final00:57.35
24thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final00:57.39
25thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary00:57.40
26thKeira HickieHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final00:57.45
27thChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Final00:57.50
28thChristina BellChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary00:57.59
29thAngela MaloneSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:57.60
30thClare HargroveAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary00:57.80
31stMegan MelendezSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:58.22
32ndVictoria HobrockShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:58.36
33rdMegan MelendezSabino (Tucson, AZ)Final00:58.65
34thCaitlin RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:58.69
35thLacie MudrowFredonia (AZ)Preliminary00:58.78
36thEve RennieSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary00:58.80
37thRemington WallaceArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary00:59.30
38thDeanna MaxwellSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:00.30
39thBrooke CoheeParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:00.70
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:54.30
2ndQuinn MurphyPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:56.10
3rdSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Final00:56.19
4thSkylar DikemanSabino (Tucson, AZ)Preliminary00:57.00
5thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:00.05
6thTaylee BayardoMorenci (AZ)Final01:00.09
7thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:00.22
8thTaylee BayardoMorenci (AZ)Preliminary01:00.23
9thAutumn PetersonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:01.66
10thAutumn PetersonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final01:01.67
11thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:01.95
12thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:02.05
13thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:02.67
14thMadisyn WoodApache Junction (AZ)Final01:02.91
15thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final01:02.95
16thLindsey Schoel-SmithTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:03.12
17thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:03.13
18thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:03.35
19thEmily FingermanScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:03.45
20thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:03.86
21stLindsey Schoel-SmithTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:03.91
22ndMadisyn WoodApache Junction (AZ)Preliminary01:04.04
23rdSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:04.64
24thSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:04.68
25thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Final01:05.65
26thKathleen SeddonSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:05.70
27thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Preliminary01:05.80
28thVictoria HobrockShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:05.97
29thKathleen SeddonSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:06.29
30thHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:06.31
31stVictoria HobrockShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final01:06.36
32ndDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:06.55
33rdHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:06.82
34thRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:07.71
35thAlly MontgomeryBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary01:07.79
36thBrooke CoheeParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:07.86
37thKendall SnyderScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:07.86
38thClare HargroveAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:08.12
39thMadeline SeasholsParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:08.81
40thEmily MeyersonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:12.74
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAvery SpadeThe Gregory School (Tucson, AZ)Final00:55.35
2ndAvery SpadeThe Gregory School (Tucson, AZ)Preliminary00:55.63
3rdCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final00:56.73
4thCaylah JagoScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary00:57.34
5thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Final00:59.73
6thAmanda FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:00.23
7thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:00.79
8thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:01.68
9thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Final01:01.68
10thDarien ApuronSan Manuel (AZ)Preliminary01:01.91
11thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:02.16
12thTiana LamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary01:02.31
13thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:02.68
14thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:02.76
15thEmma LukenSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:03.23
16thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:03.29
17thMadisyn WoodApache Junction (AZ)Final01:03.56
18thMadisyn WoodApache Junction (AZ)Preliminary01:03.93
19thRemington WallaceArete Prep (Gilbert, AZ)Final01:03.99
20thHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:04.07
21stRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:04.08
22ndHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:04.29
23rdDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:04.59
24thRemington WallaceArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary01:04.78
25thRyan McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:04.90
26thAislinn KennedySaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:04.93
27thZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Final01:05.10
28thAislinn KennedySaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:05.25
29thDani McLennaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:05.44
30thZoey ArwineMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:05.52
31stAlyssa WalkenbachParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:05.54
32ndHailey ThompsonSahuarita (AZ)Preliminary01:06.06
33rdAlicia SotomayorSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:06.10
34thHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Preliminary01:06.45
35thMaddie DalyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:07.97
36thEhsa MurrayTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:08.56
37thAlexandra HenesBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary01:08.98
38thTatum McIntoshShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:09.30
39thAlyssa WalkenbachParadise Honors (Surprise, AZ)Final01:09.39
40thMadelynn MacDonaldMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:12.88
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKate McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.52
2ndKate McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary01:02.67
3rdAvery SpadeThe Gregory School (Tucson, AZ)Preliminary01:04.54
4thAvery SpadeThe Gregory School (Tucson, AZ)Final01:04.54
5thLindsey Schoel-SmithTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:05.10
6thLindsey Schoel-SmithTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:05.79
7thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:06.80
8thNina WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:07.27
9thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:08.62
10thGrace CarefootScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:09.21
11thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:10.03
12thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Final01:10.06
13thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final01:10.42
14thAmelie AndresAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:11.16
15thSiena HayesPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final01:11.30
16thAmelie AndresAnthem Prep (Anthem, AZ)Final01:12.05
17thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:12.07
18thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary01:12.11
19thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:12.60
20thAva CommerAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:13.39
21stSiena HayesPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary01:13.69
22ndAva CommerAnthem Prep (Anthem, AZ)Final01:14.05
23rdAudrey WashburnApache Junction (AZ)Final01:14.47
24thAudrey WashburnApache Junction (AZ)Preliminary01:14.47
25thKeira HickieHorizon Honors (Phoenix, AZ)Preliminary01:14.72
26thKeira HickieHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final01:14.83
27thSamantha WareingScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:15.63
28thSamantha WareingScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:15.74
29thKaeleen StaufferWalden Grove (Sahuarita, AZ)Final01:15.75
30thKaeleen StaufferWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:16.03
31stDeanna MaxwellSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:16.22
32ndAlyssa WalkenbachParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary01:16.37
33rdDeanna MaxwellSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:17.36
34thDezra DanaRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:18.93
35thKatie BlankenshipOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary01:19.09
36thEllie SeipRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:20.92
37thRiley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:21.11
38thKatelyn BerryWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:21.23
39thEmmaGrace SmawTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:22.32
40thKendall WilliamsMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:23.12
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Final01:53.90
2ndKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Final01:55.04
3rdKaylin FarnumSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:55.77
4thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:55.88
5thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.43
6thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:56.60
7thAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary01:57.03
8thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:00.92
9thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:02.09
10thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary02:02.40
11thElizabeth MoliqueSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:03.17
12thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Final02:03.72
13thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:04.77
14thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final02:04.90
15thKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Final02:04.93
16thMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary02:05.14
17thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:05.16
18thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Final02:05.18
19thHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:05.30
20thHazel DasseTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:05.99
21stMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Final02:06.04
22ndMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Final02:08.38
23rdKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Preliminary02:08.49
24thMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:09.55
25thSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final02:09.86
26thSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:10.51
27thMadelynn MacDonaldMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:11.28
28thMadelynn MacDonaldMohave (Bullhead City, AZ)Final02:12.22
29thJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary02:12.24
30thEllie RadomskyTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:12.29
31stJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final02:12.38
32ndKatherine ShimkusArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary02:12.43
33rdLexy SnyderScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary02:12.92
34thSarah FinlaysonChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary02:12.96
35thEllie RadomskyTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:12.97
36thCoralee StoughTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary02:15.41
37thCaileigh BurdetteHorizon Honors (Phoenix, AZ)Preliminary02:15.42
38thAlyse SmithGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary02:17.36
39thJessica ArnesonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:17.84
40thBreanna DassingerSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:19.74
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKate McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:03.06
2ndKate McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Preliminary02:03.95
3rdTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary02:12.67
4thTatum GoodScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final02:12.86
5thCharlize SzetoPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final02:14.40
6thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final02:15.15
7thAutumn PetersonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary02:15.49
8thAutumn PetersonScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final02:15.61
9thCharlize SzetoPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary02:15.82
10thAmelie AndresAnthem Prep (Anthem, AZ)Final02:15.98
11thAmelie AndresAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary02:17.43
12thSiena HayesPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final02:17.70
13thJustine MarbachVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary02:18.00
14thKennedy MuhsFountain Hills (AZ)Final02:18.97
15thHanna GeorgeFlorence (AZ)Final02:19.21
16thJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Final02:19.50
17thSiena HayesPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary02:19.84
18thKathleen SeddonSeton Catholic (Chandler, AZ)Final02:20.00
19thKathleen SeddonSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:20.23
20thDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:21.00
21stDanielle DoleSaguaro (Scottsdale, AZ)Final02:21.06
22ndHanna GeorgeFlorence (AZ)Preliminary02:21.64
23rdJulia FlowerVeritas Prep (Phoenix, AZ)Preliminary02:21.72
24thKennedy MuhsFountain Hills (AZ)Preliminary02:21.89
25thIsabelle SansomTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:21.97
26thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary02:22.14
27thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:23.17
28thEmma WarnerMingus (Cottonwood, AZ)Final02:23.45
29thCayman WebberOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final02:23.86
30thSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:23.86
31stSarynn PattersonTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary02:24.74
32ndHaley JohnsonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary02:24.77
33rdAislinn KennedySaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary02:24.81
34thIsabelle SansomTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:26.37
35thMaddie DalyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary02:26.38
36thAlexandra HenesBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:28.17
37thAudrey WashburnApache Junction (AZ)Preliminary02:28.26
38thGrace ClarkFountain Hills (AZ)Preliminary02:30.78
39thAlly MontgomeryBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:31.20
40thClara SchuurBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:33.34
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Final05:02.20
2ndTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary05:09.86
3rdRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Final05:10.14
4thAmanda ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary05:12.69
5thTaylor BernoskyScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final05:13.01
6thRuth LuchtSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:15.91
7thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Final05:28.25
8thKennedy MuhsFountain Hills (AZ)Final05:28.70
9thKennedy MuhsFountain Hills (AZ)Preliminary05:28.93
10thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary05:30.22
11thAbigael ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary05:31.93
12thKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Final05:33.21
13thGabriella DeanPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final05:34.09
14thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Preliminary05:34.22
15thAva CommerAnthem Prep (Anthem, AZ)Final05:34.96
16thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary05:35.82
17thMolly RappaportGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final05:36.72
18thAva CommerAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary05:36.85
19thMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Final05:38.60
20thHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final05:38.80
21stMakana HoehnAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary05:39.11
22ndKirstin VerplankeBenjamin Franklin (Queen Creek, AZ)Preliminary05:39.26
23rdHelena ValenzuelaSt. Mary's (Phoenix, AZ)Preliminary05:40.04
24thLaurel MontagueSabino (Tucson, AZ)Final05:40.59
25thSarah FinlaysonChandler Prep (Chandler, AZ)Final05:44.51
26thMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Final05:50.40
27thSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary05:51.52
28thJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final05:51.69
29thMiranda PieperSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:51.87
30thSarah FinlaysonChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary05:52.35
31stJillian RaabNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary05:53.79
32ndKatherine ShimkusArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary05:54.79
33rdMaille ConnBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary05:55.26
34thSara SwansonOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Final05:55.43
35thEllie RadomskyTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary05:57.84
36thJessica ArnesonPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary06:01.68
37thCaileigh BurdetteHorizon Honors (Phoenix, AZ)Preliminary06:02.74
38thLexy SnyderScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary06:04.95
39thCarly AtkinsonSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary06:05.85
40thAlyssa FritzParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary06:12.81
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final01:38.99
2ndRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary01:39.24
3rdRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:42.05
4thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:42.39
5thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:43.52
6thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:44.21
7thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:44.45
8thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:45.14
9thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:45.43
10thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final01:45.86
11thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:45.87
12thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:46.06
13thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:46.09
14thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final01:46.17
15thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary01:47.44
16thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:47.71
17thRelay TeamAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:47.83
18thRelay TeamAnthem Prep (Anthem, AZ)Final01:48.55
19thRelay TeamChandler Prep (Chandler, AZ)Final01:49.84
20thRelay TeamChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary01:50.07
21stRelay TeamApache Junction (AZ)Final01:51.29
22ndRelay TeamApache Junction (AZ)Preliminary01:52.29
23rdRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:52.42
24thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:52.80
25thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:53.58
26thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final01:55.00
27thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:55.95
28thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Final02:02.65
29thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final02:04.36
30thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary02:06.61
31stRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Final02:08.50
32ndRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:10.34
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final01:54.22
2ndRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Final01:54.87
3rdRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final01:56.01
4thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.18
5thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.20
6thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:56.42
7thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final01:56.46
8thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final01:56.62
9thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary01:56.64
10thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:57.68
11thRelay TeamAnthem Prep (Anthem, AZ)Final01:57.79
12thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary01:58.65
13thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final01:58.90
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:59.10
15thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary01:59.13
16thRelay TeamAnthem Prep (Anthem, AZ)Preliminary01:59.26
17thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final02:01.00
18thRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final02:02.27
19thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final02:02.85
20thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary02:03.01
21stRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary02:03.09
22ndRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:03.36
23rdRelay TeamOdyssey Institute (Buckeye, AZ)Preliminary02:05.37
24thRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary02:05.98
25thRelay TeamParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary02:06.14
26thRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Final02:06.87
27thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:11.69
28thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary02:12.70
29thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary02:13.02
30thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final02:20.30
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Final03:38.95
2ndRelay TeamSabino (Tucson, AZ)Preliminary03:40.64
3rdRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final03:44.92
4thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary03:45.22
5thRelay TeamScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final03:45.54
6thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary03:49.37
7thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final03:50.11
8thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final03:51.57
9thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary03:53.69
10thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Preliminary03:55.33
11thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Final03:55.63
12thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final03:56.26
13thRelay TeamTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary03:57.21
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary03:57.27
15thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final03:57.89
16thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final03:59.14
17thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary03:59.53
18thRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Final04:01.83
19thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Final04:02.71
20thRelay TeamPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary04:04.11
21stRelay TeamChandler Prep (Chandler, AZ)Preliminary04:05.39
22ndRelay TeamBasis (Flagstaff, AZ)Preliminary04:05.49
23rdRelay TeamChandler Prep (Chandler, AZ)Final04:05.72
24thRelay TeamFountain Hills (AZ)Final04:06.55
25thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary04:06.88
26thRelay TeamFountain Hills (AZ)Preliminary04:07.48
27thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Preliminary04:07.83
28thRelay TeamSaguaro (Scottsdale, AZ)Final04:08.00
29thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Final04:08.18
30thRelay TeamScottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ)Preliminary04:11.91
31stRelay TeamParadise Honors (Surprise, AZ)Preliminary04:15.28