Small Schools Last Chance Meet (Lakewood, CO)

Girls Varsity Track & Field Spring 16-17 · Saturday, May 6, 2017
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stShannon WyszynskiTellurideFinal10-0.1000:13.03
2ndKatherine ComptonSkyviewFinal8-0.1000:13.21
3rdNya HendersonDenver WestFinal6-0.1000:13.54
4thMaddie CunninghamColumbineFinal5-0.1000:13.70
5thAbi ReigelLake CountyFinal4-0.1000:13.78
6thGabby BeckmanGrandviewFinal3-0.2000:13.80
7thJessica BarkmeyerTellurideFinal2-0.1000:14.27
8thKatie SolisColumbineFinal11.0000:14.38
9thCaitlin O'KeefeColumbineFinal-0.2000:14.39
10thQuinn ShawTellurideFinal1.0000:15.22
11thSaria TaylorTellurideFinal1.0000:15.63
12thCara ProffittColumbineFinal-0.2000:15.71
13thAnaka YoungDSST: Green Valley RanchFinal1.0000:15.95
14thSavanna WilsonDSST: Green Valley RanchFinal-0.2000:16.21
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stNya HendersonDenver WestFinal10-1.1000:27.69
2ndShannon WyszynskiTellurideFinal8-1.1000:27.90
3rdAbi ReigelLake CountyFinal6-1.1000:28.71
4thAmber PadgettTellurideFinal5-1.1000:28.83
5thJessica BarkmeyerTellurideFinal4-0.7000:31.66
6thKatie SolisColumbineFinal3-2.4000:32.11
7thRose KennedyCripple Creek-VictorFinal2-2.4000:32.88
8thQuinn ShawTellurideFinal1-0.7000:32.90
9thAnaka YoungDSST: Green Valley RanchFinal-2.4000:33.43
10thSaria TaylorTellurideFinal-0.7000:33.82
11thSavanna WilsonDSST: Green Valley RanchFinal-2.4000:36.27
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stNatalia KelleyTellurideFinal1001:00.80
2ndKatherine ComptonSkyviewFinal801:01.64
3rdMiranda ManfreBear CreekFinal601:02.34
4thFaolyn FairmanColumbineFinal501:04.03
5thNya HendersonDenver WestFinal401:06.01
6thSkyler NunnTellurideFinal301:07.86
7thQuinn ShawTellurideFinal201:11.40
8thRachel ChoquehuacaColumbineFinal101:12.24
9thZekell MaxeyDSST: Green Valley RanchFinal01:13.44
10thCaitlin O'KeefeColumbineFinal01:18.36
11thSaria TaylorTellurideFinal01:18.99
12thNatalie StummColumbineFinal01:21.89
13thKarina ValenciaDSST: Green Valley RanchFinal01:28.18
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stSoleil GaylordTellurideFinal1002:27.42
2ndEsme FahnestockTellurideFinal802:31.96
3rdSydney EvansTellurideFinal602:33.59
4thMiranda ManfreBear CreekFinal502:45.32
5thElla SimonChatfieldFinal403:00.69
6thJaclynn MuddColumbineFinal303:05.31
7thZekell MaxeyDSST: Green Valley RanchFinal203:23.46
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stSoleil GaylordTellurideFinal1005:14.12
2ndAddi IkenLittletonFinal805:14.27
3rdMaya OrdonezTellurideFinal605:32.95
4thPayton GroveSkyviewFinal505:40.82
5thAlyssa PackTellurideFinal406:14.22
6thLily FinneganColumbineFinal306:43.28
7thNicole RussellColumbineFinal207:03.93
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMaya OrdonezTellurideFinal1012:36.03
2ndCorin ZapicoD'EvelynFinal813:08.80
3rdAlyssa PackTellurideFinal613:28.89
4thMolly LenhardLake CountyFinal514:17.19
5thHannah HolmLake CountyFinal418:03.40
Back To Top

100 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stKimberly ChristnachtD'EvelynFinal100.0000:16.50
2ndClaire JohnsonD'EvelynFinal80.0000:18.24
3rdMadeline GeistD'EvelynFinal60.0000:19.00
4thRose KennedyCripple Creek-VictorFinal50.0000:19.40
5thDana MusgraveColumbineFinal40.0000:19.78
6thJasmine RiebelTellurideFinal30.0000:19.79
7thJacque SimmsColumbineFinal2-0.5000:20.34
8thMaggie O'NeillColumbineFinal1-0.5000:20.60
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stKimberly ChristnachtD'EvelynFinal1000:50.09
2ndClaire JohnsonD'EvelynFinal800:52.56
3rdJasmine RiebelTellurideFinal600:54.82
4thKorey SkeenColumbineFinal500:55.07
5thDana MusgraveColumbineFinal400:55.11
6thJacque SimmsColumbineFinal300:55.70
7thRose KennedyCripple Creek-VictorFinal200:55.74
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stTelluride Relay TeamTellurideFinal00:52.73
2ndColumbine Relay TeamColumbineFinal00:58.08
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal00:58.50
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stChatfield Relay TeamChatfieldFinal02:00.22
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stTelluride Relay TeamTellurideFinal04:17.54
2ndTelluride Relay TeamTellurideFinal04:40.86
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stTelluride Relay TeamTellurideFinal10:03.12
2ndColumbine Relay TeamColumbineFinal11:56.34
Back To Top

800 Sprint Medley

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stTelluride Relay TeamTellurideFinal01:56.67
2ndColumbine Relay TeamColumbineFinal02:05.68
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal02:07.32
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stKimberly ChristnachtD'EvelynFinal101.3016' 4.00"
2ndAlexa CummingsColumbineFinal80.0014' 7.50"
3rdCaitlin O'KeefeColumbineFinal60.3013' 8.00"
4thLily GravesTellurideFinal51.0013' 7.50"
5thRachel MillerChatfieldFinal41.7013' 5.00"
6thDesyiah LyonsPomonaFinal30.8013' 3.50"
7thAsia PinedaChatfieldFinal21.2012' 9.00"
8thAlexia VasilasColumbineFinal11.2012' 8.00"
9thJasmine RiebelTellurideFinal0.8012' 5.00"
10thElla SimonChatfieldFinal0.0011' 0.50"
11thKaylee CrippenCripple Creek-VictorFinal1.9010' 8.50"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stNya HendersonDenver WestFinal101.7033' 1.50"
2ndLily GravesTellurideFinal80.9030' 5.00"
3rdCaitlin O'KeefeColumbineFinal61.1030' 2.00"
4thAlexa CummingsColumbineFinal51.2029' 9.75"
5thClare SheehanColumbineFinal4-1.0029' 9.50"
6thJenna ChavezPomonaFinal3-0.6028' 9.50"
7thAlexia VasilasColumbineFinal20.0027' 2.50"
8thKassidi ThompsonChatfieldFinal10.3026' 10.00"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJosephine CoffeyBear CreekFinal105' 2.00"
2ndClare SheehanColumbineFinal74' 4.00"
2ndAlexa CummingsColumbineFinal74' 4.00"
2ndKassidi ThompsonChatfieldFinal54' 4.00"
5thCaitlin O'KeefeColumbineFinal44' 2.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stMarina CannonLittletonFinal1010' 4.00"
2ndKaylynn MacGillPlatte CanyonFinal87' 10.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stHaley AbeytaBear CreekFinal1034' 0.00"
2ndStephanie RagsdaleTellurideFinal832' 5.00"
3rdGabby BeckmanGrandviewFinal629' 1.00"
4thMadeleine HubychLakewoodFinal528' 5.00"
5thRonnie LoftonPomonaFinal427' 2.00"
6thDesyiah LyonsPomonaFinal326' 7.00"
7thLauren LobsingerPomonaFinal226' 6.00"
8thJessica PackTellurideFinal126' 0.00"
9thPhaedra WagnerPomonaFinal25' 3.00"
10thAmanda LarsonColumbineFinal24' 6.00"
11thIngrid RahdColumbineFinal23' 6.00"
12thKaylee CrippenCripple Creek-VictorFinal22' 3.00"
13thCristol LoboDenver WestFinal22' 2.00"
14thCassandra JohnsonTellurideFinal22' 1.00"
15thRaquel JohnsonTellurideFinal21' 6.00"
16thGraciela CastilloDenver WestFinal21' 3.00"
17thSavannah WallaceColumbineFinal20' 6.00"
18thCara LaughlinColumbineFinal20' 1.00"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stHaley AbeytaBear CreekFinal10103' 10.00"
2ndStephanie RagsdaleTellurideFinal8103' 2.00"
3rdJessica PackTellurideFinal695' 6.00"
4thPhaedra WagnerPomonaFinal589' 5.00"
5thRonnie LoftonPomonaFinal482' 0.00"
6thCristol LoboDenver WestFinal374' 8.00"
7thIngrid RahdColumbineFinal272' 8.00"
8thLauren LobsingerPomonaFinal170' 3.00"
9thCassandra JohnsonTellurideFinal67' 9.00"
10thSavannah WallaceColumbineFinal66' 8.00"
11thRaquel JohnsonTellurideFinal56' 5.00"
12thCara LaughlinColumbineFinal51' 7.00"
13thGraciela CastilloDenver WestFinal50' 8.00"
14thKaylee CrippenCripple Creek-VictorFinal50' 1.00"
15thKarina ValenciaDSST: Green Valley RanchFinal32' 4.00"