Multi Teams @ 2014 AIA Division II State Meet - Finals (Mesa, AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 14-15 · 11/8/2014 9:30 AM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Catalina Foothills3121
Desert Vista1972
Notre Dame Prep1873
Campo Verde177
Salpointe Catholic143
Williams Field129
Gilbert Classical Academy123
Northland Prep Academy122
Shadow Mountain114
Lake Havasu110
Cactus94
Queen Creek73
Casa Grande71
Sunrise Mountain68
Wickenburg58
Phoenix Country Day51
Thunderbird48
Red Rock41
Seton Catholic38
Prescott34
Cortez34
Bradshaw Mountain31
Mingus30
Gila Ridge30
Tempe Prep28
Cholla26
Estrella Foothills25
Verrado20
Bourgade Catholic20
San Manuel18
Higley17
Greenway13
Canyon del Oro11
Scottsdale Preparatory Academy6
Agua Fria5
Flagstaff4
Apollo4
Catalina3
Arete Prep2
Paradise Valley2
Flowing Wells
Canyon State Academy
Goldwater
Fredonia
Combs
Camelback
Valley Christian
Veritas Prep
Independence
River Valley
Sahuarita
Coronado
Coolidge
Central
Kingman Academy
Pueblo
Phoenix Christian
The Gregory School
Saguaro
Tolleson
St. Mary's
Palo Verde
Arizona College Prep
Santa Rita
Desert Christian
Mohave Accelerated
Florence
Glendale
San Luis
Yuma
St. Augustine Catholic
Scottsdale Christian Academy
Amphitheater
American Leadership Academy
Tempe
Gilbert Christian
Walden Grove
Buckeye
Cibola
Tanque Verde
Kofa
Mohave
Pusch Ridge Christian Academy
Moon Valley
Desert Edge
Washington
Shadow Ridge
Peoria
Apache Junction
Sabino
Youngker
Douglas
Kingman

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stDerek BowersGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final498.90
2ndCody RankinShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final493.15
3rdRiley WilliamsCampo Verde (Gilbert, AZ)Final434.55
4thSam CanoSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final406.55
5thEvan PittmanPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final347.90
6thChase HowardGreenway (Phoenix, AZ)Final343.30
7thMatthew PaulsonCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final342.10
8thDawson PhillipsWilliams Field (Gilbert, AZ)Final339.30
9thRobert MaurerSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final334.20
10thSteven HayesVerrado (Buckeye, AZ)Final328.80
11thBrett BuddeThunderbird (Phoenix, AZ)Final324.40
12thAndrew WebbAgua Fria (Avondale, AZ)Final322.70
13thJem SternPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final313.35
14thReese MillerCactus (Glendale, AZ)Final299.70
15thCharley CollinsParadise Valley (Phoenix, AZ)Final297.00
16thJustin HenryCasa Grande (AZ)Final259.35
17thCody BelgardtCampo Verde (Gilbert, AZ)Final214.10
18thTrenton FloydAgua Fria (Avondale, AZ)Final212.60
19thJordan AlexanderWashington (Phoenix, AZ)Final209.20
20thBranch WilliamsonPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final205.50
21stJohn WenigThunderbird (Phoenix, AZ)Final124.10
22ndDylan DuranQueen Creek (AZ)Final122.85
23rdAaron RaschParadise Valley (Phoenix, AZ)Final122.50
24thGunnar LarsonQueen Creek (AZ)Final118.00
25thKendrick MayerCactus (Glendale, AZ)Final116.05
26thKevin CurranMoon Valley (Phoenix, AZ)Final110.45
27thJoshua SchaferEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Final109.40
28thRyan FaganSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final108.00
29thNate NortonCactus (Glendale, AZ)Final97.30
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAustin BakerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:21.74
2ndDaniel StrohmeyerThunderbird (Phoenix, AZ)Final00:21.84
3rdDaniel StrohmeyerThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary00:21.85
4thDustin TurneyDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:21.88
5thBraxton BilbreyNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:21.93
6thDavid ValdezCactus (Glendale, AZ)Preliminary00:21.96
7thDustin TurneyDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:21.98
8thDavid ValdezCactus (Glendale, AZ)Final00:22.00
9thGrant SugaskiCasa Grande (AZ)Final00:22.10
10thGrant SugaskiCasa Grande (AZ)Preliminary00:22.17
11thBraxton BilbreyNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:22.17
12thAnsel AveritteNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:22.21
13thBrenden RodgersSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final00:22.25
14thAustin BakerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:22.33
15thJacob BainPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:22.37
16thClark QuattrocchiDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:22.43
17thMicah ThomasEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary00:22.46
18thBrenden RodgersSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:22.47
19thAnsel AveritteNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:22.54
20thJacob BainPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:22.56
21stTristan DeckerRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary00:22.58
22ndSean WilliamsMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:22.69
23rdChristopher GuadnolaShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final00:22.76
24thChristopher GuadnolaShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:22.78
25thSean WilliamsMingus (Cottonwood, AZ)Final00:22.83
26thCash HeathWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary00:22.86
27thLogan HammerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:22.87
28thMicah ThomasEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Final00:22.87
29thLogan HammerCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:22.91
30thCash HeathWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:22.99
31stTristan DeckerRed Rock (Sedona, AZ)Final00:23.02
32ndEric HardySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:23.11
33rdSamuel SullivanShadow Ridge (Surprise, AZ)Preliminary00:23.21
34thEric HardySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:23.22
35thJack HadleyCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:23.28
36thJoshua RiversPeoria (AZ)Preliminary00:23.33
37thKyle MaciasWickenburg (AZ)Preliminary00:23.37
38thJack HadleyCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:23.42
39thAndrew LineweaverApollo (Glendale, AZ)Preliminary00:23.52
40thHunter LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:23.54
41stHunter GrimSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:23.58
42ndNick McCarthyBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary00:23.61
43rdKadin KeithQueen Creek (AZ)Preliminary00:23.68
44thNick ValckeSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:23.70
45thDerek RennieEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary00:23.70
46thPatrick WeedSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:23.75
47thColter RuschLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:23.79
48thMatthew WoodMoon Valley (Phoenix, AZ)Preliminary00:24.07
49thMichael CruseShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:24.27
50thJacob LeavittSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:24.45
51stKyle BalthazorGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:24.70
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDietrich BenzDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:46.02
2ndDietrich BenzDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:46.57
3rdAustin BakerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:48.29
4thDustin TurneyDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:48.48
5thDavid ValdezCactus (Glendale, AZ)Preliminary00:48.52
6thDaniel StrohmeyerThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary00:48.99
7thDaniel StrohmeyerThunderbird (Phoenix, AZ)Final00:49.01
8thAustin BakerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:49.03
9thDavid ValdezCactus (Glendale, AZ)Final00:49.05
10thClark QuattrocchiDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:49.20
11thBrenden RodgersSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final00:49.21
12thBrenden RodgersSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:49.53
13thJacob BainPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final00:49.57
14thTrevor HenkielNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary00:49.71
15thMako BennettBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Final00:49.74
16thSean WilliamsMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary00:49.77
17thDavid RichardsonHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:49.83
18thMako BennettBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary00:49.87
19thSean WilliamsMingus (Cottonwood, AZ)Final00:49.87
20thAidan SchrammDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:49.91
21stJeffrey SnoddyTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary00:49.93
22ndTrevor HenkielNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final00:50.05
23rdGavin TurleyQueen Creek (AZ)Preliminary00:50.17
24thGriffin RoegerCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:50.22
25thLogan HammerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:50.34
26thJeffrey SnoddyTempe Prep (Tempe, AZ)Final00:50.34
27thJacob BainPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary00:50.41
28thGriffin RoegerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:50.42
29thAnsel AveritteNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:50.44
30thKyle MaciasWickenburg (AZ)Final00:50.49
31stGavin TurleyQueen Creek (AZ)Final00:50.61
32ndAnsel AveritteNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:50.90
33rdEric HardySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:50.91
34thKyle MaciasWickenburg (AZ)Preliminary00:50.92
35thJake ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Final00:50.94
36thDavid RichardsonHigley (Gilbert, AZ)Final00:51.01
37thJake ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary00:51.03
38thJaxton PetersonPrescott (AZ)Preliminary00:51.37
39thEric HardySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:51.43
40thHugh JonesQueen Creek (AZ)Preliminary00:51.63
41stCash HeathWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary00:51.71
42ndHunter LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:51.72
43rdJohn CaseySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:51.72
44thSpencer BeaudetteWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary00:51.91
45thMichael CruseShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.20
46thKadin KeithQueen Creek (AZ)Preliminary00:52.41
47thJeremy PhungGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:52.42
48thColter RuschLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:52.50
49thJeff WatkinsMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary00:52.65
50thChristopher GuadnolaShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.78
51stPatrick WeedSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:53.13
52ndZabric KlineBourgade Catholic (Phoenix, AZ)Preliminary00:53.23
53rdAndrew LineweaverApollo (Glendale, AZ)Preliminary00:53.33
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJoshua VedderDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:50.70
2ndMatt LujanCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:50.79
3rdJoshua VedderDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:50.94
4thMatt LujanCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:51.91
5thMax MontourCortez (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.74
6thMax MontourCortez (Phoenix, AZ)Final00:53.01
7thBrian BeutlerDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:54.45
8thCaden CarverLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final00:54.53
9thMarcus LiebmanNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:54.95
10thTyler ReznicekWickenburg (AZ)Final00:55.19
11thMarcus LiebmanNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:55.19
12thCaden CarverLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:55.28
13thLawrence HuDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.31
14thBrian BeutlerDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.32
15thTyler ReznicekWickenburg (AZ)Preliminary00:55.56
16thSteven RotheSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:55.77
17thLawrence HuDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:55.88
18thSteven RotheSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:56.31
19thCaleb RingNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final00:56.50
20thTrevor HenkielNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary00:56.63
21stTrevor HenkielNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final00:56.66
22ndCaleb RingNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary00:56.79
23rdWill NewmanSan Manuel (AZ)Preliminary00:56.99
24thGavin TurleyQueen Creek (AZ)Preliminary00:57.12
25thRen PorterWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary00:57.22
26thNicholas ElleCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:57.74
27thGavin TurleyQueen Creek (AZ)Final00:57.97
28thWill NewmanSan Manuel (AZ)Final00:58.00
29thRen PorterWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:58.41
30thNicholas ElleCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:59.14
31stJack HadleyCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:59.25
32ndJack HadleyCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:59.39
33rdHugh JonesQueen Creek (AZ)Preliminary00:59.62
34thAlexander BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:59.77
35thMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:00.09
36thTrace JenkinsEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:00.33
37thAlexander BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:00.47
38thMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:00.53
39thSean SeyllerCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:00.53
40thHugh JonesQueen Creek (AZ)Final01:00.57
41stAustin MorrisTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:00.88
42ndSamuel UtleyGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:01.02
43rdAlika SchuettBuckeye (AZ)Preliminary01:01.10
44thGeorge MuhnShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:01.28
45thJeff WatkinsMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:01.62
46thJohn GreenerCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:01.69
47thBryce AkersSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:01.84
48thAaron QueenVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:02.19
49thBilly BarlowPrescott (AZ)Preliminary01:02.47
50thJackson BreshearsSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:02.62
51stSamuel MerrillTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary01:02.84
52ndTyler TravisWickenburg (AZ)Preliminary01:02.89
53rdHolden RomanoskiSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:03.20
54thJacob LeavittSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:04.75
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stZabric KlineBourgade Catholic (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.49
2ndJoshua VedderDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:52.51
3rdJoshua VedderDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.52
4thSteven RotheSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:52.61
5thZabric KlineBourgade Catholic (Phoenix, AZ)Final00:52.77
6thSteven RotheSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:52.80
7thFrank Van AlstineDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:53.65
8thJaxton PetersonPrescott (AZ)Final00:53.82
9thJaxton PetersonPrescott (AZ)Preliminary00:54.14
10thBrendan FinnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:54.21
11thBrendan FinnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:54.33
12thMarcus LiebmanNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:55.03
13thMarcus LiebmanNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:55.23
14thMichael MorschNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:55.47
15thLogan OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:55.52
16thDavid HudsonTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary00:55.66
17thKevin BalserakSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:55.85
18thMichael MorschNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:55.93
19thJeffrey MartinGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:55.94
20thNicholas ElleCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:56.07
21stSamuel UtleyGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:56.20
22ndNicholas ElleCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:56.25
23rdSamuel UtleyGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary00:56.35
24thStephen MagatVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:56.52
25thKevin BalserakSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:56.91
26thStephen MagatVerrado (Buckeye, AZ)Final00:57.20
27thBlake WilliamsonFlagstaff (AZ)Final00:57.37
28thMicah ThomasEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary00:57.53
29thLogan OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:57.69
30thJeffrey MartinGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:57.70
31stDavid HudsonTempe Prep (Tempe, AZ)Final00:57.92
32ndKenji OnakaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final00:58.49
33rdKenji OnakaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:58.58
34thBlake WilliamsonFlagstaff (AZ)Preliminary00:58.70
35thBrock JerpsethCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:58.73
36thScott BockischCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:59.02
37thScott BockischCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:59.08
38thSean SeyllerCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:59.18
39thNick StageYoungker (Buckeye, AZ)Preliminary00:59.25
40thEthan RuppenthalDesert Edge (Goodyear, AZ)Preliminary00:59.42
41stJordan PhelpsShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary00:59.53
42ndJoshua RiversPeoria (AZ)Preliminary00:59.57
43rdJared WeinbergerPusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ)Preliminary00:59.75
44thSamson PetrosyanShadow Ridge (Surprise, AZ)Preliminary00:59.75
45thJonathan KoppelCasa Grande (AZ)Preliminary00:59.91
46thBronson StephensTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:00.32
47thDavid HammondNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:00.86
48thTrace JenkinsEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:00.97
49thMartin DominguezDouglas (AZ)Preliminary01:01.14
50thJordan TaylorSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:01.47
51stAaron GeorgeCasa Grande (AZ)Preliminary01:02.98
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stGrant SugaskiCasa Grande (AZ)Preliminary00:57.66
2ndGrant SugaskiCasa Grande (AZ)Final00:58.15
3rdBraxton BilbreyNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final00:59.15
4thAaron BeauchampDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:59.31
5thAustin JulianShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final00:59.60
6thMiles DunnDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary00:59.69
7thAaron BeauchampDesert Vista (Phoenix, AZ)Final00:59.83
8thBraxton BilbreyNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary00:59.96
9thMiles DunnDesert Vista (Phoenix, AZ)Final01:00.03
10thMatt FurfieCactus (Glendale, AZ)Final01:00.05
11thAustin JulianShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:00.27
12thMatt FurfieCactus (Glendale, AZ)Preliminary01:00.88
13thBridger BetzWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:00.98
14thBridger BetzWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:01.56
15thAndy DuffieldCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:01.89
16thAndy DuffieldCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:02.77
17thJeffrey SnoddyTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:02.87
18thClark PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:02.91
19thClark PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:03.03
20thSam MulayCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:03.03
21stSam MulayCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:03.18
22ndCole JordanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:03.38
23rdCole JordanCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:03.67
24thAndrew RangelSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:03.79
25thJohn CaseySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:03.98
26thJack ReinartzLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:04.08
27thCaleb FureyMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:04.55
28thJeffrey SnoddyTempe Prep (Tempe, AZ)Final01:04.84
29thJack ReinartzLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:04.87
30thJohn CaseySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:05.11
31stJohn AndradeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:05.42
32ndAndrew RangelSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:05.45
33rdAtharva DeshmukhCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:05.64
34thCaleb FureyMingus (Cottonwood, AZ)Final01:05.67
35thAtharva DeshmukhCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:05.79
36thSamuel SullivanShadow Ridge (Surprise, AZ)Preliminary01:06.16
37thJohn AndradeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:06.21
38thBlake RosenSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:06.91
39thLuke VaccaCasa Grande (AZ)Preliminary01:07.08
40thCole BabbittNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary01:07.10
41stJakob CarterRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:07.30
42ndVincent HemingwaySeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:07.48
43rdBrendan WuVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:07.64
44thPaul HanusekWalden Grove (Sahuarita, AZ)Preliminary01:07.65
45thAvery McAllisterApache Junction (AZ)Preliminary01:07.67
46thConnor RichardsEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:08.00
47thKempton OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:08.11
48thJustis ByrdMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:08.35
49thConnor MadeyaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:08.81
50thDerek RennieEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:08.89
51stJustin JarmerNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:09.34
52ndAli MahmoudPrescott (AZ)Preliminary01:10.04
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDietrich BenzDesert Vista (Phoenix, AZ)Final01:40.58
2ndDietrich BenzDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:42.15
3rdBrooks FailCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:43.27
4thBrooks FailCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:43.41
5thMax MontourCortez (Phoenix, AZ)Preliminary01:45.40
6thMax MontourCortez (Phoenix, AZ)Final01:46.00
7thGrant BowersDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:46.58
8thCaleb RingNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:47.53
9thAidan SchrammDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:47.81
10thCaleb RingNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:48.26
11thCaden CarverLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:48.28
12thCaden CarverLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:48.92
13thGriffin RoegerCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:49.15
14thMike HeinonenNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final01:49.25
15thMike HeinonenNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:49.32
16thBrent ZangCholla (Tucson, AZ)Preliminary01:49.72
17thBridger BetzWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:50.07
18thBrent ZangCholla (Tucson, AZ)Final01:50.11
19thMartin HochederCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:50.31
20thGriffin RoegerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:50.48
21stBridger BetzWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:51.05
22ndTimothy OetterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:51.26
23rdAndrew BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:51.32
24thTimothy OetterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:51.33
25thMarshall DowellDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:51.54
26thMako BennettBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Final01:51.64
27thAndrew BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:51.74
28thMako BennettBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary01:52.04
29thRen PorterWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:52.19
30thArchie SpindlerSeton Catholic (Chandler, AZ)Final01:52.28
31stDallin FurnerQueen Creek (AZ)Preliminary01:52.45
32ndRen PorterWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:52.63
33rdDavid RichardsonHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:52.88
34thMartin HochederCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:53.31
35thDavid RichardsonHigley (Gilbert, AZ)Final01:53.40
36thArchie SpindlerSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:53.79
37thDallin FurnerQueen Creek (AZ)Final01:54.10
38thStephen MagatVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:54.23
39thJake ZajdzinskiArete Prep (Gilbert, AZ)Preliminary01:54.29
40thLogan OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:54.64
41stEthan RuppenthalDesert Edge (Goodyear, AZ)Preliminary01:54.91
42ndTimothy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:55.00
43rdJeremy PhungGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:55.82
44thJason RukaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:56.10
45thDiego DelWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:56.21
46thJack FordScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary01:57.33
47thJonathan KoppelCasa Grande (AZ)Preliminary01:57.35
48thNolan FrenchLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:57.36
49thAaron GeorgeCasa Grande (AZ)Preliminary01:57.44
50thJackson BreshearsSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:58.59
51stJames HinesSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:59.37
52ndJeffrey MartinGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:59.49
53rdJason WilliamsFlagstaff (AZ)Preliminary01:59.52
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMatt LujanCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:56.19
2ndTyler DennisDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:58.43
3rdTyler DennisDesert Vista (Phoenix, AZ)Final01:58.64
4thMatt FurfieCactus (Glendale, AZ)Final01:59.27
5thMatt LujanCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:59.35
6thMatt FurfieCactus (Glendale, AZ)Preliminary01:59.59
7thGarret ChanceDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary02:00.34
8thSam MulayCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final02:02.70
9thMiles DunnDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary02:03.08
10thSam MulayCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary02:03.73
11thMichael MorschNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final02:04.57
12thTyler ReznicekWickenburg (AZ)Final02:05.91
13thMichael MorschNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary02:06.12
14thCole JordanCampo Verde (Gilbert, AZ)Final02:06.19
15thNick KataLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:06.39
16thWill NewmanSan Manuel (AZ)Final02:06.67
17thTyler ReznicekWickenburg (AZ)Preliminary02:06.72
18thNick KataLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final02:06.89
19thClark PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final02:07.05
20thWill NewmanSan Manuel (AZ)Preliminary02:07.11
21stCole JordanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary02:07.73
22ndAtharva DeshmukhCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary02:07.84
23rdAtharva DeshmukhCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final02:08.03
24thClark PenadoNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary02:08.48
25thVincent HemingwaySeton Catholic (Chandler, AZ)Final02:08.58
26thVincent HemingwaySeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:09.17
27thRyan BlanchardSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final02:09.43
28thAndrew RangelSeton Catholic (Chandler, AZ)Final02:09.64
29thAndrew RangelSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:10.88
30thRyan BlanchardSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary02:10.95
31stColin JudstraCatalina (Tucson, AZ)Final02:11.36
32ndSam DamorePhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary02:11.85
33rdDylan DeatherageVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary02:12.12
34thColin JudstraCatalina (Tucson, AZ)Preliminary02:12.28
35thDylan DeatherageVerrado (Buckeye, AZ)Final02:13.59
36thMarshall TannerShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary02:14.02
37thKempton OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:14.12
38thBlake WilliamsonFlagstaff (AZ)Preliminary02:14.79
39thSam DamorePhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final02:15.62
40thKenji OnakaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary02:16.48
41stBrendan WuVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary02:16.77
42ndNick StageYoungker (Buckeye, AZ)Preliminary02:17.53
43rdJack ReinartzLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:18.05
44thGeorge MuhnShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary02:18.17
45thJimmie RomeroHigley (Gilbert, AZ)Preliminary02:18.70
46thAlika SchuettBuckeye (AZ)Preliminary02:18.71
47thThomas CrosbySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary02:19.13
48thJhih-Cian ChenHigley (Gilbert, AZ)Preliminary02:19.98
49thMichael SullivanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary02:21.59
50thEric KodetVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary02:22.29
51stCaden SundtGilbert Christian (Gilbert, AZ)Preliminary02:22.58
52ndKevin KleissleApollo (Glendale, AZ)Preliminary02:24.14
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stBrooks FailCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:33.21
2ndBrooks FailCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:34.09
3rdGarret ChanceDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary04:44.16
4thGarret ChanceDesert Vista (Phoenix, AZ)Final04:45.11
5thGrant BowersDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary04:49.84
6thTyler DennisDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary04:50.31
7thAndy DuffieldCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:51.12
8thGrant BowersDesert Vista (Phoenix, AZ)Final04:52.09
9thMike HeinonenNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final04:53.40
10thMike HeinonenNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary04:53.82
11thBrent ZangCholla (Tucson, AZ)Final04:55.31
12thAndrew BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Final04:55.46
13thMatthew BeutlerDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary04:56.37
14thBrent ZangCholla (Tucson, AZ)Preliminary04:56.73
15thBrendan FinnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:57.12
16thAndrew BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary04:57.36
17thArchie SpindlerSeton Catholic (Chandler, AZ)Final04:59.80
18thAndy DuffieldCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary05:00.00
19thMartin HochederCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final05:00.46
20thArchie SpindlerSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary05:01.49
21stBrendan FinnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final05:02.89
22ndMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Final05:03.89
23rdJason RukaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary05:05.93
24thJason RukaSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final05:06.52
25thJack FordScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Final05:06.58
26thTimothy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Final05:06.69
27thTimothy OetterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final05:07.04
28thMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary05:07.71
29thTimothy OetterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary05:08.19
30thJack FordScottsdale Preparatory Academy (Scottsdale, AZ)Preliminary05:08.46
31stMartin HochederCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary05:08.50
32ndDiego DelWilliams Field (Gilbert, AZ)Final05:08.60
33rdTimothy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary05:11.58
34thDiego DelWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary05:12.32
35thDallin FurnerQueen Creek (AZ)Preliminary05:13.08
36thRyan BlanchardSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary05:15.61
37thAlexander BradjanCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary05:17.38
38thCharlie CoronaNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary05:20.23
39thNolan FrenchLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary05:21.80
40thGunner TillemansMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary05:24.32
41stGrant LoganPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary05:25.01
42ndChase NewboldSabino (Tucson, AZ)Preliminary05:25.52
43rdRyan BlanchardSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final05:26.17
44thNathaniel BarrioThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary05:28.34
45thWilliam SteveCasa Grande (AZ)Preliminary05:29.28
46thJason WilliamsFlagstaff (AZ)Preliminary05:29.62
47thAustin MorrisTanque Verde (Tucson, AZ)Preliminary05:29.68
48thDavid WordenCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary05:32.94
49thRyan CarrollKofa (Yuma, AZ)Preliminary05:33.19
50thThomas CrosbySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary05:34.58
51stDallin FurnerQueen Creek (AZ)Final05:38.09
52ndNicholas CancinoFlagstaff (AZ)Preliminary05:40.42
53rdJacob MiyauchiKingman (AZ)Preliminary05:42.48
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Final01:25.80
2ndRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:28.11
3rdRelay TeamNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final01:29.31
4thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:30.13
5thRelay TeamNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary01:30.41
6thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:31.23
7thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final01:31.43
8thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:31.44
9thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:31.44
10thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:32.23
11thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:32.61
12thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:32.74
13thRelay TeamCactus (Glendale, AZ)Final01:32.86
14thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:33.01
15thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:33.21
16thRelay TeamCactus (Glendale, AZ)Preliminary01:33.30
17thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:33.86
18thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final01:34.02
19thRelay TeamWickenburg (AZ)Final01:34.08
20thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:34.47
21stRelay TeamCasa Grande (AZ)Final01:34.50
22ndRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:34.52
23rdRelay TeamWickenburg (AZ)Preliminary01:34.53
24thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Final01:34.54
25thRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:34.65
26thRelay TeamEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:34.91
27thRelay TeamCasa Grande (AZ)Preliminary01:34.93
28thRelay TeamThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary01:34.94
29thRelay TeamThunderbird (Phoenix, AZ)Final01:35.23
30thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:35.87
31stRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:36.07
32ndRelay TeamApollo (Glendale, AZ)Final01:36.70
33rdRelay TeamApollo (Glendale, AZ)Preliminary01:36.98
34thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary01:37.92
35thRelay TeamSan Manuel (AZ)Preliminary01:37.95
36thRelay TeamEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Final01:38.26
37thRelay TeamMoon Valley (Phoenix, AZ)Preliminary01:38.39
38thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:38.75
39thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:39.54
40thRelay TeamQueen Creek (AZ)Preliminary01:40.67
41stRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary01:44.99
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Final01:36.64
2ndRelay TeamNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Final01:37.47
3rdRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary01:38.13
4thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:39.29
5thRelay TeamNotre Dame Prep (Scottsdale, AZ)Preliminary01:39.91
6thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:40.47
7thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:41.85
8thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:41.89
9thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final01:42.44
10thRelay TeamQueen Creek (AZ)Final01:43.07
11thRelay TeamQueen Creek (AZ)Preliminary01:43.37
12thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:43.40
13thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:43.64
14thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary01:44.36
15thRelay TeamPrescott (AZ)Final01:45.72
16thRelay TeamCasa Grande (AZ)Final01:45.90
17thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:45.99
18thRelay TeamCasa Grande (AZ)Preliminary01:46.28
19thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary01:46.40
20thRelay TeamEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Preliminary01:46.64
21stRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:47.12
22ndRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary01:47.23
23rdRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Final01:47.27
24thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:47.45
25thRelay TeamEstrella Foothills (Goodyear, AZ)Final01:47.48
26thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:47.77
27thRelay TeamWickenburg (AZ)Final01:47.98
28thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final01:48.05
29thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary01:48.51
30thRelay TeamTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary01:48.57
31stRelay TeamPrescott (AZ)Preliminary01:48.69
32ndRelay TeamWickenburg (AZ)Preliminary01:48.82
33rdRelay TeamMingus (Cottonwood, AZ)Preliminary01:49.67
34thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:50.20
35thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final01:50.21
36thRelay TeamThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary01:50.43
37thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:51.13
38thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:52.11
39thRelay TeamCactus (Glendale, AZ)Preliminary02:00.77
40thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary02:01.74
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Final03:09.48
2ndRelay TeamDesert Vista (Phoenix, AZ)Preliminary03:13.86
3rdRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final03:18.13
4thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary03:22.47
5thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final03:23.56
6thRelay TeamQueen Creek (AZ)Final03:23.61
7thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary03:23.75
8thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final03:24.12
9thRelay TeamQueen Creek (AZ)Preliminary03:24.34
10thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final03:24.48
11thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary03:24.58
12thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final03:24.63
13thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Final03:25.35
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Preliminary03:25.90
15thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary03:26.32
16thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final03:26.91
17thRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Final03:26.92
18thRelay TeamNorthland Prep Academy (Flagstaff, AZ)Preliminary03:27.22
19thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final03:27.44
20thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary03:27.81
21stRelay TeamShadow Mountain (Phoenix, AZ)Preliminary03:28.48
22ndRelay TeamCactus (Glendale, AZ)Preliminary03:29.11
23rdRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Preliminary03:30.43
24thRelay TeamBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Final03:30.69
25thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary03:30.81
26thRelay TeamBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary03:30.87
27thRelay TeamRed Rock (Sedona, AZ)Final03:32.29
28thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Final03:32.31
29thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary03:32.65
30thRelay TeamSeton Catholic (Chandler, AZ)Preliminary03:32.67
31stRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Final03:33.28
32ndRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Preliminary03:33.65
33rdRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final03:33.84
34thRelay TeamPrescott (AZ)Preliminary03:34.07
35thRelay TeamCactus (Glendale, AZ)Final03:34.35
36thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary03:36.23
37thRelay TeamPhoenix Country Day (Paradise Valley, AZ)Preliminary03:37.70
38thRelay TeamSan Manuel (AZ)Preliminary03:39.20
39thRelay TeamFlagstaff (AZ)Preliminary03:40.21
40thRelay TeamThunderbird (Phoenix, AZ)Preliminary03:46.57
41stRelay TeamTempe Prep (Tempe, AZ)Preliminary03:59.35