Multi Teams @ Northwest Region Championships (Glendale, AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 16-17 · 10/27/2017 10:30 AM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Gilbert Christian
Goldwater
Mountain Ridge11
Boulder Creek42
Westview
O'Connor17
Willow Canyon13
Deer Valley35
Valley Vista12

Best Times by Event

Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRay VanDuesenBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:21.51
2ndRay VanDuesenBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:21.94
3rdJC LoVulloBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:22.07
4thDawson ParkerWestview (Avondale, AZ)Final00:22.34
5thJC LoVulloBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:22.38
6thDawson ParkerWestview (Avondale, AZ)Preliminary00:22.68
7thGaryTyrel MalmgrenWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary00:23.12
8thCole TruittMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:23.26
9thLance AndrewsBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:23.28
10thLance AndrewsBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:23.35
11thCole TruittMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:23.53
12thGaryTyrel MalmgrenWillow Canyon (Surprise, AZ)Final00:23.55
13thJohn FosterBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:23.57
14thJohn FosterBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:23.71
15thMatthew PedersenMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:23.89
16thJason HornMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:24.03
17thJason HornMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:24.06
18thMatthew PedersenMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:24.14
19thAdam BishopWillow Canyon (Surprise, AZ)Final00:24.20
20thJustin JiO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:24.40
21stAdam BishopWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary00:24.45
22ndPeter LamMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:24.46
23rdPeter LamMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:24.48
24thMarcus WieserDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:24.90
25thWesley KinneyGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary00:24.95
26thWesley KinneyGoldwater (Phoenix, AZ)Final00:25.10
27thMarcus WieserDeer Valley (Glendale, AZ)Final00:25.18
28thDalton AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Final00:25.42
29thDalton AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:25.76
30thJuan Pablo RuizWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary00:26.37
31stJuan Pablo RuizWillow Canyon (Surprise, AZ)Final00:26.50
32ndJosh SchmidtO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:26.82
33rdCharles ModlinWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary00:26.84
34thJosh SchmidtO'Connor (Phoenix, AZ)Final00:26.95
35thGary SchmittGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary00:27.12
36thSebastian StratulatValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary00:27.26
37thHunter LanhamDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:27.40
38thNate ButlerValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary00:28.41
39thGabe LittlesaltO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:28.47
40thDerrik KaddatzValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary00:28.53
41stAric ClarkO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:29.70
42ndIan BowlingGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary00:30.34
43rdKodee KortmanValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary00:31.09
44thAngel AraizaDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:31.73
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stCooper SalmenBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:49.54
2ndCooper SalmenBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:49.86
3rdJacob JuddBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:49.94
4thDawson ParkerWestview (Avondale, AZ)Final00:50.30
5thDawson ParkerWestview (Avondale, AZ)Preliminary00:50.72
6thJacob JuddBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:50.78
7thKyle ChangO'Connor (Phoenix, AZ)Final00:51.89
8thJohn FosterBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:51.96
9thRobert RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:52.43
10thRobert RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:52.46
11thKyle ChangO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.81
12thJohn FosterBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:53.04
13thJason HornMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:53.83
14thJason HornMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:53.95
15thDalton AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:54.77
16thDalton AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Final00:54.79
17thDean DudicGoldwater (Phoenix, AZ)Final00:55.00
18thDean DudicGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.21
19thShaun TannerMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:55.96
20thJustin JiO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.97
21stShaun TannerMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:56.07
22ndEaston CollinsO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary00:58.06
23rdEaston CollinsO'Connor (Phoenix, AZ)Final00:58.42
24thAustin AdelmanValley Vista (Surprise, AZ)Final00:59.21
25thAustin AdelmanValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary00:59.21
26thFrank ZaninMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:59.96
27thJacob AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:00.23
28thJacob AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:00.36
29thFrank ZaninMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:00.90
30thJarred CombsDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:01.65
31stJarred CombsDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:02.77
32ndJustin PearsonDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:02.96
33rdJustin PearsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:03.24
34thCharles ModlinWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:04.00
35thAndrew MartinezMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:04.88
36thNate ButlerValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:05.19
37thTyler PilkentonWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:05.30
38thAric ClarkO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:06.99
39thTim ScherrGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:09.87
40thJoshua VelasquezWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:10.56
41stEthan McClurgValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:10.73
42ndJadon MunozGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:10.84
43rdBrian GonzalezGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:12.88
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stCooper SalmenBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:54.67
2ndCooper SalmenBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:55.23
3rdRobert RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:56.84
4thRobert RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:59.43
5thJacob JuddBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:00.16
6thMatthew PedersenMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:01.17
7thJacob JuddBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:01.36
8thSimon StonerBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:01.59
9thSimon StonerBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:01.64
10thJake OgdenMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:02.10
11thJake OgdenMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:02.35
12thMatthew PedersenMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:02.49
13thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:04.29
14thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:04.39
15thWesley KinneyGoldwater (Phoenix, AZ)Final01:04.68
16thWesley KinneyGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:04.74
17thAustin AdelmanValley Vista (Surprise, AZ)Final01:07.06
18thConnor WilliamsWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:08.84
19thZach BenjaminO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:09.20
20thHunter LanhamDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:09.40
21stHunter LanhamDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:10.74
22ndConnor WilliamsWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:10.84
23rdAustin AdelmanValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:10.96
24thJacob AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:11.00
25thJacob AveyDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:11.70
26thAdam MekhailWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:12.71
27thPeter WikieraWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:15.65
28thAdam MekhailWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:15.66
29thPeter WikieraWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:17.65
30thNathan BradyMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:17.85
31stNathan BradyMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:19.37
32ndAdam GeisO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:21.53
33rdJustin PearsonDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:24.74
34thJustin PearsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:27.27
35thTim ScherrGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:31.59
36thJoshua VelasquezWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:35.78
37thMichael RodiO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:37.15
38thDaniel BaxleyO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:37.53
39thJadon MunozGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:38.21
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDustin HemenwayDeer Valley (Glendale, AZ)Final00:55.52
2ndBrian SosnowskiBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:56.09
3rdJC LoVulloBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:56.12
4thJC LoVulloBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:56.31
5thDustin HemenwayDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:56.60
6thMichael PiotrowskiDeer Valley (Glendale, AZ)Final00:56.76
7thJake OgdenMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary00:57.80
8thMichael PiotrowskiDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:58.10
9thBrian SosnowskiBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary00:58.46
10thJake OgdenMountain Ridge (Glendale, AZ)Final00:58.70
11thAndrew RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Final00:59.66
12thPeter GmyrekMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:00.18
13thPeter GmyrekMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:00.37
14thAndrew RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:00.47
15thSimon StonerBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:01.40
16thSimon StonerBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:01.46
17thAvery WindishWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:05.79
18thAvery WindishWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:06.49
19thJosh SchmidtO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:06.89
20thParker JohnsonO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:06.94
21stJosh SchmidtO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:10.88
22ndDerrik KaddatzValley Vista (Surprise, AZ)Final01:16.42
23rdDerrik KaddatzValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:16.70
24thDylan JohnsonGoldwater (Phoenix, AZ)Final01:20.21
25thCody StifflerMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:21.05
26thDylan JohnsonGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:21.94
27thCody StifflerMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:22.10
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDakota RubieBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:00.57
2ndDakota RubieBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:00.71
3rdRyan CassedayBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:02.73
4thKyle ChangO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:03.08
5thRyan CassedayBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:04.35
6thKyle ChangO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:04.72
7thAdam BishopWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:04.77
8thAdam BishopWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:04.86
9thCole TruittMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:05.84
10thGabe LeiteBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:06.62
11thGabe LeiteBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:07.09
12thCole TruittMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:07.12
13thEaston CollinsO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:09.30
14thSebastian StratulatValley Vista (Surprise, AZ)Final01:10.08
15thEaston CollinsO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:10.46
16thPeter LamMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:10.95
17thSebastian StratulatValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:11.09
18thPeter LamMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:12.10
19thDavid JeffriesO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:12.26
20thMarcus WieserDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:12.66
21stShaun TannerMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:13.41
22ndMarcus WieserDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:13.44
23rdDavid JeffriesO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:13.48
24thShaun TannerMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:14.50
25thDante LaBellaBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:14.87
26thDante LaBellaBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:14.90
27thAngel AraizaDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:17.34
28thChristian SpiessWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:18.32
29thGabe LittlesaltO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:19.60
30thGabe LittlesaltO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:20.09
31stAngel AraizaDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:20.21
32ndChristian SpiessWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:20.25
33rdCody StifflerMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:22.26
34thDylan JohnsonGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:23.46
35thGavin LoganGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:26.58
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAnderson ClineBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:47.66
2ndBrendan SauerBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:48.23
3rdAnderson ClineBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:49.13
4thBrendan SauerBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:50.48
5thAndrew RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:54.60
6thAndrew RossBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:55.72
7thSpencer LeeO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:57.75
8thSpencer LeeO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary02:00.15
9thPeter GmyrekMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:03.56
10thPeter GmyrekMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:03.77
11thParker JohnsonO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary02:06.32
12thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Final02:06.68
13thGavin LoganGoldwater (Phoenix, AZ)Final02:06.75
14thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary02:08.65
15thFrank ZaninMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:09.81
16thGavin LoganGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary02:11.63
17thTyler WongBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary02:12.33
18thFrank ZaninMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:14.68
19thTyler WongBoulder Creek (Anthem, AZ)Final02:15.27
20thJarred CombsDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary02:20.58
21stClayton FiumaraMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:22.20
22ndJarred CombsDeer Valley (Glendale, AZ)Final02:22.95
23rdPeter WikieraWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary02:23.50
24thClayton FiumaraMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:24.62
25thTyler PilkentonWillow Canyon (Surprise, AZ)Final02:27.09
26thPeter WikieraWillow Canyon (Surprise, AZ)Final02:29.11
27thTyler PilkentonWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary02:29.25
28thAndrew MartinezMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:29.80
29thAndrew MartinezMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:29.95
30thDavid RodriguezDeer Valley (Glendale, AZ)Final02:35.72
31stDavid RodriguezDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary02:36.59
32ndBrian GonzalezGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary02:40.95
33rdBrian GonzalezGoldwater (Phoenix, AZ)Final02:48.70
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDakota RubieBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:57.75
2ndDakota RubieBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:58.07
3rdRyan CassedayBoulder Creek (Anthem, AZ)Final02:03.52
4thRyan CassedayBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary02:04.89
5thBrian SosnowskiBoulder Creek (Anthem, AZ)Final02:09.25
6thBrian SosnowskiBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary02:11.72
7thDustin HemenwayDeer Valley (Glendale, AZ)Final02:14.11
8thDustin HemenwayDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary02:14.21
9thTyler DeMersMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:17.67
10thTyler DeMersMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:20.13
11thRicky BrunsonBoulder Creek (Anthem, AZ)Final02:21.23
12thMichael PiotrowskiDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary02:22.12
13thMichael PiotrowskiDeer Valley (Glendale, AZ)Final02:22.51
14thRicky BrunsonBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary02:23.08
15thDavid JeffriesO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary02:26.09
16thZach BenjaminO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary02:26.55
17thDavid JeffriesO'Connor (Phoenix, AZ)Final02:27.45
18thZach BenjaminO'Connor (Phoenix, AZ)Final02:29.81
19thChristian SpiessWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary02:46.50
20thChristian SpiessWillow Canyon (Surprise, AZ)Final02:48.92
21stRyan PlutowskiMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary02:52.51
22ndRyan PlutowskiMountain Ridge (Glendale, AZ)Final02:55.60
23rdShane FlanaganMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary03:04.63
24thShane FlanaganMountain Ridge (Glendale, AZ)Final03:09.39
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAnderson ClineBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary04:55.30
2ndAnderson ClineBoulder Creek (Anthem, AZ)Final04:57.13
3rdBrendan SauerBoulder Creek (Anthem, AZ)Final04:58.72
4thBrendan SauerBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary05:00.89
5thGabe LeiteBoulder Creek (Anthem, AZ)Final05:03.16
6thGabe LeiteBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary05:05.08
7thTyler DeMersMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary05:19.30
8thCarson PorterBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary05:19.31
9thTyler DeMersMountain Ridge (Glendale, AZ)Final05:24.92
10thCarson PorterBoulder Creek (Anthem, AZ)Final05:25.91
11thSpencer LeeO'Connor (Phoenix, AZ)Final05:26.21
12thSpencer LeeO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary05:32.25
13thConnor WilliamsWillow Canyon (Surprise, AZ)Final06:07.12
14thConnor WilliamsWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary06:10.00
15thClayton FiumaraMountain Ridge (Glendale, AZ)Final06:35.42
16thClayton FiumaraMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary06:38.03
17thKodee KortmanValley Vista (Surprise, AZ)Final06:40.58
18thKodee KortmanValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary06:43.64
19thRyan PlutowskiMountain Ridge (Glendale, AZ)Final06:52.59
20thRyan PlutowskiMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary06:58.54
21stShane FlanaganMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary06:59.55
22ndShane FlanaganMountain Ridge (Glendale, AZ)Final07:12.66
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:28.02
2ndRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:28.75
3rdRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:34.04
4thRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:34.45
5thRelay TeamWestview (Avondale, AZ)Final01:36.53
6thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:37.24
7thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:37.28
8thRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:37.31
9thRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:37.33
10thRelay TeamWestview (Avondale, AZ)Preliminary01:37.54
11thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:37.92
12thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:41.84
13thRelay TeamGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary01:43.95
14thRelay TeamValley Vista (Surprise, AZ)Final01:50.87
15thRelay TeamValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary01:51.78
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Final01:39.01
2ndRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary01:39.88
3rdRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary01:46.20
4thRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Final01:46.58
5thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Final01:48.51
6thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary01:49.94
7thRelay TeamWestview (Avondale, AZ)Final01:50.59
8thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary01:51.80
9thRelay TeamWestview (Avondale, AZ)Preliminary01:52.34
10thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Final01:56.41
11thRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Final01:59.55
12thRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary01:59.81
13thRelay TeamGoldwater (Phoenix, AZ)Final02:00.35
14thRelay TeamValley Vista (Surprise, AZ)Final02:01.12
15thRelay TeamValley Vista (Surprise, AZ)Preliminary02:02.57
16thRelay TeamGoldwater (Phoenix, AZ)Preliminary02:03.32
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Preliminary03:18.95
2ndRelay TeamBoulder Creek (Anthem, AZ)Final03:19.54
3rdRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Final03:38.02
4thRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Final03:38.99
5thRelay TeamDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary03:40.78
6thRelay TeamMountain Ridge (Glendale, AZ)Preliminary03:43.18
7thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Preliminary03:51.38
8thRelay TeamO'Connor (Phoenix, AZ)Final03:53.45
9thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Preliminary04:08.87
10thRelay TeamWillow Canyon (Surprise, AZ)Final04:13.16