Multi Teams @ Knights Swim & Dive Invitational (Gilbert, AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 17-18 · 9/23/2017 Time TBA
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Desert Mountain3811
Williams Field3042
Higley2583
McClintock244
Arizona College Prep220
Westwood174
Gilbert Christian139
Skyline130
Buena100
Gilbert Classical Academy83
American Leadership Academy78
Marcos de Niza71
Casteel43
Combs36
Highland28
Mesquite17
Apache Junction8

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stTanner DayHigley (Gilbert, AZ)Final383.45
2ndPorter SmithWilliams Field (Gilbert, AZ)Final356.90
3rdJacob RamirezSkyline (Mesa, AZ)Final352.80
4thBrady PhillipsHighland (Gilbert, AZ)Final331.00
5thJacob TorregrossaMcClintock (Tempe, AZ)Final324.66
6thCaleb LamoreauxHigley (Gilbert, AZ)Final304.15
7thBrandon WillisWilliams Field (Gilbert, AZ)Final293.90
8thNolan ElwoodMesquite (Gilbert, AZ)Final278.40
9thSamuel MartinezHigley (Gilbert, AZ)Final277.05
10thColby PhillipsHighland (Gilbert, AZ)Final270.75
11thBryson ZimmermanHighland (Gilbert, AZ)Final266.40
12thVictor UrquidiMesquite (Gilbert, AZ)Final257.85
13thXander TobolskiBuena (Sierra Vista, AZ)Final253.65
14thMason SatterleeMcClintock (Tempe, AZ)Final236.75
15thAidan LohanMcClintock (Tempe, AZ)Final235.10
16thMichael De LimaMesquite (Gilbert, AZ)Final230.40
17thAlec LindgrenMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final222.40
18thWyatt LiggittMcClintock (Tempe, AZ)Final218.80
19thRiver LynnWilliams Field (Gilbert, AZ)Final218.70
20thKensei Van SlykeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final217.15
21stJeffrey MaxwellMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final198.75
22ndCarter HatchWilliams Field (Gilbert, AZ)Final190.80
23rdMiles WhitingHigley (Gilbert, AZ)Final177.80
24thAuston SotoSkyline (Mesa, AZ)Final0.00
25thTucker PowellHighland (Gilbert, AZ)Final0.00
26thEric WatersMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final0.00
27thPatrick GaryGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final0.00
28thTrevor RobertsSkyline (Mesa, AZ)Final0.00
29thTravis LeeMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final0.00
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRyan RedmondArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:23.31
2ndClayton DudashDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:23.59
3rdNathan KempiakGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:23.61
4thRider GriffinMcClintock (Tempe, AZ)Final00:23.72
5thBennett LinkDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:24.12
6thCole LambriggerWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:24.28
7thChandler KruseGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:24.35
8thKaden HeywoodHigley (Gilbert, AZ)Final00:24.36
9thConnor NailArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:24.39
10thAidan McCuneDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:24.80
11thMaxwell NielsenMcClintock (Tempe, AZ)Final00:24.83
12thChris CoyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:25.11
13thTommie Oliverio-LauderdaleMcClintock (Tempe, AZ)Final00:25.99
14thConnor FallsWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:26.18
15thEsteban SalasGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:26.25
16thMason SaulSkyline (Mesa, AZ)Final00:26.28
17thTennesse ThielMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:26.41
18thSebastian OlivaresDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:26.47
19thZachary SteadmanHigley (Gilbert, AZ)Final00:26.51
20thSteven HernandezGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:26.55
21stHunter SinclairAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:26.65
22ndSebastian UvaldoWestwood (Mesa, AZ)Final00:26.66
23rdTyler GrossGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:26.74
24thRemy SigtermansDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:26.86
25thDeion EdenburgsMcClintock (Tempe, AZ)Final00:26.95
26thDane ShillingburgHigley (Gilbert, AZ)Final00:27.21
27thKen LoiMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:27.21
28thNolan MurphyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:27.29
29thMatthew JensenMcClintock (Tempe, AZ)Final00:27.32
30thJake KlinglerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:27.37
31stEzekiel HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:27.43
32ndCarson BlackSkyline (Mesa, AZ)Final00:27.44
33rdKedrin FarleeCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:27.53
34thEthan HouskeeperCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:27.56
35thJared HrimnakAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:27.78
36thPedro LleraSkyline (Mesa, AZ)Final00:27.85
37thTrevor WoodwardHigley (Gilbert, AZ)Final00:27.95
38thNicolas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:27.99
39thGabriel MahonCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:27.99
40thThomas DewaldWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:28.22
41stKenneth KaseBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:28.26
42ndFinn HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:28.30
43rdRoss MorrisMcClintock (Tempe, AZ)Final00:28.62
44thJosh NadolskiGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:29.21
45thSeth PetersonApache Junction (AZ)Final00:29.25
46thElijah AllenMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:29.33
47thTy RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:29.41
48thDale SperleSkyline (Mesa, AZ)Final00:29.41
49thJack HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:29.43
50thJayden BrownBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:29.55
51stCole LarsonWestwood (Mesa, AZ)Final00:29.58
52ndZane KurpinskyHigley (Gilbert, AZ)Final00:29.62
53rdKyle AvisAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:29.82
54thTrevor BensonMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:29.85
55thChesley UdallCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:29.88
56thMason StadlerCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:30.24
57thRyder GuaglianoApache Junction (AZ)Final00:30.26
58thAngel Moya BenegasWestwood (Mesa, AZ)Final00:30.42
59thWilliam AndrewsWestwood (Mesa, AZ)Final00:30.96
60thBrandon BaumanCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:31.16
61stWilliam BotosApache Junction (AZ)Final00:31.28
62ndEdvin MulacMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:31.31
63rdKedrik GahmCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:31.72
64thTaman TruongArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:31.87
65thAiden HarrisGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:32.24
66thNicholas GioffreGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:33.44
67thNico GugelmannApache Junction (AZ)Final00:33.84
68thDamian DecianneApache Junction (AZ)Final00:34.75
69thRob RowanGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:34.95
70thAdrean GuerreroCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:35.13
71stCarlos Cortez-BorbonCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:37.00
72ndCristian ZamoraCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:37.59
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stGunnar FranzWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:51.12
2ndNathan KempiakGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:52.24
3rdClayton DudashDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:52.39
4thBennett LinkDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:52.39
5thRyan RedmondArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:52.54
6thRider GriffinMcClintock (Tempe, AZ)Final00:52.68
7thKaden HeywoodHigley (Gilbert, AZ)Final00:53.09
8thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final00:54.46
9thCole LambriggerWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:55.04
10thAlex HollienDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:55.69
11thAidan McCuneDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:55.97
12thJonas DunnBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:56.27
13thChandler KruseGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:57.12
14thCollin WoodMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:57.38
15thCooper DavisWestwood (Mesa, AZ)Final00:58.09
16thSteven HernandezGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:58.23
17thTommie Oliverio-LauderdaleMcClintock (Tempe, AZ)Final00:58.52
18thNathaniel BodemWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:58.55
19thNoah BreidWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:58.75
20thMason SaulSkyline (Mesa, AZ)Final00:59.13
21stBenjamin AbercrombieCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:59.37
22ndTaylor SmithArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:59.41
23rdJacob BurkAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:59.87
24thTanner GilbertWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:59.91
25thZachary SteadmanHigley (Gilbert, AZ)Final01:00.13
26thSean SmithMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:01.49
27thTennesse ThielMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:01.52
28thMatthew JensenMcClintock (Tempe, AZ)Final01:01.58
29thBen JonesGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:01.70
30thBrodrick WhiteSkyline (Mesa, AZ)Final01:02.26
31stTyler GrossGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:02.31
32ndFrancisco ArroyoMcClintock (Tempe, AZ)Final01:02.38
33rdHunter SinclairAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.56
34thTate SandersCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:03.14
35thEthan HouskeeperCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:03.25
36thKen LoiMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:03.42
37thBrennan SweeneyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:03.69
38thBailey GentHigley (Gilbert, AZ)Final01:03.77
39thAustin SmithCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:03.97
40thEthan NuttallHigley (Gilbert, AZ)Final01:03.99
41stTy RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:04.67
42ndNicolas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:04.70
43rdKenneth KaseBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:05.01
44thLuke MacKinlaySkyline (Mesa, AZ)Final01:05.12
45thAnthony NieuwenhuisBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:05.38
46thJason KnorrMcClintock (Tempe, AZ)Final01:05.87
47thNicholas LinehanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:06.24
48thAllen RodriguezWestwood (Mesa, AZ)Final01:06.67
49thCole LarsonWestwood (Mesa, AZ)Final01:06.89
50thDeion EdenburgsMcClintock (Tempe, AZ)Final01:07.31
51stKedrin FarleeCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:07.47
52ndJaxon SeiterAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:08.26
53rdSeth PetersonApache Junction (AZ)Final01:08.33
54thGabriel WymerCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:09.37
55thHunter LangGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:09.63
56thJosh NadolskiGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:09.90
57thNathan RhodesApache Junction (AZ)Final01:10.02
58thAngel Moya BenegasWestwood (Mesa, AZ)Final01:10.34
59thEli StoneDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:10.40
60thMason StadlerCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:10.58
61stBrandon BaumanCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:10.76
62ndWilliam BotosApache Junction (AZ)Final01:10.90
63rdDale SperleSkyline (Mesa, AZ)Final01:11.53
64thJacob JilkApache Junction (AZ)Final01:11.86
65thConnor ElderCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:12.63
66thEdvin MulacMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:12.97
67thAlex VuongWestwood (Mesa, AZ)Final01:13.79
68thGatlin RossCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:15.56
69thBo KrzeminskiGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:16.44
70thAugustus AdamsCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:21.63
71stNicholas GioffreGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:21.91
72ndCannon ScottCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:22.40
73rdMatthew HannaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:27.80
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:53.65
2ndMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:54.44
3rdKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final00:55.93
4thAustin ForemanArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:59.19
5thJames KershawGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final00:59.38
6thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Final01:01.48
7thRyan MuirSkyline (Mesa, AZ)Final01:01.94
8thChris CoyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:02.31
9thKaleb TompkinsGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:02.69
10thAlex BeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.80
11thMaxwell NielsenMcClintock (Tempe, AZ)Final01:02.89
12thMichael PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:04.19
13thLeif LakeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:04.33
14thMichael VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final01:05.34
15thPaul WoodMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:05.57
16thJonas DunnBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:06.73
17thRyan GrayArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:06.74
18thYamaan KhanArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:06.81
19thSebastian OlivaresDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:07.13
20thForrest BuckBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:07.80
21stChandler SchutteCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:08.79
22ndTiber BakerHigley (Gilbert, AZ)Final01:09.20
23rdJackson ChurchCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:10.34
24thCarson CrumAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:10.53
25thTreavor AllenCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:12.61
26thAaron LarkinCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:14.08
27thTate JacobsonWestwood (Mesa, AZ)Final01:14.74
28thSebastian UvaldoWestwood (Mesa, AZ)Final01:15.78
29thDavis LuMcClintock (Tempe, AZ)Final01:15.95
30thAlec ErrhaltBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:16.65
31stKyle AvisAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:17.20
32ndChristian JohnsonGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:17.35
33rdEvan KarelMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:17.90
34thBarrett McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:17.94
35thAron BalemeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:28.32
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:55.57
2ndKristian SwineyBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:58.97
3rdRyan MuirSkyline (Mesa, AZ)Final01:00.00
4thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final01:01.49
5thConnor NailArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:04.03
6thGordon HeWestwood (Mesa, AZ)Final01:06.69
7thCollin WoodMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:07.99
8thNoah DeSortDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:08.49
9thTyler BacaCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:08.82
10thFrancisco ArroyoMcClintock (Tempe, AZ)Final01:09.82
11thPaul WoodMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:10.50
12thCole FousheeAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:10.53
13thNathaniel BodemWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:11.64
14thRoss MorrisMcClintock (Tempe, AZ)Final01:12.02
15thBo TenneySkyline (Mesa, AZ)Final01:12.15
16thBrian DawWestwood (Mesa, AZ)Final01:12.77
17thPedro LleraSkyline (Mesa, AZ)Final01:13.10
18thBen JonesGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:13.15
19thTiber BakerHigley (Gilbert, AZ)Final01:13.24
20thSkot NoeBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:13.27
21stJared HrimnakAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:14.00
22ndEsteban SalasGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:14.75
23rdBrennan SweeneyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:15.03
24thBarrett McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:15.52
25thThayne StubbsSkyline (Mesa, AZ)Final01:15.61
26thTrey SouthwellWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:15.88
27thNicholas LinehanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:16.14
28thJohnathan CastellanosMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:18.01
29thIndiana FilbrunWestwood (Mesa, AZ)Final01:18.22
30thAaron ScheideckerMcClintock (Tempe, AZ)Final01:18.63
31stFranklin KinmartinGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:18.89
32ndCaleb MunozGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:20.14
33rdTreavor AllenCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:20.31
34thMyles GrunwaldDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:20.59
35thJake LaCombeGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:21.36
36thJuan GarciaHigley (Gilbert, AZ)Final01:21.68
37thJoshua McFaddenDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:24.41
38thBenjamin AbercrombieCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:27.60
39thRyder GuaglianoApache Junction (AZ)Final01:32.87
40thKyle CoaxumCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:35.18
41stThomas JohnCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:35.29
42ndGabriel WymerCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:39.65
43rdHank LeversedgeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:57.35
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKyle GundersenWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:03.35
2ndJordan TuterWestwood (Mesa, AZ)Final01:04.34
3rdAlex BeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:04.69
4thRemy SigtermansDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:06.71
5thSean PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:07.28
6thCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Final01:07.83
7thCooper DavisWestwood (Mesa, AZ)Final01:09.44
8thGage ReitzelMcClintock (Tempe, AZ)Final01:09.94
9thArmando YanezSkyline (Mesa, AZ)Final01:10.11
10thLeif LakeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:12.84
11thNolan JenksMcClintock (Tempe, AZ)Final01:13.06
12thIan PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:13.49
13thBriggs HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:15.25
14thLogan SylvesterArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:15.87
15thBo TenneySkyline (Mesa, AZ)Final01:16.28
16thTucker MerrillWestwood (Mesa, AZ)Final01:18.93
17thNolan MurphyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:18.94
18thJason KnorrMcClintock (Tempe, AZ)Final01:19.94
19thLuka MartinDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:21.03
20thAaron LarkinCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:21.10
21stFinn HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:21.11
22ndBailey GentHigley (Gilbert, AZ)Final01:21.81
23rdJake KlinglerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:21.91
24thBrodrick WhiteSkyline (Mesa, AZ)Final01:23.31
25thAnthony NieuwenhuisBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:23.42
26thAron BalemeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:23.48
27thTate SandersCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:23.50
28thBrian PetersenWestwood (Mesa, AZ)Final01:24.17
29thGeorge McKendrickGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:24.32
30thGabriel MahonCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:25.37
31stEthan NuttallHigley (Gilbert, AZ)Final01:25.46
32ndDavis LuMcClintock (Tempe, AZ)Final01:25.47
33rdConnor ColbyCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:26.76
34thZane KurpinskyHigley (Gilbert, AZ)Final01:27.03
35thElijah AllenMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:27.03
36thChesley UdallCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:30.62
37thAlexander WongMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:30.62
38thJacob JilkApache Junction (AZ)Final01:30.67
39thHunter LangGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:31.91
40thConnor ElderCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:32.11
41stRob RowanGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:32.64
42ndTrevor BensonMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:32.92
43rdGriffin MelinDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:34.91
44thMark FieldGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:35.44
45thNico GugelmannApache Junction (AZ)Final01:37.33
46thCameron RicksCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:38.20
47thAndrew BurnsGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:49.68
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMiller BrowneWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:46.13
2ndStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:46.15
3rdGunnar FranzWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:53.93
4thJackson HartgravesMcClintock (Tempe, AZ)Final01:55.56
5thAustin ForemanArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:56.78
6thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Final02:00.11
7thAlex HollienDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:02.02
8thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:04.03
9thArmando YanezSkyline (Mesa, AZ)Final02:04.50
10thKaleb TompkinsGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:05.14
11thCarson MetzlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:07.63
12thMichail VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final02:09.63
13thThomas PozsonyiMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:11.10
14thSteven AlmeidaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:11.60
15thTate JacobsonWestwood (Mesa, AZ)Final02:12.14
16thGordon HeWestwood (Mesa, AZ)Final02:13.61
17thForrest BuckBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:14.20
18thSam PerryDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:19.62
19thTaylor SmithArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:20.74
20thDane ShillingburgHigley (Gilbert, AZ)Final02:22.61
21stLogan SylvesterArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:23.51
22ndAaron ScheideckerMcClintock (Tempe, AZ)Final02:23.55
23rdJoseph FacconeCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:24.65
24thJack HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:25.45
25thLuke MacKinlaySkyline (Mesa, AZ)Final02:29.37
26thAlec ErrhaltBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:29.77
27thBriggs HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:31.20
28thAustin SmithCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:31.48
29thBenjamin LubovacMcClintock (Tempe, AZ)Final02:31.97
30thDerek ScandrettGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:34.78
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:02.74
2ndKyle GundersenWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:08.19
3rdKristian SwineyBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:08.33
4thKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final02:11.45
5thJordan TuterWestwood (Mesa, AZ)Final02:12.27
6thHenry GoodWestwood (Mesa, AZ)Final02:18.55
7thGage ReitzelMcClintock (Tempe, AZ)Final02:19.54
8thNoah DeSortDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:19.62
9thMichael PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:20.79
10thSean PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:22.65
11thChandler SchutteCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:22.85
12thMichael VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final02:28.48
13thNoah BreidWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:28.53
14thHunter PaynichArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:28.66
15thTyler BacaCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:30.53
16thThayne StubbsSkyline (Mesa, AZ)Final02:30.91
17thCarson CrumAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:31.06
18thCole FousheeAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:32.75
19thSkot NoeBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:36.26
20thGabe LuceroBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:39.66
21stAdam WilsonDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:40.83
22ndMichael FarrellGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:49.53
23rdJohnathan CastellanosMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:53.49
24thJaro SebastianGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final02:55.31
25thCaleb MunozGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:56.32
26thChristian JohnsonGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:56.45
27thGeorge McKendrickGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:57.02
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final04:47.19
2ndTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final04:54.13
3rdJames KershawGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final05:07.30
4thJackson HartgravesMcClintock (Tempe, AZ)Final05:14.81
5thHenry GoodWestwood (Mesa, AZ)Final05:16.83
6thCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Final05:26.47
7thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final05:30.06
8thNolan JenksMcClintock (Tempe, AZ)Final05:38.57
9thCarson MetzlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final05:38.76
10thRyan GrayArizona College Prep (Chandler, AZ)Final05:45.96
11thMichail VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final05:59.62
12thSteven AlmeidaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final06:00.00
13thThomas PozsonyiMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final06:02.55
14thHunter PaynichArizona College Prep (Chandler, AZ)Final06:07.17
15thEzekiel HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final06:15.28
16thGabe LuceroBuena (Sierra Vista, AZ)Final06:15.36
17thTrevor WoodwardHigley (Gilbert, AZ)Final06:22.30
18thJuan GarciaHigley (Gilbert, AZ)Final06:29.37
19thSean SmithMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final06:36.69
20thDerek ScandrettGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final06:49.34
21stBenjamin LubovacMcClintock (Tempe, AZ)Final06:59.41
22ndFranklin KinmartinGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final07:00.32
23rdSamuel RayCombs (San Tan Valley, AZ)Final07:16.84
24thAiden HarrisGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final07:39.73
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:33.25
2ndRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:35.55
3rdRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final01:35.85
4thRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final01:41.98
5thRelay TeamGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:42.11
6thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:44.73
7thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:44.86
8thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:45.93
9thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:48.63
10thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:48.74
11thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:51.52
12thRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final01:52.17
13thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:52.68
14thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:56.96
15thRelay TeamApache Junction (AZ)Final01:59.41
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:44.49
2ndRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:46.28
3rdRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final01:50.05
4thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:52.07
5thRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final01:52.25
6thRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:52.82
7thRelay TeamGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final01:54.28
8thRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final01:57.27
9thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:58.10
10thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:59.84
11thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:00.03
12thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:05.76
13thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:08.89
14thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:10.26
15thRelay TeamApache Junction (AZ)Final02:24.13
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final03:22.16
2ndRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final03:26.99
3rdRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final03:37.21
4thRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final03:47.11
5thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final03:50.78
6thRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final03:53.76
7thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final03:54.00
8thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final03:55.13
9thRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final04:01.64
10thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final04:03.44
11thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final04:09.68
12thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final04:26.33
13thRelay TeamGilbert Christian (Gilbert, AZ)Final04:49.56
14thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final05:06.71