Multi Teams @ AIA D-II Boys State Meet (AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 18-19 · 11/1/2018 Time TBA
NamePts by EventForfeitTotalPlace
Mountain View2611
Canyon del Oro2462
Salpointe Catholic2193
Desert Mountain208
Campo Verde200
Catalina Foothills177
Verrado161
Higley138
Rincon/University117
Arcadia75
Sunnyslope72
Gila Ridge71
Marana59
Cienega57
Gilbert56
Notre Dame Prep49
Cactus Shadows48
Sunrise Mountain47
Flagstaff45
Paradise Valley45
Mesquite44
Prescott35
Greenway27
Millennium22
Centennial20
Bradshaw Mountain16
Ironwood16
Ironwood Ridge7
Williams Field6
North Canyon5
Horizon4
Deer Valley4
Marcos de Niza3
Buena2
Flowing Wells
Goldwater
Camelback
Buckeye
Independence
Fairfax
Thunderbird
Moon Valley
Central
Kellis
Casa Grande
Sunnyside
Pueblo
Desert Edge
Dysart
Desert View
Apollo
Washington
Agua Fria
Douglas
Cholla
Glendale
Maricopa
Willow Canyon
Tempe
Lake Havasu
Combs
Sahuaro
Peoria
Casteel
Youngker
Poston Butte
McClintock

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stDaniel MullerCentennial (Peoria, AZ)Final571.90
2ndJason LenzoCampo Verde (Gilbert, AZ)Final461.75
3rdJoseph RiveraIronwood (Glendale, AZ)Final442.35
4thAshton HasegawaCampo Verde (Gilbert, AZ)Final427.20
5thCaleb LamoreauxHigley (Gilbert, AZ)Final423.75
6thCaden TaylorCampo Verde (Gilbert, AZ)Final402.75
7thJohn Tanner DayHigley (Gilbert, AZ)Final394.30
8thAlex RetzCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Final387.60
9thMatt LenzoCampo Verde (Gilbert, AZ)Final386.75
10thThomas WescheFlagstaff (AZ)Final381.15
11thDrew MartinezHigley (Gilbert, AZ)Final368.75
12thAlan PachecoNorth Canyon (Phoenix, AZ)Final366.10
13thAcey ReaganDeer Valley (Glendale, AZ)Final354.20
14thJeffrey MaxwellMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final341.75
15thMichael BolarGilbert (AZ)Final340.25
16thDylan SimpsonCienega (Vail, AZ)Final318.65
17thMiles WhitingHigley (Gilbert, AZ)Final0.00
18thJacob HulettCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Final0.00
19thDawson TaylorParadise Valley (Phoenix, AZ)Final0.00
20thJacob TorregrossaMcClintock (Tempe, AZ)Final0.00
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinn TellerSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:21.37
2ndChristian OsterndorfCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:21.65
3rdSpencer PetersonParadise Valley (Phoenix, AZ)Final00:21.69
4thChristian OsterndorfCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:21.94
5thKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final00:21.95
6thLance OldhamMarana (Tucson, AZ)Final00:21.96
7thQuinn TellerSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:21.99
8thJeremy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:22.08
9thAsher StemmonsGreenway (Phoenix, AZ)Final00:22.09
10thAlexander PollockCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:22.10
11thGrant StoddardArcadia (Phoenix, AZ)Final00:22.17
12thKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:22.20
13thGrant StoddardArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary00:22.21
14thAlexander PollockCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:22.22
15thLance OldhamMarana (Tucson, AZ)Preliminary00:22.25
16thAsher StemmonsGreenway (Phoenix, AZ)Preliminary00:22.25
17thSpencer PetersonParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary00:22.25
18thJeremy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:22.35
19thTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:22.42
20thPreston GrandpreCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:22.48
21stPreston GrandpreCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:22.48
22ndTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:22.51
23rdRicardo SantiagoSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:22.54
24thPaul RasoumoffSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:22.55
25thPaul RasoumoffSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:22.56
26thKeegan KelaherRincon/University (Tucson, AZ)Final00:22.59
27thRiggs JesclardMountain View (Tucson, AZ)Preliminary00:22.60
28thSpencer MurphyMarana (Tucson, AZ)Preliminary00:22.68
29thSpencer MurphyMarana (Tucson, AZ)Final00:22.73
30thKeegan KelaherRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:22.81
31stRicardo SantiagoSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:22.86
32ndKort BreshearsRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:23.08
33rdKody MonroeSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:23.14
34thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:23.23
35thTyler LaskeGilbert (AZ)Preliminary00:23.35
36thHudson BoeCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary00:23.38
37thTyler LerewCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:23.47
38thKyle AndersonCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary00:23.50
39thJustin BrownSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:23.63
40thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:23.64
41stMatthew EbertCentennial (Peoria, AZ)Preliminary00:23.64
42ndEnrique RiveraCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:23.77
43rdKonnor WolfSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:23.82
44thAdam AshcroftGilbert (AZ)Preliminary00:23.89
45thLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:23.91
46thBen McLaughlinSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:23.96
47thTucker AshtonCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:23.99
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJered MooreCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Final00:46.17
2ndJered MooreCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary00:46.56
3rdLandyn RiesterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:47.19
4thQuinn TellerSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:47.39
5thLandyn RiesterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:47.52
6thQuinn TellerSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:48.01
7thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final00:48.30
8thChristian OsterndorfCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:48.36
9thHarris TemplePrescott (AZ)Final00:48.59
10thChristian OsterndorfCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:48.74
11thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:48.82
12thPaul RasoumoffSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:48.95
13thPaul RasoumoffSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:49.11
14thLance OldhamMarana (Tucson, AZ)Preliminary00:49.16
15thHarris TemplePrescott (AZ)Preliminary00:49.17
16thJeremy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Final00:49.47
17thLance OldhamMarana (Tucson, AZ)Final00:49.58
18thTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:49.67
19thJeremy GraunkeCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:49.89
20thTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:49.96
21stKody MonroeSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final00:50.36
22ndKody MonroeSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary00:50.74
23rdSean DiehlFlagstaff (AZ)Final00:50.81
24thTyler LaskeGilbert (AZ)Final00:50.81
25thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Final00:51.10
26thTyler LaskeGilbert (AZ)Preliminary00:51.13
27thKort BreshearsRincon/University (Tucson, AZ)Final00:51.30
28thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:51.31
29thSean DiehlFlagstaff (AZ)Preliminary00:51.45
30thKort BreshearsRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:51.56
31stBen McLaughlinSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:51.64
32ndJustin BrownSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:51.66
33rdLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:51.76
34thRicardo SantiagoSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:51.79
35thBen McLaughlinSunnyslope (Phoenix, AZ)Final00:51.87
36thJonathan EmanuelsonDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:52.10
37thMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:52.15
38thEnrique RiveraCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:52.15
39thAlex OatesIronwood (Glendale, AZ)Preliminary00:52.17
40thKonnor WolfSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.23
41stMatthew EbertCentennial (Peoria, AZ)Preliminary00:52.36
42ndBrandon KuhlCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:52.87
43rdCole LambriggerWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary00:53.03
44thBen AbercrombieCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary00:53.25
45thKyle AndersonCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary00:53.68
46thMichael KahnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:53.96
47thBrigham SorensenPoston Butte (San Tan Valley, AZ)Preliminary00:54.06
48thAaron LarkinCombs (San Tan Valley, AZ)Preliminary00:54.45
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDrake BarberiiRincon/University (Tucson, AZ)Final00:49.21
2ndHarris TemplePrescott (AZ)Preliminary00:49.99
3rdDrake BarberiiRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:50.10
4thHarris TemplePrescott (AZ)Final00:50.17
5thWyatt MatsonCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:50.33
6thSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:50.93
7thWyatt MatsonCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:50.96
8thAsher StemmonsGreenway (Phoenix, AZ)Final00:51.03
9thJacob CressVerrado (Buckeye, AZ)Final00:51.59
10thIan UrquhartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:51.59
11thSpencer PetersonParadise Valley (Phoenix, AZ)Final00:51.87
12thJacob CressVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:52.01
13thIan UrquhartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:52.03
14thAsher StemmonsGreenway (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.18
15thSpencer PetersonParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary00:52.77
16thSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary00:52.98
17thBen GarciaCienega (Vail, AZ)Final00:53.06
18thAlexander PollockCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:53.16
19thAlexander PollockCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:53.48
20thKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final00:53.57
21stPreston GrandpreCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final00:53.85
22ndPreston GrandpreCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary00:53.95
23rdGrant StoddardArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary00:53.98
24thSpencer MurphyMarana (Tucson, AZ)Preliminary00:54.00
25thKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:54.28
26thGrant StoddardArcadia (Phoenix, AZ)Final00:54.33
27thBen GarciaCienega (Vail, AZ)Preliminary00:54.46
28thJesse EdwardsParadise Valley (Phoenix, AZ)Final00:54.59
29thJesse EdwardsParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.05
30thColby RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Final00:55.08
31stColby RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.18
32ndSpencer MurphyMarana (Tucson, AZ)Final00:55.63
33rdAlejandro FuentesArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary00:55.82
34thGabe FowlerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary00:55.84
35thDylan MurpheyMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary00:56.09
36thIan MichelsonArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary00:56.18
37thLogan DaltonMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary00:56.23
38thNicholas RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:56.77
39thBen StellerRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:57.09
40thAlex BernalGilbert (AZ)Preliminary00:57.62
41stMarcus WieserDeer Valley (Glendale, AZ)Preliminary00:58.23
42ndWilliam RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:58.28
43rdJonas DunnBuena (Sierra Vista, AZ)Preliminary00:58.29
44thRyder AndroskyGilbert (AZ)Preliminary00:59.41
45thGunnar SmithVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:59.56
46thIsaac BaeslerIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary00:59.89
47thDylan TurnerIronwood (Glendale, AZ)Preliminary01:00.23
48thAlexander HollienDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:00.29
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJadan NaborVerrado (Buckeye, AZ)Final00:49.89
2ndJered MooreCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Final00:50.71
3rdJered MooreCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary00:51.34
4thJadan NaborVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:51.69
5thSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final00:51.99
6thSamuel StuckeySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final00:52.84
7thDrake BarberiiRincon/University (Tucson, AZ)Final00:52.85
8thSamuel StuckeySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary00:53.26
9thSteven FlorenceDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary00:53.34
10thLandon DriggersGilbert (AZ)Preliminary00:53.78
11thJacob CressVerrado (Buckeye, AZ)Final00:53.95
12thLandon DriggersGilbert (AZ)Final00:54.27
13thDrake BarberiiRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:54.51
14thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final00:54.66
15thJacob CressVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:54.84
16thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Preliminary00:55.17
17thJesse EdwardsParadise Valley (Phoenix, AZ)Final00:55.52
18thIsaac BadowskiCienega (Vail, AZ)Final00:56.15
19thJesse EdwardsParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary00:56.38
20thAdam SmithMillennium (Goodyear, AZ)Final00:56.46
21stAlejandro FuentesArcadia (Phoenix, AZ)Final00:56.80
22ndAlejandro FuentesArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary00:56.87
23rdTyler LerewCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:57.08
24thDerek GemarSunnyslope (Phoenix, AZ)Final00:57.12
25thDylan MurpheyMillennium (Goodyear, AZ)Final00:57.27
26thBraden HessIronwood Ridge (Tucson, AZ)Final00:57.33
27thDerek GemarSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:57.42
28thAdam SmithMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary00:57.85
29thIsaac BadowskiCienega (Vail, AZ)Preliminary00:57.87
30thTyler LerewCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:58.21
31stBraden HessIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary00:58.86
32ndDylan MurpheyMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary00:59.68
33rdAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:59.89
34thAJ AlexanderLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:00.31
35thRio TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:00.72
36thGabe FowlerCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:00.72
37thDevin WiperCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:00.76
38thJoshua FortYoungker (Buckeye, AZ)Preliminary01:00.80
39thIvan MoilanenCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary01:01.05
40thNicholas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Preliminary01:01.46
41stAlex OatesIronwood (Glendale, AZ)Preliminary01:02.14
42ndCarson DominiCienega (Vail, AZ)Preliminary01:02.22
43rdSean ScanlonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:02.23
44thGunnar SmithVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:02.39
45thZachary BrisbinSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:02.63
46thRobert KovalcikSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:02.70
47thTony ViSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:03.83
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKeegan KelaherRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary00:58.24
2ndGrant GreenbaumVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary00:58.80
3rdGrant GreenbaumVerrado (Buckeye, AZ)Final00:58.81
4thOwen ArtCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final00:59.25
5thKeegan KelaherRincon/University (Tucson, AZ)Final00:59.38
6thTate BahtiSunnyslope (Phoenix, AZ)Final00:59.50
7thTate BahtiSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary00:59.68
8thOwen ArtCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary00:59.79
9thTucker AshtonCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:00.09
10thTucker AshtonCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:00.53
11thRiggs JesclardMountain View (Tucson, AZ)Final01:00.80
12thIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:01.15
13thIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:01.29
14thJason ZhangRincon/University (Tucson, AZ)Final01:01.34
15thJack BlakeDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:01.43
16thJoseph PlunkettCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:01.49
17thJoseph PlunkettCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:01.80
18thRiggs JesclardMountain View (Tucson, AZ)Preliminary01:01.83
19thJack BlakeDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:02.04
20thRiley StewartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:02.09
21stJason ZhangRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary01:02.13
22ndMatthew PrevattSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:02.18
23rdRiley StewartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:02.29
24thMatthew PrevattSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:02.40
25thCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:02.80
26thCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Final01:02.85
27thAlex ParryMarana (Tucson, AZ)Preliminary01:03.22
28thMinh LeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:03.90
29thAlex ParryMarana (Tucson, AZ)Final01:04.09
30thMinh LeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:04.20
31stJackson CobbCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:04.29
32ndJackson CobbCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:04.29
33rdGavin SorensenSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:04.82
34thIan MichelsonArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary01:04.88
35thJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:05.32
36thAndrew SchouSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:05.97
37thRemy SigtermansDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:06.03
38thPhillip KrigbaumSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:06.05
39thJordan PhungMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary01:06.07
40thSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:06.10
41stHayden GrossarthCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:06.33
42ndRyan LeffPeoria (AZ)Preliminary01:06.37
43rdCarter DoolingIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary01:06.39
44thLogan DaltonMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary01:06.76
45thJacob BeyerVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:07.12
46thMarco RinconSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:07.39
47thJohn LemkeSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:08.07
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stScott PekarskeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:42.02
2ndAidan ReaganSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:42.20
3rdLandyn RiesterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:43.55
4thStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:44.23
5thScott PekarskeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:44.41
6thAidan ReaganSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:44.73
7thLandyn RiesterCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:44.78
8thAndrew PocockMesquite (Gilbert, AZ)Final01:44.86
9thBradley DeFoorCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:45.07
10thBradley DeFoorCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:45.77
11thJoshua BaillieBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Final01:45.78
12thStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:45.84
13thJoshua BaillieBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary01:46.22
14thAndrew PocockMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary01:46.68
15thRiley BabsonCienega (Vail, AZ)Final01:46.95
16thRiley StewartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:47.26
17thSam RichieCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:47.47
18thRyder PlattCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:47.93
19thRyder PlattCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:47.99
20thRiley BabsonCienega (Vail, AZ)Preliminary01:48.96
21stSam RichieCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:49.02
22ndRiley StewartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:49.10
23rdMax ChesnoArcadia (Phoenix, AZ)Final01:49.17
24thEric HeinonenFlagstaff (AZ)Final01:49.69
25thIsaac BadowskiCienega (Vail, AZ)Final01:50.21
26thMax ChesnoArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary01:50.27
27thEric HeinonenFlagstaff (AZ)Preliminary01:50.50
28thDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:51.81
29thIsaac BadowskiCienega (Vail, AZ)Preliminary01:51.84
30thSean DiehlFlagstaff (AZ)Final01:52.39
31stSean DiehlFlagstaff (AZ)Preliminary01:52.42
32ndNick ZaettaSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:52.67
33rdCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:52.85
34thDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:53.04
35thDerek GemarSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:53.64
36thPhillip KrigbaumSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:54.32
37thCaleb WehmeirHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:54.96
38thMichael KahnCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:55.33
39thBryce FennellFlagstaff (AZ)Preliminary01:55.76
40thAlexander HollienDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.26
41stRyan WestHorizon (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.31
42ndIvan MoilanenCasteel (Queen Creek, AZ)Preliminary01:57.37
43rdAlex BernalGilbert (AZ)Preliminary01:57.51
44thLuke HinderakerSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:57.53
45thZachary SierraSahuaro (Tucson, AZ)Preliminary01:57.79
46thRyan BeyerVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:57.91
47thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:58.17
48thBrandon KuhlCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:58.42
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJadan NaborVerrado (Buckeye, AZ)Final01:51.97
2ndRyan TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:53.29
3rdTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:54.38
4thWyatt MatsonCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:54.59
5thTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:54.59
6thWyatt MatsonCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:54.83
7thRyan TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:56.66
8thJadan NaborVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:56.91
9thDaniel MathesonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:57.12
10thTate BahtiSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:57.33
11thDaniel MathesonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final01:57.59
12thSamuel StuckeySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:58.07
13thLandon DriggersGilbert (AZ)Preliminary01:59.44
14thSamuel StuckeySalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:59.66
15thLandon DriggersGilbert (AZ)Final02:00.24
16thBen GarciaCienega (Vail, AZ)Final02:00.67
17thBen GarciaCienega (Vail, AZ)Preliminary02:01.24
18thIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:02.69
19thMatthew PrevattSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final02:02.80
20thAdam SmithMillennium (Goodyear, AZ)Final02:03.00
21stJack BlakeDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final02:03.52
22ndIan UrquhartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final02:03.59
23rdIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:03.77
24thJack BlakeDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary02:03.81
25thColby RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary02:03.81
26thIan UrquhartCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary02:04.00
27thMatthew PrevattSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary02:04.01
28thColby RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Final02:04.10
29thAdam SmithMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary02:04.72
30thJoseph PlunkettCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary02:06.13
31stRio TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary02:08.29
32ndCarter DoolingIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary02:08.50
33rdMinh LeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary02:08.69
34thWilliam RaffelSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary02:09.69
35thJason ZhangRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary02:09.75
36thJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:11.40
37thEvan McMillanLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:11.49
38thJordan PhungMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary02:11.74
39thBraden HessIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary02:12.19
40thIsaac BaeslerIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary02:12.65
41stSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:13.09
42ndJalen RinneFlagstaff (AZ)Preliminary02:15.47
43rdMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:15.67
44thRyder AndroskyGilbert (AZ)Preliminary02:16.14
45thSean ScanlonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary02:16.75
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stScott PekarskeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:30.80
2ndAidan ReaganSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final04:31.93
3rdTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary04:38.22
4thTanner FallsDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final04:38.45
5thScott PekarskeCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:40.18
6thAidan ReaganSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary04:41.11
7thRyan TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final04:42.75
8thGrant GreenbaumVerrado (Buckeye, AZ)Final04:43.26
9thStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary04:43.75
10thAndrew PocockMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary04:44.28
11thRiley BabsonCienega (Vail, AZ)Final04:45.88
12thDaniel MathesonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary04:46.17
13thBradley DeFoorCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:46.47
14thGrant GreenbaumVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary04:46.61
15thAndrew PocockMesquite (Gilbert, AZ)Final04:47.26
16thDaniel MathesonSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final04:48.24
17thRyan TrichlerDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary04:49.10
18thMax ChesnoArcadia (Phoenix, AZ)Final04:50.44
19thSam RichieCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:50.75
20thRyder PlattCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary04:51.35
21stSam RichieCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:51.37
22ndRiley BabsonCienega (Vail, AZ)Preliminary04:51.39
23rdJoshua BaillieBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Preliminary04:51.64
24thMax ChesnoArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary04:51.76
25thBradley DeFoorCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:51.85
26thRyder PlattCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final04:51.87
27thJoshua BaillieBradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ)Final04:52.40
28thStefan CooleyDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final04:54.33
29thJackson CobbCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary04:57.07
30thEric HeinonenFlagstaff (AZ)Final04:57.74
31stJackson CobbCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final04:59.61
32ndEric HeinonenFlagstaff (AZ)Preliminary05:00.25
33rdRyan KingCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary05:04.97
34thMichael JohnsenLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary05:05.81
35thJames SawDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary05:06.78
36thDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary05:07.12
37thNick ZaettaSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary05:08.96
38thRyan BeyerVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary05:09.32
39thMax StanardHorizon (Scottsdale, AZ)Preliminary05:09.73
40thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary05:10.49
41stRyan WestHorizon (Scottsdale, AZ)Preliminary05:13.39
42ndNicholas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Preliminary05:13.46
43rdCaleb WehmeirHigley (Gilbert, AZ)Preliminary05:13.49
44thBryce FennellFlagstaff (AZ)Preliminary05:15.20
45thGavin SorensenSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary05:18.56
46thRiley HofferHorizon (Scottsdale, AZ)Preliminary05:19.22
47thZachary SierraSahuaro (Tucson, AZ)Preliminary05:26.71
48thChase AnArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary05:31.13
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:26.28
2ndRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:26.33
3rdRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:28.78
4thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:29.25
5thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:29.52
6thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:30.01
7thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:30.12
8thRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Final01:30.31
9thRelay TeamArcadia (Phoenix, AZ)Final01:30.49
10thRelay TeamArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary01:31.44
11thRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:31.64
12thRelay TeamMarana (Tucson, AZ)Final01:31.88
13thRelay TeamMarana (Tucson, AZ)Preliminary01:32.26
14thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:32.43
15thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:33.41
16thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final01:33.50
17thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:33.79
18thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:34.07
19thRelay TeamFlagstaff (AZ)Final01:34.29
20thRelay TeamMillennium (Goodyear, AZ)Final01:34.78
21stRelay TeamMesquite (Gilbert, AZ)Final01:34.82
22ndRelay TeamMillennium (Goodyear, AZ)Preliminary01:35.13
23rdRelay TeamMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary01:35.27
24thRelay TeamParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary01:35.29
25thRelay TeamFlagstaff (AZ)Preliminary01:35.65
26thRelay TeamIronwood Ridge (Tucson, AZ)Final01:36.33
27thRelay TeamPrescott (AZ)Preliminary01:36.34
28thRelay TeamPrescott (AZ)Final01:36.54
29thRelay TeamIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary01:36.68
30thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:36.85
31stRelay TeamCentennial (Peoria, AZ)Preliminary01:36.98
32ndRelay TeamCienega (Vail, AZ)Preliminary01:37.58
33rdRelay TeamRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary01:38.03
34thRelay TeamParadise Valley (Phoenix, AZ)Final01:38.48
35thRelay TeamGreenway (Phoenix, AZ)Preliminary01:39.14
36thRelay TeamGilbert (AZ)Preliminary01:39.60
37thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:39.62
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final01:35.18
2ndRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Final01:37.53
3rdRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final01:37.58
4thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary01:38.12
5thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final01:38.81
6thRelay TeamRincon/University (Tucson, AZ)Final01:38.91
7thRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary01:38.94
8thRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final01:39.25
9thRelay TeamRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary01:39.38
10thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary01:39.39
11thRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary01:39.79
12thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final01:39.80
13thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary01:40.19
14thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:40.42
15thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary01:40.84
16thRelay TeamArcadia (Phoenix, AZ)Final01:41.81
17thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Preliminary01:41.96
18thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:42.42
19thRelay TeamArcadia (Phoenix, AZ)Preliminary01:42.44
20thRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Final01:42.71
21stRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary01:42.87
22ndRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:43.27
23rdRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary01:43.44
24thRelay TeamGilbert (AZ)Preliminary01:44.14
25thRelay TeamMarana (Tucson, AZ)Preliminary01:44.37
26thRelay TeamGilbert (AZ)Final01:45.15
27thRelay TeamMarana (Tucson, AZ)Final01:45.20
28thRelay TeamParadise Valley (Phoenix, AZ)Preliminary01:45.46
29thRelay TeamParadise Valley (Phoenix, AZ)Final01:45.78
30thRelay TeamCienega (Vail, AZ)Preliminary01:46.17
31stRelay TeamCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary01:46.24
32ndRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Final01:47.88
33rdRelay TeamIronwood (Glendale, AZ)Preliminary01:50.89
34thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary01:51.81
35thRelay TeamFlagstaff (AZ)Preliminary01:54.12
36thRelay TeamMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary01:58.06
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Final03:08.76
2ndRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Final03:09.70
3rdRelay TeamCanyon del Oro (Tucson, AZ)Preliminary03:13.56
4thRelay TeamDesert Mountain (Scottsdale, AZ)Preliminary03:14.00
5thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Final03:15.10
6thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Final03:15.68
7thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Final03:16.00
8thRelay TeamSalpointe Catholic (Tucson, AZ)Preliminary03:16.37
9thRelay TeamCatalina Foothills (Tucson, AZ)Preliminary03:16.72
10thRelay TeamRincon/University (Tucson, AZ)Final03:18.52
11thRelay TeamVerrado (Buckeye, AZ)Preliminary03:18.67
12thRelay TeamRincon/University (Tucson, AZ)Preliminary03:19.51
13thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary03:22.71
14thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Preliminary03:23.00
15thRelay TeamGilbert (AZ)Preliminary03:23.65
16thRelay TeamGilbert (AZ)Final03:23.94
17thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final03:24.25
18thRelay TeamFlagstaff (AZ)Final03:24.61
19thRelay TeamCienega (Vail, AZ)Final03:26.35
20thRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Final03:26.36
21stRelay TeamFlagstaff (AZ)Preliminary03:27.33
22ndRelay TeamSunnyslope (Phoenix, AZ)Preliminary03:28.54
23rdRelay TeamMesquite (Gilbert, AZ)Final03:28.85
24thRelay TeamCampo Verde (Gilbert, AZ)Final03:29.01
25thRelay TeamCienega (Vail, AZ)Preliminary03:29.27
26thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final03:29.85
27thRelay TeamHorizon (Scottsdale, AZ)Final03:30.91
28thRelay TeamHorizon (Scottsdale, AZ)Preliminary03:32.23
29thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Preliminary03:32.70
30thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final03:32.97
31stRelay TeamMesquite (Gilbert, AZ)Preliminary03:34.49
32ndRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Preliminary03:34.95
33rdRelay TeamCactus Shadows (Cave Creek, AZ)Preliminary03:36.56
34thRelay TeamIronwood Ridge (Tucson, AZ)Preliminary03:38.29
35thRelay TeamMarana (Tucson, AZ)Preliminary03:40.12
36thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Preliminary03:40.13
37thRelay TeamSunrise Mountain (Peoria, AZ)Preliminary03:40.84