Multi Teams @ Colorado River Swim and Dive Championships (AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 18-19 · 10/26/2018 Time TBA
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Gila Ridge5581
Cibola3972
Lake Havasu2533
Mohave244
Kofa151
Lee Williams115
San Luis106
Kingman4
Yuma

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stAyden DusekCibola (Yuma, AZ)Final331.20
2ndAyden DusekCibola (Yuma, AZ)Preliminary331.20
3rdIan PonceCibola (Yuma, AZ)Preliminary0.00
4thSamuel SorensonCibola (Yuma, AZ)Preliminary0.00
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:22.63
2ndTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:23.27
3rdLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:23.60
4thLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:23.61
5thJosh DusekCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:24.37
6thJosh DusekCibola (Yuma, AZ)Final00:24.57
7thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:24.88
8thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:25.01
9thChance ReckerMohave (Bullhead City, AZ)Final00:25.03
10thChance ReckerMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary00:25.52
11thNathan KemptonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:25.72
12thNick CabanillasMohave (Bullhead City, AZ)Final00:25.89
13thNick CabanillasMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary00:25.93
14thNathan KemptonGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:26.12
15thJonathan O'NeillLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:26.31
16thJonathan O'NeillLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final00:26.33
17thWilliam RogersLee Williams (Kingman, AZ)Final00:26.34
18thWilliam RogersLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary00:26.40
19thDylan TreasGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:26.73
20thMax ZaroffGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:26.83
21stRicardo AnguloSan Luis (AZ)Final00:27.07
22ndCaleb TippetsGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:27.20
23rdIsaac PerezMohave (Bullhead City, AZ)Final00:27.25
24thAndrew KoningGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:27.27
25thRicardo AnguloSan Luis (AZ)Preliminary00:27.29
26thDaunte PowellCibola (Yuma, AZ)Final00:27.33
27thIsaac PerezMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary00:27.41
28thZach ButlerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:27.58
29thAaron GammelGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:27.59
30thRobert GluschenkoLee Williams (Kingman, AZ)Final00:27.64
31stJake LoftonCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:27.69
32ndNitant SoniSan Luis (AZ)Final00:28.01
33rdNitant SoniSan Luis (AZ)Preliminary00:28.03
34thJake LoftonCibola (Yuma, AZ)Final00:28.09
35thDaunte PowellCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:28.21
36thRene JaramilloKofa (Yuma, AZ)Final00:28.38
37thRene JaramilloKofa (Yuma, AZ)Preliminary00:28.46
38thRobert GluschenkoLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary00:28.56
39thRobby BoucherLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:29.30
40thJose SamanoSan Luis (AZ)Preliminary00:30.33
41stJonathan LeonLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary00:30.45
42ndDevin EpleyYuma (AZ)Preliminary00:30.45
43rdAndrew MorenoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:30.55
44thLogan UdovichLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:30.92
45thChris MarcusLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary00:31.07
46thDallin KinseyGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:31.23
47thJavier PerezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:31.50
48thChristian RojoCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:31.64
49thEthan PriceGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:31.73
50thCharles Eschandia-DavisCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:32.49
51stEnrique GarciaGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:32.51
52ndArturo LopezCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:32.51
53rdNathaniel LermaYuma (AZ)Preliminary00:32.51
54thJulian ParkerKofa (Yuma, AZ)Preliminary00:32.54
55thWiley CaldwellGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:32.54
56thNoah ValdezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:32.69
57thDaniel UrquidezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:33.53
58thJeziel BanosSan Luis (AZ)Preliminary00:33.99
59thCharles SotoSan Luis (AZ)Preliminary00:34.01
60thAndres GarciaKofa (Yuma, AZ)Preliminary00:34.10
61stHunter NunesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:34.25
62ndKeven MorenoCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:34.59
63rdJohan PimentelSan Luis (AZ)Preliminary00:35.71
64thCrispin McCainCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:40.53
65thFernando BedoyaCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:41.73
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:51.26
2ndMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:51.54
3rdLane MellonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:51.72
4thMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:53.54
5thDiego NarvarteLee Williams (Kingman, AZ)Final00:53.63
6thDiego NarvarteLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary00:56.18
7thJosh DusekCibola (Yuma, AZ)Final00:57.68
8thWilliam RogersLee Williams (Kingman, AZ)Final00:58.06
9thMax ZaroffGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:58.17
10thMicah LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:58.91
11thMax ZaroffGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:58.94
12thIan PonceCibola (Yuma, AZ)Final00:59.15
13thJosh DusekCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:59.68
14thIan PonceCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:00.21
15thRicardo AnguloSan Luis (AZ)Final01:00.62
16thChase KrockMohave (Bullhead City, AZ)Final01:00.75
17thMicah LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:00.75
18thWilliam RogersLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:00.75
19thAlex BoydKofa (Yuma, AZ)Final01:00.84
20thRicardo AnguloSan Luis (AZ)Preliminary01:01.25
21stAlex BoydKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:01.56
22ndAndrew KoningGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:01.68
23rdAlan RoldanKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:02.01
24thChase KrockMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:02.02
25thCaleb TippetsGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:02.16
26thDaunte PowellCibola (Yuma, AZ)Final01:02.17
27thJonathan O'NeillLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:02.17
28thJonathan O'NeillLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:02.18
29thIsaac PerezMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:02.40
30thIsaac PerezMohave (Bullhead City, AZ)Final01:02.60
31stAlan RoldanKofa (Yuma, AZ)Final01:02.76
32ndZach ButlerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:02.82
33rdAaron GammelGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:02.84
34thDaunte PowellCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:03.26
35thRobby BoucherLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:03.54
36thRobby BoucherLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:03.95
37thRobert GluschenkoLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:05.30
38thSeth GolezLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:05.90
39thJose SamanoSan Luis (AZ)Preliminary01:08.92
40thEthan PriceGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:09.81
41stVictor FlemingMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:10.09
42ndWiley CaldwellGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:10.50
43rdDallin KinseyGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:10.80
44thLogan UdovichLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:11.30
45thCade BurgenerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:12.39
46thEnrique GarciaGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:12.79
47thAndrew MorenoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:12.98
48thChristian RojoCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:14.74
49thNoah ValdezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:15.01
50thArturo LopezCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:15.16
51stCharles Eschandia-DavisCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:16.15
52ndVictor HughesSan Luis (AZ)Preliminary01:16.57
53rdAndres GarciaKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:18.41
54thKeven MorenoCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:18.83
55thTyler JacksonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:20.95
56thHunter NunesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:21.17
57thPalmiro IbarraSan Luis (AZ)Preliminary01:21.24
58thDaniel UrquidezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:22.43
59thJulian GillYuma (AZ)Preliminary01:22.54
60thCharles SotoSan Luis (AZ)Preliminary01:23.31
61stJavier PerezGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:23.75
62ndJeziel BanosSan Luis (AZ)Preliminary01:26.12
63rdRicardo PadillaYuma (AZ)Preliminary01:28.53
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:54.40
2ndNicholas RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final00:56.32
3rdNicholas RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary00:56.35
4thJalen HernandezCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:56.95
5thJalen HernandezCibola (Yuma, AZ)Final00:56.96
6thTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary00:57.17
7thJoseph LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:01.06
8thJoseph MaciasKofa (Yuma, AZ)Final01:01.21
9thJoseph MaciasKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:02.13
10thMax QuinonesMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:03.94
11thJoseph LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:04.09
12thMax QuinonesMohave (Bullhead City, AZ)Final01:04.32
13thGabriel McCallenCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:04.76
14thRaul Cruz CastorenaCibola (Yuma, AZ)Final01:04.99
15thRaul Cruz CastorenaCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:05.38
16thSoren IrgensMohave (Bullhead City, AZ)Final01:06.06
17thSoren IrgensMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:07.43
18thNathan KemptonGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:07.67
19thNathan KemptonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:08.24
20thDaniel LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:08.27
21stGabriel McCallenCibola (Yuma, AZ)Final01:08.47
22ndDaniel LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:08.97
23rdAnthony FriasLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:10.68
24thAngelo ChavezCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:11.01
25thAnthony FriasLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:11.77
26thAngelo ChavezCibola (Yuma, AZ)Final01:12.81
27thNitant SoniSan Luis (AZ)Final01:26.33
28thBrian KnightKofa (Yuma, AZ)Final01:27.92
29thNitant SoniSan Luis (AZ)Preliminary01:28.83
30thBrian KnightKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:29.66
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAyden DusekCibola (Yuma, AZ)Final00:57.01
2ndAyden DusekCibola (Yuma, AZ)Preliminary00:57.79
3rdAJ AlexanderLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final00:58.41
4thAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:59.73
5thAJ AlexanderLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:01.65
6thAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:02.45
7thBrenden VanwinkleCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:03.74
8thBrenden VanwinkleCibola (Yuma, AZ)Final01:06.82
9thGabriel McCallenCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:07.92
10thChance ReckerMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:08.16
11thGabriel McCallenCibola (Yuma, AZ)Final01:08.37
12thParker KrossLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:08.54
13thChance ReckerMohave (Bullhead City, AZ)Final01:08.60
14thSamuel SorensonCibola (Yuma, AZ)Final01:08.93
15thParker KrossLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:09.08
16thSamuel SorensonCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:10.19
17thJacob GrayMohave (Bullhead City, AZ)Final01:10.62
18thJacob GrayMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:10.64
19thBrenden RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:11.89
20thEmanuel RodriguezKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:12.17
21stBrenden RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:12.42
22ndAiden AverettGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:12.85
23rdAaron MillerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:13.25
24thMax QuinonesMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:13.61
25thAiden AverettGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:13.80
26thAaron MillerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:14.19
27thMax QuinonesMohave (Bullhead City, AZ)Final01:14.27
28thEmanuel RodriguezKofa (Yuma, AZ)Final01:15.14
29thSeth GolezLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:20.26
30thSeth GolezLee Williams (Kingman, AZ)Final01:27.19
31stJohan PimentelSan Luis (AZ)Final01:36.51
32ndJohan PimentelSan Luis (AZ)Preliminary01:38.85
33rdNathaniel LermaYuma (AZ)Preliminary01:51.69
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:02.09
2ndJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:02.96
3rdJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:04.79
4thIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:05.06
5thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:07.70
6thSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:07.78
7thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:07.92
8thSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:08.41
9thJack LutterbeckCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:09.10
10thDiego NarvarteLee Williams (Kingman, AZ)Final01:09.13
11thJack LutterbeckCibola (Yuma, AZ)Final01:09.44
12thChase AhrensLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:10.41
13thChase AhrensLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:10.53
14thNick CabanillasMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:11.05
15thNick CabanillasMohave (Bullhead City, AZ)Final01:11.07
16thCaleb RiggsMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:12.58
17thDiego NarvarteLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:12.65
18thCaleb RiggsMohave (Bullhead City, AZ)Final01:13.19
19thDakota HargadineCibola (Yuma, AZ)Final01:17.86
20thDakota HargadineCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:19.52
21stDylan LloydKofa (Yuma, AZ)Final01:21.92
22ndAngelo ChavezCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:22.76
23rdRuben ElenesSan Luis (AZ)Final01:26.25
24thColby McCainCibola (Yuma, AZ)Final01:27.64
25thDylan LloydKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:27.89
26thColby McCainCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:28.93
27thCade BurgenerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:30.54
28thRuben ElenesSan Luis (AZ)Preliminary01:30.65
29thCade BurgenerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:32.49
30thSpencer McCrayKingman (AZ)Preliminary01:34.96
31stSpencer McCrayKingman (AZ)Final01:36.01
32ndTreven GravellLee Williams (Kingman, AZ)Final01:37.00
33rdTreven GravellLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:39.79
34thBrian PresnalLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary02:04.83
35thJulian GillYuma (AZ)Preliminary02:07.03
36thCameron MatthewsLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary02:12.40
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:51.67
2ndMichael JohnsenLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:54.82
3rdMichael JohnsenLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:55.24
4thDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:56.46
5thAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:59.48
6thStephan RubelKofa (Yuma, AZ)Final02:02.39
7thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:03.43
8thJoseph LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:04.54
9thAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:05.13
10thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:05.15
11thRaul Cruz CastorenaCibola (Yuma, AZ)Final02:07.69
12thJoseph LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:08.44
13thJon PasquinelliCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:09.01
14thStephan RubelKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:09.57
15thJon PasquinelliCibola (Yuma, AZ)Final02:09.80
16thRaul Cruz CastorenaCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:10.57
17thSteven HargadineCibola (Yuma, AZ)Final02:18.40
18thAlan RoldanKofa (Yuma, AZ)Final02:20.67
19thJacob GrayMohave (Bullhead City, AZ)Final02:21.04
20thEzekiel MaxcyMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:21.25
21stEzekiel MaxcyMohave (Bullhead City, AZ)Final02:21.50
22ndChase KrockMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:22.21
23rdBrenden RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final02:22.32
24thSteven HargadineCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:23.77
25thBrenden RizzoLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:24.06
26thChase KrockMohave (Bullhead City, AZ)Final02:24.35
27thAlan RoldanKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:27.56
28thJonathan LeonLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary02:31.97
29thJonathan LeonLee Williams (Kingman, AZ)Final02:33.09
30thChase HartwickMohave (Bullhead City, AZ)Final02:38.79
31stChase HartwickMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:39.52
32ndJacob GrayMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:44.45
33rdRonaldo TinocoSan Luis (AZ)Preliminary02:47.26
34thDevin EpleyYuma (AZ)Preliminary02:52.08
35thPalmiro IbarraSan Luis (AZ)Preliminary03:00.54
36thRicardo PadillaYuma (AZ)Preliminary03:17.40
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:04.61
2ndIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:09.64
3rdJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:09.88
4thEvan McMillanLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:10.41
5thEvan McMillanLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final02:11.79
6thJessip SalizzoniGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:12.62
7thMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:13.01
8thMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:14.96
9thJalen HernandezCibola (Yuma, AZ)Final02:15.04
10thSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:16.01
11thSean LinesGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:16.01
12thJalen HernandezCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:16.08
13thChase AhrensLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final02:22.51
14thJack LutterbeckCibola (Yuma, AZ)Final02:23.63
15thJoseph MaciasKofa (Yuma, AZ)Final02:23.81
16thJack LutterbeckCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:25.08
17thChase AhrensLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:25.43
18thBrenden VanwinkleCibola (Yuma, AZ)Final02:25.85
19thJoseph MaciasKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:27.89
20thBrenden VanwinkleCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:28.17
21stCaleb RiggsMohave (Bullhead City, AZ)Final02:33.41
22ndAaron MillerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final02:35.28
23rdSoren IrgensMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:35.87
24thCaleb RiggsMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:36.37
25thEmanuel RodriguezKofa (Yuma, AZ)Final02:36.43
26thDakota HargadineCibola (Yuma, AZ)Final02:37.07
27thEmanuel RodriguezKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:38.44
28thDakota HargadineCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:39.23
29thAaron MillerLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:41.16
30thSoren IrgensMohave (Bullhead City, AZ)Final02:42.12
31stAlex BoydKofa (Yuma, AZ)Final02:42.66
32ndAlex BoydKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:43.57
33rdAnthony FriasLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:43.63
34thRuben ElenesSan Luis (AZ)Preliminary02:52.52
35thDylan LloydKofa (Yuma, AZ)Preliminary03:01.45
36thAidan JonesMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary03:24.28
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Final05:03.69
2ndMichael JohnsenLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary05:04.51
3rdMichael JohnsenLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final05:07.70
4thDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary05:16.94
5thParker KrossLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final05:33.98
6thStephan RubelKofa (Yuma, AZ)Final05:36.60
7thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary05:38.75
8thParker KrossLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary05:39.57
9thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Final05:39.61
10thStephan RubelKofa (Yuma, AZ)Preliminary05:41.62
11thJon PasquinelliCibola (Yuma, AZ)Final05:46.97
12thJon PasquinelliCibola (Yuma, AZ)Preliminary05:50.63
13thDylan TreasGila Ridge (Yuma, AZ)Final06:16.60
14thDylan TreasGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary06:22.41
15thEzekiel MaxcyMohave (Bullhead City, AZ)Final06:24.41
16thEzekiel MaxcyMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary06:27.28
17thSteven HargadineCibola (Yuma, AZ)Final06:33.28
18thColby McCainCibola (Yuma, AZ)Final06:38.25
19thColby McCainCibola (Yuma, AZ)Preliminary06:39.59
20thSteven HargadineCibola (Yuma, AZ)Preliminary06:40.84
21stRene JaramilloKofa (Yuma, AZ)Preliminary06:54.56
22ndRene JaramilloKofa (Yuma, AZ)Final06:58.62
23rdChase HartwickMohave (Bullhead City, AZ)Final06:59.25
24thChase HartwickMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary07:05.39
25thRyan NixonLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final07:13.38
26thRyan NixonLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary07:16.17
27thVictor FlemingMohave (Bullhead City, AZ)Final07:23.99
28thVictor FlemingMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary07:35.13
29thRonaldo TinocoSan Luis (AZ)Preliminary07:52.23
30thSpencer McCrayKingman (AZ)Preliminary08:11.60
31stAidan JonesMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary08:12.14
32ndSpencer McCrayKingman (AZ)Final08:29.33
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:35.80
2ndRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:37.45
3rdRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Final01:38.13
4thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:40.40
5thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:42.61
6thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Final01:43.07
7thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:43.31
8thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:43.79
9thRelay TeamLee Williams (Kingman, AZ)Final01:44.11
10thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:45.56
11thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Final01:45.84
12thRelay TeamLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary01:49.08
13thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:50.30
14thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:52.01
15thRelay TeamSan Luis (AZ)Preliminary01:54.21
16thRelay TeamSan Luis (AZ)Final01:55.50
17thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:57.99
18thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Preliminary01:59.33
19thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:04.16
20thRelay TeamYuma (AZ)Preliminary02:15.36
21stRelay TeamLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary02:17.82
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:43.49
2ndRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final01:47.03
3rdRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary01:47.11
4thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:47.45
5thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Final01:47.85
6thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary01:52.85
7thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Final01:57.65
8thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary01:57.99
9thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary01:59.04
10thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Final02:00.49
11thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary02:03.73
12thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:04.63
13thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary02:05.47
14thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary02:06.26
15thRelay TeamSan Luis (AZ)Final02:15.12
16thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary02:15.21
17thRelay TeamSan Luis (AZ)Preliminary02:17.64
18thRelay TeamKofa (Yuma, AZ)Preliminary02:18.83
19thRelay TeamYuma (AZ)Preliminary02:57.63
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final03:25.62
2ndRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary03:30.23
3rdRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary03:36.87
4thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Final03:36.90
5thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary03:42.07
6thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Final03:52.69
7thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary03:55.06
8thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Preliminary04:04.49
9thRelay TeamMohave (Bullhead City, AZ)Final04:08.62
10thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary04:11.42
11thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary04:12.60
12thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary04:13.37
13thRelay TeamLake Havasu (Lake Havasu City, AZ)Preliminary04:46.02
14thRelay TeamLee Williams (Kingman, AZ)Final04:57.02
15thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Preliminary05:01.38
16thRelay TeamLee Williams (Kingman, AZ)Preliminary05:04.93
17thRelay TeamCibola (Yuma, AZ)Preliminary05:27.10
18thRelay TeamSan Luis (AZ)Preliminary05:42.36
19thRelay TeamSan Luis (AZ)Final05:44.90