Multi Teams @ Knight Invitational (Gilbert, AZ)

Boys Varsity Swimming Fall 18-19 · 9/22/2018 9:00 AM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Higley3851
Gila Ridge2932
Westwood2483
McClintock240
Skyline177
Arizona College Prep146
Gilbert Classical Academy141
American Leadership Academy141
Casteel118
Williams Field116
Buena105
Apache Junction69
Marcos de Niza51
Combs39
American Leadership Academy - Gilbert North15
Highland12
Winslow11
Desert Ridge4
Horizon Honors2
Mesquite
St. Mary's

Athletes of the Meet

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stDaniel KnappSkyline (Mesa, AZ)Final482.75
2ndJacob RamirezSkyline (Mesa, AZ)Final400.30
3rdJohn Tanner DayHigley (Gilbert, AZ)Final398.95
4thPorter SmithWilliams Field (Gilbert, AZ)Final355.50
5thDrew MartinezHigley (Gilbert, AZ)Final353.15
6thCaleb LamoreauxHigley (Gilbert, AZ)Final334.85
7thJeffrey MaxwellMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final331.70
8thAidan LohanMcClintock (Tempe, AZ)Final327.80
9thJacob TorregrossaMcClintock (Tempe, AZ)Final307.45
10thBrady PhillipsHighland (Gilbert, AZ)Final305.10
11thSeth MortensenCasteel (Queen Creek, AZ)Final277.90
12thColby PhillipsHighland (Gilbert, AZ)Final276.65
13thJoshua PawlakDesert Ridge (Mesa, AZ)Final274.60
14thCarson RiceBuena (Sierra Vista, AZ)Final268.85
15thMason SatterleeMcClintock (Tempe, AZ)Final268.60
16thTrevor RobertsSkyline (Mesa, AZ)Final265.05
17thMiles WhitingHigley (Gilbert, AZ)Final264.35
18thVictor UrquidiMesquite (Gilbert, AZ)Final261.20
19thTommy WrightCasteel (Queen Creek, AZ)Final256.20
20thKaden WaiteHigley (Gilbert, AZ)Final252.80
21stWyatt LiggittMcClintock (Tempe, AZ)Final245.30
22ndTucker PowellHighland (Gilbert, AZ)Final236.45
23rdAuston SotoSkyline (Mesa, AZ)Final231.70
24thKensei Van SlykeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final230.50
25thKade NewmanHigley (Gilbert, AZ)Final201.55
26thReed PetersenWestwood (Mesa, AZ)Final109.00
27thMichael FlahertyMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final108.80
28thGunner WhiteDesert Ridge (Mesa, AZ)Final108.55
29thCarter ReedHighland (Gilbert, AZ)Final107.35
30thTate BluthCasteel (Queen Creek, AZ)Final107.05
31stMatthew MillettWestwood (Mesa, AZ)Final104.50
32ndPatrick GaryGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final102.45
33rdZane PattersonMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final95.45
34thIan MagataganBuena (Sierra Vista, AZ)Final83.40
35thTyler AngleBuena (Sierra Vista, AZ)Final78.05
36thArib IslamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final54.65
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:22.79
2ndRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Final00:23.34
3rdRyan RedmondArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:23.98
4thBen AbercrombieCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:24.26
5thJonas DunnBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:24.49
6thCooper SpenceAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:24.55
7thCole LambriggerWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:24.64
8thBrian DawWestwood (Mesa, AZ)Final00:24.89
9thFilippo De CristofaroHigley (Gilbert, AZ)Final00:25.11
10thEsteban SalasGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:25.13
11thEthan ArroyoMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:25.14
12thSeth PetersonApache Junction (AZ)Final00:25.45
13thAaron ScheideckerMcClintock (Tempe, AZ)Final00:25.60
14thTaylor SmithArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:25.63
15thDane ShillingburgHigley (Gilbert, AZ)Final00:25.76
16thKyle GravilleHigley (Gilbert, AZ)Final00:25.91
17thConner BaileySkyline (Mesa, AZ)Final00:25.92
18thHector RuizHigley (Gilbert, AZ)Final00:25.99
19thMatthew JensenMcClintock (Tempe, AZ)Final00:26.07
20thAndrew RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:26.09
21stThayne StubbsSkyline (Mesa, AZ)Final00:26.12
22ndFrancisco ArroyoMcClintock (Tempe, AZ)Final00:26.12
23rdAdam BelscherApache Junction (AZ)Final00:26.30
24thJake KlinglerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:26.37
25thTrey SouthwellWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:26.43
26thKenneth KaseBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:26.45
27thBrennan SweeneyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:26.55
28thTate SandersCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:27.05
29thSean SmithMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:27.09
30thVicente MartinezHigley (Gilbert, AZ)Final00:27.20
31stFinn HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:27.31
32ndBridge BachArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:27.44
33rdJared HrimnakAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:27.90
34thDeion EdenburgsMcClintock (Tempe, AZ)Final00:27.93
35thAlec ErrhaltBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:27.96
36thChad MoyesCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:27.98
37thChristopher AlexCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:28.02
38thJacob ConklinArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:28.05
39thIsaac StowellArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:28.06
40thHunter DaneshkhahGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:28.10
41stXavier MartinAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final00:28.21
42ndHayden PorterMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:28.46
43rdKyle AvisAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:28.49
44thCurtis WilkersonArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:28.71
45thNoah WilkensWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:28.76
46thAndrew WinstonSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final00:28.77
47thMatthew NieuwenhuisBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:29.02
48thLiam WilsonWestwood (Mesa, AZ)Final00:29.03
49thNoah KeithleyWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:29.05
50thCharlie RichBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:29.12
51stAiden AverettGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:29.14
52ndAldair ArvizoWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:29.27
53rdAngel olivasSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final00:29.43
54thTrenten MooreMcClintock (Tempe, AZ)Final00:29.62
55thAdam BarakatMcClintock (Tempe, AZ)Final00:30.10
56thRylan TravisHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final00:30.12
57thMarcus WilmerWestwood (Mesa, AZ)Final00:30.27
58thCariveau LiamSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final00:30.49
59thNathan SchlinkCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:30.89
60thKyle CoaxumCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:31.24
61stEthan HeavensApache Junction (AZ)Final00:31.66
62ndAdam SchaefferMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final00:31.69
63rdNeil RavikumarHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final00:31.91
64thClaas HamingGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:32.46
65thJustin TrinidadGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:32.89
66thAugustus AdamsCombs (San Tan Valley, AZ)Final00:32.96
67thGeorge SmithWinslow (AZ)Final00:33.80
68thChase NelsonCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:33.95
69thBrant HammondAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final00:34.41
70thHector MoralesApache Junction (AZ)Final00:35.47
71stAlek SimpsonHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final00:36.42
72ndAydon DeSpainWinslow (AZ)Final00:36.42
73rdCaiden MiklaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:37.16
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMaxwell NielsenMcClintock (Tempe, AZ)Final00:49.46
2ndTim FayGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:49.75
3rdTalen OsbornGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:50.38
4thJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final00:50.86
5thRyan WaltersHigley (Gilbert, AZ)Final00:51.44
6thMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:51.65
7thJeff MooreWestwood (Mesa, AZ)Final00:52.36
8thIvan MoilanenCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:52.78
9thBen AbercrombieCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:53.67
10thCole LambriggerWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:53.91
11thGordon HeWestwood (Mesa, AZ)Final00:54.14
12thFilippo De CristofaroHigley (Gilbert, AZ)Final00:54.26
13thRyan RedmondArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:54.40
14thCooper DavisWestwood (Mesa, AZ)Final00:54.89
15thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Final00:55.58
16thCooper SpenceAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final00:56.18
17thEdward DahlinBuena (Sierra Vista, AZ)Final00:56.63
18thLogan SylvesterArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:56.73
19thNathaniel BodemWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:57.06
20thMatthew JensenMcClintock (Tempe, AZ)Final00:57.48
21stBo TenneySkyline (Mesa, AZ)Final00:57.59
22ndNick LinehanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:57.66
23rdDane ShillingburgHigley (Gilbert, AZ)Final00:57.78
24thGattlin RogersAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final00:57.85
25thAaron ScheideckerMcClintock (Tempe, AZ)Final00:58.49
26thRoss MorrisMcClintock (Tempe, AZ)Final00:58.55
27thAndrew RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final00:58.62
28thBrian DawWestwood (Mesa, AZ)Final00:58.73
29thTate SandersCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:58.94
30thJackson ChurchCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:59.07
31stBrennan SweeneyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:59.13
32ndSeth PetersonApache Junction (AZ)Final00:59.42
33rdGabriel MahonCasteel (Queen Creek, AZ)Final00:59.64
34thPedro LleraSkyline (Mesa, AZ)Final00:59.67
35thTaylor SmithArizona College Prep (Chandler, AZ)Final00:59.67
36thMax ZaroffGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:00.37
37thEthan NuttallHigley (Gilbert, AZ)Final01:00.42
38thEzekiel HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:00.90
39thNolan MurphyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:00.97
40thConner BaileySkyline (Mesa, AZ)Final01:01.26
41stElijah AllenMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:01.44
42ndHunter PaynichArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:01.49
43rdTy RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:01.79
44thJacob ConklinArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:01.88
45thIan PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:01.90
46thJacob MorrowAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.19
47thJared HrimnakAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:02.54
48thJake NewmanArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:02.58
49thJacob JilkApache Junction (AZ)Final01:03.13
50thBenjamin RingAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:03.55
51stMathen CattaniHigley (Gilbert, AZ)Final01:03.64
52ndJack HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:04.10
53rdAndrew WinstonSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final01:04.38
54thMatthew NieuwenhuisBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:04.59
55thJayden BrownBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:04.71
56thAngel olivasSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final01:05.05
57thChad MoyesCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:05.14
58thRiver LynnWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:05.67
59thKyle AvisAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:05.74
60thGatlin RossCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:07.17
61stCariveau LiamSt. Mary's (Phoenix, AZ)Final01:08.01
62ndEthan StormentMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:08.08
63rdTimber LowderWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:08.21
64thMax FarrellGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:08.72
65thDeion EdenburgsMcClintock (Tempe, AZ)Final01:09.47
66thCannon ScottCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:10.04
67thJoseph RaineyApache Junction (AZ)Final01:12.99
68thKedrik GahmCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:14.42
69thThomas JohnCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:15.90
70thAugustus AdamsCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:17.50
71stZach MillerCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:18.09
72ndMario LujaSkyline (Mesa, AZ)Final01:18.19
73rdHector MoralesApache Junction (AZ)Final01:21.63
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final00:54.87
2ndJordan TuterWestwood (Mesa, AZ)Final00:57.21
3rdRyan MuirSkyline (Mesa, AZ)Final00:57.22
4thKaleb TompkinsGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final00:59.58
5thRyan GrayArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:00.66
6thAaron LarkinCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:00.93
7thJonas DunnBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:01.77
8thDavis LuMcClintock (Tempe, AZ)Final01:02.77
9thBrady WilliamsApache Junction (AZ)Final01:03.02
10thMichael VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final01:03.53
11thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:04.62
12thTiberius BakerHigley (Gilbert, AZ)Final01:05.10
13thBrodrick WhiteSkyline (Mesa, AZ)Final01:05.59
14thNathan KemptonGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:05.64
15thBarrett McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:06.86
16thJackson ChurchCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:07.25
17thDerek ScandrettGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:07.77
18thIndiana FilbrunWestwood (Mesa, AZ)Final01:07.93
19thTristan HatchCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:08.01
20thConnor ColbyCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:09.22
21stTate JacobsonWestwood (Mesa, AZ)Final01:11.72
22ndAlec ErrhaltBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:12.17
23rdMichael FarrellGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:13.31
24thTroy WendtCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:14.77
25thMathen CattaniHigley (Gilbert, AZ)Final01:16.25
26thAdam BarakatMcClintock (Tempe, AZ)Final01:16.76
27thJake NewmanArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:19.39
28thMat HannaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:28.25
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJaxson ScownHigley (Gilbert, AZ)Final00:56.02
2ndRyan MuirSkyline (Mesa, AZ)Final00:56.76
3rdAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:00.45
4thCaleb WehmeirHigley (Gilbert, AZ)Final01:00.51
5thJeff MooreWestwood (Mesa, AZ)Final01:01.09
6thGordon HeWestwood (Mesa, AZ)Final01:01.76
7thFrancisco ArroyoMcClintock (Tempe, AZ)Final01:04.03
8thKaleb TompkinsGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:04.38
9thNicholas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:04.43
10thTiberius BakerHigley (Gilbert, AZ)Final01:05.52
11thWilliam AndrewsWestwood (Mesa, AZ)Final01:05.56
12thConnor ColbyCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:05.77
13thEdward DahlinBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:05.92
14thRoss MorrisMcClintock (Tempe, AZ)Final01:05.99
15thJacob MorrowAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:07.33
16thGattlin RogersAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final01:07.80
17thNick LinehanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:08.31
18thTyler BacaCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:09.37
19thPedro LleraSkyline (Mesa, AZ)Final01:10.36
20thAdam BelscherApache Junction (AZ)Final01:10.59
21stTy RaymondWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:10.98
22ndTrey SouthwellWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:13.29
23rdMason StadlerCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:13.35
24thBridge BachArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:14.62
25thCaleb MunozGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:14.85
26thNoah WilkensWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:16.75
27thMichael FarrellGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:17.85
28thElijah AllenMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:18.26
29thAdvik VenkateshArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:18.78
30thNathan RubisHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final01:19.35
31stEthan PriceGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:20.19
32ndNathaniel GreerArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:22.69
33rdSamuel RayCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:22.79
34thIsaiah SteinerAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final01:25.35
35thVicente MartinezHigley (Gilbert, AZ)Final01:25.35
36thKade WrightWestwood (Mesa, AZ)Final01:27.88
37thCannon ScottCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:28.40
38thKyle CoaxumCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:30.61
39thGeorge SmithWinslow (AZ)Final01:39.41
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTim FayGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:02.81
2ndCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Final01:03.76
3rdAlex BeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:05.59
4thJordan TuterWestwood (Mesa, AZ)Final01:05.67
5thIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:05.79
6thCooper DavisWestwood (Mesa, AZ)Final01:07.34
7thRafael MontesGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:09.93
8thEli WernerMcClintock (Tempe, AZ)Final01:11.42
9thBailey GentHigley (Gilbert, AZ)Final01:12.20
10thEthan ArroyoMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:12.30
11thAaron LarkinCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:12.45
12thIan PhuArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:12.91
13thYaniv BrikerArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:13.10
14thBo TenneySkyline (Mesa, AZ)Final01:13.79
15thFinn HelserAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:15.05
16thHunter PaynichArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:15.09
17thBrodrick WhiteSkyline (Mesa, AZ)Final01:16.06
18thHayden PorterMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:16.52
19thDavis LuMcClintock (Tempe, AZ)Final01:17.26
20thAron BalemeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:17.80
21stGabriel MahonCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:18.12
22ndJayden BrownBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:18.37
23rdBrian PetersenWestwood (Mesa, AZ)Final01:19.05
24thJacob JilkApache Junction (AZ)Final01:19.37
25thJake KlinglerGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:19.38
26thSkot NoeBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:20.16
27thEthan NuttallHigley (Gilbert, AZ)Final01:20.63
28thTristan HatchCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:22.08
29thTrenten MooreMcClintock (Tempe, AZ)Final01:22.72
30thNicholas ParrishWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:22.79
31stRylan TravisHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final01:23.48
32ndEthan HouskeeperCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:23.81
33rdZane KurpinskyHigley (Gilbert, AZ)Final01:23.89
34thBenjamin RingAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:24.11
35thNathan WeldonSkyline (Mesa, AZ)Final01:27.01
36thCameron RicksCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:28.33
37thKeith PainterMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:28.43
38thMason StadlerCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:28.51
39thRiver LynnWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:28.54
40thTimber LowderWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:29.60
41stJacob HaneyGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:29.77
42ndPorter FlexmanAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final01:33.39
43rdAryan KumarMcClintock (Tempe, AZ)Final01:35.95
44thJoshua BradyWinslow (AZ)Final01:39.13
45thAydon DeSpainWinslow (AZ)Final01:40.58
46thNathaniel GreerArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:42.23
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMaxwell NielsenMcClintock (Tempe, AZ)Final01:48.46
2ndDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:52.19
3rdCarson SundemHigley (Gilbert, AZ)Final01:54.03
4thCaleb WehmeirHigley (Gilbert, AZ)Final01:58.28
5thAndrew KangArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:59.36
6thHarmon BrekkeWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:00.63
7thIvan MoilanenCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:00.67
8thAustin CannonGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:03.47
9thMichail VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final02:04.87
10thThayne StubbsSkyline (Mesa, AZ)Final02:05.88
11thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:06.12
12thNathaniel BodemWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:09.44
13thJuan Garcia RuizHigley (Gilbert, AZ)Final02:10.35
14thTate JacobsonWestwood (Mesa, AZ)Final02:10.38
15thLogan SylvesterArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:16.75
16thNolan MurphyArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:18.90
17thBenjamin LubovacMcClintock (Tempe, AZ)Final02:19.00
18thAron BalemeGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:19.84
19thKenneth KaseBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:20.25
20thSean SmithMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:25.06
21stKyler KalkmanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:25.25
22ndTroy WendtCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:25.78
23rdSamuel RayCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:29.66
24thMicah DickersonWestwood (Mesa, AZ)Final02:30.15
25thJack HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:31.47
26thEthan StormentMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:33.28
27thAiden HarrisGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:36.28
28thAdam SchaefferMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:39.75
29thIsaiah SteinerAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final02:42.32
30thDrake ShermanSkyline (Mesa, AZ)Final02:42.32
31stHunter DaneshkhahGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final02:43.03
32ndJohnathon DavisWestwood (Mesa, AZ)Final02:50.72
33rdEthan HeavensApache Junction (AZ)Final02:51.75
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKeaton Van GiesonHigley (Gilbert, AZ)Final02:05.65
2ndIra EvansGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:09.18
3rdMikael LamayoGila Ridge (Yuma, AZ)Final02:12.57
4thAlex BeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:12.70
5thEli WernerMcClintock (Tempe, AZ)Final02:19.20
6thJacob McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:19.32
7thHenry GoodWestwood (Mesa, AZ)Final02:20.09
8thMichael VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final02:24.51
9thBrady WilliamsApache Junction (AZ)Final02:26.04
10thYaniv BrikerArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:26.41
11thHunter PaynichArizona College Prep (Chandler, AZ)Final02:27.58
12thRobert ReedSkyline (Mesa, AZ)Final02:30.05
13thSkot NoeBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:32.02
14thBarrett McCannAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final02:32.32
15thIndiana FilbrunWestwood (Mesa, AZ)Final02:32.45
16thTyler BacaCasteel (Queen Creek, AZ)Final02:33.48
17thEthan DoestSkyline (Mesa, AZ)Final02:38.01
18thEzekiel HardisonBuena (Sierra Vista, AZ)Final02:42.22
19thConnor HarrisHigley (Gilbert, AZ)Final02:43.84
20thCameron RicksCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:52.50
21stTallon PetersonAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final02:56.59
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDevon WheelerGila Ridge (Yuma, AZ)Final05:06.65
2ndHenry GoodWestwood (Mesa, AZ)Final05:21.49
3rdJacob McBratneyAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final05:22.73
4thRyan GrayArizona College Prep (Chandler, AZ)Final05:26.16
5thNicholas GerosaBuena (Sierra Vista, AZ)Final05:40.54
6thMichail VillagomezMcClintock (Tempe, AZ)Final05:48.03
7thDominic KrogGila Ridge (Yuma, AZ)Final05:48.57
8thBailey GentHigley (Gilbert, AZ)Final05:55.09
9thJuan Garcia RuizHigley (Gilbert, AZ)Final06:00.25
10thRobert ReedSkyline (Mesa, AZ)Final06:00.51
11thEthan DoestSkyline (Mesa, AZ)Final06:10.17
12thBenjamin LubovacMcClintock (Tempe, AZ)Final06:22.86
13thEthan HouskeeperCombs (San Tan Valley, AZ)Final06:24.41
14thKyle GravilleHigley (Gilbert, AZ)Final06:24.98
15thDerek ScandrettGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final06:29.17
16thKyler KalkmanGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final06:48.37
17thAiden HarrisGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final07:05.94
18thMat HannaGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final07:10.65
19thJerome KeithWestwood (Mesa, AZ)Final07:21.88
20thPorter FlexmanAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final07:51.00
21stBryce WilsonWestwood (Mesa, AZ)Final07:56.15
22ndThomas JohnCombs (San Tan Valley, AZ)Final09:35.08
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final01:37.15
2ndRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final01:38.06
3rdRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final01:38.33
4thRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:39.15
5thRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:39.96
6thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final01:41.43
7thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:42.81
8thRelay TeamApache Junction (AZ)Final01:42.94
9thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:44.10
10thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:44.56
11thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final01:47.73
12thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final01:48.52
13thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:48.64
14thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:53.37
15thRelay TeamAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final02:02.09
16thRelay TeamHorizon Honors (Phoenix, AZ)Final02:09.97
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final01:41.58
2ndRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final01:44.22
3rdRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final01:46.62
4thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final01:50.91
5thRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final01:51.35
6thRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final01:52.62
7thRelay TeamApache Junction (AZ)Final01:53.02
8thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final01:55.03
9thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final01:55.42
10thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final01:56.07
11thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final01:56.78
12thRelay TeamWinslow (AZ)Final01:56.78
13thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final02:01.46
14thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final02:04.97
15thRelay TeamCombs (San Tan Valley, AZ)Final02:08.47
16thRelay TeamAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final02:14.26
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamHigley (Gilbert, AZ)Final03:22.59
2ndRelay TeamGila Ridge (Yuma, AZ)Final03:23.93
3rdRelay TeamWestwood (Mesa, AZ)Final03:35.79
4thRelay TeamGilbert Classical Academy (Gilbert, AZ)Final03:40.59
5thRelay TeamBuena (Sierra Vista, AZ)Final03:42.73
6thRelay TeamCasteel (Queen Creek, AZ)Final03:45.04
7thRelay TeamWilliams Field (Gilbert, AZ)Final03:45.93
8thRelay TeamArizona College Prep (Chandler, AZ)Final03:48.91
9thRelay TeamMcClintock (Tempe, AZ)Final03:51.27
10thRelay TeamSkyline (Mesa, AZ)Final03:59.45
11thRelay TeamAmerican Leadership Academy (Queen Creek, AZ)Final04:01.13
12thRelay TeamMarcos de Niza (Tempe, AZ)Final04:27.84
13thRelay TeamAmerican Leadership Academy - Gilbert North (Gilbert, AZ)Final04:28.40