Multi Teams @ Angel's Invite (Denver, CO)

Boys Varsity Swimming Spring 17-18 · 3/10/2018 Time TBA
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Ponderosa3961
Smoky Hill1692
Lakewood1623
Ralston Valley142
Douglas County133
Columbine111
Denver East102
Thomas Jefferson38
Wheat Ridge14
Cherry Creek

Athletes of the Meet

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stTimothy DomashevichSmoky Hill (Aurora, CO)Final461.70
2ndSeth WellsSmoky Hill (Aurora, CO)Final371.20
3rdGabriel QuintanaDouglas County (Castle Rock, CO)Final334.10
4thGrant PodhajskyPonderosa (Parker, CO)Final326.05
5thJoshua NamenyiPonderosa (Parker, CO)Final312.50
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stDrew SotebeerPonderosa (Parker, CO)Final00:23.02
2ndLiam LenzPonderosa (Parker, CO)Final00:23.68
3rdEthan BoehlePonderosa (Parker, CO)Final00:24.03
4thGavin ClaxtonDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:24.06
5thQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Final00:24.47
6thSamuel CowlingRalston Valley (Arvada, CO)Final00:24.47
7thRoss PanningPonderosa (Parker, CO)Final00:24.51
8thTanner ThomasLakewood (CO)Final00:24.62
9thZach OutcaltLakewood (CO)Final00:24.98
10thNick WalsethSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:24.99
11thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final00:25.33
12thDevyn WaltonSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:25.47
13thNicholas RedhorseLakewood (CO)Final00:25.70
14thHarold BachellerSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:25.76
15thClay HostettlerDenver East (Denver, CO)Final00:26.01
16thEvan VanHornDenver East (Denver, CO)Final00:26.17
17thWesley LinderLakewood (CO)Final00:26.48
18thJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Final00:26.49
19thEmerson KroppDenver East (Denver, CO)Final00:26.62
20thMichael CrumThomas Jefferson (Denver, CO)Final00:26.63
21stBen ZahalkaSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:26.88
22ndSam GoodyearSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:27.43
23rdSt Mark SandersThomas Jefferson (Denver, CO)Final00:28.13
24thRyan PalmerDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:28.36
25thAnthony RussColumbine (Littleton, CO)Final00:28.89
26thChase BellomoThomas Jefferson (Denver, CO)Final00:29.54
27thNoah FreemanSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:31.01
28thRyan MasseyColumbine (Littleton, CO)Final00:31.70
29thEthan LittekenDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:31.95
30thZachary KarantounisDenver East (Denver, CO)Final00:34.74
31stAJ McDonaldColumbine (Littleton, CO)Final00:35.41
32ndKyle PetersonSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:35.92
33rdShalom BusseThomas Jefferson (Denver, CO)Final00:37.08
34thKeegan BerquistSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:49.24
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAlexander BurkhardtSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:51.25
2ndLuke DurdenPonderosa (Parker, CO)Final00:51.60
3rdLogan StridSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:51.94
4thEthan BoehlePonderosa (Parker, CO)Final00:52.69
5thTanner ThomasLakewood (CO)Final00:54.03
6thTanner CrouchWheat Ridge (CO)Final00:54.16
7thMax PanningPonderosa (Parker, CO)Final00:54.91
8thZach OutcaltLakewood (CO)Final00:54.95
9thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final00:55.70
10thTanner DaltonWheat Ridge (CO)Final00:55.75
11thBenjamin HofstraLakewood (CO)Final00:55.85
12thPeter JohnsonPonderosa (Parker, CO)Final00:56.11
13thBen GadekenDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:56.12
14thBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Final00:56.69
15thClay HostettlerDenver East (Denver, CO)Final00:56.77
16thNick WalsethSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:57.70
17thWilliam BirdDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:57.74
18thHarold BachellerSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:58.19
19thWilliam SchurzLakewood (CO)Final00:58.43
20thDominic MatteiThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:01.35
21stAdrien SchisslerDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:02.39
22ndAlden KahnDenver East (Denver, CO)Final01:03.72
23rdJamie RogersDenver East (Denver, CO)Final01:04.87
24thW. HackRalston Valley (Arvada, CO)Final01:05.20
25thRyan PalmerDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:05.96
26thRyker MartinColumbine (Littleton, CO)Final01:06.40
27thDylan FlemingSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:07.32
28thJacob OsbornColumbine (Littleton, CO)Final01:11.43
29thNoah FreemanSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:13.18
30thIan JenksColumbine (Littleton, CO)Final01:14.08
31stDan BourqueColumbine (Littleton, CO)Final01:16.14
32ndEthan March-SchieckSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:22.11
33rdBodhi EllzeyThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:46.12
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Final00:54.83
2ndJoey UlrichPonderosa (Parker, CO)Final00:55.95
3rdGarrett IversonSmoky Hill (Aurora, CO)Final00:56.17
4thRyan CordovaPonderosa (Parker, CO)Final00:57.51
5thGavin ClaxtonDouglas County (Castle Rock, CO)Final00:58.18
6thJaime ZuritaLakewood (CO)Final00:58.23
7thEthan BeatyDenver East (Denver, CO)Final01:00.49
8thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Final01:00.76
9thNicholas RedhorseLakewood (CO)Final01:01.16
10thJames LeesDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:01.67
11thKyle MichenerLakewood (CO)Final01:01.99
12thChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Final01:02.31
13thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Final01:02.42
14thDavid SandenoPonderosa (Parker, CO)Final01:03.85
15thDevyn WaltonSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:03.96
16thMichael PrattPonderosa (Parker, CO)Final01:04.95
17thNick PriceSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:06.75
18thSamuel WamsleyDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:06.88
19thHarrison SeremetThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:07.21
20thRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Final01:08.07
21stNolan MyersSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:09.60
22ndWesley LinderLakewood (CO)Final01:10.59
23rdSt Mark SandersThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:18.94
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stNathan GriffinPonderosa (Parker, CO)Final00:56.41
2ndCayden CooperPonderosa (Parker, CO)Final01:00.12
3rdJaime ZuritaLakewood (CO)Final01:00.46
4thRyer LauthDenver East (Denver, CO)Final01:01.37
5thKreyton LanePonderosa (Parker, CO)Final01:02.53
6thJackson VannSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:02.73
7thShane CrawfordDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:03.17
8thChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Final01:03.67
9thSeitaro ShimadaLakewood (CO)Final01:03.69
10thWm JonesLakewood (CO)Final01:06.24
11thBenjamin HofstraLakewood (CO)Final01:06.39
12thHarrison SeremetThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:06.76
13thMichael SauSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:08.37
14thAlden KahnDenver East (Denver, CO)Final01:08.60
15thNick PriceSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:10.72
16thBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Final01:11.23
17thConner LambDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:15.33
18thWalker YoungDenver East (Denver, CO)Final01:17.81
19thRyker MartinColumbine (Littleton, CO)Final01:18.19
20thChase BellomoThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:18.27
21stW. HackRalston Valley (Arvada, CO)Final01:19.86
22ndJackson MooreThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:20.80
23rdIsaac WhistlerThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:22.53
24thThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Final01:22.78
25thSam GoodyearSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:23.55
26thJacob OsbornColumbine (Littleton, CO)Final01:25.60
27thIan JenksColumbine (Littleton, CO)Final01:34.14
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Final01:09.90
2ndPeter JohnsonPonderosa (Parker, CO)Final01:09.96
3rdEvan VanHornDenver East (Denver, CO)Final01:10.52
4thKiernan McCleereyPonderosa (Parker, CO)Final01:11.65
5thBen GadekenDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:12.40
6thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Final01:13.11
7thMichael PrattPonderosa (Parker, CO)Final01:13.65
8thWhit HoverPonderosa (Parker, CO)Final01:13.82
9thGian SantosSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:15.00
10thEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Final01:16.92
11thEmerson KroppDenver East (Denver, CO)Final01:16.92
12thMichael CrumThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:17.34
13thKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Final01:17.89
14thNick PapishDenver East (Denver, CO)Final01:18.72
15thSamuel WamsleyDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:19.09
16thJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Final01:19.23
17thLachlan MullinsLakewood (CO)Final01:20.58
18thShiva RavichandranSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:21.14
19thNick SampsonSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:22.76
20thBen ZahalkaSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:23.55
21stBraeden MullinsLakewood (CO)Final01:24.39
22ndGabriel WamsleyDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:26.27
23rdJackson MooreThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:26.43
24thJohn RobertsDenver East (Denver, CO)Final01:29.81
25thAnthony RussColumbine (Littleton, CO)Final01:30.24
26thThomas NealDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:34.82
27thRyan MasseyColumbine (Littleton, CO)Final01:41.36
28thBodhi EllzeyThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:57.46
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stLuke DurdenPonderosa (Parker, CO)Final01:50.02
2ndEric HartColumbine (Littleton, CO)Final01:52.58
3rdGarrett IversonSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:52.89
4thRyan CordovaPonderosa (Parker, CO)Final01:54.38
5thEthan DrewsLakewood (CO)Final01:54.90
6thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Final01:55.36
7thMaximus MitchellPonderosa (Parker, CO)Final01:56.00
8thMax PanningPonderosa (Parker, CO)Final02:00.00
9thEthan BeatyDenver East (Denver, CO)Final02:00.62
10thLogan GreenDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:01.07
11thTanner CrouchWheat Ridge (CO)Final02:01.46
12thJackson VannSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:04.55
13thDennis DomashevichSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:04.66
14thTanner DaltonWheat Ridge (CO)Final02:04.82
15thWilliam BirdDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:05.18
16thRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Final02:07.26
17thWilliam SchurzLakewood (CO)Final02:08.17
18thCamden DempseyLakewood (CO)Final02:10.42
19thNolan MyersSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:14.61
20thGabriel QuintanaDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:17.85
21stDominic MatteiThomas Jefferson (Denver, CO)Final02:18.71
22ndJamie RogersDenver East (Denver, CO)Final02:20.35
23rdKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Final02:20.43
24thWalker YoungDenver East (Denver, CO)Final02:20.93
25thHenry LowreyColumbine (Littleton, CO)Final02:22.50
26thNick SampsonSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:24.61
27thCharles BrownRalston Valley (Arvada, CO)Final02:26.37
28thConner LambDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:29.72
29thJohn RobertsDenver East (Denver, CO)Final02:44.37
30thDan BourqueColumbine (Littleton, CO)Final02:46.85
31stNick HickoxRalston Valley (Arvada, CO)Final02:51.40
32ndTyler LuceraSmoky Hill (Aurora, CO)Final03:13.88
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJoey UlrichPonderosa (Parker, CO)Final02:01.85
2ndIsaac GarciaLakewood (CO)Final02:03.64
3rdHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Final02:10.89
4thNathan GriffinPonderosa (Parker, CO)Final02:14.80
5thRyer LauthDenver East (Denver, CO)Final02:15.54
6thEverett UrbanSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:15.73
7thCayden CooperPonderosa (Parker, CO)Final02:15.86
8thJacob SwierPonderosa (Parker, CO)Final02:16.07
9thKyle MichenerLakewood (CO)Final02:16.07
10thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Final02:16.65
11thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Final02:17.63
12thHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Final02:18.97
13thShane CrawfordDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:19.93
14thDanil ShpurikSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:23.41
15thEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Final02:27.68
16thWm JonesLakewood (CO)Final02:31.59
17thGian SantosSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:31.67
18thAndrew WrightSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:34.78
19thJose ValleSmoky Hill (Aurora, CO)Final02:43.26
20thSpencer MizeDenver East (Denver, CO)Final02:45.75
21stAdrien SchisslerDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:48.42
22ndThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Final02:49.02
23rdBryce ThaiDenver East (Denver, CO)Final03:02.21
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stIsaac GarciaLakewood (CO)Final04:56.26
2ndEric HartColumbine (Littleton, CO)Final05:01.19
3rdMaximus MitchellPonderosa (Parker, CO)Final05:11.31
4thEthan DrewsLakewood (CO)Final05:14.66
5thHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Final05:17.15
6thKreyton LanePonderosa (Parker, CO)Final05:17.37
7thJames LeesDouglas County (Castle Rock, CO)Final05:18.62
8thEverett UrbanSmoky Hill (Aurora, CO)Final05:25.81
9thLogan GreenDouglas County (Castle Rock, CO)Final05:37.49
10thDanil ShpurikSmoky Hill (Aurora, CO)Final05:45.11
11thCJ WilliamsPonderosa (Parker, CO)Final05:45.29
12thDennis DomashevichSmoky Hill (Aurora, CO)Final05:56.62
13thCamden DempseyLakewood (CO)Final05:58.73
14thAndrew WrightSmoky Hill (Aurora, CO)Final06:30.17
15thMichael SauSmoky Hill (Aurora, CO)Final06:34.02
16thJose ValleSmoky Hill (Aurora, CO)Final06:36.12
17thBrandt StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final06:39.40
18thIsaac WhistlerThomas Jefferson (Denver, CO)Final06:43.43
19thHenry LowreyColumbine (Littleton, CO)Final06:51.31
20thSpencer MizeDenver East (Denver, CO)Final06:58.10
21stBryce ThaiDenver East (Denver, CO)Final07:31.17
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final01:32.91
2ndRelay TeamSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:36.16
3rdRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final01:37.73
4thRelay TeamLakewood (CO)Final01:40.91
5thRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final01:41.84
6thRelay TeamSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:42.80
7thRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:43.73
8thRelay TeamThomas Jefferson (Denver, CO)Final01:45.75
9thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final01:45.86
10thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final02:02.00
11thRelay TeamThomas Jefferson (Denver, CO)Final02:04.69
12thRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:05.65
13thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final02:11.70
14thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final02:20.29
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final01:44.41
2ndRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final01:49.40
3rdRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final01:50.59
4thRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final01:50.88
5thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final01:51.41
6thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final01:51.99
7thRelay TeamSmoky Hill (Aurora, CO)Final01:55.46
8thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final01:59.01
9thRelay TeamThomas Jefferson (Denver, CO)Final02:06.65
10thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final02:08.21
11thRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final02:14.56
12thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final02:23.36
13thRelay TeamThomas Jefferson (Denver, CO)Final02:27.51
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final03:30.26
2ndRelay TeamSmoky Hill (Aurora, CO)Final03:30.30
3rdRelay TeamLakewood (CO)Final03:36.10
4thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final03:37.77
5thRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final03:37.95
6thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final03:41.91
7thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final03:42.84
8thRelay TeamPonderosa (Parker, CO)Final03:42.86
9thRelay TeamLakewood (CO)Final03:52.93
10thRelay TeamSmoky Hill (Aurora, CO)Final03:55.91
11thRelay TeamDouglas County (Castle Rock, CO)Final04:24.24
12thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final04:31.25
13thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final04:55.48