Multi Teams @ Indian Invite (Colorado Springs, CO)

Boys Varsity Swimming Spring 17-18 · 4/13/2018 3:45 PM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Discovery Canyon4571
Legacy3152
Lewis-Palmer3133
Pine Creek296
Cheyenne Mountain278
Coronado264
Valor Christian248
Pueblo County234
Littleton148
Air Academy147
Pueblo South135
Fountain-Fort Carson99
Doherty80
Palmer75
Pueblo East23
Pueblo West
Mesa Ridge/Widefield

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stAric AlthouseLewis-Palmer (Monument, CO)Final557.65
2ndBrendan ByrnesDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final538.65
3rdJack ElbertAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final448.30
4thSean McDonoughDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final435.20
5thBrendan ByrnesDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary16.1379.20
6thMatthew KingValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final375.70
7thAric AlthouseLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary374.25
8thJad KhalekDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final362.25
9thDylan ApicelloPine Creek (Colorado Springs, CO)Final354.20
10thTurner DeShonLittleton (CO)Final354.20
11thJentry ZymbalukAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final339.45
12thRyan LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final325.25
13thDominic SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Final317.70
14thJack ElbertAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary316.05
15thTalon TurmanCoronado (Colorado Springs, CO)Final312.95
16thSean McDonoughDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary14.7302.80
17thMatthew ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Final302.70
18thEmilio MontanoPueblo South (Pueblo, CO)Final298.95
19thMarcus GarciaPueblo South (Pueblo, CO)Final298.25
20thMatthew KingValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary13.5290.70
21stMatt LenzCoronado (Colorado Springs, CO)Final290.40
22ndShane OatmanLewis-Palmer (Monument, CO)Final287.65
23rdJad KhalekDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary12.8277.05
24thTurner DeShonLittleton (CO)Preliminary260.95
25thDylan ApicelloPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary257.45
26thTalon TurmanCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary235.45
27thJentry ZymbalukAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary232.30
28thMarcus GarciaPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary229.65
29thShane OatmanLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary226.10
30thRyan LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary226.05
31stDominic SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary224.40
32ndMatthew ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary218.55
33rdMatt LenzCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary216.85
34thEmilio MontanoPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary211.75
35thAdam ValdesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary205.90
36thAdam ValdesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final205.90
37thAaron WardValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary200.45
38thJustin CalvinPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary190.75
39thKaden AshworthPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary167.25
40thGarett WeddleCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary148.70
41stZion DeanMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary111.80
42ndDarby BehnkenDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary110.20
43rdBryce HainesLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary108.20
44thPheynix SinkerPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary105.45
45thLuke SteinerCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary104.15
46thLeevi ReberPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary99.90
47thJet ChongPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary92.30
48thTito VegaPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary92.20
49thJake StarkCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary87.15
50thAddison RoweCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary86.45
51stDax WilsonMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary78.75
52ndCanaan DremalPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary76.85
53rdTucson DeShonLittleton (CO)Preliminary0.00
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stTommy RauchutDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:22.09
2ndTommy RauchutDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:22.25
3rdJohn PluttPueblo County (Pueblo, CO)Final00:22.36
4thJohn PluttPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:22.37
5thAndrew AireCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:22.50
6thAndrew AireCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:22.50
7thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:22.73
8thBenjamin SnedikerLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:22.80
9thReece MacRenatoPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:22.83
10thReece MacRenatoPalmer (Colorado Springs, CO)Final00:22.90
11thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:22.98
12thBenjamin SnedikerLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:23.30
13thAlex YoungLegacy (Broomfield, CO)Final00:23.31
14thAdam AustinCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:23.35
15thKeaton AdamsDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:23.46
16thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:23.47
17thKeaton AdamsDoherty (Colorado Springs, CO)Final00:23.56
18thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:23.59
19thAdam AustinCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:23.64
20thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:23.76
21stNathan MillerLegacy (Broomfield, CO)Final00:23.88
22ndJacob BeinekeAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:23.96
23rdAlex YoungLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:23.98
24thNathan MillerLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:24.00
25thRandle BurtoftCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.01
26thJacob BeinekeAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final00:24.12
27thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:24.14
28thCaleb ClarkPine Creek (Colorado Springs, CO)Final00:24.23
29thJoseph GraffLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:24.28
30thSebastian RandonoCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.31
31stJagger HighbergerPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:24.42
32ndJordan KiiliCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.45
33rdJoseph GraffLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:24.46
34thSebastian RandonoCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:24.49
35thCaleb ClarkPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.57
36thJagger HighbergerPueblo South (Pueblo, CO)Final00:24.59
37thRandle BurtoftCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:24.60
38thEvan MontgomeryLittleton (CO)Preliminary00:24.69
39thLogan SewardCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.72
40thRyan LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.85
41stJohnathan BrownFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:24.86
42ndJustin BullockDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:24.91
43rdTalon TurmanCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:25.07
44thJosh SekuteraAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:25.09
45thTucker KnockAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:25.14
46thEthan MontoyaLittleton (CO)Preliminary00:25.28
47thMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:25.45
48thKyle McCartyValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:25.50
49thDaniel PalisFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:25.53
50thBrody JessenLittleton (CO)Preliminary00:25.57
51stDavid PalisFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:25.59
52ndAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:25.67
53rdKory CrutcherPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:25.74
54thSteven StaffanAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:25.79
55thNoah ReyesPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:25.88
56thMichael MuserAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:26.05
57thNicholas TorresLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:26.29
58thAndrew WilhelmPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:26.46
59thOwen CunningtonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:26.49
60thKaiden WilsonPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:26.54
61stXavier WrightDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:26.58
62ndPaul SopkoPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:26.58
63rdMiles DeAntoniLittleton (CO)Preliminary00:26.76
64thRobert RutherfordDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:26.87
65thTristan NievesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:26.93
66thMatthew BlackmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:26.99
67thDavid KostenLittleton (CO)Preliminary00:27.10
68thEddie HaywardCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:27.25
69thAidan WhitneyLittleton (CO)Preliminary00:27.25
70thChristopher KircherLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:27.29
71stThomas EgelhoffLittleton (CO)Preliminary00:27.44
72ndJordan LowderAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:27.54
73rdConnor NelsonPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:27.56
74thElijah KynerAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:27.57
75thJohn BerryCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:27.58
76thMitchell RuscoLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:27.68
77thJoseph GormleyLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:28.11
78thMonroe MozeePalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.19
79thJordan TichenorDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.37
80thTito VegaPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.37
81stDalton HoughtonCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.38
82ndAhyo FalickAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:28.47
83rdKaden AshworthPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.47
84thCaden McDowellPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.49
85thNate WrightAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:28.55
86thEmo VegaPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.59
87thBen CarterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:28.66
88thDavid FriasMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.75
89thRyan AlbrightPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:28.75
90thJoseph BormanLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:28.77
91stCarson ScobeyLittleton (CO)Preliminary00:28.89
92ndNathan ShipleyLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:28.99
93rdRyan FletcherLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:29.21
94thJarrod GraceMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:29.28
95thJason RhotenDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:29.34
96thGavin OrtizDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:29.34
97thBraden HuntValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:29.35
98thJuan Monroy-RinconFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:29.40
99thNick KnezevichPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:29.58
100thAshden GreenDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:29.63
101stAaron SpottsDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:29.65
102ndPaul de BailliencourtLittleton (CO)Preliminary00:29.69
103rdJusten LeeLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:29.70
104thRay RomeroPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:29.77
105thVladislav ChirilaLittleton (CO)Preliminary00:29.95
106thRiley lopezPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:29.97
107thJosh McDuffeeMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:30.11
108thCaleb McFallLittleton (CO)Preliminary00:30.23
109thGavin McGeePine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:30.43
110thDaniel SalgadoMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:30.47
111thMason MilliganLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:30.58
112thZachary LeafLittleton (CO)Preliminary00:30.64
113thCaleb ValdezDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:31.02
114thCaleb AtencioLittleton (CO)Preliminary00:31.05
115thPeter WilhelmPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:31.34
116thSpencer PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:31.37
117thNathan TracyDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:31.37
118thGarrett BoganDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:31.49
119thMark BlackmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:31.55
120thZachary BrierLittleton (CO)Preliminary00:31.57
121stJordan NievesAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:31.62
122ndKillian ReillyDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:31.72
123rdKyle BirchfieldValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:31.86
124thDrake WinchFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:32.12
125thRicardo LimasLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:32.14
126thMicah WilbornAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:32.23
127thGaboric DeckerDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:32.74
128thBenjamin RaticoLittleton (CO)Preliminary00:32.81
129thRyan MasonFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:32.94
130thColin KnightFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:32.99
131stJacob CruzPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:33.01
132ndJackson GilbertPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:33.08
133rdPorter BabcockPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:33.09
134thWilliam HarrellDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:33.18
135thAdan LopezCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:33.28
136thAlexander LiekhusLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:33.30
137thBrenden BernalPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:33.42
138thAnthaney JerbyMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:33.78
139thGraham SpriggsAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:33.83
140thPheynix SinkerPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:34.13
141stOliver OrdesPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:34.16
142ndAndre DEPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:34.17
143rdJeff AguilarPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:34.21
144thAndy XiaoLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:34.45
145thCamden RiceDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:34.87
146thJordan ShadboltPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary00:35.00
147thKeith DanielsonAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:35.18
148thAndrew YiCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:35.19
149thAddison RoweCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:36.01
150thWilliam FosterDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:36.20
151stAyush DuttFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:36.44
152ndAndrew TracyDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:37.32
153rdJackson BybeeMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:37.46
154thErik StearnsDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:38.27
155thKen LesterCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:38.46
156thAndrew SwankowskiPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:39.33
157thAidan CowanAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:39.89
158thRussell LewellenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:40.52
159thZachary HallPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:41.72
160thTyler FaustDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:42.86
161stCody ShoemakeMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary00:43.05
162ndLeonard OlivaPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:44.26
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKyle LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final00:45.50
2ndLukas MillerLegacy (Broomfield, CO)Final00:47.68
3rdKyle LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:48.10
4thTommy RauchutDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:48.18
5thTommy RauchutDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:49.13
6thNick OrieLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:49.15
7thLukas MillerLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:49.43
8thTreven WertzPueblo County (Pueblo, CO)Final00:49.64
9thNick OrieLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:49.86
10thReece MacRenatoPalmer (Colorado Springs, CO)Final00:50.32
11thAndrew McGillDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:50.57
12thChristian ModenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final00:50.75
13thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:50.83
14thTreven WertzPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:50.85
15thBenjamin SnedikerLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:50.89
16thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:50.92
17thAlex YoungLegacy (Broomfield, CO)Final00:51.02
18thAndrew McGillDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:51.06
19thBrian HobbsDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:51.06
20thBrian HobbsDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:51.06
21stChristian ModenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:51.22
22ndReece MacRenatoPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:51.24
23rdBenjamin SnedikerLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:51.69
24thAlex YoungLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:52.42
25thJoseph GraffLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:52.72
26thJoseph GraffLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:53.62
27thCaleb ClarkPine Creek (Colorado Springs, CO)Final00:53.99
28thJordan KiiliCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:54.12
29thJordan KiiliCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:54.15
30thKeaton AdamsDoherty (Colorado Springs, CO)Final00:54.56
31stKeaton AdamsDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:54.58
32ndCaleb ClarkPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:54.67
33rdAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:55.03
34thBodie EdelbachLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:55.13
35thKona LindseyAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:55.21
36thBrett ArnoldDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:55.24
37thSeth NelsonAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:55.28
38thKona LindseyAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final00:55.28
39thEthan MontoyaLittleton (CO)Preliminary00:55.75
40thJohnathan BrownFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:55.79
41stAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:55.87
42ndSebastian RandonoCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:55.95
43rdTucker KnockAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:56.07
44thJackie ChongPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:56.50
45thDaniel PalisFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:56.85
46thTariq WiltzLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:56.88
47thTim CloonanAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:58.05
48thDavid PalisFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary00:58.44
49thSkyler GilliamPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:58.71
50thTyler KluzakCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:58.75
51stJosh SekuteraAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary00:58.92
52ndEddie HaywardCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:58.95
53rdNathaniel PorterPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary00:59.11
54thTristan NievesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:59.38
55thBenjiman TroutmanDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary00:59.91
56thNoah ReyesPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:00.16
57thGunner YeltonFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:00.48
58thThomas EgelhoffLittleton (CO)Preliminary01:00.74
59thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:01.02
60thKaiden WilsonPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:01.08
61stRobert RutherfordDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:01.21
62ndJackson MooreMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:01.30
63rdPaul SopkoPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:01.88
64thAidan WhitneyLittleton (CO)Preliminary01:01.88
65thJackson ShaefferCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:02.10
66thJoseph BormanLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:02.13
67thJaedon VargasPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:02.43
68thJoseph GormleyLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:02.61
69thBrian RedingtonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:02.93
70thCody JacksonDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.00
71stPaul de BailliencourtLittleton (CO)Preliminary01:03.07
72ndCameron MartinezFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:03.28
73rdConnor NelsonPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.39
74thJohn BerryCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.52
75thEmo VegaPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.65
76thChristopher KircherLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:03.73
77thNathan ShipleyLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:03.96
78thJordan LowderAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:04.23
79thJuan Monroy-RinconFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:04.33
80thTy NovakDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:04.42
81stMaddox RiewaldAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:05.18
82ndDavid MastinCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:05.79
83rdDax WilsonMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:05.88
84thRyan FletcherLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:06.11
85thAaron SpottsDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:06.34
86thRay RomeroPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:06.47
87thBlake AndersonLittleton (CO)Preliminary01:06.49
88thZachary LeafLittleton (CO)Preliminary01:06.59
89thAhyo FalickAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:06.60
90thBenjamin GreenlyLittleton (CO)Preliminary01:06.68
91stCaleb McFallLittleton (CO)Preliminary01:07.17
92ndBen CarterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:07.30
93rdJason RhotenDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:07.79
94thJusten LeeLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:07.83
95thColby CharlesworthFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:08.33
96thJarrod GraceMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.35
97thMatthew ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.56
98thZion DeanMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.86
99thZachary BrierLittleton (CO)Preliminary01:09.11
100thDylan ApicelloPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:09.20
101stDavid FriasMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:09.43
102ndVladislav ChirilaLittleton (CO)Preliminary01:09.89
103rdRiley lopezPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:10.01
104thGavin OrtizDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:10.04
105thGavin McGeePine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:10.74
106thKevin PrentissPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:11.23
107thPeter WilhelmPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:11.36
108thAshden GreenDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:11.49
109thJordan NievesAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:11.49
110thDrake WinchFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:12.24
111thSpencer PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:13.37
112thGarrett BoganDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:13.46
113thColin KnightFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:13.96
114thCaleb AtencioLittleton (CO)Preliminary01:14.17
115thKillian ReillyDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:14.20
116thJacob CruzPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:14.85
117thAnthaney JerbyMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:15.00
118thRicardo LimasLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:15.14
119thMark BlackmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:15.20
120thAlexander LiekhusLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:16.56
121stAdan LopezCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:16.79
122ndNathan TracyDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:17.18
123rdJackson GilbertPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:17.25
124thBenjamin RaticoLittleton (CO)Preliminary01:17.29
125thGaboric DeckerDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:19.70
126thAndy XiaoLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:21.73
127thJordan ShadboltPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:21.85
128thAndrew YiCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:30.80
129thKen LesterCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:37.34
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stNicholas ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Final00:51.67
2ndNicholas ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary00:52.20
3rdRobert ClaytonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:53.13
4thJohn PluttPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:54.18
5thRobert ClaytonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:54.27
6thGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:54.27
7thGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:54.88
8thJohn PluttPueblo County (Pueblo, CO)Final00:55.20
9thKaleb Deleon-FisherPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:56.64
10thJagger HighbergerPueblo South (Pueblo, CO)Final00:56.75
11thJackson SawyerCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary00:57.04
12thJakob GriffithLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:57.33
13thBreck DonahueLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:57.42
14thJordan ZhangPueblo South (Pueblo, CO)Final00:57.54
15thJacob DornPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary00:57.76
16thJacob DornPueblo County (Pueblo, CO)Final00:57.78
17thJackson SawyerCoronado (Colorado Springs, CO)Final00:57.85
18thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:57.96
19thKaleb Deleon-FisherPueblo County (Pueblo, CO)Final00:57.98
20thBreck DonahueLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:58.23
21stJagger HighbergerPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:58.40
22ndJordan ZhangPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary00:58.95
23rdNathan ShaverLegacy (Broomfield, CO)Final00:59.08
24thNathan ShaverLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:59.13
25thEvan MontgomeryLittleton (CO)Final00:59.48
26thJakob GriffithLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:59.52
27thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:01.60
28thMitchell StevensFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final01:02.21
29thEvan MontgomeryLittleton (CO)Preliminary01:02.45
30thChris ReyesCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:02.55
31stChris ReyesCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:03.29
32ndGarrid KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final01:03.63
33rdGarrid KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:04.02
34thMichael MuserAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:04.09
35thMitchell StevensFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:04.14
36thMichael MuserAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:04.66
37thTitus JabedoDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:05.16
38thDrew CassibryDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:05.34
39thAndrew DillinderCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:05.36
40thSteven StaffanAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:05.57
41stJoshua ShouldersLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:08.13
42ndDiego ArriagaPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:08.68
43rdXavier WrightDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:09.54
44thConnor WilsonPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:10.81
45thBenjamin CaseDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:11.97
46thPedro Carreno-CortezFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:12.83
47thAaron HendryPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:15.20
48thBryce SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:17.56
49thMatthew BlackmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:18.20
50thNicholas OgdenPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:18.22
51stSamuel MillerPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:23.52
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stChristian ModenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final00:53.76
2ndBreck DonahueLewis-Palmer (Monument, CO)Final00:54.75
3rdAndrew McGillDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:54.83
4thChristian ModenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary00:55.24
5thBreck DonahueLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary00:55.59
6thAndrew McGillDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:55.98
7thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:56.40
8thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:56.54
9thNicolas CoringratoLegacy (Broomfield, CO)Final00:57.84
10thZachary WielandLittleton (CO)Final00:58.74
11thNicolas CoringratoLegacy (Broomfield, CO)Preliminary00:59.03
12thZachary WielandLittleton (CO)Preliminary00:59.27
13thSlater SabelDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final00:59.57
14thSlater SabelDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary00:59.62
15thAdam AustinCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:00.51
16thGarrid KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:00.57
17thNoe DietzPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:00.93
18thAdam AustinCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:00.97
19thNoe DietzPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:01.21
20thKaleb Deleon-FisherPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:01.22
21stThomas DennertLewis-Palmer (Monument, CO)Final01:01.47
22ndRyan SchusterPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:01.70
23rdGarrid KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final01:01.78
24thThomas DennertLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:01.99
25thRyan SchusterPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:02.66
26thNicholas TorresLegacy (Broomfield, CO)Final01:03.58
27thLogan SewardCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.59
28thHugh DenninLittleton (CO)Preliminary01:03.80
29thRandle BurtoftCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:04.14
30thKyle McCartyValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:04.15
31stNicholas TorresLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:04.53
32ndHugh DenninLittleton (CO)Final01:04.81
33rdKyle McCartyValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:04.96
34thJackie ChongPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:05.11
35thOwen CunningtonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:05.20
36thKaleb Deleon-FisherPueblo County (Pueblo, CO)Final01:05.39
37thBenjamin CayembergLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:05.60
38thJackie ChongPueblo South (Pueblo, CO)Final01:06.66
39thBrody JessenLittleton (CO)Preliminary01:07.42
40thGage MillerPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:07.70
41stBryce SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:08.13
42ndGiles LewisPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.47
43rdBlake SchaweAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:08.59
44thBrennan LeeLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:09.69
45thMitchell StevensFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:09.90
46thDrew CassibryDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:10.86
47thBailey WarfordPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:10.89
48thJaedon VargasPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:11.78
49thPedro Carreno-CortezFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:12.44
50thTy NovakDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:12.73
51stJosh McDuffeeMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:13.46
52ndIan WhitePine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:13.83
53rdMitchell FinniganPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:15.46
54thMitchell RuscoLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:17.89
55thJet ChongPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:18.41
56thJan DabrowskiDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:23.28
57thElijah KynerAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:23.69
58thBraden HuntValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:36.12
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJoshua-Ryan LujanPine Creek (Colorado Springs, CO)Final00:58.82
2ndJoshua-Ryan LujanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:00.00
3rdGabe GrauvogelCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:01.11
4thGabe GrauvogelCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:01.28
5thJonus OrtegaLegacy (Broomfield, CO)Final01:02.49
6thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:02.77
7thAndrew AireCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:02.80
8thAndrew AireCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:03.09
9thJackson SawyerCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:03.48
10thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:04.05
11thJuwon HongCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:04.07
12thReid FornstromLittleton (CO)Preliminary01:04.07
13thJackson SawyerCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:04.13
14thJuwon HongCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:04.67
15thJonus OrtegaLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:04.72
16thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:04.74
17thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:04.78
18thReid FornstromLittleton (CO)Final01:05.48
19thDahlton HazlettFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:06.55
20thEthan WichPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:06.73
21stJakob GriffithLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:06.76
22ndDahlton HazlettFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final01:07.06
23rdEthan WichPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:07.77
24thJacob BeinekeAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:07.87
25thJustin BullockDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.05
26thNathan MillerLegacy (Broomfield, CO)Final01:08.27
27thKona LindseyAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:08.31
28thKona LindseyAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:08.35
29thJacob BeinekeAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:08.38
30thNathan MillerLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:08.40
31stChris ReyesCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.72
32ndBrett ArnoldDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:08.77
33rdZachary HeerLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:08.84
34thAlex MalineAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:08.91
35thJustin BullockDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:09.36
36thJacob DornPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:09.96
37thZachary HeerLewis-Palmer (Monument, CO)Final01:10.10
38thWilliam HighfillPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:10.16
39thBrett ArnoldDoherty (Colorado Springs, CO)Final01:10.39
40thTurner DeShonLittleton (CO)Preliminary01:10.47
41stChris ReyesCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:12.09
42ndDalton HoughtonCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:15.12
43rdSean FisherPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:16.08
44thDerek SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:16.54
45thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:16.79
46thMonroe MozeePalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:17.11
47thAndrew SchmidtDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:17.43
48thJake StarkCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:17.92
49thAndrew WilhelmPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:18.21
50thNathaniel PorterPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:18.44
51stCaden McDowellPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:18.63
52ndHans RomineLittleton (CO)Preliminary01:18.64
53rdRon LustigLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:18.76
54thDavid MastinCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:19.92
55thCody JacksonDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:20.03
56thJordan TichenorDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:20.62
57thCarson ScobeyLittleton (CO)Preliminary01:21.00
58thCameron MartinezFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:21.06
59thConnor WilsonPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:21.96
60thNick KnezevichPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:22.48
61stMaddox RiewaldAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:22.80
62ndLiam DavidsonCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:23.42
63rdBenjamin GreenlyLittleton (CO)Preliminary01:25.63
64thRyan AlbrightPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:25.88
65thKeith HuskinsPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:26.75
66thMason MilliganLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:27.09
67thKevin PrentissPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:28.46
68thNate WrightAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:34.29
69thKyle BirchfieldValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:40.39
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stKyle LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:41.59
2ndLukas MillerLegacy (Broomfield, CO)Final01:43.92
3rdKyle LeachCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:48.12
4thJonus OrtegaLegacy (Broomfield, CO)Final01:48.60
5thTreven WertzPueblo County (Pueblo, CO)Final01:51.86
6thJonus OrtegaLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:52.87
7thJordan ZhangPueblo South (Pueblo, CO)Final01:53.11
8thLukas MillerLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:53.19
9thAdam VogtDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:53.58
10thAndrew BellPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:53.60
11thAndrew BellPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:53.61
12thAlex SpieckerCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:53.80
13thTreven WertzPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:54.87
14thAdam VogtDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:54.87
15thMarcus CantornaLewis-Palmer (Monument, CO)Final01:55.72
16thJordan ZhangPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:56.00
17thSlater SabelDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:56.56
18thAlex SpieckerCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:57.08
19thPax ArmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:57.41
20thSlater SabelDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:57.64
21stMarcus CantornaLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:58.09
22ndPax ArmonLegacy (Broomfield, CO)Final01:58.27
23rdChance RiccaDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:59.01
24thChance RiccaDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:59.70
25thSeth NelsonAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:59.77
26thNoe DietzPine Creek (Colorado Springs, CO)Final02:00.53
27thBrent KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final02:01.62
28thSean KightCoronado (Colorado Springs, CO)Final02:01.80
29thBrent KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary02:01.86
30thSean KightCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:01.86
31stSeth NelsonAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary02:02.48
32ndHugh DenninLittleton (CO)Preliminary02:03.71
33rdAnthony QianCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:03.76
34thNoe DietzPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:04.80
35thHugh DenninLittleton (CO)Final02:04.92
36thAnthony QianCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final02:06.46
37thTim CloonanAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary02:07.36
38thAndrew DillinderCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:08.21
39thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:09.08
40thTariq WiltzLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:09.15
41stMiles DeAntoniLittleton (CO)Preliminary02:09.75
42ndBenjamin CayembergLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:12.86
43rdBenjamin CaseDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:13.15
44thHans RomineLittleton (CO)Preliminary02:13.27
45thGunner YeltonFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary02:13.99
46thTyler KluzakCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:16.08
47thSean GustadDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:16.23
48thOliver MontoyaLittleton (CO)Preliminary02:16.91
49thDylan NogaPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary02:17.00
50thJackson ShaefferCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:18.50
51stGage MillerPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary02:19.96
52ndBrennan LeeLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:21.34
53rdAndrew SchmidtDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:22.32
54thRitarka SamantaCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:22.52
55thIan WhitePine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:24.26
56thBailey WarfordPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary02:24.67
57thLiam DavidsonCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:25.43
58thAaron HendryPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary02:26.52
59thNicholas OgdenPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:27.90
60thJan DabrowskiDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:30.90
61stBlake AndersonLittleton (CO)Preliminary02:30.95
62ndSamuel MillerPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary02:42.77
63rdJackson MooreMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary02:53.44
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stNicholas ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:54.67
2ndNicholas ShermanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:57.71
3rdBraden WhitmarshDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:58.27
4thGabe GrauvogelCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:59.85
5thBraden WhitmarshDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:59.97
6thRobert ClaytonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final02:01.18
7thNick OrieLewis-Palmer (Monument, CO)Final02:01.19
8thGabe GrauvogelCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:01.24
9thNick OrieLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:01.34
10thRobert ClaytonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary02:02.08
11thJoshua-Ryan LujanPine Creek (Colorado Springs, CO)Final02:04.45
12thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final02:09.14
13thJoshua-Ryan LujanPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:09.20
14thNicolas CoringratoLegacy (Broomfield, CO)Final02:10.55
15thNicolas CoringratoLegacy (Broomfield, CO)Preliminary02:11.16
16thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:12.08
17thJonah HunterPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary02:12.73
18thEthan WichPine Creek (Colorado Springs, CO)Final02:13.94
19thJuwon HongCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final02:14.41
20thEthan WichPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:14.84
21stAlex MalineAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary02:15.07
22ndJonah HunterPueblo County (Pueblo, CO)Final02:15.13
23rdZachary WielandLittleton (CO)Preliminary02:16.16
24thZachary WielandLittleton (CO)Final02:16.39
25thReid FornstromLittleton (CO)Preliminary02:16.39
26thBrandon EdelbachLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:16.48
27thAlex MalineAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final02:17.05
28thDahlton HazlettFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final02:17.53
29thRyan SchusterPine Creek (Colorado Springs, CO)Final02:17.79
30thJuwon HongCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:17.80
31stDahlton HazlettFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary02:18.56
32ndZachary HeerLewis-Palmer (Monument, CO)Final02:22.33
33rdZachary HeerLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:23.34
34thEvan BranhamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:23.61
35thReid FornstromLittleton (CO)Final02:24.06
36thRyan SchusterPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:24.23
37thMiles MedinaCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary02:25.75
38thRyan SeaquistPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary02:26.56
39thEvan BranhamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final02:27.76
40thGiles LewisPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary02:29.63
41stSean FisherPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary02:33.72
42ndDerek SimonyPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary02:36.22
43rdMitchell FinniganPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary02:37.20
44thDiego ArriagaPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary02:38.28
45thRon LustigLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary02:38.65
46thJaren RiveraPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary02:39.96
47thBenjiman TroutmanDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:43.21
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stBraden WhitmarshDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final04:53.18
2ndGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final04:57.18
3rdGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary04:58.84
4thBraden WhitmarshDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary05:05.88
5thAdam VogtDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final05:06.53
6thAdam VogtDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary05:06.79
7thMarcus CantornaLewis-Palmer (Monument, CO)Final05:07.18
8thPax ArmonLegacy (Broomfield, CO)Final05:09.91
9thMarcus CantornaLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary05:10.74
10thPax ArmonLegacy (Broomfield, CO)Preliminary05:11.86
11thChance RiccaDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary05:13.75
12thAndrew BellPine Creek (Colorado Springs, CO)Final05:16.72
13thAndrew BellPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary05:16.98
14thWilliam HighfillPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary05:20.48
15thWilliam HighfillPueblo South (Pueblo, CO)Final05:21.14
16thTitus JabedoDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final05:21.25
17thAlex SpieckerCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary05:21.64
18thChance RiccaDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final05:23.21
19thJonah HunterPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary05:23.24
20thNathan ShaverLegacy (Broomfield, CO)Final05:27.21
21stNathan ShaverLegacy (Broomfield, CO)Preliminary05:29.31
22ndJonah HunterPueblo County (Pueblo, CO)Final05:29.77
23rdAlex SpieckerCoronado (Colorado Springs, CO)Final05:30.25
24thBrandon EdelbachLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary05:30.32
25thTitus JabedoDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary05:31.93
26thAnthony QianCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary05:33.72
27thSean KightCoronado (Colorado Springs, CO)Final05:34.21
28thSean KightCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary05:34.38
29thAnthony QianCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final05:34.56
30thBrent KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final05:36.92
31stBrent KellerFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary05:37.22
32ndRyan SeaquistPine Creek (Colorado Springs, CO)Final05:40.29
33rdThomas DennertLewis-Palmer (Monument, CO)Final05:41.28
34thRyan SeaquistPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary05:43.67
35thThomas DennertLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary05:43.74
36thDavid KostenLittleton (CO)Final05:54.94
37thDavid KostenLittleton (CO)Preliminary05:55.77
38thEvan BranhamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary05:57.70
39thKory CrutcherPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary05:59.57
40thMiles MedinaCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary06:00.37
41stJoshua ShouldersLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary06:07.77
42ndSean GustadDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary06:11.16
43rdOliver MontoyaLittleton (CO)Preliminary06:14.91
44thDylan NogaPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary06:19.87
45thRitarka SamantaCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary06:20.68
46thJaren RiveraPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary06:21.20
47thMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary06:44.76
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Final01:29.73
2ndRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Final01:31.48
3rdRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:31.94
4thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:32.35
5thRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:32.97
6thRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:33.11
7thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:33.75
8thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:33.75
9thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:33.78
10thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Final01:34.34
11thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:34.48
12thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:36.43
13thRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:37.99
14thRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:38.43
15thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Final01:38.67
16thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Final01:39.16
17thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Final01:39.27
18thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:39.27
19thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:39.38
20thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final01:39.51
21stRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:39.71
22ndRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:40.63
23rdRelay TeamLittleton (CO)Final01:40.91
24thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:42.02
25thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:42.28
26thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:42.80
27thRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:43.47
28thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:44.07
29thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:45.33
30thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:45.48
31stRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:46.31
32ndRelay TeamPueblo East (Pueblo, CO)Final01:49.83
33rdRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:49.90
34thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary01:51.00
35thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary01:51.24
36thRelay TeamPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary01:51.89
37thRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:54.82
38thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:54.92
39thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:56.51
40thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:56.89
41stRelay TeamMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary01:57.39
42ndRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary02:00.12
43rdRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:02.54
44thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary02:06.14
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final01:37.47
2ndRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Final01:38.98
3rdRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary01:39.66
4thRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final01:40.21
5thRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:41.32
6thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Final01:42.34
7thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:43.94
8thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Final01:43.99
9thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:44.19
10thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:46.29
11thRelay TeamLittleton (CO)Final01:47.61
12thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:47.66
13thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary01:51.92
14thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final01:52.04
15thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary01:52.32
16thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary01:54.31
17thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Final01:54.35
18thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Final01:54.43
19thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Final01:54.81
20thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary01:55.40
21stRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Preliminary01:55.59
22ndRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Final01:56.50
23rdRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary01:56.57
24thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary01:56.67
25thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Final01:57.72
26thRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary01:57.80
27thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary01:59.26
28thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary02:02.69
29thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final02:02.90
30thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary02:04.09
31stRelay TeamPueblo East (Pueblo, CO)Final02:04.20
32ndRelay TeamPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary02:05.95
33rdRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary02:07.54
34thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary02:09.87
35thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary02:09.92
36thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary02:11.60
37thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary02:14.17
38thRelay TeamMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary02:15.11
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Preliminary03:17.20
2ndRelay TeamDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO)Final03:17.71
3rdRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Final03:20.39
4thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Final03:20.57
5thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Final03:24.52
6thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary03:25.05
7thRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Preliminary03:26.64
8thRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Final03:29.25
9thRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary03:29.49
10thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Final03:30.07
11thRelay TeamPueblo County (Pueblo, CO)Preliminary03:33.58
12thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary03:34.10
13thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final03:35.15
14thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary03:36.47
15thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Final03:37.24
16thRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary03:37.86
17thRelay TeamLittleton (CO)Final03:42.24
18thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Final03:42.36
19thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary03:43.13
20thRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Final03:44.31
21stRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary03:47.17
22ndRelay TeamLittleton (CO)Preliminary03:48.50
23rdRelay TeamCoronado (Colorado Springs, CO)Preliminary03:50.17
24thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Final03:56.19
25thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Preliminary03:57.77
26thRelay TeamPine Creek (Colorado Springs, CO)Preliminary03:59.77
27thRelay TeamPueblo South (Pueblo, CO)Final04:00.90
28thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Final04:00.94
29thRelay TeamPalmer (Colorado Springs, CO)Preliminary04:01.40
30thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary04:02.08
31stRelay TeamAir Academy (US Air Force Academy, CO)Preliminary04:07.76
32ndRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary04:08.66
33rdRelay TeamCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO)Preliminary04:10.51
34thRelay TeamFountain-Fort Carson (Fountain, CO)Preliminary04:12.63
35thRelay TeamLewis-Palmer (Monument, CO)Preliminary04:14.63
36thRelay TeamLegacy (Broomfield, CO)Preliminary04:18.31
37thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary04:20.98
38thRelay TeamDoherty (Colorado Springs, CO)Preliminary04:39.21
39thRelay TeamMesa Ridge/Widefield (Colorado Springs, CO)Preliminary04:42.37
40thRelay TeamPueblo East (Pueblo, CO)Preliminary04:46.53