Multi Teams @ Jeffco 4A-5A League (Arvada, CO)

Boys Varsity Swimming Spring 17-18 · 5/11/2018 4:00 PM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Lakewood5161
Ralston Valley4962
Chatfield4423
Valor Christian409
D'Evelyn389
Evergreen317
Golden264
Littleton249
Wheat Ridge246
Columbine226
Green Mountain137
Arvada West66
Standley Lake62
Bear Creek20
Pomona

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stOctavio LuceroBear Creek (Lakewood, CO)Final561.75
2ndAnthony DesiatoRalston Valley (Arvada, CO)Final422.35
3rdDavin RosenquistRalston Valley (Arvada, CO)Final411.35
4thMatthew KingValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final371.85
5thBrae VanNiceValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final357.70
6thCollin GammonStandley Lake (Westminster, CO)Final341.55
7thLucas JordanD'Evelyn (Denver, CO)Final336.00
8thTurner DeShonLittleton (CO)Final333.60
9thLuke WaltzGolden (CO)Final304.95
10thAdam ValdesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final294.45
11thTavi SprikChatfield (Littleton, CO)Final287.35
12thShjon KernD'Evelyn (Denver, CO)Final279.05
13thAaron WardValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final270.30
14thJackson MatthewsLakewood (CO)Final267.40
15thTucson DeShonLittleton (CO)Final258.00
16thAlex VonLakewood (CO)Final255.70
17thOctavio LuceroBear Creek (Lakewood, CO)Preliminary237.55
18thBenjamin RaticoLittleton (CO)Final215.85
19thBraden LeinArvada West (Arvada, CO)Final206.80
20thJaegar PaulEvergreen (CO)Final204.90
21stAnthony DesiatoRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary196.20
22ndDavin RosenquistRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary194.40
23rdCollin GammonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary186.80
24thBrae VanNiceValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary176.85
25thMatthew KingValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary176.00
26thLucas JordanD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary168.75
27thTurner DeShonLittleton (CO)Preliminary163.40
28thAdam ValdesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary159.10
29thLuke WaltzGolden (CO)Preliminary144.40
30thTavi SprikChatfield (Littleton, CO)Preliminary142.60
31stAaron WardValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary127.15
32ndShjon KernD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary122.05
33rdClay HittleEvergreen (CO)Final118.65
34thJackson MatthewsLakewood (CO)Preliminary112.35
35thAlex VonLakewood (CO)Preliminary106.40
36thBenjamin RaticoLittleton (CO)Preliminary101.65
37thJaegar PaulEvergreen (CO)Preliminary98.35
38thTucson DeShonLittleton (CO)Preliminary91.20
39thBraden LeinArvada West (Arvada, CO)Preliminary78.20
40thClay HittleEvergreen (CO)Preliminary63.05
41stConnor BrauchGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary0.00
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:21.82
2ndCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:22.16
3rdTyler CohanGolden (CO)Final00:22.20
4thCody TurnerRalston Valley (Arvada, CO)Final00:22.33
5thCharlie GordonLakewood (CO)Final00:22.37
6thTyler CohanGolden (CO)Preliminary00:22.40
7thJoshua GauvainEvergreen (CO)Final00:22.40
8thCharlie GordonLakewood (CO)Preliminary00:22.56
9thSamuel CowlingRalston Valley (Arvada, CO)Final00:22.56
10thJoshua GauvainEvergreen (CO)Preliminary00:22.75
11thCody TurnerRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:22.77
12thBrendan MuellerChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:22.78
13thBrendan MuellerChatfield (Littleton, CO)Final00:22.86
14thJeffery StaceyChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:22.90
15thNikolas BoileauGolden (CO)Final00:22.96
16thJeffery StaceyChatfield (Littleton, CO)Final00:22.96
17thTanner ThomasLakewood (CO)Final00:22.98
18thAlex GranquistLakewood (CO)Final00:23.04
19thAlex GranquistLakewood (CO)Preliminary00:23.07
20thTanner ThomasLakewood (CO)Preliminary00:23.08
21stSamuel CowlingRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:23.14
22ndNikolas BoileauGolden (CO)Preliminary00:23.29
23rdManuel PrestonLakewood (CO)Final00:23.34
24thMatthew McNaulRalston Valley (Arvada, CO)Final00:23.44
25thMatthew McNaulRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:23.54
26thBen SprikChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:23.66
27thIan GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:23.70
28thConnor OhlsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:23.78
29thGrant PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:23.84
30thMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:23.84
31stBen SprikChatfield (Littleton, CO)Final00:23.86
32ndMatthew WyattValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:23.87
33rdMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:23.88
34thEvan MontgomeryLittleton (CO)Final00:23.90
35thConnor OhlsonD'Evelyn (Denver, CO)Final00:23.90
36thIan GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Final00:23.95
37thManuel PrestonLakewood (CO)Preliminary00:23.98
38thEvan MontgomeryLittleton (CO)Preliminary00:24.09
39thMatthew WyattValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:24.10
40thMicah WilsonD'Evelyn (Denver, CO)Final00:24.15
41stMicah WilsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:24.21
42ndLuke HausermanArvada West (Arvada, CO)Final00:24.23
43rdQuinn MeinertGreen Mountain (Lakewood, CO)Final00:24.43
44thLuke LeimbachEvergreen (CO)Final00:24.46
45thJack deBlooisEvergreen (CO)Final00:24.48
46thGrant PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:24.51
47thWesley LinderLakewood (CO)Preliminary00:24.58
48thHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:24.60
49thHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Final00:24.60
50thDylan BoltChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:24.62
51stLuke HausermanArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:24.74
52ndDylan BoltChatfield (Littleton, CO)Final00:24.75
53rdLuke LeimbachEvergreen (CO)Preliminary00:24.80
54thJack deBlooisEvergreen (CO)Preliminary00:24.83
55thJoe AnselmiWheat Ridge (CO)Final00:24.89
56thTucson DeShonLittleton (CO)Final00:25.05
57thQuinn MeinertGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:25.09
58thJoe AnselmiWheat Ridge (CO)Preliminary00:25.11
59thTucson DeShonLittleton (CO)Preliminary00:25.41
60thBrandt StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:25.51
61stCade ReichenbergerEvergreen (CO)Preliminary00:25.53
62ndBrandt StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final00:25.63
63rdJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:25.65
64thAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:25.67
65thJames LeachD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:25.77
66thThomas EgelhoffLittleton (CO)Preliminary00:25.83
67thFlynn HannawayWheat Ridge (CO)Preliminary00:25.84
68thJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Final00:26.01
69thMichael BarberGolden (CO)Preliminary00:26.17
70thTristan NievesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:26.36
71stJack KleinLittleton (CO)Preliminary00:26.39
72ndIan DeGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:26.45
73rdRiley WillisD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:26.48
74thAnthony RussColumbine (Littleton, CO)Final00:26.64
75thSamual NixonChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:26.74
76thAnthony RussColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:26.79
77thWilliam EricksonChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:26.82
78thLeif RowlandD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:26.96
79thDevin ThompsonArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:27.03
80thAidan WhitneyLittleton (CO)Preliminary00:27.13
81stMiles DeAntoniLittleton (CO)Preliminary00:27.14
82ndBrett EdwardsGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:27.36
83rdAndrew BeardStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:27.48
84thBen CarterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:27.55
85thEvan CrosbyArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:27.56
86thJonathan AbeitaChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:27.61
87thKeoni DeRosiaGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:27.77
88thCameron PendletonGolden (CO)Preliminary00:27.82
89thBraden HuntValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:27.95
90thOliver MontoyaLittleton (CO)Preliminary00:27.98
91stKyle BeckfordGolden (CO)Preliminary00:27.99
92ndBrendan LarsonColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:28.17
93rdGrant BarboneChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:28.42
94thAndrew DangD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:28.44
95thJoaquin GarfiasGolden (CO)Preliminary00:28.44
96thKenny LieuD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:28.51
97thJosh McFeetersD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:28.52
98thZack IngleeWheat Ridge (CO)Preliminary00:28.81
99thVladislav ChirilaLittleton (CO)Preliminary00:28.86
100thDan BourqueColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:28.87
101stTrevor WayGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:28.93
102ndSpencer PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:28.96
103rdSeth LewickiValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:28.97
104thGamlet OganeseanLakewood (CO)Preliminary00:29.27
105thMyles PoindexterLakewood (CO)Preliminary00:29.35
106thNick HickoxRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:29.44
107thRyker MartinColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:29.59
108thCaleb McFallLittleton (CO)Preliminary00:29.62
109thDade HenckeStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:30.14
110thJacob OsbornColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:30.19
111thWyatt PoulosGolden (CO)Preliminary00:30.23
112thJulian HuntbatchGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:30.55
113thFletcher BuhlChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:30.66
114thDrew BaltzStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:30.72
115thCaleb AtencioLittleton (CO)Preliminary00:30.81
116thGabe SimonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:30.89
117thBenjamin RaticoLittleton (CO)Preliminary00:30.91
118thConnor SlackColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:30.99
119thVincenzo PerriGolden (CO)Preliminary00:31.46
120thAJ McDonaldColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:32.05
121stNicolas CuencaArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:32.12
122ndZachary BrierLittleton (CO)Preliminary00:32.57
123rdCesar RosalesGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:34.44
124thRyan BuckleyStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:35.38
125thCollin SheppelmanChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:35.52
126thRicardo SalazarWheat Ridge (CO)Preliminary00:35.96
127thJaden BushGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:36.78
128thSam BudoffWheat Ridge (CO)Preliminary00:39.38
129thAndres GaytanLittleton (CO)Preliminary00:39.45
130thAlakai PuaaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:41.64
131stKai BokinskieGolden (CO)Preliminary00:43.76
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRyan PetersonWheat Ridge (CO)Final00:45.93
2ndTyler CohanGolden (CO)Final00:47.62
3rdTyler CohanGolden (CO)Preliminary00:48.71
4thSamuel CowlingRalston Valley (Arvada, CO)Final00:48.80
5thRyan PetersonWheat Ridge (CO)Preliminary00:49.11
6thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:49.56
7thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:49.80
8thNick DelanyEvergreen (CO)Final00:49.81
9thTanner ThomasLakewood (CO)Final00:49.85
10thSamuel CowlingRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:49.99
11thNick DelanyEvergreen (CO)Preliminary00:50.07
12thCaleb KimValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:50.17
13thGarrett BunevichChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:50.41
14thBrendan MuellerChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:50.51
15thGarrett BunevichChatfield (Littleton, CO)Final00:50.57
16thTanner ThomasLakewood (CO)Preliminary00:50.57
17thCharlie GordonLakewood (CO)Final00:50.74
18thCharlie GordonLakewood (CO)Preliminary00:50.78
19thQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Final00:50.79
20thJeffery StaceyChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:50.90
21stGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:50.93
22ndJeffery StaceyChatfield (Littleton, CO)Final00:50.95
23rdTanner CrouchWheat Ridge (CO)Final00:51.57
24thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final00:51.74
25thQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:51.76
26thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:52.18
27thTanner CrouchWheat Ridge (CO)Preliminary00:52.29
28thZach OutcaltLakewood (CO)Preliminary00:52.61
29thZach OutcaltLakewood (CO)Final00:52.73
30thTanner DaltonWheat Ridge (CO)Final00:52.82
31stZane PerryLakewood (CO)Final00:53.04
32ndTanner DaltonWheat Ridge (CO)Preliminary00:53.16
33rdDrew AparicioD'Evelyn (Denver, CO)Final00:53.41
34thGrant PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:53.45
35thConnor OhlsonD'Evelyn (Denver, CO)Final00:53.49
36thEthan MontoyaLittleton (CO)Final00:53.53
37thConnor OhlsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:53.54
38thBrody JessenLittleton (CO)Final00:53.90
39thGrant PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:53.93
40thZane PerryLakewood (CO)Preliminary00:53.96
41stBrody JessenLittleton (CO)Preliminary00:54.02
42ndDylan BoltChatfield (Littleton, CO)Final00:54.25
43rdDrew AparicioD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:54.42
44thManuel PrestonLakewood (CO)Preliminary00:54.43
45thEthan MontoyaLittleton (CO)Preliminary00:54.52
46thDylan BoltChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:54.55
47thBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Final00:54.67
48thLuke HausermanArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:54.77
49thLuke HausermanArvada West (Arvada, CO)Final00:54.81
50thAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:54.85
51stBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:55.50
52ndLuke LeimbachEvergreen (CO)Preliminary00:55.85
53rdAlex WarrenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:55.87
54thMartin PrchalD'Evelyn (Denver, CO)Final00:56.12
55thRobert EckertLakewood (CO)Preliminary00:56.35
56thLuke LeimbachEvergreen (CO)Final00:56.42
57thBraeden MullinsLakewood (CO)Preliminary00:56.97
58thCade ReichenbergerEvergreen (CO)Final00:57.52
59thCade ReichenbergerEvergreen (CO)Preliminary00:57.61
60thTristan NievesValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:57.76
61stMartin PrchalD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:57.81
62ndThomas EgelhoffLittleton (CO)Preliminary00:57.98
63rdJack KleinLittleton (CO)Preliminary00:58.07
64thSagan LangChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:58.13
65thWilliam EricksonChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:58.73
66thSean OscarArvada West (Arvada, CO)Final00:59.04
67thIan DeGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:59.07
68thJoe AnselmiWheat Ridge (CO)Preliminary00:59.25
69thRiley WillisD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:59.35
70thJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Final00:59.45
71stMichael BarberGolden (CO)Preliminary00:59.46
72ndJohn BuetheColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:59.54
73rdSean OscarArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:59.65
74thKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:00.04
75thAidan WhitneyLittleton (CO)Preliminary01:00.17
76thKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Final01:01.07
77thDevin ThompsonArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:01.25
78thLachlan MullinsLakewood (CO)Preliminary01:01.35
79thCarson ScobeyLittleton (CO)Preliminary01:02.12
80thShotaro BrownD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:02.21
81stPaul de BailliencourtLittleton (CO)Preliminary01:02.64
82ndZackary ValenciaGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:03.22
83rdAnthony RussColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:03.22
84thShane RecordRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:03.29
85thEduardo ValenzuelaLakewood (CO)Preliminary01:03.50
86thKyle BeckfordGolden (CO)Preliminary01:03.97
87thCarlos GarciaStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:04.37
88thZachary LeafLittleton (CO)Preliminary01:04.52
89thParker SnyderWheat Ridge (CO)Preliminary01:04.60
90thBraden HuntValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:04.92
91stAndrew DangD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:05.42
92ndBen CarterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:05.44
93rdVladislav ChirilaLittleton (CO)Preliminary01:05.51
94thJames LeachD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:05.57
95thSeth LewickiValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:05.88
96thFletcher BuhlChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:06.09
97thCedric OhligerGolden (CO)Preliminary01:06.32
98thDerek GravesArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:06.55
99thTrevor WayGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:07.05
100thDan BourqueColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:07.37
101stDrew BaltzStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:08.67
102ndRyan MasseyColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:09.16
103rdGabe SimonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:09.39
104thKyle BirchfieldValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:09.40
105thDaniel HelgesonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:09.87
106thSpencer PankratzValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:13.10
107thAJ McDonaldColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:14.04
108thNicolas CuencaArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:17.90
109thRicardo SalazarWheat Ridge (CO)Preliminary01:20.41
110thAndres GaytanLittleton (CO)Preliminary01:20.68
111thAlakai PuaaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:42.09
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stGavin OlsonColumbine (Littleton, CO)Final00:49.63
2ndNicholas FoxRalston Valley (Arvada, CO)Final00:52.74
3rdDean CrozierChatfield (Littleton, CO)Final00:53.24
4thGavin OlsonColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:53.29
5thNicholas FoxRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:54.14
6thDean CrozierChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:54.36
7thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Final00:54.71
8thTorin vanD'Evelyn (Denver, CO)Final00:55.04
9thMaxwell KempeChatfield (Littleton, CO)Final00:55.12
10thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:55.54
11thTorin vanD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:55.90
12thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:56.32
13thMaxwell KempeChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:56.58
14thHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Final00:57.13
15thRiley BartuskaChatfield (Littleton, CO)Final00:57.77
16thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:57.80
17thJaime ZuritaLakewood (CO)Preliminary00:58.15
18thJaime ZuritaLakewood (CO)Final00:58.26
19thRiley BartuskaChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:58.46
20thSeitaro ShimadaLakewood (CO)Final00:58.66
21stHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:58.93
22ndChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:58.99
23rdSean ButtersD'Evelyn (Denver, CO)Final00:59.11
24thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:59.21
25thSean ButtersD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:59.36
26thChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Final00:59.39
27thSeitaro ShimadaLakewood (CO)Preliminary01:00.24
28thEvan MontgomeryLittleton (CO)Preliminary01:00.48
29thEvan MontgomeryLittleton (CO)Final01:00.63
30thXander StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final01:00.81
31stZach OutcaltLakewood (CO)Preliminary01:00.90
32ndAndrew MarkhamEvergreen (CO)Final01:00.99
33rdZach OutcaltLakewood (CO)Final01:01.21
34thAndrew MarkhamEvergreen (CO)Preliminary01:01.54
35thAustin JonesLakewood (CO)Final01:01.69
36thIan GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:01.90
37thEthan SomersEvergreen (CO)Final01:02.10
38thEthan SomersEvergreen (CO)Preliminary01:02.24
39thLucas RadicD'Evelyn (Denver, CO)Final01:02.31
40thMicah WilsonD'Evelyn (Denver, CO)Final01:02.41
41stFlynn HannawayWheat Ridge (CO)Final01:02.62
42ndLucas RadicD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:02.67
43rdIan GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:02.97
44thMicah WilsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:03.86
45thLee vanValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:03.97
46thLee vanValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:04.45
47thRyan DickEvergreen (CO)Final01:04.85
48thRyan DickEvergreen (CO)Preliminary01:04.91
49thAustin JonesLakewood (CO)Preliminary01:04.96
50thHarrison VickersGolden (CO)Preliminary01:05.34
51stMason FriedrichsGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:06.14
52ndMason FriedrichsGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:06.20
53rdDerek TollmanEvergreen (CO)Final01:07.08
54thHarrison VickersGolden (CO)Final01:07.27
55thRobert EckertLakewood (CO)Preliminary01:07.39
56thFlynn HannawayWheat Ridge (CO)Preliminary01:07.48
57thDerek TollmanEvergreen (CO)Preliminary01:07.78
58thMichael SchindewolfColumbine (Littleton, CO)Final01:07.94
59thBrendan LarsonColumbine (Littleton, CO)Final01:09.32
60thMichael SchindewolfColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:10.13
61stBraeden MullinsLakewood (CO)Preliminary01:10.79
62ndSagan LangChatfield (Littleton, CO)Final01:10.96
63rdSagan LangChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:11.83
64thBrendan LarsonColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:12.13
65thPeter WalshGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:13.34
66thJesse GallupArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:13.45
67thShotaro BrownD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:13.52
68thPeter WalshGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:15.05
69thRyker MartinColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:15.61
70thAaron BuchesWheat Ridge (CO)Preliminary01:16.73
71stAlex DuffyStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:17.09
72ndZackary ValenciaGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:18.01
73rdJulian HuntbatchGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:18.69
74thZachary LeafLittleton (CO)Preliminary01:23.68
75thNick HickoxRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:24.05
76thConnor SlackColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:25.93
77thAndrew ScheckArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:26.84
78thNathan LaneColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:49.34
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJoshua GauvainEvergreen (CO)Final00:52.62
2ndGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:52.82
3rdCody TurnerRalston Valley (Arvada, CO)Final00:53.50
4thJoshua GauvainEvergreen (CO)Preliminary00:53.87
5thTate WarnerGolden (CO)Final00:54.04
6thTate WarnerGolden (CO)Preliminary00:55.15
7thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:55.33
8thJaime ZuritaLakewood (CO)Preliminary00:55.43
9thJaime ZuritaLakewood (CO)Final00:55.67
10thGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:55.69
11thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Final00:55.75
12thGrant MarschallChatfield (Littleton, CO)Final00:55.96
13thLenny DenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:56.12
14thCody TurnerRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:56.16
15thNikolas BoileauGolden (CO)Final00:56.46
16thAlex GranquistLakewood (CO)Final00:56.51
17thIan HanekeWheat Ridge (CO)Final00:56.53
18thNikolas BoileauGolden (CO)Preliminary00:56.55
19thGrant MarschallChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:56.55
20thTorin vanD'Evelyn (Denver, CO)Final00:56.74
21stMatthew WyattValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:57.05
22ndAlex GranquistLakewood (CO)Preliminary00:57.07
23rdIan HanekeWheat Ridge (CO)Preliminary00:57.36
24thNicholas RedhorseLakewood (CO)Final00:57.40
25thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:57.41
26thNicholas RedhorseLakewood (CO)Preliminary00:57.81
27thTorin vanD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:58.34
28thJacob BadgerChatfield (Littleton, CO)Final00:59.70
29thNathan WhittenburgD'Evelyn (Denver, CO)Final01:00.04
30thNathan WhittenburgD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:00.39
31stWilliam SchurzLakewood (CO)Final01:00.48
32ndBrett EdwardsGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:00.66
33rdBrett EdwardsGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:00.69
34thJacob BadgerChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:00.80
35thWilliam SchurzLakewood (CO)Preliminary01:01.52
36thJack deBlooisEvergreen (CO)Final01:01.73
37thJack deBlooisEvergreen (CO)Preliminary01:01.74
38thMatthew WyattValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:01.92
39thBenjamin HofstraLakewood (CO)Preliminary01:05.31
40thWesley LinderLakewood (CO)Preliminary01:05.43
41stEthan Herr-WilliamsWheat Ridge (CO)Final01:05.97
42ndRyan HackRalston Valley (Arvada, CO)Final01:07.59
43rdJacob MelaraChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:07.82
44thEthan Herr-WilliamsWheat Ridge (CO)Preliminary01:07.89
45thDaniel AlzamoraGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:08.30
46thJacob MelaraChatfield (Littleton, CO)Final01:08.47
47thGrant BarboneChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:08.73
48thColin DavisChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:09.08
49thDaniel AlzamoraGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:09.90
50thBrian RedingtonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:09.91
51stCharles BrownRalston Valley (Arvada, CO)Final01:10.05
52ndRyan HackRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:10.87
53rdGrant BarboneChatfield (Littleton, CO)Final01:12.08
54thCorbin BanksStandley Lake (Westminster, CO)Final01:12.60
55thCharles BrownRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:13.55
56thBrian RedingtonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:13.71
57thJacob OsbornColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:14.47
58thBen DuongD'Evelyn (Denver, CO)Final01:14.74
59thBen DuongD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:15.20
60thAndrew TaylorArvada West (Arvada, CO)Final01:15.60
61stJacob OsbornColumbine (Littleton, CO)Final01:16.98
62ndCorbin BanksStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:17.05
63rdAndrew TaylorArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:17.59
64thLeif RowlandD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:18.55
65thAndrew ScheckArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:28.85
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stJack MoranetzD'Evelyn (Denver, CO)Final00:57.02
2ndJack MoranetzD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:57.08
3rdAndrew CarlsonD'Evelyn (Denver, CO)Final01:00.88
4thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:01.14
5thAndrew CarlsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:01.54
6thNoah MitchellLakewood (CO)Final01:01.58
7thTate WarnerGolden (CO)Final01:02.22
8thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:02.69
9thReid FornstromLittleton (CO)Final01:03.15
10thTate WarnerGolden (CO)Preliminary01:03.31
11thKarsten HartChatfield (Littleton, CO)Final01:03.56
12thNick DelanyEvergreen (CO)Final01:03.60
13thKarsten HartChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:03.71
14thReid FornstromLittleton (CO)Preliminary01:03.73
15thNick DelanyEvergreen (CO)Preliminary01:04.26
16thNoah MitchellLakewood (CO)Preliminary01:04.52
17thKyle ZhouD'Evelyn (Denver, CO)Final01:04.99
18thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:05.05
19thBhodi YohnEvergreen (CO)Final01:05.18
20thQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Final01:05.24
21stDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:05.30
22ndKyle ZhouD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:05.32
23rdJames AppletonEvergreen (CO)Preliminary01:05.83
24thJames AppletonEvergreen (CO)Final01:05.92
25thBhodi YohnEvergreen (CO)Preliminary01:06.48
26thConnor GagneRalston Valley (Arvada, CO)Final01:06.63
27thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Final01:06.84
28thBrody JessenLittleton (CO)Preliminary01:07.02
29thQuinnlen SweetmanRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:07.49
30thTurner DeShonLittleton (CO)Final01:07.74
31stTurner DeShonLittleton (CO)Preliminary01:07.80
32ndBrody JessenLittleton (CO)Final01:08.24
33rdRobert VermeulenGolden (CO)Final01:08.25
34thConnor GagneRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:08.64
35thBen SprikChatfield (Littleton, CO)Final01:08.70
36thBen SprikChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:08.87
37thStephen KomonLakewood (CO)Preliminary01:09.69
38thWilliam SchurzLakewood (CO)Final01:09.90
39thKyle MitchinerLakewood (CO)Final01:09.90
40thRobert VermeulenGolden (CO)Preliminary01:10.21
41stStephen KomonLakewood (CO)Final01:10.64
42ndKyle MitchinerLakewood (CO)Preliminary01:10.97
43rdWilliam SchurzLakewood (CO)Preliminary01:11.06
44thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:12.10
45thQuinn MeinertGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:12.45
46thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:12.70
47thCharles BrownRalston Valley (Arvada, CO)Final01:12.95
48thQuinn MeinertGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:13.29
49thJacob MelaraChatfield (Littleton, CO)Final01:13.37
50thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:13.42
51stJacob MelaraChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:13.43
52ndKeagan BeckD'Evelyn (Denver, CO)Final01:13.87
53rdJonathan AbeitaChatfield (Littleton, CO)Final01:13.91
54thKeagan BeckD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:15.02
55thKenny LieuD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:15.22
56thCharles BrownRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:15.29
57thKaden RitterGolden (CO)Preliminary01:15.41
58thKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:15.94
59thJonathan AbeitaChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:16.60
60thJon Helms-karishChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:17.71
61stKeegan MayColumbine (Littleton, CO)Final01:17.79
62ndCarson ScobeyLittleton (CO)Preliminary01:18.90
63rdLachlan MullinsLakewood (CO)Preliminary01:19.41
64thConnor LoganGolden (CO)Preliminary01:19.41
65thJosh McFeetersD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:19.53
66thLee vanValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:19.83
67thBryce RomeroChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:19.99
68thThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Final01:20.57
69thThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:20.59
70thBrian DoveGolden (CO)Preliminary01:21.62
71stDaniel AlzamoraGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:21.63
72ndKentaro BrownD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:22.09
73rdBrian RedingtonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:22.33
74thShane RecordRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:22.89
75thEthan Herr-WilliamsWheat Ridge (CO)Preliminary01:23.47
76thColeton CarrollGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:23.61
77thTobias ZiemkeStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:23.65
78thCameron PendletonGolden (CO)Preliminary01:24.00
79thBenjamin GreenlyLittleton (CO)Preliminary01:24.32
80thLandon EggersArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:24.49
81stMatthew WilliamsGolden (CO)Preliminary01:24.61
82ndParker SnyderWheat Ridge (CO)Preliminary01:25.09
83rdKeoni DeRosiaGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:25.29
84thBen PokornyArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:25.84
85thLandon EggersArvada West (Arvada, CO)Final01:26.95
86thGamlet OganeseanLakewood (CO)Preliminary01:26.96
87thSamual NixonChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:27.01
88thEthan WebbRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:27.04
89thEduardo ValenzuelaLakewood (CO)Preliminary01:27.30
90thBen PokornyArvada West (Arvada, CO)Final01:27.33
91stAlex ReichenbergerEvergreen (CO)Preliminary01:27.58
92ndWyatt PoulosGolden (CO)Preliminary01:28.05
93rdCarlos GarciaStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:28.62
94thJoaquin GarfiasGolden (CO)Preliminary01:29.32
95thKyle BirchfieldValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:30.21
96thCaleb AtencioLittleton (CO)Preliminary01:32.98
97thRyan MasseyColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:33.62
98thMyles PoindexterLakewood (CO)Preliminary01:36.21
99thSam BudoffWheat Ridge (CO)Preliminary01:37.73
100thDaniel HelgesonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:41.39
101stVincenzo PerriGolden (CO)Preliminary01:49.08
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stGavin OlsonColumbine (Littleton, CO)Final01:43.45
2ndJack MoranetzD'Evelyn (Denver, CO)Final01:44.85
3rdJack MoranetzD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:45.17
4thIsaac GarciaLakewood (CO)Final01:46.57
5thGavin OlsonColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:46.92
6thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Final01:47.03
7thBenjamin SampsonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:47.98
8thIsaac GarciaLakewood (CO)Preliminary01:48.28
9thMaxwell KempeChatfield (Littleton, CO)Final01:49.85
10thAndres BanuelosLakewood (CO)Final01:49.99
11thMaxwell KempeChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:50.05
12thChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Final01:50.97
13thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:51.25
14thChristopher RoboffRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:52.59
15thGavin GilmoreValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:53.15
16thAndres BanuelosLakewood (CO)Preliminary01:53.21
17thEthan DrewsLakewood (CO)Final01:53.26
18thGarrett BunevichChatfield (Littleton, CO)Final01:53.33
19thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Final01:53.39
20thEthan DrewsLakewood (CO)Preliminary01:53.47
21stGarrett BunevichChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:54.05
22ndTanner DaltonWheat Ridge (CO)Final01:55.18
23rdTanner DaltonWheat Ridge (CO)Preliminary01:55.19
24thSean ButtersD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:55.36
25thTanner CrouchWheat Ridge (CO)Final01:55.41
26thCorbin GettelRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:55.56
27thSean ButtersD'Evelyn (Denver, CO)Final01:56.28
28thTanner CrouchWheat Ridge (CO)Preliminary01:56.38
29thJackson GreivelLakewood (CO)Final01:56.39
30thDrew AparicioD'Evelyn (Denver, CO)Final01:58.13
31stEthan SomersEvergreen (CO)Preliminary01:58.31
32ndJackson GreivelLakewood (CO)Preliminary01:58.45
33rdEthan SomersEvergreen (CO)Final01:58.75
34thEthan MontoyaLittleton (CO)Preliminary01:59.07
35thJacob BadgerChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:59.12
36thNathan WhittenburgD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:59.22
37thDrew AparicioD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:59.48
38thDavid KostenLittleton (CO)Preliminary01:59.53
39thEthan MontoyaLittleton (CO)Final01:59.64
40thNathan WhittenburgD'Evelyn (Denver, CO)Final01:59.89
41stJames AppletonEvergreen (CO)Final02:00.01
42ndJacob BadgerChatfield (Littleton, CO)Final02:00.61
43rdJames AppletonEvergreen (CO)Preliminary02:00.96
44thHugh DenninLittleton (CO)Final02:02.04
45thBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Final02:02.14
46thHans RomineLittleton (CO)Final02:02.24
47thHans RomineLittleton (CO)Preliminary02:02.26
48thDawson CummingsChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:02.35
49thHugh DenninLittleton (CO)Preliminary02:02.41
50thDavid KostenLittleton (CO)Final02:02.41
51stDawson CummingsChatfield (Littleton, CO)Final02:02.68
52ndHarrison VickersGolden (CO)Final02:03.17
53rdBrogan McClearyRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:03.33
54thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final02:03.37
55thDylan JessenValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:03.66
56thHarrison VickersGolden (CO)Preliminary02:03.78
57thBenjamin HofstraLakewood (CO)Preliminary02:05.10
58thGrahm Tuohy-GaydosGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:06.02
59thCamden DempseyLakewood (CO)Preliminary02:06.49
60thGrahm Tuohy-GaydosGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:07.43
61stColin CauldwellD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:08.50
62ndIan GroomEvergreen (CO)Preliminary02:08.68
63rdMiles DeAntoniLittleton (CO)Preliminary02:09.35
64thRyan HackRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:10.00
65thWill StoreyWheat Ridge (CO)Preliminary02:13.38
66thReed GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:13.66
67thDaniel MayerStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:15.89
68thBlake AndersonLittleton (CO)Preliminary02:16.13
69thSean OscarArvada West (Arvada, CO)Final02:17.06
70thTobias ZiemkeStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:17.80
71stSean OscarArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:19.69
72ndJesse GallupArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:19.71
73rdMario PinedaD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:20.10
74thPeter WalshGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:22.65
75thLeiton SewardGolden (CO)Preliminary02:23.47
76thEvan CrosbyArvada West (Arvada, CO)Final02:26.72
77thHugh KnoppD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:26.80
78thEvan CrosbyArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:27.82
79thBenjamin GreenlyLittleton (CO)Preliminary02:30.22
80thDerek GravesArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:35.56
81stDerek GravesArvada West (Arvada, CO)Final02:36.35
82ndClay HittleEvergreen (CO)Preliminary02:57.08
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRyan PetersonWheat Ridge (CO)Final01:50.99
2ndNicholas FoxRalston Valley (Arvada, CO)Final01:57.28
3rdCory LeidichGolden (CO)Final01:58.93
4thNicholas FoxRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:00.10
5thRyan PetersonWheat Ridge (CO)Preliminary02:00.14
6thSpencer KauffmanChatfield (Littleton, CO)Final02:00.19
7thNoah MitchellLakewood (CO)Final02:01.44
8thCory LeidichGolden (CO)Preliminary02:03.25
9thNoah MitchellLakewood (CO)Preliminary02:04.27
10thSpencer KauffmanChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:04.91
11thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final02:04.93
12thAndrew CarlsonD'Evelyn (Denver, CO)Final02:04.98
13thRobbie DayEvergreen (CO)Final02:04.98
14thAndrew CarlsonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:05.54
15thJack EnglerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:05.93
16thKarsten HartChatfield (Littleton, CO)Final02:06.24
17thEric HartColumbine (Littleton, CO)Final02:07.42
18thHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Final02:07.92
19thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Final02:08.57
20thRobbie DayEvergreen (CO)Preliminary02:09.17
21stKarsten HartChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:09.57
22ndEric HartColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:09.95
23rdKyle MitchinerLakewood (CO)Preliminary02:10.07
24thRiley BartuskaChatfield (Littleton, CO)Final02:10.44
25thKyle ZhouD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:10.60
26thKyle MitchinerLakewood (CO)Final02:10.81
27thKeegan MeyerWheat Ridge (CO)Final02:10.96
28thKyle ZhouD'Evelyn (Denver, CO)Final02:11.28
29thHunter FoehnerColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:12.22
30thSeitaro ShimadaLakewood (CO)Final02:12.62
31stRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:12.90
32ndRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Final02:13.25
33rdKeegan MeyerWheat Ridge (CO)Preliminary02:13.84
34thReid FornstromLittleton (CO)Final02:13.89
35thRobert VermeulenGolden (CO)Final02:14.45
36thPaul StoneRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:14.47
37thRiley BartuskaChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:14.50
38thNicholas RedhorseLakewood (CO)Final02:14.61
39thSeitaro ShimadaLakewood (CO)Preliminary02:14.89
40thNicholas RedhorseLakewood (CO)Preliminary02:15.72
41stReid FornstromLittleton (CO)Preliminary02:16.92
42ndZane PerryLakewood (CO)Preliminary02:18.59
43rdRobert VermeulenGolden (CO)Preliminary02:18.61
44thRyan DickEvergreen (CO)Preliminary02:19.54
45thRyan DickEvergreen (CO)Final02:19.74
46thStephen KomonLakewood (CO)Preliminary02:19.76
47thAustin JonesLakewood (CO)Preliminary02:21.38
48thAndrew MarkhamEvergreen (CO)Final02:22.88
49thEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Final02:24.99
50thDerek TollmanEvergreen (CO)Final02:25.28
51stAndrew MarkhamEvergreen (CO)Preliminary02:25.34
52ndDerek TollmanEvergreen (CO)Preliminary02:25.62
53rdEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:25.65
54thKaden RitterGolden (CO)Final02:27.21
55thKaden RitterGolden (CO)Preliminary02:28.29
56thMartin PrchalD'Evelyn (Denver, CO)Final02:29.64
57thMason FriedrichsGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:30.18
58thCarder BerridgeGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:30.39
59thMason FriedrichsGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:32.04
60thMichael SchindewolfColumbine (Littleton, CO)Final02:33.00
61stCarder BerridgeGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:34.27
62ndMichael SchindewolfColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:34.54
63rdJon Helms-karishChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:34.85
64thMartin PrchalD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:35.32
65thPaul de BailliencourtLittleton (CO)Preliminary02:36.53
66thColeton CarrollGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:37.20
67thAndrew TaylorArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:38.08
68thKeagan BeckD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:38.63
69thJon Helms-karishChatfield (Littleton, CO)Final02:39.69
70thAaron BuchesWheat Ridge (CO)Preliminary02:40.03
71stBrian DoveGolden (CO)Preliminary02:43.78
72ndLandon EggersArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:45.75
73rdEthan WebbRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:45.91
74thAlex DuffyStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:49.44
75thMaxwell RyanGolden (CO)Preliminary02:51.06
76thBen DuongD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:52.21
77thBen PokornyArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:55.52
78thCedric OhligerGolden (CO)Preliminary02:57.78
79thNathan LaneColumbine (Littleton, CO)Preliminary03:26.92
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stCory LeidichGolden (CO)Final04:44.35
2ndIsaac GarciaLakewood (CO)Final04:44.37
3rdSpencer KauffmanChatfield (Littleton, CO)Final04:48.95
4thIsaac GarciaLakewood (CO)Preliminary04:50.77
5thDean CrozierChatfield (Littleton, CO)Preliminary04:51.73
6thDean CrozierChatfield (Littleton, CO)Final04:51.98
7thGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final04:52.91
8thCory LeidichGolden (CO)Preliminary04:56.83
9thGrant MarschallChatfield (Littleton, CO)Preliminary04:58.60
10thAndres BanuelosLakewood (CO)Final04:58.60
11thEric HartColumbine (Littleton, CO)Final04:58.67
12thSpencer KauffmanChatfield (Littleton, CO)Preliminary04:59.20
13thGavin RogersValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary04:59.65
14thRobbie DayEvergreen (CO)Final05:02.21
15thGrant MarschallChatfield (Littleton, CO)Final05:02.56
16thRobbie DayEvergreen (CO)Preliminary05:03.20
17thEric HartColumbine (Littleton, CO)Preliminary05:08.99
18thEthan DrewsLakewood (CO)Final05:10.48
19thEthan DrewsLakewood (CO)Preliminary05:11.10
20thAndres BanuelosLakewood (CO)Preliminary05:13.30
21stHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Final05:14.93
22ndBhodi YohnEvergreen (CO)Final05:21.81
23rdJackson GreivelLakewood (CO)Final05:22.42
24thBhodi YohnEvergreen (CO)Preliminary05:23.57
25thHenry MuellerColumbine (Littleton, CO)Preliminary05:25.39
26thRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Final05:25.41
27thDavid KostenLittleton (CO)Preliminary05:27.86
28thRiley WilliamsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary05:27.93
29thKeegan MeyerWheat Ridge (CO)Final05:28.40
30thDavid KostenLittleton (CO)Final05:28.67
31stColin CauldwellD'Evelyn (Denver, CO)Final05:31.46
32ndJackson GreivelLakewood (CO)Preliminary05:32.47
33rdHans RomineLittleton (CO)Final05:34.31
34thHugh DenninLittleton (CO)Preliminary05:34.53
35thHugh DenninLittleton (CO)Final05:34.65
36thColin CauldwellD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary05:34.67
37thGrahm Tuohy-GaydosGreen Mountain (Lakewood, CO)Final05:36.86
38thKeegan MeyerWheat Ridge (CO)Preliminary05:37.86
39thEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Final05:41.80
40thHans RomineLittleton (CO)Preliminary05:42.14
41stLucas RadicD'Evelyn (Denver, CO)Final05:42.63
42ndLucas RadicD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary05:44.67
43rdEric BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary05:45.31
44thDawson CummingsChatfield (Littleton, CO)Preliminary05:47.46
45thDawson CummingsChatfield (Littleton, CO)Final05:48.48
46thGrahm Tuohy-GaydosGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary05:48.69
47thIan GroomEvergreen (CO)Final05:49.39
48thCamden DempseyLakewood (CO)Preliminary05:50.31
49thCarder BerridgeGreen Mountain (Lakewood, CO)Final05:54.27
50thOliver MontoyaLittleton (CO)Preliminary05:54.40
51stBrandt StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary05:54.89
52ndOliver MontoyaLittleton (CO)Final05:55.96
53rdBrandt StrattonRalston Valley (Arvada, CO)Final05:57.59
54thMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary05:57.74
55thIan GroomEvergreen (CO)Preliminary05:58.74
56thMitch PeotterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final05:59.76
57thCarder BerridgeGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary06:00.34
58thBryce RomeroChatfield (Littleton, CO)Preliminary06:03.35
59thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary06:04.72
60thWill StoreyWheat Ridge (CO)Preliminary06:06.03
61stBlake AndersonLittleton (CO)Preliminary06:07.80
62ndReed GornerGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary06:08.01
63rdConnor LoganGolden (CO)Preliminary06:10.28
64thBrennan MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final06:13.13
65thKentaro BrownD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary06:13.28
66thDaniel MayerStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary06:14.14
67thCaleb McFallLittleton (CO)Preliminary06:15.91
68thMatthew McNaulRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary06:18.07
69thMario PinedaD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary06:22.87
70thThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Preliminary06:23.34
71stMatthew McNaulRalston Valley (Arvada, CO)Final06:25.09
72ndThomas LangfordColumbine (Littleton, CO)Final06:30.39
73rdHugh KnoppD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary06:32.14
74thAlex ReichenbergerEvergreen (CO)Preliminary06:57.37
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamGolden (CO)Final01:29.88
2ndRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:30.08
3rdRelay TeamLakewood (CO)Final01:30.45
4thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final01:31.02
5thRelay TeamWheat Ridge (CO)Final01:32.73
6thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final01:32.88
7thRelay TeamGolden (CO)Preliminary01:33.07
8thRelay TeamEvergreen (CO)Final01:33.45
9thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary01:33.69
10thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:34.25
11thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Final01:34.31
12thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:34.58
13thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:34.64
14thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary01:34.97
15thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:35.54
16thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:36.62
17thRelay TeamLittleton (CO)Final01:37.16
18thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:39.58
19thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary01:39.84
20thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary01:40.97
21stRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:41.61
22ndRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final01:42.33
23rdRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:44.04
24thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Final01:44.27
25thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:44.99
26thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:45.04
27thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:47.10
28thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Final01:47.80
29thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:49.35
30thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:51.22
31stRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:51.60
32ndRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:53.27
33rdRelay TeamGolden (CO)Preliminary01:54.64
34thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:59.30
35thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:59.60
36thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary02:06.97
37thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:07.71
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:39.27
2ndRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final01:39.33
3rdRelay TeamGolden (CO)Final01:39.34
4thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final01:41.43
5thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:41.44
6thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:41.72
7thRelay TeamLakewood (CO)Final01:41.78
8thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Final01:41.86
9thRelay TeamGolden (CO)Preliminary01:42.47
10thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary01:43.54
11thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final01:44.33
12thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:45.07
13thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:45.73
14thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:46.86
15thRelay TeamLittleton (CO)Final01:48.36
16thRelay TeamEvergreen (CO)Final01:48.47
17thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:48.91
18thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary01:49.31
19thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary01:50.73
20thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary01:51.01
21stRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:52.56
22ndRelay TeamWheat Ridge (CO)Final01:53.97
23rdRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:54.72
24thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary01:54.82
25thRelay TeamGolden (CO)Preliminary02:00.06
26thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:01.17
27thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:06.22
28thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:10.87
29thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Final02:12.23
30thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:13.06
31stRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:13.11
32ndRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary02:23.80
33rdRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:26.28
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final03:13.29
2ndRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:18.22
3rdRelay TeamLakewood (CO)Final03:19.60
4thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final03:21.44
5thRelay TeamWheat Ridge (CO)Final03:21.56
6thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary03:26.28
7thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final03:27.28
8thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary03:27.59
9thRelay TeamEvergreen (CO)Final03:27.80
10thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Final03:28.29
11thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary03:35.59
12thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary03:35.96
13thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary03:37.30
14thRelay TeamLakewood (CO)Preliminary03:37.32
15thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:37.45
16thRelay TeamLittleton (CO)Final03:38.92
17thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary03:44.86
18thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary03:46.93
19thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final03:50.05
20thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary03:53.10
21stRelay TeamGolden (CO)Final03:55.09
22ndRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final03:58.14
23rdRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary04:01.82
24thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary04:03.02
25thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary04:03.10
26thRelay TeamGolden (CO)Preliminary04:04.38
27thRelay TeamLittleton (CO)Preliminary04:08.95
28thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary04:23.37
29thRelay TeamGolden (CO)Preliminary04:25.94
30thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary04:26.95
31stRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary04:29.37
32ndRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary04:38.23
33rdRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary04:39.77
34thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary04:40.63