2018 CHSAA Class 2A State Championships (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 17-18 · Saturday, May 19, 2018
Place School Score

Athletes of the Meet

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stMichael MorganBuena VistaFinal101.6000:11.23
2ndTyler HeinWigginsFinal81.6000:11.35
3rdTy GrantCedaredgeFinal71.6000:11.36
4thKyle RoweHoehneFinal61.6000:11.41
5thTyler WylieAkronFinal51.6000:11.47
6thMitch SwartzPeytonFinal41.6000:11.51
7thDavid TrujilloRocky FordFinal31.6000:11.65
8thMatthew ThompsonBuena VistaFinal21.6000:11.73
9thSamuel BarnettResurrection ChristianFinal11.6000:11.76
DNPTy GrantCedaredgePreliminary2.4000:11.00
DNPMichael MorganBuena VistaPreliminary2.8000:11.02
DNPTyler HeinWigginsPreliminary2.8000:11.22
DNPSamuel BarnettResurrection ChristianPreliminary2.8000:11.28
DNPMitch SwartzPeytonPreliminary2.8000:11.29
DNPKyle RoweHoehnePreliminary2.4000:11.31
DNPDavid TrujilloRocky FordPreliminary2.4000:11.38
DNPTyler WylieAkronPreliminary2.4000:11.39
DNPJaron CarpenterLimonPreliminary2.8000:11.47
DNPMatthew ThompsonBuena VistaPreliminary2.8000:11.47
DNPP.G. Nkalang'angoVail ChristianPreliminary2.4000:11.52
DNPHugh WheatleyWest GrandPreliminary2.4000:11.53
DNPJackson ReevesLyonsPreliminary2.8000:11.60
DNPLuis SotoDel NortePreliminary2.4000:11.70
DNPAlan AguirreHaydenPreliminary2.4000:11.71
DNPAlec ReentsBurlingtonPreliminary2.8000:11.72
DNPCarlos SaucedoLake CountyPreliminary2.4000:11.75
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stTy GrantCedaredgeFinal102.4000:22.62
2ndTyler WylieAkronFinal82.4000:22.80
3rdHarry JaffeVail ChristianFinal72.4000:23.37
4thKyle RoweHoehneFinal62.4000:23.38
5thJacob YatesHoehneFinal52.4000:23.39
6thMichael MorganBuena VistaFinal42.4000:23.47
7thPatrick ScogginsRangelyFinal32.4000:23.48
8thMitch SwartzPeytonFinal22.4000:23.78
9thSamuel BarnettResurrection ChristianFinal12.4000:25.58
DNPTy GrantCedaredgePreliminary0.3000:22.41
DNPTyler WylieAkronPreliminary0.3000:22.91
DNPMitch SwartzPeytonPreliminary0.3000:23.00
DNPPatrick ScogginsRangelyPreliminary0.4000:23.08
DNPKyle RoweHoehnePreliminary0.3000:23.13
DNPMichael MorganBuena VistaPreliminary0.4000:23.13
DNPSamuel BarnettResurrection ChristianPreliminary0.4000:23.15
DNPJacob YatesHoehnePreliminary0.4000:23.17
DNPHarry JaffeVail ChristianPreliminary0.4000:23.21
DNPChiante' StewartEllicottPreliminary0.4000:23.24
DNPDavid TrujilloRocky FordPreliminary0.3000:23.28
DNPHauk HubbardLimonPreliminary0.3000:23.31
DNPEthan BurtonLyonsPreliminary0.3000:23.38
DNPNate ChristyLyonsPreliminary0.3000:23.63
DNPKaden MeurisseBurlingtonPreliminary0.4000:23.94
DNPBen SquierRyePreliminary0.4000:24.15
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stPatrick ScogginsRangelyFinal1000:51.02
2ndTyler WylieAkronFinal800:52.15
3rdEthan BurtonLyonsFinal700:52.28
4thMatthew ThompsonBuena VistaFinal600:52.65
5thHayden StickselVail ChristianFinal500:52.71
6thJacob SearleEllicottFinal400:52.81
7thColton StahlaResurrection ChristianFinal300:52.90
8thJack BallGilpin CountyFinal200:55.04
DNPPatrick ScogginsRangelyPreliminary00:50.71
DNPTyler WylieAkronPreliminary00:50.74
DNPBraden SandersfeldLimonPreliminary00:51.59
DNPMatthew ThompsonBuena VistaPreliminary00:51.61
DNPJacob SearleEllicottPreliminary00:51.94
DNPColton StahlaResurrection ChristianPreliminary00:52.10
DNPEthan BurtonLyonsPreliminary00:52.23
DNPHayden StickselVail ChristianPreliminary00:52.29
DNPJack BallGilpin CountyPreliminary00:52.30
DNPDrew MarkleyCedaredgePreliminary00:52.47
DNPJack BowkerCuster CountyPreliminary00:52.50
DNPTate YoungCrested ButtePreliminary00:52.76
DNPSam RodriguezHotchkissPreliminary00:52.77
DNPAdam MaalSt. Mary'sPreliminary00:52.78
DNPMicah HansonBurlingtonPreliminary00:53.66
DNPJonas NanaetoIgnacioPreliminary00:53.80
DNPQuinn MitchellVail ChristianPreliminary00:53.86
DNPZach McMillanCedaredgePreliminary00:53.93
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBen KelleySorocoFinal1001:52.77
2ndPatrick ScogginsRangelyFinal801:55.50
3rdJack BowkerCuster CountyFinal701:59.12
4thColton Jonjak-PlahnLyonsFinal602:00.14
5thSam RodriguezHotchkissFinal502:00.51
6thChris CarrouthHaydenFinal402:00.63
7thChristian FagerlinResurrection ChristianFinal302:01.23
8thMicah HansonBurlingtonFinal202:01.34
9thJake McKieMancosFinal102:01.37
10thJonas NanaetoIgnacioFinal02:03.14
11thHenning SchielBurlingtonFinal02:03.55
12thDomenic HartmanSt. Mary'sFinal02:03.93
13thCaleb YoderMancosFinal02:04.00
14thJonah HansonBurlingtonFinal02:04.63
15thCody DanleyRocky FordFinal02:06.16
16thZach KargMerinoFinal02:06.26
17thJack BallGilpin CountyFinal02:07.55
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBen KelleySorocoFinal1004:23.18
2ndCody DanleyRocky FordFinal804:34.33
3rdIsaac RobertsLyonsFinal704:36.74
4thJaden EvansTellurideFinal604:38.47
5thZach KargMerinoFinal504:39.81
6thChristian FagerlinResurrection ChristianFinal404:40.27
7thMicah ZellerCuster CountyFinal304:40.82
8thChris CarrouthHaydenFinal204:40.88
9thField SoosloffLyonsFinal104:40.91
10thJake McKieMancosFinal04:41.22
11thCaden MeilnerPaoniaFinal04:41.42
12thAdam MaalSt. Mary'sFinal04:45.65
13thElco GarciaIgnacioFinal04:47.86
14thCj RomineDenver ChristianFinal04:48.81
15thPreston FagerlinResurrection ChristianFinal04:49.78
16thSimon StoneLyonsFinal04:49.80
17thCaleb YoderMancosFinal04:50.34
18thCooper RondinelliOurayFinal04:54.92
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCody DanleyRocky FordFinal1009:42.94
2ndIsaac RobertsLyonsFinal809:55.55
3rdMicah ZellerCuster CountyFinal710:04.42
4thJaden EvansTellurideFinal610:09.22
5thChristian FagerlinResurrection ChristianFinal510:18.37
6thJoshua RiveraLake CountyFinal410:18.58
7thField SoosloffLyonsFinal310:22.61
8thNoel LopezRocky FordFinal210:23.03
9thCooper RondinelliOurayFinal110:26.43
10thEthan BartlettPaoniaFinal10:26.55
11thElco GarciaIgnacioFinal10:30.50
12thJonathan FosselDenver ChristianFinal10:38.49
13thSimon StoneLyonsFinal10:40.05
14thWyatt MortensonHaydenFinal10:40.96
15thSimon KearnsMancosFinal10:41.83
16thPhillip HufmanDoloresFinal10:44.00
17thCaden MeilnerPaoniaFinal10:58.56
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stAustin DavisByersFinal102.4000:14.90
2ndJacob YatesHoehneFinal82.4000:15.13
3rdNate ChristyLyonsFinal72.4000:15.34
4thBenjamin JacksonResurrection ChristianFinal62.4000:15.48
5thTrystan MoltrerHoehneFinal52.4000:15.67
6thRyan ApplebeeResurrection ChristianFinal42.4000:15.95
7thAnthony MartinezLake CountyFinal32.4000:16.00
8thTucker McDowellSouth ParkFinal22.4000:16.40
9thDanny MendozaCedaredgeFinal12.4000:16.64
DNPJacob YatesHoehnePreliminary0.9000:15.00
DNPAustin DavisByersPreliminary0.9000:15.18
DNPNate ChristyLyonsPreliminary0.8000:15.43
DNPAnthony MartinezLake CountyPreliminary0.9000:15.88
DNPBenjamin JacksonResurrection ChristianPreliminary0.8000:15.90
DNPTrystan MoltrerHoehnePreliminary0.9000:15.91
DNPRyan ApplebeeResurrection ChristianPreliminary0.9000:15.94
DNPTucker McDowellSouth ParkPreliminary0.9000:16.33
DNPDanny MendozaCedaredgePreliminary0.8000:16.37
DNPNicholas NavaretteHoehnePreliminary0.9000:16.49
DNPJace PeeblesHotchkissPreliminary0.8000:16.63
DNPNathan RadichLyonsPreliminary0.9000:16.73
DNPOrin CarnesFowlerPreliminary0.9000:16.87
DNPFinn WilsonCrested ButtePreliminary0.9000:17.04
DNPMarshall WebberRangelyPreliminary0.9000:17.22
DNPJoshua O'HottoWest GrandPreliminary0.9000:17.23
DNPNick BarelaRocky FordPreliminary0.9000:17.26
DNPSean HiramatsuSt. Mary'sPreliminary0.8000:17.69
DNPBrand SharpFowlerPreliminary0.8000:18.42
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stJacob YatesHoehneFinal1000:39.50
2ndBenjamin JacksonResurrection ChristianFinal800:40.27
3rdTyler HeinWigginsFinal700:40.36
4thNicholas NavaretteHoehneFinal600:40.85
5thDanny MendozaCedaredgeFinal500:41.41
6thTucker McDowellSouth ParkFinal400:41.65
7thGarrison DahnEllicottFinal300:42.50
8thRyan ApplebeeResurrection ChristianFinal200:43.35
9thTrystan MoltrerHoehneFinal100:44.94
DNPJacob YatesHoehnePreliminary00:39.83
DNPBenjamin JacksonResurrection ChristianPreliminary00:40.41
DNPNicholas NavaretteHoehnePreliminary00:40.44
DNPTyler HeinWigginsPreliminary00:40.66
DNPDanny MendozaCedaredgePreliminary00:41.14
DNPTucker McDowellSouth ParkPreliminary00:41.18
DNPGarrison DahnEllicottPreliminary00:41.63
DNPRyan ApplebeeResurrection ChristianPreliminary00:41.85
DNPTrystan MoltrerHoehnePreliminary00:41.99
DNPColton PeeblesHotchkissPreliminary00:42.10
DNPSully MarshallCrested ButtePreliminary00:43.27
DNPNick BarelaRocky FordPreliminary00:43.43
DNPKory TachaLimonPreliminary00:43.47
DNPMateo CordovaMonte VistaPreliminary00:43.77
DNPGabe ChapinAkronPreliminary00:43.92
DNPMarshall WebberRangelyPreliminary00:44.18
DNPJoshua O'HottoWest GrandPreliminary00:44.73
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCedaredge Relay TeamCedaredgeFinal00:45.12
2ndVail Christian Relay TeamVail ChristianFinal00:45.25
3rdSedgwick County Relay TeamSedgwick CountyFinal00:45.32
4thBurlington Relay TeamBurlingtonFinal00:45.37
5thLake County Relay TeamLake CountyFinal00:46.29
6thHotchkiss Relay TeamHotchkissFinal00:46.30
7thResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianFinal00:46.33
8thMonte Vista Relay TeamMonte VistaFinal00:47.24
DNPLimon Relay TeamLimonPreliminary00:44.92
DNPCedaredge Relay TeamCedaredgePreliminary00:45.08
DNPResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianPreliminary00:45.13
DNPVail Christian Relay TeamVail ChristianPreliminary00:45.20
DNPSedgwick County Relay TeamSedgwick CountyPreliminary00:45.28
DNPBurlington Relay TeamBurlingtonPreliminary00:45.43
DNPLake County Relay TeamLake CountyPreliminary00:45.57
DNPMonte Vista Relay TeamMonte VistaPreliminary00:46.16
DNPHotchkiss Relay TeamHotchkissPreliminary00:46.21
DNPWest Grand Relay TeamWest GrandPreliminary00:46.21
DNPSt. Mary's Relay TeamSt. Mary'sPreliminary00:46.35
DNPCrowley County Relay TeamCrowley CountyPreliminary00:46.38
DNPWiggins Relay TeamWigginsPreliminary00:46.53
DNPClear Creek Relay TeamClear CreekPreliminary00:46.55
DNPMancos Relay TeamMancosPreliminary00:46.64
DNPRocky Ford Relay TeamRocky FordPreliminary00:46.82
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCedaredge Relay TeamCedaredgeFinal01:32.02
2ndLimon Relay TeamLimonFinal01:32.35
3rdLyons Relay TeamLyonsFinal01:32.68
4thResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianFinal01:32.84
5thCrested Butte Relay TeamCrested ButteFinal01:33.89
6thHoehne Relay TeamHoehneFinal01:33.96
7thVail Christian Relay TeamVail ChristianFinal01:34.04
8thByers Relay TeamByersFinal01:35.86
9thHotchkiss Relay TeamHotchkissFinal01:37.14
DNPCedaredge Relay TeamCedaredgePreliminary01:32.15
DNPLimon Relay TeamLimonPreliminary01:32.27
DNPHoehne Relay TeamHoehnePreliminary01:33.52
DNPVail Christian Relay TeamVail ChristianPreliminary01:33.53
DNPLyons Relay TeamLyonsPreliminary01:33.92
DNPResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianPreliminary01:34.04
DNPByers Relay TeamByersPreliminary01:34.61
DNPHotchkiss Relay TeamHotchkissPreliminary01:35.00
DNPCrested Butte Relay TeamCrested ButtePreliminary01:35.09
DNPWest Grand Relay TeamWest GrandPreliminary01:35.30
DNPBurlington Relay TeamBurlingtonPreliminary01:35.46
DNPSedgwick County Relay TeamSedgwick CountyPreliminary01:35.47
DNPSt. Mary's Relay TeamSt. Mary'sPreliminary01:35.67
DNPRocky Ford Relay TeamRocky FordPreliminary01:35.74
DNPWiggins Relay TeamWigginsPreliminary01:35.76
DNPLake County Relay TeamLake CountyPreliminary01:35.85
DNPEllicott Relay TeamEllicottPreliminary01:36.69
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCedaredge Relay TeamCedaredgeFinal03:30.01
2ndBurlington Relay TeamBurlingtonFinal03:30.84
3rdHotchkiss Relay TeamHotchkissFinal03:31.11
4thVail Christian Relay TeamVail ChristianFinal03:31.64
5thCrested Butte Relay TeamCrested ButteFinal03:32.77
6thRocky Ford Relay TeamRocky FordFinal03:33.57
7thRye Relay TeamRyeFinal03:33.79
8thSedgwick County Relay TeamSedgwick CountyFinal03:34.24
DNPCedaredge Relay TeamCedaredgePreliminary03:32.51
DNPBurlington Relay TeamBurlingtonPreliminary03:32.99
DNPLimon Relay TeamLimonPreliminary03:33.21
DNPRye Relay TeamRyePreliminary03:33.63
DNPRocky Ford Relay TeamRocky FordPreliminary03:34.13
DNPVail Christian Relay TeamVail ChristianPreliminary03:34.89
DNPSedgwick County Relay TeamSedgwick CountyPreliminary03:34.98
DNPCrested Butte Relay TeamCrested ButtePreliminary03:35.30
DNPHotchkiss Relay TeamHotchkissPreliminary03:35.57
DNPLyons Relay TeamLyonsPreliminary03:35.66
DNPTwin Peaks Charter Academy Relay TeamTwin Peaks Charter AcademyPreliminary03:36.32
DNPSt. Mary's Relay TeamSt. Mary'sPreliminary03:36.37
DNPCuster County Relay TeamCuster CountyPreliminary03:37.34
DNPMeeker Relay TeamMeekerPreliminary03:38.66
DNPMancos Relay TeamMancosPreliminary03:39.02
DNPWest Grand Relay TeamWest GrandPreliminary03:39.13
DNPHoehne Relay TeamHoehnePreliminary03:39.14
DNPResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianPreliminary03:41.70
DNPPeyton Relay TeamPeytonPreliminary03:44.28
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stLyons Relay TeamLyonsFinal08:12.75
2ndBurlington Relay TeamBurlingtonFinal08:16.46
3rdPaonia Relay TeamPaoniaFinal08:20.49
4thRocky Ford Relay TeamRocky FordFinal08:21.19
5thCedaredge Relay TeamCedaredgeFinal08:22.12
6thMancos Relay TeamMancosFinal08:22.41
7thResurrection Christian Relay TeamResurrection ChristianFinal08:26.17
8thHotchkiss Relay TeamHotchkissFinal08:31.66
9thVail Christian Relay TeamVail ChristianFinal08:37.20
10thCrested Butte Relay TeamCrested ButteFinal08:37.45
11thSt. Mary's Relay TeamSt. Mary'sFinal08:41.73
12thSargent Relay TeamSargentFinal08:43.55
13thCuster County Relay TeamCuster CountyFinal08:49.00
14thDenver Christian Relay TeamDenver ChristianFinal08:49.04
15thLimon Relay TeamLimonFinal08:56.90
16thByers Relay TeamByersFinal09:03.59
17thBuena Vista Relay TeamBuena VistaFinal09:03.97
18thHoehne Relay TeamHoehneFinal09:24.14
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stTanner ApplebeeResurrection ChristianFinal10-3.5021' 3.50"
2ndChiante' StewartEllicottFinal8-0.2020' 7.75"
3rdVictor MendozaYumaFinal7-1.4020' 7.25"
4thTyler SchwartzCrowley CountyFinal6-0.3020' 0.00"
4thBrady LenzSanfordFinal5-2.0020' 0.00"
6thGerman AguirreLake CountyFinal4-0.5019' 10.00"
7thAnthony MedinaMancosFinal3-0.9019' 7.00"
8thAidan ChristiansenLyonsFinal2-0.7019' 6.75"
9thDavid TrujilloRocky FordFinal1-0.5019' 6.50"
10thJack BowkerCuster CountyFinal-0.9019' 5.00"
11thAndrew BoothLyonsFinal-1.9018' 11.75"
12thTristan ChavezLyonsFinal-1.8018' 9.75"
13thBrady ShelleyByersFinal-0.9018' 6.75"
14thJonathan PadrnosSt. Mary'sFinal0.0018' 6.25"
15thBrandon CalderonTwin Peaks Charter AcademyFinal-1.9018' 5.50"
16thKendall HoodSorocoFinal-0.8018' 3.00"
17thJosh MerckCrested ButteFinal-2.6017' 10.50"
18thGriff HuverMancosFinal0.0017' 6.00"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stBrady LenzSanfordFinal100.0043' 2.50"
2ndVictor MendozaYumaFinal80.0042' 5.00"
3rdChiante' StewartEllicottFinal71.1042' 3.00"
4thChris GonzalesRocky FordFinal61.4041' 0.00"
5thTucker McDowellSouth ParkFinal51.3040' 11.75"
6thRyan ApplebeeResurrection ChristianFinal41.1040' 11.00"
7thZach SittlerSanfordFinal30.0040' 9.00"
7thJohn HayesBurlingtonFinal20.0040' 9.00"
9thAndrew BurtonBurlingtonFinal11.4040' 7.00"
10thJoshua JenkinsCedaredgeFinal0.9040' 5.50"
11thGerman AguirreLake CountyFinal0.1039' 10.00"
12thAidan ChristiansenLyonsFinal2.5039' 8.50"
13thNathan WanningerTwin Peaks Charter AcademyFinal2.9039' 4.75"
14thAdrian NaranjoMonte VistaFinal1.5039' 4.50"
15thAndrew BoothLyonsFinal3.2038' 7.50"
16thTyler SchwartzCrowley CountyFinal2.8038' 4.50"
17thAnthony MedinaMancosFinal2.2037' 10.75"
18thWyatt SmithByersFinal0.6037' 5.50"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stGrant RedmondSorocoFinal106' 5.00"
2ndAustin DavisByersFinal86' 4.00"
3rdJake ChrismanYumaFinal76' 2.00"
4thElijah PatrickHotchkissFinal66' 0.00"
5thCelby HollenbaughLimonFinal15' 10.00"
5thChiante' StewartEllicottFinal55' 10.00"
5thTate YoungCrested ButteFinal25' 10.00"
5thCaden GallowayMancosFinal5' 10.00"
5thHunter WittnamDayspring Christian AcademyFinal45' 10.00"
5thMichael MorganBuena VistaFinal45' 10.00"
11thBrady LenzSanfordFinal5' 8.00"
11thColton Jonjak-PlahnLyonsFinal5' 8.00"
11thGavin ThodeSedgwick CountyFinal5' 8.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJake ChrismanYumaFinal1013' 4.00"
2ndAnders BuettenbackSedgwick CountyFinal812' 8.00"
2ndLuis ChafinoHolyokeFinal712' 8.00"
4thIsaiah OrtizBurlingtonFinal412' 2.00"
4thHugh WheatleyWest GrandFinal612' 2.00"
4thAlius EvansSedgwick CountyFinal512' 2.00"
4thJaden HottingerAkronFinal312' 2.00"
8thTevin PelloniMeekerFinal11' 8.00"
8thBraden WitzelBurlingtonFinal11' 8.00"
8thBrady GoreWest GrandFinal211' 8.00"
8thP.G. Nkalang'angoVail ChristianFinal111' 8.00"
8thGabe ChapinAkronFinal11' 8.00"
13thColby ClatterbaughMeekerFinal10' 8.00"
13thJakob BullerWest GrandFinal10' 8.00"
15thHarrison AshleySorocoFinal10' 2.00"
15thGabe DeMattosWest GrandFinal10' 2.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJacob Tu'ufuliEllicottFinal1048' 8.75"
2ndDarrin YoungHotchkissFinal846' 9.50"
3rdAustin FickenRangelyFinal745' 11.00"
4thLane WalterCrowley CountyFinal645' 2.50"
5thCaden ShowalterMancosFinal545' 0.50"
6thUlysses JaquezHighlandFinal444' 3.50"
7thSchuyler CarlsonSorocoFinal343' 8.75"
8thNatoni CundiffIgnacioFinal243' 4.00"
9thKevin ChavezHotchkissFinal142' 6.00"
10thMarcos RamirezWest GrandFinal42' 5.50"
11thJase LantoPeytonFinal42' 2.00"
12thCedric PereaMonte VistaFinal41' 11.00"
13thCyrus Malek-MadaniPaoniaFinal41' 2.00"
14thTaylor ScottBurlingtonFinal41' 1.00"
15thAbraham VallesWigginsFinal40' 6.50"
16thHolden TatmanResurrection ChristianFinal40' 6.00"
17thLogan MarxLimonFinal39' 10.50"
18thLayne GreenSedgwick CountyFinal39' 9.50"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stLane WalterCrowley CountyFinal10160' 1.00"
2ndCyrus Malek-MadaniPaoniaFinal8148' 0.00"
3rdAustin FickenRangelyFinal7139' 10.00"
4thDarrin YoungHotchkissFinal6137' 4.00"
5thFederico OrozcoHoehneFinal5134' 0.00"
6thJake SheltonMeekerFinal4132' 5.00"
7thNolan EggingHotchkissFinal3131' 1.00"
8thTarren McDonaldYumaFinal2127' 11.00"
9thCedric PereaMonte VistaFinal1127' 5.00"
10thNate HancockRocky FordFinal126' 6.00"
11thNatoni CundiffIgnacioFinal123' 5.00"
12thSchuyler CarlsonSorocoFinal123' 2.00"
13thCaden ShowalterMancosFinal122' 5.00"
14thElias NarajoResurrection ChristianFinal119' 11.00"
15thAbraham VallesWigginsFinal118' 0.00"