2018 CHSAA Class 3A State Championships (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 17-18 · Saturday, May 19, 2018
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stSeven LindseyKent DenverFinal102.2000:10.74
2ndMa'saih Henry HudsonManualFinal82.2000:11.04
3rdHunter BergstromStrasburgFinal72.2000:11.17
4thJayden OmiManitou SpringsFinal52.2000:11.19
4thLuke ArkellLutheranFinal62.2000:11.19
6thKaleb JohnsonPlatte ValleyFinal42.2000:11.22
7thColin KinsmanWoodland ParkFinal32.2000:11.27
8thElias RamirezOlatheFinal22.2000:11.38
9thJonathan RodriguezWeld CentralFinal12.2000:11.60
DNPSeven LindseyKent DenverPreliminary0.7000:10.75
DNPMa'saih Henry HudsonManualPreliminary1.8000:10.89
DNPHunter BergstromStrasburgPreliminary1.8000:11.00
DNPKaleb JohnsonPlatte ValleyPreliminary1.8000:11.02
DNPJayden OmiManitou SpringsPreliminary0.7000:11.06
DNPColin KinsmanWoodland ParkPreliminary0.7000:11.07
DNPLuke ArkellLutheranPreliminary1.8000:11.08
DNPElias RamirezOlathePreliminary0.7000:11.12
DNPIsaac HarrisSterlingPreliminary0.7000:11.14
DNPJonathan RodriguezWeld CentralPreliminary1.8000:11.14
DNPRyan HoganKent DenverPreliminary0.7000:11.15
DNPNoah WilliamsBasaltPreliminary1.8000:11.24
DNPReece UlleryElizabethPreliminary1.8000:11.30
DNPEzequiel ContrerasCoal RidgePreliminary0.7000:11.36
DNPTrinity BuckleyBerthoudPreliminary1.8000:11.38
DNPTristan BurrisSierraPreliminary1.8000:11.44
DNPBrayan FloresAlamosaPreliminary0.7000:11.48
DNPZach GollnickSteamboat SpringsPreliminary0.7000:11.50
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stSeven LindseyKent DenverFinal102.2000:21.78
2ndRyan HoganKent DenverFinal82.2000:22.32
3rdKaleb JohnsonPlatte ValleyFinal72.2000:22.35
4thColin KinsmanWoodland ParkFinal62.2000:22.39
5thHunter BergstromStrasburgFinal52.2000:22.60
6thMa'saih Henry HudsonManualFinal42.2000:22.67
7thLuke ArkellLutheranFinal32.2000:22.75
8thRyan SchmadBerthoudFinal22.2000:22.76
DNPSeven LindseyKent DenverPreliminary2.1000:21.97
DNPRyan HoganKent DenverPreliminary0.9000:22.26
DNPColin KinsmanWoodland ParkPreliminary2.1000:22.29
DNPKaleb JohnsonPlatte ValleyPreliminary0.6000:22.34
DNPHunter BergstromStrasburgPreliminary0.9000:22.36
DNPJonathan RodriguezWeld CentralPreliminary2.1000:22.41
DNPLuke ArkellLutheranPreliminary0.9000:22.42
DNPMa'saih Henry HudsonManualPreliminary0.9000:22.59
DNPRyan SchmadBerthoudPreliminary0.6000:22.61
DNPEthan LoperLutheranPreliminary0.6000:22.64
DNPJayden OmiManitou SpringsPreliminary0.9000:22.77
DNPJason EngelMontezuma-CortezPreliminary0.6000:22.82
DNPIsaac HarrisSterlingPreliminary0.6000:22.96
DNPZach WaitePlatte ValleyPreliminary0.9000:23.17
DNPGarrett MixPlatte ValleyPreliminary0.6000:23.17
DNPJayden GomezCentauriPreliminary2.1000:23.19
DNPDrew MortonThe Classical AcademyPreliminary0.6000:23.26
DNPBrayan FloresAlamosaPreliminary2.1000:23.41
DNPDavid BrisenoDenver WestPreliminary2.1000:23.52
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stChad JacksonAlamosaFinal1000:49.91
2ndJonathan RodriguezWeld CentralFinal800:50.35
3rdChris WilhoiteSkyView AcademyFinal700:50.84
4thSebastian ZehnderPlatte ValleyFinal600:50.96
5thRyan SchmadBerthoudFinal500:51.01
6thIan JacksonAlamosaFinal400:51.12
7thDawson HeideBayfieldFinal300:51.62
8thJayden OmiManitou SpringsFinal200:54.07
DNPChad JacksonAlamosaPreliminary00:49.15
DNPJonathan RodriguezWeld CentralPreliminary00:49.16
DNPJared AmmonLutheranPreliminary00:49.16
DNPJayden OmiManitou SpringsPreliminary00:49.83
DNPRyan SchmadBerthoudPreliminary00:49.83
DNPIan JacksonAlamosaPreliminary00:49.88
DNPSebastian ZehnderPlatte ValleyPreliminary00:49.93
DNPChris WilhoiteSkyView AcademyPreliminary00:50.03
DNPDawson HeideBayfieldPreliminary00:50.16
DNPCody BellD'EvelynPreliminary00:50.35
DNPBrenden WorleyFrontier AcademyPreliminary00:50.96
DNPJayden GomezCentauriPreliminary00:51.03
DNPBrendan BuntingPlatte ValleyPreliminary00:51.11
DNPEvan AckerLiberty CommonPreliminary00:51.38
DNPEthan LoperLutheranPreliminary00:51.56
DNPRasce EngelhardtHoly FamilyPreliminary00:51.75
DNPJordan WilsonSkyView AcademyPreliminary00:52.42
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRasce EngelhardtHoly FamilyFinal1001:56.41
2ndYasin SadoDenver WestFinal801:56.45
3rdColton SticeGunnisonFinal701:57.71
4thBraden BartlettHoly FamilyFinal601:57.85
5thLevi ChambersFrontier AcademyFinal501:58.10
6thLucas JordanD'EvelynFinal401:58.11
7thChris WilhoiteSkyView AcademyFinal301:58.20
8thSebastian ZehnderPlatte ValleyFinal201:59.43
9thJacob WearDeltaFinal101:59.62
10thEvan-emian BellAlamosaFinal02:00.19
11thAhmed SadoDenver WestFinal02:00.25
12thAndrew VersawThe Classical AcademyFinal02:00.43
13thMustafa MuhumedUniversityFinal02:01.17
14thBraydon CampbellElizabethFinal02:01.95
15thJordan WilsonSkyView AcademyFinal02:02.03
16thChad JacksonAlamosaFinal02:02.57
17thTyler MarkellBerthoudFinal02:04.57
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRyan MoenThe Classical AcademyFinal1004:25.72
2ndYasin SadoDenver WestFinal804:25.75
3rdMason NormanThe Classical AcademyFinal704:26.94
4thColton SticeGunnisonFinal604:27.23
5thDavid FineElizabethFinal504:28.31
6thTyler SchollSkyView AcademyFinal404:28.96
7thRyan LehmuthJefferson AcademyFinal304:29.68
8thBlake DavisLamarFinal204:30.06
9thLucas JordanD'EvelynFinal104:30.21
10thAhmed SadoDenver WestFinal04:35.20
11thCanaan LamberthThe Classical AcademyFinal04:36.87
12thElijah DeLaCerdaAlamosaFinal04:37.88
13thGrant NormanD'EvelynFinal04:39.62
14thCamden GillisSalidaFinal04:39.94
15thKyle McCabeHoly FamilyFinal04:40.32
16thJimmy ScavuzzoSkyView AcademyFinal04:42.22
17thWilliam LeddenPeak to PeakFinal04:43.03
18thLevi ChambersFrontier AcademyFinal04:44.36
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRyan MoenThe Classical AcademyFinal1009:38.97
2ndMason NormanThe Classical AcademyFinal809:41.28
3rdDavid FineElizabethFinal709:46.44
4thBlake DavisLamarFinal609:47.56
5thRyan LehmuthJefferson AcademyFinal509:49.93
6thColton SticeGunnisonFinal409:58.12
7thYasin SadoDenver WestFinal310:01.04
8thCanaan LamberthThe Classical AcademyFinal210:02.13
9thAhmed SadoDenver WestFinal110:02.43
10thCampbell McDonoughFaith ChristianFinal10:04.18
11thWyatt LehrLamarFinal10:12.47
12thWilliam LeddenPeak to PeakFinal10:13.57
13thGrant NormanD'EvelynFinal10:13.60
14thJacob DomanLiberty CommonFinal10:14.09
15thJaden DavisFrontier AcademyFinal10:18.06
16thKyle McCabeHoly FamilyFinal10:24.27
17thElijah DeLaCerdaAlamosaFinal10:25.34
18thJosiah ColeThe Classical AcademyFinal10:39.11
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stCarl HeideBayfieldFinal101.4000:14.65
2ndMason AnthonyElizabethFinal81.4000:14.71
3rdJustin ThompsonRoaring ForkFinal71.4000:14.94
4thJasper GermainRoaring ForkFinal61.4000:15.07
5thNate HansonLutheranFinal51.4000:15.23
6thEli GrantThe Classical AcademyFinal41.4000:15.25
7thCullen FlynnD'EvelynFinal31.4000:15.28
8thJames FinkenElizabethFinal21.4000:15.48
9thDax SnooksBayfieldFinal11.4000:15.87
DNPCarl HeideBayfieldPreliminary1.3000:14.38
DNPJustin ThompsonRoaring ForkPreliminary1.3000:14.72
DNPMason AnthonyElizabethPreliminary0.7000:14.74
DNPJasper GermainRoaring ForkPreliminary0.5000:14.93
DNPNate HansonLutheranPreliminary0.5000:14.95
DNPEli GrantThe Classical AcademyPreliminary0.7000:15.19
DNPJames FinkenElizabethPreliminary1.3000:15.35
DNPCullen FlynnD'EvelynPreliminary0.5000:15.45
DNPDax SnooksBayfieldPreliminary0.7000:15.50
DNPJoel LopezRiflePreliminary0.7000:15.71
DNPJosh NicolettiJefferson AcademyPreliminary0.7000:15.72
DNPJared AtkinMoffat CountyPreliminary1.3000:15.80
DNPCody RobbinsLutheranPreliminary0.5000:15.94
DNPJulius CottonDenver WestPreliminary1.3000:15.97
DNPDustin HornPlatte ValleyPreliminary1.3000:16.09
DNPFischer ArgosinoLutheranPreliminary0.5000:16.12
DNPDylan AllenCoal RidgePreliminary0.5000:16.13
DNPTristin CheckettsValleyPreliminary0.7000:17.20
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCarl HeideBayfieldFinal1000:38.69
2ndMason AnthonyElizabethFinal800:38.88
3rdEli GrantThe Classical AcademyFinal700:39.43
4thJames FinkenElizabethFinal600:39.79
5thMikinzie KlimperMoffat CountyFinal500:40.13
6thCody BellD'EvelynFinal400:40.36
7thJulius CottonDenver WestFinal300:40.75
8thNate HansonLutheranFinal200:40.92
9thCullen FlynnD'EvelynFinal100:42.43
DNPCarl HeideBayfieldPreliminary00:38.36
DNPMason AnthonyElizabethPreliminary00:38.71
DNPJames FinkenElizabethPreliminary00:39.28
DNPEli GrantThe Classical AcademyPreliminary00:39.59
DNPCody BellD'EvelynPreliminary00:40.37
DNPNate HansonLutheranPreliminary00:40.38
DNPMikinzie KlimperMoffat CountyPreliminary00:40.45
DNPCullen FlynnD'EvelynPreliminary00:40.77
DNPJulius CottonDenver WestPreliminary00:40.89
DNPJoel LopezRiflePreliminary00:41.44
DNPBrady AndersonD'EvelynPreliminary00:41.59
DNPJosh NicolettiJefferson AcademyPreliminary00:42.02
DNPAdam AmbuulThe Classical AcademyPreliminary00:42.36
DNPIan JacksonAlamosaPreliminary00:42.40
DNPChase HuckWeld CentralPreliminary00:43.10
DNPTristin CheckettsValleyPreliminary00:43.91
DNPDylan AllenCoal RidgePreliminary00:44.79
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBerthoud Relay TeamBerthoudFinal00:43.18
2ndPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyFinal00:43.68
3rdBayfield Relay TeamBayfieldFinal00:43.72
4thLutheran Relay TeamLutheranFinal00:43.77
5thElizabeth Relay TeamElizabethFinal00:44.16
6thThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyFinal00:44.18
7thMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal00:44.83
8thSierra Relay TeamSierraFinal00:44.90
8thStrasburg Relay TeamStrasburgFinal00:44.90
DNPBerthoud Relay TeamBerthoudPreliminary00:43.04
DNPBayfield Relay TeamBayfieldPreliminary00:43.23
DNPLutheran Relay TeamLutheranPreliminary00:43.25
DNPPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyPreliminary00:43.47
DNPThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyPreliminary00:43.92
DNPStrasburg Relay TeamStrasburgPreliminary00:44.02
DNPMoffat County Relay TeamMoffat CountyPreliminary00:44.12
DNPElizabeth Relay TeamElizabethPreliminary00:44.20
DNPCoal Ridge Relay TeamCoal RidgePreliminary00:44.40
DNPSierra Relay TeamSierraPreliminary00:44.40
DNPSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsPreliminary00:44.55
DNPMontezuma-Cortez Relay TeamMontezuma-CortezPreliminary00:44.81
DNPAlamosa Relay TeamAlamosaPreliminary00:44.99
DNPHoly Family Relay TeamHoly FamilyPreliminary00:45.05
DNPOlathe Relay TeamOlathePreliminary00:45.13
DNPBrush Relay TeamBrushPreliminary00:45.65
DNPCentauri Relay TeamCentauriPreliminary00:45.72
DNPDenver West Relay TeamDenver WestPreliminary00:46.35
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stLutheran Relay TeamLutheranFinal01:28.01
2ndPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyFinal01:28.42
3rdBerthoud Relay TeamBerthoudFinal01:29.52
4thStrasburg Relay TeamStrasburgFinal01:31.12
5thBayfield Relay TeamBayfieldFinal01:31.30
6thMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal01:31.96
7thThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyFinal01:32.14
8thSterling Relay TeamSterlingFinal01:32.19
9thCoal Ridge Relay TeamCoal RidgeFinal01:32.67
DNPPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyPreliminary01:28.58
DNPLutheran Relay TeamLutheranPreliminary01:28.63
DNPBerthoud Relay TeamBerthoudPreliminary01:30.08
DNPStrasburg Relay TeamStrasburgPreliminary01:31.44
DNPThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyPreliminary01:31.44
DNPBayfield Relay TeamBayfieldPreliminary01:31.86
DNPSterling Relay TeamSterlingPreliminary01:31.88
DNPCoal Ridge Relay TeamCoal RidgePreliminary01:32.10
DNPMoffat County Relay TeamMoffat CountyPreliminary01:32.17
DNPHoly Family Relay TeamHoly FamilyPreliminary01:32.41
DNPMontezuma-Cortez Relay TeamMontezuma-CortezPreliminary01:32.70
DNPSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsPreliminary01:32.98
DNPCentauri Relay TeamCentauriPreliminary01:33.21
DNPFaith Christian Relay TeamFaith ChristianPreliminary01:33.79
DNPEaton Relay TeamEatonPreliminary01:33.88
DNPAlamosa Relay TeamAlamosaPreliminary01:33.94
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyFinal03:21.59
2ndAlamosa Relay TeamAlamosaFinal03:23.19
3rdLutheran Relay TeamLutheranFinal03:24.62
4thFrontier Academy Relay TeamFrontier AcademyFinal03:27.46
5thHoly Family Relay TeamHoly FamilyFinal03:28.10
6thMontezuma-Cortez Relay TeamMontezuma-CortezFinal03:28.22
7thDelta Relay TeamDeltaFinal03:28.60
8thPagosa Springs Relay TeamPagosa SpringsFinal03:33.92
9thBayfield Relay TeamBayfieldFinal03:38.00
DNPPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyPreliminary03:23.51
DNPAlamosa Relay TeamAlamosaPreliminary03:25.37
DNPLutheran Relay TeamLutheranPreliminary03:26.02
DNPFrontier Academy Relay TeamFrontier AcademyPreliminary03:26.66
DNPMontezuma-Cortez Relay TeamMontezuma-CortezPreliminary03:28.18
DNPHoly Family Relay TeamHoly FamilyPreliminary03:28.94
DNPBayfield Relay TeamBayfieldPreliminary03:29.21
DNPDelta Relay TeamDeltaPreliminary03:29.29
DNPPagosa Springs Relay TeamPagosa SpringsPreliminary03:29.62
DNPD'Evelyn Relay TeamD'EvelynPreliminary03:29.72
DNPCentauri Relay TeamCentauriPreliminary03:30.05
DNPJefferson Academy Relay TeamJefferson AcademyPreliminary03:30.23
DNPDenver West Relay TeamDenver WestPreliminary03:30.88
DNPBerthoud Relay TeamBerthoudPreliminary03:31.21
DNPCoal Ridge Relay TeamCoal RidgePreliminary03:31.46
DNPThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyPreliminary03:33.37
DNPPueblo Central Relay TeamPueblo CentralPreliminary03:34.14
DNPSierra Relay TeamSierraPreliminary03:36.40
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stSkyView Academy Relay TeamSkyView AcademyFinal08:01.99
2ndFrontier Academy Relay TeamFrontier AcademyFinal08:03.10
3rdHoly Family Relay TeamHoly FamilyFinal08:07.09
4thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal08:10.09
5thThe Classical Academy Relay TeamThe Classical AcademyFinal08:13.37
6thUniversity Relay TeamUniversityFinal08:14.12
7thAlamosa Relay TeamAlamosaFinal08:15.68
8thLutheran Relay TeamLutheranFinal08:18.17
9thElizabeth Relay TeamElizabethFinal08:22.08
10thDelta Relay TeamDeltaFinal08:26.33
11thWoodland Park Relay TeamWoodland ParkFinal08:26.87
12thBerthoud Relay TeamBerthoudFinal08:30.94
13thPagosa Springs Relay TeamPagosa SpringsFinal08:32.93
14thColorado Springs Christian Relay TeamColorado Springs ChristianFinal08:33.80
15thPeak to Peak Relay TeamPeak to PeakFinal08:36.91
16thJefferson Academy Relay TeamJefferson AcademyFinal08:42.93
17thPlatte Valley Relay TeamPlatte ValleyFinal08:56.64
18thDenver West Relay TeamDenver WestFinal09:08.07
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stInaujee IsonRidge View AcademyFinal10-1.4021' 2.25"
2ndJustin ThompsonRoaring ForkFinal8-2.6020' 7.00"
3rdCullen FlynnD'EvelynFinal7-1.6020' 6.25"
4thEli GrantThe Classical AcademyFinal6-1.8020' 5.50"
5thReece UlleryElizabethFinal5-1.0020' 1.00"
6thScott GrableEatonFinal4-2.7019' 11.00"
7thNolan JohnsonUniversityFinal3-2.4019' 9.50"
8thDiago VillaLamarFinal2-1.1019' 9.00"
9thJasper GermainRoaring ForkFinal1-2.0019' 6.25"
10thWyatt WoodrickBerthoudFinal-1.5019' 3.00"
11thIsaac HarrisSterlingFinal-0.2019' 2.00"
12thMason AnthonyElizabethFinal-1.5019' 1.50"
13thDylan VallejosLamarFinal-1.4019' 1.00"
14thDylan HillikerBayfieldFinal-1.3019' 0.00"
15thAdrian StrongLiberty CommonFinal-0.8018' 10.75"
16thKelita BaroumbayeGunnisonFinal-1.7018' 10.00"
17thTeagan MayesLiberty CommonFinal-1.1017' 10.00"
18thHayden StrangeHoly FamilyFinal-1.5017' 8.25"
19thJayson FrankSterlingFinal-1.3016' 3.25"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stJustin ThompsonRoaring ForkFinal102.4045' 11.75"
2ndJasper GermainRoaring ForkFinal84.5045' 4.00"
3rdKelita BaroumbayeGunnisonFinal72.3044' 8.50"
4thDylan VallejosLamarFinal62.3043' 9.00"
5thZace BuckholdJefferson AcademyFinal52.4043' 8.25"
6thBrock VothBerthoudFinal43.4043' 6.50"
7thColton ShallaSterlingFinal32.2043' 1.00"
8thMichael WedemeyerPagosa SpringsFinal22.0042' 10.00"
9thAustin CoalsonEatonFinal13.8042' 8.50"
10thJayson FrankSterlingFinal3.1042' 7.50"
11thReece UlleryElizabethFinal1.4042' 6.00"
12thBryce GillilandSterlingFinal3.2041' 9.50"
13thDerek GonserUniversityFinal2.6041' 6.00"
14thBillet PorterCoal RidgeFinal3.2041' 5.75"
15thFischer ArgosinoLutheranFinal2.1041' 4.00"
16thNicholas NijkampWoodland ParkFinal3.0040' 7.00"
17thAbdi MohammedDenver WestFinal3.4040' 3.25"
18thKameron VarneyLutheranFinal2.5038' 8.75"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stSkye CiccarelliWoodland ParkFinal106' 4.00"
1stTyler WhitleyElizabethFinal86' 4.00"
3rdRyan GoldhammerLutheranFinal76' 3.00"
3rdJasper GermainRoaring ForkFinal66' 3.00"
5thConnor DetlefsenCoal RidgeFinal56' 1.00"
5thJustin ThompsonRoaring ForkFinal46' 1.00"
7thConnor SirutaBerthoudFinal15' 11.00"
7thZace BuckholdJefferson AcademyFinal25' 11.00"
7thDax SnooksBayfieldFinal25' 11.00"
7thPaul FarrahPagosa SpringsFinal5' 11.00"
11thCaden ChurchBennettFinal5' 9.00"
11thJayson FrankSterlingFinal5' 9.00"
11thMichael McClureWeld CentralFinal5' 9.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stEric CaseySteamboat SpringsFinal1014' 0.00"
2ndChad WinklerBayfieldFinal813' 9.00"
3rdColton FineBayfieldFinal713' 3.00"
4thRiley EllsworthRifleFinal613' 0.00"
5thDawson FrenchBayfieldFinal312' 6.00"
5thChase GravesWoodland ParkFinal112' 6.00"
5thDavid PringleEatonFinal412' 6.00"
5thBrian De La RosaRifleFinal512' 6.00"
5thHunter BellendirLiberty CommonFinal12' 6.00"
5thJosh YanceyPlatte ValleyFinal212' 6.00"
11thHitch YoungCoal RidgeFinal12' 0.00"
11thConner PolenzSterlingFinal12' 0.00"
11thLiam SkerjanecSterlingFinal12' 0.00"
11thSpencer HicklinLiberty CommonFinal12' 0.00"
15thTyler LaudickGunnisonFinal11' 6.00"
15thMason BossElizabethFinal11' 6.00"
17thBurke EwingUniversityFinal11' 0.00"
18thGerardo GarciaPlatte ValleyFinal10' 6.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stReece DavidsonFaith ChristianFinal1053' 4.50"
2ndDavid HawkinsBayfieldFinal851' 3.75"
3rdRhys RybaThe Classical AcademyFinal749' 10.25"
4thRyan PhelpsBayfieldFinal648' 10.25"
5thPete FlackD'EvelynFinal548' 6.00"
6thKyle BahnsenUniversityFinal447' 11.50"
7thDonovan SimmonsLutheranFinal346' 8.00"
8thJace PittmanSterlingFinal246' 2.00"
9thBrock MurphyLamarFinal145' 9.50"
10thWyatt KillinenBayfieldFinal44' 9.50"
11thMitchell GuyotHoly FamilyFinal43' 10.75"
12thJason LandenEatonFinal43' 9.00"
13thAustin HallLamarFinal43' 8.50"
14thDrew VelascoLutheranFinal43' 2.00"
15thKaden RamirezLa JuntaFinal42' 11.75"
16thVicente RamirezLa JuntaFinal42' 5.00"
17thJack VanniceD'EvelynFinal40' 10.25"
18thReid KaiserSterlingFinal39' 2.00"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stReece DavidsonFaith ChristianFinal10159' 0.00"
2ndRyan PhelpsBayfieldFinal8156' 2.00"
3rdJace PittmanSterlingFinal7154' 9.00"
4thJacx PowerCoal RidgeFinal6147' 4.00"
4thJesse EarlMoffat CountyFinal5147' 4.00"
6thReid KaiserSterlingFinal4142' 9.00"
7thSpencer OchkoRoaring ForkFinal3140' 3.00"
8thVicente RamirezLa JuntaFinal2140' 0.00"
9thPete FlackD'EvelynFinal1139' 9.00"
10thJack TracySteamboat SpringsFinal136' 7.00"
11thIan ConeSterlingFinal136' 5.00"
12thJosh KaufmannBayfieldFinal134' 6.00"
13thXavier BrownSierraFinal132' 6.00"
14thNoah SedilloLa JuntaFinal132' 5.00"
15thAlex MazzaLutheranFinal132' 2.00"
16thBrock MurphyLamarFinal130' 8.00"
17thKaden ZinkEatonFinal128' 1.00"
18thGeorge Galviz-ortizCentauriFinal125' 3.00"