2018 CHSAA Class 4A State Championships (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 17-18 · Saturday, May 19, 2018
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stLuc AndradaPueblo EastFinal101.3000:10.66
2ndThomas PannunzioPueblo SouthFinal81.3000:10.83
3rdTyler WilliamsStandley LakeFinal71.3000:10.88
4thDonovan SalazarGreeley CentralFinal61.3000:10.89
5thJohn FultonPonderosaFinal51.3000:11.04
6thJohn WiseGeorge WashingtonFinal41.3000:11.06
7thAlex HiseDurangoFinal31.3000:11.07
8thFrank NashPueblo WestFinal21.3000:11.16
9thTyrese VanHorneHarrisonFinal11.3000:11.18
DNPLuc AndradaPueblo EastPreliminary-0.5000:10.75
DNPThomas PannunzioPueblo SouthPreliminary-1.1000:10.82
DNPTyrese VanHorneHarrisonPreliminary-1.1000:10.91
DNPTyler WilliamsStandley LakePreliminary-0.5000:10.98
DNPDonovan SalazarGreeley CentralPreliminary-1.1000:11.09
DNPJohn FultonPonderosaPreliminary-1.1000:11.11
DNPFrank NashPueblo WestPreliminary-0.5000:11.13
DNPJohn WiseGeorge WashingtonPreliminary-0.5000:11.19
DNPAlex HiseDurangoPreliminary-0.5000:11.22
DNPBrayden HambyRooseveltPreliminary-0.5000:11.23
DNPTyrell SmithMesa RidgePreliminary-1.1000:11.23
DNPDonald ArmsteadPine CreekPreliminary-1.1000:11.26
DNPJake WachterMeadPreliminary-0.5000:11.28
DNPMaccee ReedPalmer RidgePreliminary-1.1000:11.31
DNPJaren WhiteheadPonderosaPreliminary-0.5000:11.49
DNPZaire JacksonNorthfieldPreliminary-1.1000:11.53
DNPMarcus DanielsSand CreekPreliminary-1.1000:11.54
DNPJason ReeseFalconPreliminary-0.5000:11.78
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stTyrese VanHorneHarrisonFinal101.7000:21.63
2ndLuc AndradaPueblo EastFinal81.7000:21.66
2ndTyler WilliamsStandley LakeFinal71.7000:21.66
4thDonovan SalazarGreeley CentralFinal61.7000:22.11
5thDane PalazzoValor ChristianFinal51.7000:22.21
6thThomas PannunzioPueblo SouthFinal41.7000:22.33
7thMaxwell LofyPine CreekFinal31.7000:22.50
8thTyrell SmithMesa RidgeFinal21.7000:22.80
DNPLuc AndradaPueblo EastPreliminary1.8000:21.41
DNPTyler WilliamsStandley LakePreliminary1.8000:21.41
DNPTyrese VanHorneHarrisonPreliminary0.6000:21.49
DNPDonovan SalazarGreeley CentralPreliminary1.8000:21.73
DNPThomas PannunzioPueblo SouthPreliminary1.8000:21.96
DNPDane PalazzoValor ChristianPreliminary0.6000:22.21
DNPMaxwell LofyPine CreekPreliminary0.6000:22.33
DNPTyrell SmithMesa RidgePreliminary1.8000:22.40
DNPJake WachterMeadPreliminary1.8000:22.48
DNPAlex AtwoodFort MorganPreliminary1.8000:22.56
DNPAlex HermanNiwotPreliminary0.6000:22.64
DNPKyle WestSkylinePreliminary0.6000:22.65
DNPDonald ArmsteadPine CreekPreliminary0.6000:22.76
DNPAdrian SotoPueblo CountyPreliminary1.8000:22.80
DNPMalique McKayVista RidgePreliminary0.6000:22.81
DNPDevon WashingtonHarrisonPreliminary0.6000:22.82
DNPBrayden HambyRooseveltPreliminary1.8000:22.88
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stTyler WilliamsStandley LakeFinal1000:48.22
2ndTreveon CollinsPueblo SouthFinal800:49.66
3rdPreston TerwilligerWindsorFinal700:50.10
4thHunter PayneMeadFinal600:50.24
5thTyrese VanHorneHarrisonFinal500:50.51
6thCaleb EgbertMontroseFinal400:50.86
7thEmrik WellsNiwotFinal300:50.96
8thDevon WashingtonHarrisonFinal200:52.43
9thGavin OlsonGlenwood SpringsFinal101:10.75
DNPTyrese VanHorneHarrisonPreliminary00:47.47
DNPTyler WilliamsStandley LakePreliminary00:48.70
DNPTreveon CollinsPueblo SouthPreliminary00:48.76
DNPPreston TerwilligerWindsorPreliminary00:48.99
DNPHunter PayneMeadPreliminary00:49.44
DNPCaleb EgbertMontrosePreliminary00:49.70
DNPDevon WashingtonHarrisonPreliminary00:50.06
DNPGavin OlsonGlenwood SpringsPreliminary00:50.09
DNPEmrik WellsNiwotPreliminary00:50.18
DNPAidan PenaVista RidgePreliminary00:50.28
DNPJose LimasLongmontPreliminary00:50.31
DNPDeshaun StevensFalconPreliminary00:50.44
DNPBrayden HambyRooseveltPreliminary00:50.65
DNPDarren HayStandley LakePreliminary00:50.76
DNPJack WathenSkylinePreliminary00:51.32
DNPAidan ClousePalmer RidgePreliminary00:51.73
DNPNick MontoyaPueblo CentennialPreliminary00:52.54
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stJames LeeSilver CreekFinal1001:54.25
2ndCal BantaAir AcademyFinal801:54.61
3rdEvan GraffMontroseFinal701:56.08
4thDrew SeidelWheat RidgeFinal601:56.22
5thOskar WellsNiwotFinal501:56.44
6thHunter PayneMeadFinal401:57.41
7thJoseph DickeDiscovery CanyonFinal301:57.78
8thJames MoranBattle MountainFinal201:58.00
9thAndrew MurphyPine CreekFinal101:58.05
10thAidan FitzgeraldDurangoFinal01:59.20
11thIsaac OrozcoRooseveltFinal01:59.51
12thRamon VillalobosGreeley CentralFinal01:59.79
13thAdam HuonderErieFinal02:00.36
14thThomas ChastonCheyenne MountainFinal02:01.61
15thKamran ElahiNiwotFinal02:02.71
16thRyan OutlerWidefieldFinal02:03.75
17thDerek AshbyPine CreekFinal02:08.44
18thCruz CulpepperNiwotFinal02:08.54
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCole SproutValor ChristianFinal1004:14.54
2ndJames LeeSilver CreekFinal804:19.80
3rdCruz CulpepperNiwotFinal704:20.18
4thDrew SeidelWheat RidgeFinal604:23.30
5thEvan GraffMontroseFinal504:24.54
6thThomas ChastonCheyenne MountainFinal404:27.25
7thJustin McDanielMeadFinal304:27.50
8thBrock DykemaSilver CreekFinal204:28.07
9thAidan FitzgeraldDurangoFinal104:28.20
10thCal BantaAir AcademyFinal04:29.66
11thGavin HardenGlenwood SpringsFinal04:29.98
12thJoseph DickeDiscovery CanyonFinal04:30.72
13thOskar WellsNiwotFinal04:31.57
14thJosh TorresNorthridgeFinal04:34.61
15thBrody BittnerPalisadeFinal04:34.66
16thDillon PowellAir AcademyFinal04:35.75
17thNoah BodewesDurangoFinal04:37.18
18thDaniel LisenbeeDiscovery CanyonFinal04:45.69
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCole SproutValor ChristianFinal1009:22.10
2ndDrew SeidelWheat RidgeFinal809:33.95
3rdDylan SchubertThompson ValleyFinal709:35.42
4thBrock DykemaSilver CreekFinal609:35.62
5thJonathan WoolfPalmer RidgeFinal509:36.05
6thRyan MatsonPalmer RidgeFinal409:38.46
7thCole MunozWidefieldFinal309:38.83
8thDillon PowellAir AcademyFinal209:39.09
9thNick ShampoeDiscovery CanyonFinal109:39.36
10thJohn O'MalleyCentaurusFinal09:40.15
11thGavin HardenGlenwood SpringsFinal09:47.75
12thCharlie WelchGeorge WashingtonFinal09:53.66
13thJustin McDanielMeadFinal09:54.09
14thJosh TorresNorthridgeFinal09:54.90
15thAres ReadingNiwotFinal10:03.97
16thWalker RudolphCheyenne MountainFinal10:06.17
17thSimon KelatiGreeley CentralFinal10:06.72
18thLuke ThurmanAir AcademyFinal10:19.12
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stAngelo HurtadoRooseveltFinal102.1000:14.48
2ndZaire JacksonNorthfieldFinal82.1000:14.59
3rdDane PalazzoValor ChristianFinal72.1000:14.84
4thElijah WhatleyWidefieldFinal62.1000:15.01
5thHarrison TrotterEagle ValleyFinal52.1000:15.02
6thCharley SagrilloCentaurusFinal42.1000:15.03
7thAj CrowleyGlenwood SpringsFinal32.1000:15.07
8thBrett FreitagWindsorFinal22.1000:15.18
9thChristian SeaquistPine CreekFinal12.1000:16.81
DNPZaire JacksonNorthfieldPreliminary1.4000:14.48
DNPAngelo HurtadoRooseveltPreliminary0.2000:14.62
DNPElijah WhatleyWidefieldPreliminary0.2000:15.00
DNPChristian SeaquistPine CreekPreliminary1.4000:15.01
DNPHarrison TrotterEagle ValleyPreliminary1.4000:15.03
DNPBrett FreitagWindsorPreliminary1.4000:15.06
DNPDane PalazzoValor ChristianPreliminary1.4000:15.15
DNPAj CrowleyGlenwood SpringsPreliminary0.2000:15.19
DNPCharley SagrilloCentaurusPreliminary1.4000:15.26
DNPDaniel FuhrPine CreekPreliminary1.4000:15.34
DNPCarter HudsonEvergreenPreliminary1.4000:15.36
DNPBryce RisnerGlenwood SpringsPreliminary0.2000:15.39
DNPNathan StricklingPalmer RidgePreliminary1.4000:15.42
DNPZayden DavisVista RidgePreliminary0.2000:15.49
DNPJoe WhitneyWheat RidgePreliminary0.2000:15.56
DNPZackery CollinsMeadPreliminary0.2000:15.74
DNPJesse AnzarPueblo SouthPreliminary0.2000:15.94
DNPSergio AlvaradoHarrisonPreliminary0.2000:18.48
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stWyatt WielandPine CreekFinal900:38.01
1stDane PalazzoValor ChristianFinal900:38.01
3rdDaniel FuhrPine CreekFinal700:38.59
4thJohn FultonPonderosaFinal600:38.93
5thAngelo HurtadoRooseveltFinal500:39.64
6thAj CrowleyGlenwood SpringsFinal400:39.74
7thBrett FreitagWindsorFinal300:39.85
8thCarter HudsonEvergreenFinal200:41.01
9thDyllan MurrayPueblo WestFinal100:42.86
DNPWyatt WielandPine CreekPreliminary00:38.18
DNPDane PalazzoValor ChristianPreliminary00:38.22
DNPJohn FultonPonderosaPreliminary00:39.15
DNPDaniel FuhrPine CreekPreliminary00:39.23
DNPAngelo HurtadoRooseveltPreliminary00:39.41
DNPBrett FreitagWindsorPreliminary00:39.61
DNPAj CrowleyGlenwood SpringsPreliminary00:39.67
DNPDyllan MurrayPueblo WestPreliminary00:39.72
DNPCarter HudsonEvergreenPreliminary00:39.72
DNPWyatt EwerGlenwood SpringsPreliminary00:40.10
DNPHarrison TrotterEagle ValleyPreliminary00:40.11
DNPBryce RisnerGlenwood SpringsPreliminary00:40.39
DNPCharley SagrilloCentaurusPreliminary00:41.09
DNPBraeden HolcombePalmer RidgePreliminary00:41.29
DNPSergio AlvaradoHarrisonPreliminary00:41.51
DNPBeck FiethLongmontPreliminary00:41.88
DNPRyan LaVanchyMeadPreliminary00:43.78
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stPueblo South Relay TeamPueblo SouthFinal00:42.44
2ndMullen Relay TeamMullenFinal00:42.47
3rdPueblo West Relay TeamPueblo WestFinal00:42.73
4thPine Creek Relay TeamPine CreekFinal00:42.84
5thWindsor Relay TeamWindsorFinal00:43.52
6thPonderosa Relay TeamPonderosaFinal00:43.65
7thFort Morgan Relay TeamFort MorganFinal00:43.90
8thWidefield Relay TeamWidefieldFinal00:44.70
DNPPueblo South Relay TeamPueblo SouthPreliminary00:42.82
DNPPonderosa Relay TeamPonderosaPreliminary00:42.88
DNPPueblo West Relay TeamPueblo WestPreliminary00:42.88
DNPMullen Relay TeamMullenPreliminary00:42.97
DNPPine Creek Relay TeamPine CreekPreliminary00:43.43
DNPWindsor Relay TeamWindsorPreliminary00:43.50
DNPWidefield Relay TeamWidefieldPreliminary00:43.54
DNPFort Morgan Relay TeamFort MorganPreliminary00:43.56
DNPPueblo East Relay TeamPueblo EastPreliminary00:43.82
DNPCheyenne Mountain Relay TeamCheyenne MountainPreliminary00:44.05
DNPMead Relay TeamMeadPreliminary00:44.10
DNPLongmont Relay TeamLongmontPreliminary00:44.13
DNPFalcon Relay TeamFalconPreliminary00:44.26
DNPMesa Ridge Relay TeamMesa RidgePreliminary00:44.36
DNPGeorge Washington Relay TeamGeorge WashingtonPreliminary00:45.31
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stPine Creek Relay TeamPine CreekFinal01:28.07
2ndWindsor Relay TeamWindsorFinal01:28.73
3rdPueblo West Relay TeamPueblo WestFinal01:28.82
4thSkyline Relay TeamSkylineFinal01:29.91
5thValor Christian Relay TeamValor ChristianFinal01:30.07
6thVista Ridge Relay TeamVista RidgeFinal01:30.55
7thCheyenne Mountain Relay TeamCheyenne MountainFinal01:30.82
8thStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal01:31.90
9thPueblo South Relay TeamPueblo SouthFinal01:32.80
DNPPine Creek Relay TeamPine CreekPreliminary01:27.49
DNPPueblo West Relay TeamPueblo WestPreliminary01:28.89
DNPStandley Lake Relay TeamStandley LakePreliminary01:28.90
DNPSkyline Relay TeamSkylinePreliminary01:29.29
DNPPueblo South Relay TeamPueblo SouthPreliminary01:29.32
DNPWindsor Relay TeamWindsorPreliminary01:29.57
DNPValor Christian Relay TeamValor ChristianPreliminary01:29.70
DNPVista Ridge Relay TeamVista RidgePreliminary01:29.88
DNPCheyenne Mountain Relay TeamCheyenne MountainPreliminary01:30.39
DNPLongmont Relay TeamLongmontPreliminary01:30.66
DNPWidefield Relay TeamWidefieldPreliminary01:31.35
DNPPueblo County Relay TeamPueblo CountyPreliminary01:31.66
DNPGlenwood Springs Relay TeamGlenwood SpringsPreliminary01:31.67
DNPPueblo East Relay TeamPueblo EastPreliminary01:31.70
DNPRoosevelt Relay TeamRooseveltPreliminary01:32.59
DNPSkyview Relay TeamSkyviewPreliminary01:32.67
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMullen Relay TeamMullenFinal03:22.73
2ndSilver Creek Relay TeamSilver CreekFinal03:23.21
3rdVista Ridge Relay TeamVista RidgeFinal03:23.22
4thNiwot Relay TeamNiwotFinal03:25.05
5thGlenwood Springs Relay TeamGlenwood SpringsFinal03:27.23
6thPueblo West Relay TeamPueblo WestFinal03:27.34
7thLongmont Relay TeamLongmontFinal03:27.77
8thPine Creek Relay TeamPine CreekFinal03:29.42
9thSkyview Relay TeamSkyviewFinal03:31.20
DNPVista Ridge Relay TeamVista RidgePreliminary03:23.24
DNPSilver Creek Relay TeamSilver CreekPreliminary03:23.77
DNPNiwot Relay TeamNiwotPreliminary03:24.72
DNPSkyview Relay TeamSkyviewPreliminary03:24.94
DNPGlenwood Springs Relay TeamGlenwood SpringsPreliminary03:25.19
DNPPine Creek Relay TeamPine CreekPreliminary03:25.25
DNPMullen Relay TeamMullenPreliminary03:25.32
DNPLongmont Relay TeamLongmontPreliminary03:25.48
DNPPueblo West Relay TeamPueblo WestPreliminary03:25.49
DNPCheyenne Mountain Relay TeamCheyenne MountainPreliminary03:26.79
DNPEagle Valley Relay TeamEagle ValleyPreliminary03:28.39
DNPMead Relay TeamMeadPreliminary03:28.81
DNPGreeley Central Relay TeamGreeley CentralPreliminary03:30.33
DNPPueblo Centennial Relay TeamPueblo CentennialPreliminary03:30.73
DNPSkyline Relay TeamSkylinePreliminary03:30.77
DNPHarrison Relay TeamHarrisonPreliminary03:32.79
DNPAir Academy Relay TeamAir AcademyPreliminary03:34.03
DNPPueblo South Relay TeamPueblo SouthPreliminary03:39.11
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMead Relay TeamMeadFinal07:55.55
2ndPine Creek Relay TeamPine CreekFinal07:57.10
3rdSilver Creek Relay TeamSilver CreekFinal07:57.62
4thCheyenne Mountain Relay TeamCheyenne MountainFinal07:58.11
5thGreeley Central Relay TeamGreeley CentralFinal07:59.70
6thDurango Relay TeamDurangoFinal07:59.98
7thAir Academy Relay TeamAir AcademyFinal08:00.62
8thCentaurus Relay TeamCentaurusFinal08:01.82
9thBattle Mountain Relay TeamBattle MountainFinal08:07.00
10thPalmer Ridge Relay TeamPalmer RidgeFinal08:07.86
11thVista Ridge Relay TeamVista RidgeFinal08:08.52
12thNiwot Relay TeamNiwotFinal08:09.63
13thDiscovery Canyon Relay TeamDiscovery CanyonFinal08:09.80
14thWidefield Relay TeamWidefieldFinal08:13.96
15thMontrose Relay TeamMontroseFinal08:20.27
16thPalisade Relay TeamPalisadeFinal08:22.60
17thMesa Ridge Relay TeamMesa RidgeFinal08:31.28
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stRaymon HarperVista RidgeFinal10-0.7023' 3.00"
2ndWind HendersonMullenFinal8-0.6022' 1.50"
3rdBrendan YoungCanon CityFinal7-1.3021' 10.50"
4thFrank NashPueblo WestFinal6-1.1021' 9.25"
5thAlex HiseDurangoFinal5-1.4021' 2.75"
6thNathan KuglerPalmer RidgeFinal4-1.0021' 2.00"
7thTj SterlingRooseveltFinal3-1.0021' 0.00"
8thAndrew SmithPueblo SouthFinal2-1.5020' 6.00"
9thDakota KempfCheyenne MountainFinal1-0.8020' 3.25"
10thGarrett MartinStandley LakeFinal-1.6020' 2.75"
11thNoah RoperErieFinal-0.8019' 10.00"
12thMaccee ReedPalmer RidgeFinal-1.8019' 9.25"
13thKaden KeefeValor ChristianFinal-1.6019' 8.00"
14thTitan BirkholzValor ChristianFinal-1.2019' 7.00"
15thDeshaun StevensFalconFinal-1.7019' 4.25"
16thAdrian JacksonMullenFinal-1.1019' 3.25"
17thThierry N'sebokoVista RidgeFinal-0.6019' 1.75"
18thCruz GarciaLongmontFinal-1.6019' 0.25"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stRaymon HarperVista RidgeFinal100.5046' 10.00"
2ndMicah HiltsVista RidgeFinal80.4046' 1.00"
3rdBrendan YoungCanon CityFinal70.3045' 3.50"
4thAndrew SmithPueblo SouthFinal60.0045' 0.00"
5thTrent DykemaSilver CreekFinal50.0044' 9.75"
6thDaniel FuhrPine CreekFinal42.6044' 3.00"
7thMaccee ReedPalmer RidgeFinal32.1043' 7.75"
8thJoe WhitneyWheat RidgeFinal2-1.8043' 1.75"
9thJacob MattingleyPalisadeFinal12.4043' 1.00"
10thBraeden HolcombePalmer RidgeFinal0.3042' 11.75"
11thNoah VidmarCanon CityFinal1.1041' 8.50"
12thWill MurphyLongmontFinal0.0041' 6.25"
13thWyatt EwerGlenwood SpringsFinal0.0041' 2.75"
14thBryson TillemaMeadFinal0.0041' 0.50"
15thPierre TaylorPueblo WestFinal2.3041' 0.00"
16thHaden MarrMountain ViewFinal0.0040' 11.00"
17thIsaac PriceWidefieldFinal1.6040' 8.50"
18thJorge PargasRooseveltFinal0.7040' 2.00"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stGarrett MartinStandley LakeFinal106' 10.00"
2ndRaymon HarperVista RidgeFinal86' 9.00"
3rdJeremy CodyPueblo SouthFinal76' 6.00"
4thMarcell BarbeePueblo SouthFinal66' 4.00"
4thHarrison TrotterEagle ValleyFinal46' 4.00"
4thSeth ClawsonDiscovery CanyonFinal46' 4.00"
4thKyle HousemanStandley LakeFinal26' 4.00"
4thCisco PadillaPueblo WestFinal36' 4.00"
9thBryce RisnerGlenwood SpringsFinal16' 2.00"
9thRyan BlakeDiscovery CanyonFinal6' 2.00"
9thCameron CarlsonNiwotFinal6' 2.00"
12thJesse AnzarPueblo SouthFinal6' 0.00"
12thMatthew TurnerEagle ValleyFinal6' 0.00"
12thOwen KoonceCentaurusFinal6' 0.00"
12thEddie KurjakLongmontFinal6' 0.00"
12thEthan WestRooseveltFinal6' 0.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJosiah MolasconAir AcademyFinal1014' 6.00"
2ndJoseph WhiteEagle ValleyFinal613' 9.00"
2ndPhillip ZilhaverPonderosaFinal813' 9.00"
2ndHunter PotrykusSilver CreekFinal813' 9.00"
2ndWyatt NelsonBattle MountainFinal513' 9.00"
6thHolden DanielsEagle ValleyFinal413' 3.00"
6thEthan DaubsEagle ValleyFinal313' 3.00"
6thOliver WhiteEagle ValleyFinal213' 3.00"
9thStephen VaughnPalmer RidgeFinal012' 9.00"
9thTanner McCraryDiscovery CanyonFinal012' 9.00"
9thLuke ThorntonDiscovery CanyonFinal12' 9.00"
9thHayden EllThompson ValleyFinal12' 9.00"
9thTrevor StutzmanLittletonFinal12' 9.00"
14thSamuel BrownDiscovery CanyonFinal12' 3.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stKain MedranoPueblo EastFinal1056' 10.50"
2ndMikey DerockRooseveltFinal856' 7.00"
3rdZachary HesterPalmer RidgeFinal754' 1.50"
4thJames HeaterRooseveltFinal653' 3.75"
5thJustin PodojilRooseveltFinal551' 11.25"
6thPeyton RoseValor ChristianFinal451' 1.75"
7thJohn HochanadelFort MorganFinal349' 0.50"
8thMason KnightonPonderosaFinal248' 11.50"
9thRiley HallGreen MountainFinal147' 7.00"
10thCian QuirogaCheyenne MountainFinal46' 9.00"
11thJaxon BennettMeadFinal46' 7.00"
12thDanny TatePalisadeFinal46' 1.00"
13thRece RowanPine CreekFinal45' 7.50"
14thHenry CarlsonSkylineFinal45' 4.00"
15thChristion LouisPine CreekFinal44' 1.75"
16thRoch CroteauMountain ViewFinal44' 1.50"
17thStuart FolkertsValor ChristianFinal44' 1.00"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stKain MedranoPueblo EastFinal10185' 9.00"
2ndJohn HochanadelFort MorganFinal8160' 10.00"
3rdSamuel DirkesSilver CreekFinal7160' 6.00"
4thCian QuirogaCheyenne MountainFinal6154' 2.00"
5thBraden EvansDurangoFinal5150' 2.00"
6thAvery ShunnesonThomas JeffersonFinal4146' 6.00"
7thJames HeaterRooseveltFinal3145' 9.00"
8thMax ChristenberryBattle MountainFinal2145' 2.00"
9thHenry CarlsonSkylineFinal1142' 10.00"
10thRece RowanPine CreekFinal142' 5.00"
11thDaniel ValdezPueblo CentennialFinal141' 11.00"
12thChristion LouisPine CreekFinal133' 7.00"
13thRicardo ValenzuelaPalisadeFinal133' 3.00"
14thEvan CraigPine CreekFinal130' 0.00"
15thStuart FolkertsValor ChristianFinal127' 3.00"
16thJustin PodojilRooseveltFinal124' 6.00"
17thRylee OllivierreAir AcademyFinal123' 1.00"