Multi Teams @ Jeffco Invite-JV Session (Arvada, CO)

Girls Varsity Swimming Winter 18-19 · 1/18/2019 9:00 AM
NamePts by EventForfeitDive TotalTotalPlace
Chatfield1931
Columbine1292
Green Mountain873
Valor Christian70
Denver East58
Montrose53
Golden49
Ralston Valley47
Evergreen42
Arvada West31
Dakota Ridge20
Pomona19
Standley Lake18
Wheat Ridge15
Conifer8
D'Evelyn1
Bear Creek
Grand Junction
Lakewood
Moffat County
Littleton

Best Times by Event

Back To Top

One-Meter

PlaceNameSchoolRoundDODTotal Points
1stLeslie MillerRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary214.45
2ndAnya JacksonGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary208.85
3rdKelly HealdRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary206.60
4thSophie TrudellRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary176.45
5thClaire BashfordRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary165.90
6thKaitlyn VollmerArvada West (Arvada, CO)Preliminary152.55
7thKatie WickesColumbine (Littleton, CO)Final129.90
8thKatie WickesColumbine (Littleton, CO)Preliminary129.90
9thMicaela PollardChatfield (Littleton, CO)Final128.60
10thMicaela PollardChatfield (Littleton, CO)Preliminary128.60
11thPaige NakuConifer (CO)Preliminary117.20
12thPaige NakuConifer (CO)Final117.20
13thSophie GrencikStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary114.35
14thSophie GrencikStandley Lake (Westminster, CO)Final114.35
15thMegan WaxlerMontrose (CO)Final106.55
16thMegan WaxlerMontrose (CO)Preliminary106.55
17thPaula GrosbachEvergreen (CO)Preliminary102.00
18thPaula GrosbachEvergreen (CO)Final102.00
19thPaige CraineMontrose (CO)Preliminary95.40
20thPaige CraineMontrose (CO)Final95.40
21stKira BeckGreen Mountain (Lakewood, CO)Final95.35
22ndKira BeckGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary95.35
23rdMary FranssenPomona (Arvada, CO)Final90.95
24thMary FranssenPomona (Arvada, CO)Preliminary90.95
25thAnnee HupkaD'Evelyn (Denver, CO)Final89.60
26thAnnee HupkaD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary89.60
27thKate StahlWheat Ridge (CO)Preliminary81.50
Back To Top

50 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stAlyssa SwiderDakota Ridge (Littleton, CO)Final00:29.40
2ndAvery MyersChatfield (Littleton, CO)Final00:29.48
3rdKate McVeyDenver East (Denver, CO)Preliminary00:29.72
4thRachel ValaikaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:29.92
5thWillow LudwigChatfield (Littleton, CO)Final00:29.96
6thTegan StarikGolden (CO)Final00:30.15
7thAlyssa SwiderDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary00:30.30
8thWillow LudwigChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:30.41
9thAnna SullivanGreen Mountain (Lakewood, CO)Final00:30.53
10thBrett PottsChatfield (Littleton, CO)Final00:30.69
11thAvery MyersChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:30.71
12thAyden FearnGreen Mountain (Lakewood, CO)Final00:30.82
13thAnna SullivanGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:30.99
14thBrett PottsChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:31.07
15thCorrine GuthWheat Ridge (CO)Final00:31.14
16thAyden FearnGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:31.30
17thSamantha KostoffValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:31.36
18thSamantha KostoffValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final00:31.38
19thHannah NievesChatfield (Littleton, CO)Final00:31.45
20thCorrine GuthWheat Ridge (CO)Preliminary00:31.47
21stTegan StarikGolden (CO)Preliminary00:31.54
22ndHannah NievesChatfield (Littleton, CO)Preliminary00:31.54
23rdRachel BrownArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:31.91
24thMary GoldenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:32.00
25thHannah GoughDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary00:32.11
26thMishi PribilD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:32.26
27thChloe BradfordDenver East (Denver, CO)Preliminary00:32.43
28thJaelynn CrewsColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:32.52
29thAva KernRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:32.56
30thDanielle WieseDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary00:32.63
31stGina ParkerDenver East (Denver, CO)Preliminary00:33.03
32ndMadison MerrillGolden (CO)Preliminary00:33.22
33rdMalia MischkeStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:33.33
34thSavanna BlyRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:33.53
35thSamantha PierceStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:34.24
36thAriana GonzalesWheat Ridge (CO)Preliminary00:34.25
37thOlivia HerradaStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary00:34.34
38thJosephine HobsonGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary00:34.66
39thSofia JoucovskyDenver East (Denver, CO)Preliminary00:34.72
40thAmber MosherMontrose (CO)Preliminary00:35.20
41stAlexis SilvaArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:35.23
42ndMaria CamachoColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:35.46
43rdLily MorelockRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary00:35.46
44thRosie Vega LazaroGolden (CO)Preliminary00:36.27
45thGrace CrossMontrose (CO)Preliminary00:36.32
46thTaylor SlocumArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:36.65
47thAlyssa RyanConifer (CO)Preliminary00:36.77
48thErin HarwellValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:37.13
49thVictoria CernyD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:37.50
50thSophia BaltzanD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:38.34
51stBrooke MillerArvada West (Arvada, CO)Preliminary00:39.20
52ndJacy DilleGolden (CO)Preliminary00:39.31
53rdLupita Luna RamosMontrose (CO)Preliminary00:39.41
54thShannon RoamerEvergreen (CO)Preliminary00:39.41
55thSydney MartinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary00:39.44
56thLily OlsonDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary00:39.52
57thJordan GatesColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:39.84
58thAlejandra Olea TapiaMontrose (CO)Preliminary00:40.01
59thRylie HuffordPomona (Arvada, CO)Preliminary00:40.48
60thCarolAnne AdamsConifer (CO)Preliminary00:40.50
61stMirabelle WiegersWheat Ridge (CO)Preliminary00:40.63
62ndSydney KylerD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary00:41.09
63rdHaley AntillPomona (Arvada, CO)Preliminary00:42.97
64thMolly ScjhmittEvergreen (CO)Preliminary00:44.73
65thVanessa PoncePomona (Arvada, CO)Preliminary00:45.00
66thJayde LopezPomona (Arvada, CO)Preliminary00:45.99
67thAnnika HarrisColumbine (Littleton, CO)Preliminary00:46.52
68thGabrielle ReeseWheat Ridge (CO)Preliminary00:48.67
Back To Top

100 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stElla EichbergDenver East (Denver, CO)Final01:06.70
2ndJulia ChandlerMontrose (CO)Preliminary01:07.21
3rdAlyssa SwiderDakota Ridge (Littleton, CO)Final01:07.24
4thRylan LeePomona (Arvada, CO)Final01:07.34
5thAnna SullivanGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:07.67
6thChristiana RankColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:07.79
7thAnna SullivanGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:08.21
8thAlexis HimelrightChatfield (Littleton, CO)Final01:08.43
9thWillow LudwigChatfield (Littleton, CO)Final01:08.54
10thAlyssa SwiderDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:08.57
11thIrene RussonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:08.61
12thSonnet DrydenWheat Ridge (CO)Final01:08.97
13thRylan LeePomona (Arvada, CO)Preliminary01:08.99
14thAmanda TatmanArvada West (Arvada, CO)Final01:09.13
15thSonnet DrydenWheat Ridge (CO)Preliminary01:09.18
16thAlexis HimelrightChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:09.20
17thElla EichbergDenver East (Denver, CO)Preliminary01:09.26
18thWillow LudwigChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:09.56
19thAmanda TatmanArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:09.85
20thRaevyn BoydstunColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:10.66
21stIrene RussonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:10.75
22ndMary GoldenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:10.96
23rdRaevyn BoydstunColumbine (Littleton, CO)Final01:11.45
24thAvery MyersChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:12.04
25thOlivia MoranEvergreen (CO)Preliminary01:12.09
26thIsabelle CurratD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:12.36
27thSophie AstoneChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:12.72
28thPeren YilmazturkDenver East (Denver, CO)Preliminary01:12.75
29thJordan KruseGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:13.79
30thClaire DeighanColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:14.04
31stMaddy BesteDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:14.09
32ndGabriella RodriguezDenver East (Denver, CO)Preliminary01:14.54
33rdMaia ClaytonEvergreen (CO)Preliminary01:15.07
34thRylee WenigerDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:15.15
35thMackenzie ZodyValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:15.70
36thLauren McIntyreGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:15.89
37thAbby HarringtonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:16.14
38thSamantha PierceStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:16.25
39thSydny OryshchynDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:17.36
40thAlyson BotosRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:17.38
41stCarly PearlmanEvergreen (CO)Preliminary01:17.39
42ndMaria LivianoColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:18.17
43rdDelyja RichardsonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:18.62
44thLeah ClaytonEvergreen (CO)Preliminary01:18.82
45thJaylee Stone-MedinaPomona (Arvada, CO)Preliminary01:19.84
46thCindy NguyenD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:20.39
47thAnnabel LeeArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:21.20
48thKylie BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:22.28
49thAyla SalterGolden (CO)Preliminary01:23.09
50thKirsten LerschValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:23.17
51stMattie EmbreyMontrose (CO)Preliminary01:24.66
52ndKatie FloydWheat Ridge (CO)Preliminary01:24.81
53rdAmia CastroRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:25.07
54thJasmin ParkValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:25.89
55thCarolAnne AdamsConifer (CO)Preliminary01:27.80
56thJacy DilleGolden (CO)Preliminary01:28.20
57thClara SanchezStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:28.23
58thEmily SmithD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:29.29
59thMadison SinghPomona (Arvada, CO)Preliminary01:29.79
60thMia RicheyPomona (Arvada, CO)Preliminary01:31.85
61stAlejandra Olea TapiaMontrose (CO)Preliminary01:34.21
62ndLupita Luna RamosMontrose (CO)Preliminary01:34.92
63rdApril StaffordStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:36.54
64thLillie VailStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:39.43
65thNerea MartinArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:48.35
Back To Top

100 Back

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMacy SparksGolden (CO)Preliminary01:12.64
2ndKari HilquistEvergreen (CO)Final01:16.98
3rdPayton KruseGolden (CO)Final01:17.01
4thKate ChapmanGolden (CO)Preliminary01:17.72
5thLibby MatkinsChatfield (Littleton, CO)Final01:17.76
6thSamantha KostoffValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:17.95
7thLibby MatkinsChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:18.71
8thPayton KruseGolden (CO)Preliminary01:18.86
9thLelia GaboriauChatfield (Littleton, CO)Final01:18.92
10thSamantha KostoffValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:19.01
11thLelia GaboriauChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:19.09
12thKari HilquistEvergreen (CO)Preliminary01:21.14
13thKate McVeyDenver East (Denver, CO)Preliminary01:21.23
14thElla PoskieGolden (CO)Final01:21.30
15thKate McVeyDenver East (Denver, CO)Final01:21.35
16thSarah SimpsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:21.55
17thAmanda TatmanArvada West (Arvada, CO)Final01:21.80
18thSarah SimpsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:22.02
19thAriel MartinWheat Ridge (CO)Preliminary01:22.08
20thElla PoskieGolden (CO)Preliminary01:22.36
21stGabriella JensenChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:22.49
22ndAmanda TatmanArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:22.83
23rdAriel MartinWheat Ridge (CO)Final01:23.09
24thRachel WarrenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:23.18
25thTaryn McGrawGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:23.91
26thChloe WarrenChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:24.44
27thShelby IversenStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:24.57
28thChloe BradfordDenver East (Denver, CO)Preliminary01:24.76
29thAlyson BotosRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:25.32
30thGrace CrossMontrose (CO)Preliminary01:27.12
31stKatie KinnardStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:28.36
32ndAmber MosherMontrose (CO)Preliminary01:28.58
33rdLilliana JordanValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:28.74
34thMalia MischkeStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:29.69
35thMelanie ThompsonColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:30.74
36thGrace MillerColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:31.11
37thIsebella PanozzoArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:31.51
38thKayla EricksonD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:31.67
39thAnnamarie CovingtonArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:32.66
40thAmy MahoneyEvergreen (CO)Preliminary01:32.77
41stEmma LichteDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:33.41
42ndMattie EmbreyMontrose (CO)Preliminary01:35.79
43rdClaire CookeRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:39.65
44thMallory PenroseColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:40.08
45thKiah JenkinsWheat Ridge (CO)Preliminary01:40.90
46thRylee WenigerDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:41.06
47thLily MorelockRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:41.70
48thLeah ClaytonEvergreen (CO)Preliminary01:41.86
49thLucy HardenbergerWheat Ridge (CO)Preliminary01:42.72
50thHaley AntillPomona (Arvada, CO)Preliminary01:43.86
51stAarushi SinghStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:53.48
52ndNerea MartinArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:57.38
53rdShannon RoamerEvergreen (CO)Preliminary01:57.88
54thVanessa PoncePomona (Arvada, CO)Preliminary02:00.01
Back To Top

100 Fly

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stCharolette BlishArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:15.65
2ndKaileigh ParksDenver East (Denver, CO)Preliminary01:16.33
3rdSarah SimpsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:19.18
4thEmily FoehnerColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:19.23
5thSarah SimpsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:23.82
6thElla BrowneColumbine (Littleton, CO)Final01:23.84
7thAinsley SmallwoodChatfield (Littleton, CO)Final01:25.53
8thAyden FearnGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:25.56
9thElla BrowneColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:25.97
10thAinsley SmallwoodChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:26.41
11thLibby MatkinsChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:27.17
12thLibby MatkinsChatfield (Littleton, CO)Final01:28.26
13thAyden FearnGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:28.27
14thKaitlyn PierceStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:28.59
15thKaitlyn PierceStandley Lake (Westminster, CO)Final01:29.22
16thCaitlin O'KeefeColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:29.79
17thCaitlin O'KeefeColumbine (Littleton, CO)Final01:30.40
18thLexi MerrillGolden (CO)Final01:31.55
19thLexi MerrillGolden (CO)Preliminary01:31.66
20thHannah NievesChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:32.08
21stHannah NievesChatfield (Littleton, CO)Final01:32.53
22ndChieko LinkArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:34.13
23rdRachel TennantChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:35.08
24thMegan EasterRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:35.45
25thChieko LinkArvada West (Arvada, CO)Final01:35.67
26thHannah GoughDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:36.51
27thElla DowningValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:36.72
28thAmia CastroRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:36.79
29thBailey SimonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:36.87
30thSage TannerEvergreen (CO)Preliminary01:37.73
31stJasmine RichardsonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:38.00
32ndMaddie CortezEvergreen (CO)Preliminary01:38.07
33rdShelby IversenStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:38.56
34thSaskia BaltesWheat Ridge (CO)Preliminary01:39.40
35thEmelie PhillipsStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:40.80
36thValencia MartinezDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:48.09
Back To Top

100 Breast

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stPaige DavisChatfield (Littleton, CO)Final01:23.67
2ndAlex WaxlerMontrose (CO)Final01:24.99
3rdPaige DavisChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:26.15
4thAnna EdmundsonArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:26.39
5thEmma BergGreen Mountain (Lakewood, CO)Final01:26.66
6thEmma StoryMontrose (CO)Final01:26.67
7thNatalee LuisMontrose (CO)Preliminary01:26.85
8thMadison MerrillGolden (CO)Final01:27.27
9thClara LorenzoDenver East (Denver, CO)Preliminary01:27.43
10thEmma BergGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:27.61
11thEmma StoryMontrose (CO)Preliminary01:27.63
12thAlex WaxlerMontrose (CO)Preliminary01:27.65
13thMadison MerrillGolden (CO)Preliminary01:28.21
14thKatie TraskValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final01:28.53
15thAlexis HimelrightChatfield (Littleton, CO)Final01:28.62
16thSonnet DrydenWheat Ridge (CO)Preliminary01:29.03
17thAlexis HimelrightChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:29.29
18thKyla StippColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:29.34
19thKatie TraskValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:29.46
20thNatalee LuisMontrose (CO)Final01:29.48
21stClara LorenzoDenver East (Denver, CO)Preliminary01:29.80
22ndNatalee LuisMontrose (CO)Preliminary01:29.80
23rdJaxynn SimonsColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:30.27
24thMegan SchusterChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:30.37
25thCatalina WoodArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:30.37
26thSonnet DrydenWheat Ridge (CO)Final01:30.63
27thGrace SlatteryPomona (Arvada, CO)Preliminary01:30.66
28thMacy SparksGolden (CO)Preliminary01:31.05
29thAunika SkogenArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:31.42
30thKyla StippColumbine (Littleton, CO)Final01:31.62
31stElaine TroxellPomona (Arvada, CO)Preliminary01:31.87
32ndIrene RussonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:33.49
33rdKarmin GroomChatfield (Littleton, CO)Preliminary01:33.55
34thBridget GoldenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:34.00
35thAmy MahoneyEvergreen (CO)Preliminary01:34.43
36thGreta FleckEvergreen (CO)Preliminary01:34.64
37thMackenzie ZodyValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:34.72
38thJuliana CarpinelliValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary01:36.29
39thKaitlyn PierceStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:36.31
40thJordan KruseGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary01:37.55
41stGiana LeoniRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:38.15
42ndBrinley GuillenaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:38.45
43rdEstrea VallejoesArvada West (Arvada, CO)Preliminary01:38.87
44thKristina SkwarekWheat Ridge (CO)Preliminary01:39.49
45thEllie DurkinD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:40.77
46thCindy NguyenD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary01:40.90
47thCorrine GuthWheat Ridge (CO)Preliminary01:41.19
48thEllie WhiteEvergreen (CO)Preliminary01:42.12
49thElla PoskieGolden (CO)Preliminary01:42.15
50thLark JonesGolden (CO)Preliminary01:43.18
51stRachel ValaikaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary01:44.10
52ndJulia DombrowskiColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:44.54
53rdMirabelle WiegersWheat Ridge (CO)Preliminary01:45.68
54thCoral TolmanStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:46.42
55thSydny OryshchynDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:46.96
56thSofia JoucovskyDenver East (Denver, CO)Preliminary01:48.93
57thEmma OryshchynDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary01:49.84
58thAlyssa RyanConifer (CO)Preliminary01:53.35
59thPaige LindemannStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary01:53.93
60thAida De La OsaColumbine (Littleton, CO)Preliminary01:56.34
61stJayde LopezPomona (Arvada, CO)Preliminary02:09.20
62ndHaley MaesPomona (Arvada, CO)Preliminary02:10.40
63rdBrianna KingStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:16.47
Back To Top

200 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stArianne CogginsRalston Valley (Arvada, CO)Final02:22.71
2ndTaylor WhiteChatfield (Littleton, CO)Final02:23.64
3rdMegan CooperGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:25.23
4thTaylor WhiteChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:29.32
5thBritt StrattonGolden (CO)Preliminary02:29.69
6thAngeline AlcarazMontrose (CO)Final02:29.87
7thMakenzie LawtonColumbine (Littleton, CO)Final02:30.90
8thT'Ea SaylorEvergreen (CO)Final02:31.04
9thMakenzie LawtonColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:32.04
10thArianne CogginsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:32.11
11thJ'Nae GallagherColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:32.42
12thGrace SlatteryPomona (Arvada, CO)Final02:32.66
13thRylan LeePomona (Arvada, CO)Final02:32.70
14thGabriella JensenChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:33.22
15thGabriella JensenChatfield (Littleton, CO)Final02:33.53
16thJ'Nae GallagherColumbine (Littleton, CO)Final02:33.89
17thAngeline AlcarazMontrose (CO)Preliminary02:33.92
18thRylan LeePomona (Arvada, CO)Preliminary02:35.67
19thGrace SlatteryPomona (Arvada, CO)Preliminary02:36.67
20thMarisa RossChatfield (Littleton, CO)Final02:36.82
21stMarisa RossChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:37.20
22ndT'Ea SaylorEvergreen (CO)Preliminary02:37.45
23rdRachel WarrenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:39.12
24thElla EichbergDenver East (Denver, CO)Preliminary02:39.67
25thElaine TroxellPomona (Arvada, CO)Preliminary02:39.86
26thNickolette SmithRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:41.14
27thBrinley GuillenaRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:41.33
28thCandra GurneyMontrose (CO)Preliminary02:41.63
29thLanie SzuichEvergreen (CO)Preliminary02:41.95
30thKatie CarlsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:42.43
31stSophie AstoneChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:42.79
32ndEllie WhiteEvergreen (CO)Preliminary02:45.88
33rdTaryn McGrawGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:46.59
34thMaddy BesteDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary02:47.56
35thMaia ClaytonEvergreen (CO)Preliminary02:48.06
36thHope WinsorD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:48.98
37thAriel MartinWheat Ridge (CO)Preliminary02:49.11
38thAyla SalterGolden (CO)Preliminary02:50.39
39thAlex LewterValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:51.96
40thChieko LinkArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:54.21
41stKylie JohnsonValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:54.95
42ndKatie KinnardStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:57.98
43rdSavannah MartinColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:58.18
44thKylie BurnsRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:58.44
45thAnnamarie CovingtonArvada West (Arvada, CO)Preliminary03:01.81
46thTiffany BurgerValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary03:03.07
47thElaina CaywoodStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:04.49
48thEmelie PhillipsStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:04.81
49thSamantha ScottColumbine (Littleton, CO)Preliminary03:09.02
50thOlivia RodriguezDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary03:13.19
51stCassidy LeyvaArvada West (Arvada, CO)Preliminary03:14.06
52ndLily HamiltonMontrose (CO)Preliminary03:18.76
53rdRylie HuffordPomona (Arvada, CO)Preliminary03:22.64
54thPaige LindemannStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:25.32
55thMarilou KilianArvada West (Arvada, CO)Preliminary03:27.49
56thLily OlsonDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary03:29.04
Back To Top

200 Individual Medley

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stLelia GaboriauChatfield (Littleton, CO)Final02:46.26
2ndKathryn McClureValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:46.92
3rdEmily FoehnerColumbine (Littleton, CO)Final02:48.25
4thEllie MixColumbine (Littleton, CO)Final02:49.63
5thEmma BergGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:50.24
6thKailee HimelrightChatfield (Littleton, CO)Final02:50.82
7thKailee HimelrightChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:50.93
8thLelia GaboriauChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:51.34
9thEmily FoehnerColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:51.42
10thEllie MixColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:52.40
11thMargaret SchmitzColumbine (Littleton, CO)Final02:53.18
12thAnna EdmundsonArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:53.78
13thEmma BergGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:55.21
14thMekinsie SageChatfield (Littleton, CO)Final02:55.24
15thMekinsie SageChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:55.57
16thBrynna DonohoeGolden (CO)Final02:56.60
17thMargaret SchmitzColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:56.80
18thBrynna DonohoeGolden (CO)Preliminary02:58.07
19thKate ChapmanGolden (CO)Preliminary02:58.37
20thCatalina WoodArvada West (Arvada, CO)Final03:00.88
21stClara LorenzoDenver East (Denver, CO)Final03:01.59
22ndClara LorenzoDenver East (Denver, CO)Preliminary03:02.26
23rdChloe WarrenChatfield (Littleton, CO)Preliminary03:02.30
24thCatalina WoodArvada West (Arvada, CO)Preliminary03:02.69
25thAunika SkogenArvada West (Arvada, CO)Preliminary03:04.87
26thSaskia BaltesWheat Ridge (CO)Preliminary03:09.26
27thBridget GoldenGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary03:09.35
28thYazzmine RodrakkwanColumbine (Littleton, CO)Preliminary03:09.38
29thGiana LeoniRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:11.45
30thPeren YilmazturkDenver East (Denver, CO)Preliminary03:11.46
31stSage TannerEvergreen (CO)Preliminary03:13.92
32ndJulianne PelletierStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:17.60
33rdKatie TraskValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary03:17.85
34thJasmine RichardsonRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:20.32
35thAva KernRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:21.28
36thMaddie CortezEvergreen (CO)Preliminary03:24.96
37thElizabeth GarnerStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:28.06
38thKathryn PowellRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary03:40.04
39thAarushi SinghStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary04:01.33
Back To Top

500 Free

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stMegan CooperGreen Mountain (Lakewood, CO)Final06:35.52
2ndMatilda SchieweEvergreen (CO)Final06:41.11
3rdMargaret SchmitzColumbine (Littleton, CO)Final06:47.78
4thMekinsie SageChatfield (Littleton, CO)Final06:48.31
5thGina ParkerDenver East (Denver, CO)Final06:49.36
6thGina ParkerDenver East (Denver, CO)Preliminary06:52.76
7thTaylor WhiteChatfield (Littleton, CO)Final06:53.10
8thMargaret SchmitzColumbine (Littleton, CO)Preliminary06:53.26
9thNickolette SmithRalston Valley (Arvada, CO)Final06:53.80
10thKari HilquistEvergreen (CO)Final06:54.24
11thMegan CooperGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary06:54.91
12thEllie MixColumbine (Littleton, CO)Final06:56.94
13thKari HilquistEvergreen (CO)Preliminary06:57.25
14thMarisa RossChatfield (Littleton, CO)Final06:58.97
15thMatilda SchieweEvergreen (CO)Preliminary07:01.74
16thMarisa RossChatfield (Littleton, CO)Preliminary07:01.84
17thTaylor WhiteChatfield (Littleton, CO)Preliminary07:03.83
18thEllie MixColumbine (Littleton, CO)Preliminary07:05.67
19thNickolette SmithRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary07:06.13
20thMekinsie SageChatfield (Littleton, CO)Preliminary07:07.25
21stClaire CookeRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary07:12.67
22ndJuliet HernandezChatfield (Littleton, CO)Preliminary07:22.74
23rdMolly StutzColumbine (Littleton, CO)Preliminary07:23.89
24thLexi MerrillGolden (CO)Preliminary07:25.98
25thSophie OscarPomona (Arvada, CO)Preliminary07:27.00
26thCandra GurneyMontrose (CO)Preliminary07:28.60
27thJulie SpaldingColumbine (Littleton, CO)Preliminary07:29.28
28thLanie SzuichEvergreen (CO)Preliminary07:30.84
29thHope WinsorD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary07:33.89
30thJulianne PelletierStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary07:47.60
31stAbigail DurbinValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary07:55.42
32ndBailey SimonStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary08:05.36
33rdLucia FaulknerArvada West (Arvada, CO)Preliminary08:11.85
34thEmma LichteDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary08:12.82
35thDanielle WieseDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary08:15.27
36thAnne WilcoxRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary08:16.86
37thCaroline BornValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary08:41.08
38thElizabeth GarnerStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary08:41.55
39thElaina CaywoodStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary08:44.38
40thLily HamiltonMontrose (CO)Preliminary08:52.28
41stJulia JimenezValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary09:22.96
Back To Top

200 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final01:58.52
2ndRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final02:00.08
3rdRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final02:00.19
4thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:00.42
5thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:03.12
6thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:03.64
7thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:04.58
8thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:05.91
9thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final02:06.48
10thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Final02:07.58
11thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final02:08.88
12thRelay TeamWheat Ridge (CO)Final02:09.65
13thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Final02:09.67
14thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:09.75
15thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:10.82
16thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary02:11.64
17thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:12.85
18thRelay TeamGolden (CO)Final02:12.90
19thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:13.74
20thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary02:14.15
21stRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary02:14.24
22ndRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary02:16.47
23rdRelay TeamGolden (CO)Preliminary02:18.34
24thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:20.26
25thRelay TeamDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary02:20.36
26thRelay TeamDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary02:20.81
27thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:22.64
28thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:23.43
29thRelay TeamGolden (CO)Preliminary02:23.46
30thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary02:25.05
31stRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:25.49
32ndRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:25.95
33rdRelay TeamMontrose (CO)Preliminary02:27.27
34thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:27.45
35thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:30.32
36thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary02:33.65
37thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:39.64
38thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary02:40.53
39thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary02:44.29
Back To Top

200 Medley Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final02:17.13
2ndRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:17.95
3rdRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final02:18.19
4thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:19.66
5thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:20.49
6thRelay TeamGolden (CO)Preliminary02:20.85
7thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final02:20.92
8thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final02:23.91
9thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary02:24.72
10thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary02:25.15
11thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Final02:26.18
12thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final02:26.20
13thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final02:26.67
14thRelay TeamGolden (CO)Final02:26.98
15thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:28.62
16thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary02:28.91
17thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:29.82
18thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:30.06
19thRelay TeamEvergreen (CO)Final02:30.45
20thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary02:30.93
21stRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary02:31.06
22ndRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Final02:32.95
23rdRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary02:35.88
24thRelay TeamWheat Ridge (CO)Preliminary02:37.98
25thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary02:38.12
26thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary02:43.06
27thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary02:44.44
28thRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary02:46.51
29thRelay TeamMontrose (CO)Preliminary02:49.10
30thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary02:49.93
31stRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary02:50.16
32ndRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary02:50.54
33rdRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary03:00.56
34thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary03:02.30
Back To Top

400 Free Relay

PlaceNameSchoolRoundSplitsTime
1stRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Final04:24.74
2ndRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Final04:25.82
3rdRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary04:30.10
4thRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary04:33.81
5thRelay TeamMontrose (CO)Final04:38.96
6thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Final04:41.54
7thRelay TeamMontrose (CO)Preliminary04:42.08
8thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Final04:42.37
9thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Final04:44.62
10thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary04:44.98
11thRelay TeamGolden (CO)Final04:46.61
12thRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary04:48.74
13thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary04:49.15
14thRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Final04:51.85
15thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary04:54.36
16thRelay TeamEvergreen (CO)Final05:01.06
17thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary05:04.02
18thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary05:04.39
19thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Final05:06.76
20thRelay TeamDenver East (Denver, CO)Preliminary05:10.91
21stRelay TeamD'Evelyn (Denver, CO)Preliminary05:10.93
22ndRelay TeamGreen Mountain (Lakewood, CO)Preliminary05:15.19
23rdRelay TeamChatfield (Littleton, CO)Preliminary05:15.61
24thRelay TeamEvergreen (CO)Preliminary05:16.10
25thRelay TeamGolden (CO)Preliminary05:17.61
26thRelay TeamDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary05:19.59
27thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary05:19.86
28thRelay TeamRalston Valley (Arvada, CO)Preliminary05:20.14
29thRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary05:22.31
30thRelay TeamColumbine (Littleton, CO)Preliminary05:29.34
31stRelay TeamValor Christian (Highlands Ranch, CO)Preliminary05:32.39
32ndRelay TeamDakota Ridge (Littleton, CO)Preliminary05:37.15
33rdRelay TeamStandley Lake (Westminster, CO)Preliminary05:39.72
34thRelay TeamArvada West (Arvada, CO)Preliminary06:03.13
35thRelay TeamPomona (Arvada, CO)Preliminary06:06.14