John Grimley Invite (SFIS) (San Felipe Pueblo, NM)

Boys Varsity Cross Country Fall 19-20 · Saturday, October 5, 2019

Best Finishes by Event

Varsity Boys - 3 miles

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stRio Rancho (NM)76
2ndSanta Fe Indian (Santa Fe, NM)10901:27:11.8817:26.37242436438191
3rdCottonwood Classical Prep (Albuquerque, NM)159
4thLaguna Acoma (New Laguna, NM)19701:30:49.1918:09.831217255797109156
5thTohatchi (NM)217
6thPojoaque Valley (Pojoaque, NM)220
7thCuba (NM)231
8thRobertson (Las Vegas, NM)265
9thWingate (Fort Wingate, NM)301
10thPecos (NM)312
11thSanta Fe (NM)365
12thThoreau (NM)378
14thCimarron (NM)384
15thCrownpoint (NM)384
16thRehoboth Christian (Rehoboth, NM)392
17thMaxwell (NM)402
18thSt. Michael's (Santa Fe, NM)404
20thWest Las Vegas (Las Vegas, NM)455
21stBelen (NM)535
22ndAlamo Navajo (Magdalena, NM)546
24thMora (NM)664
25thNative American Community Academy (Albuquerque, NM)640
27thLegacy Academy (Albuquerque, NM)74401:48:17.4421:39.48154162178185193
DNPWalatowa Charter (Jemez Pueblo, NM)
DNPBosque (Albuquerque, NM)
DNPPine Hill (NM)
DNPMesa Vista (Ojo Caliente, NM)
DNPMcCurdy (Espanola, NM)
DNPTo'hajiilee (NM)
DNPRaton (NM)
DNPCoronado (Gallina, NM)
DNPSanta Rosa (NM)
DNPBernalillo (NM)
DNPOak Grove Classical Academy (Albuquerque, NM)
DNPPenasco (NM)
DNPSandia Prep (Albuquerque, NM)
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
2Christopher Humetewa (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)16:13.402
4Isaiah Velasquez (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)16:47.804
12Kevin Martin (Sr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)17:25.7012
17Terrence Villegas (Jr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)17:33.9017
25Abren Atsye (Sr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)17:46.3025
24Isaiah Dasheno (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)17:49.5924
37DeBrylan Candelario (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)18:07.5936
44Ronnie Coriz (Sr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)18:13.5043
57Marcus Bautista (Sr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)18:29.0957
87Jason Mora (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)19:17.9081
97Tydell Jones (Fr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)19:34.2097
102Darren Aguino (Jr.)Santa Fe Indian (Santa Fe, NM)19:41.3091
109Sean Holtry (Fr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)19:52.59109
154Noah Tapia (So.)Legacy Academy (Albuquerque, NM)20:54.02154
156Aiden Kazhe (Fr.)Laguna Acoma (New Laguna, NM)21:00.29156
162Jacob Smithson (Fr.)Legacy Academy (Albuquerque, NM)21:13.07162
178Joseph Rita (So.)Legacy Academy (Albuquerque, NM)21:46.05178
185Noah Gantt (Fr.)Legacy Academy (Albuquerque, NM)21:59.90185
193Raymond Tavarez (So.)Legacy Academy (Albuquerque, NM)22:24.40193