Tiger (Lakewood) Invitational (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 20-21 · Thursday, May 27, 2021
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stD'Andre BarnesRegis JesuitFinal100.5000:10.79
2ndJoe CiccioLutheranFinal80.5000:11.09
3rdHayden MarxChatfieldFinal60.5000:11.13
4thJonah BeardLutheranFinal50.5000:11.24
5thRandy YeboahThomas JeffersonFinal42.1000:11.40
6thJoseph CapraDenver SouthFinal32.1000:11.43
7thKyler PortaleosDohertyFinal21.6000:11.50
8thAlonzo PaulRegis JesuitFinal10.5000:11.52
8thMaximillian SchadlerLakewoodFinal2.1000:11.52
10thAnthony CarterDohertyFinal1.6000:11.58
10thKeegan MulveyDenver SouthFinal0.5000:11.58
12thJohn DolsonThomas JeffersonFinal0.5000:11.60
13thJaylon DigginsEaglecrestFinal0.5000:11.66
14thBrayden StreichGoldenFinal2.1000:11.68
15thDonci KanyindaEaglecrestFinal2.1000:11.69
16thJake MarschallChatfieldFinal2.1000:11.74
17thKevin DayBrightonFinal2.1000:11.81
18thAiden PeekStandley LakeFinal1.6000:11.82
19thJacob GittinsArvada WestFinal1.7000:11.83
20thTyree Hayes-TrustyColumbineFinal1.6000:11.94
21stJayden DavidsonArvada WestFinal1.6000:11.98
22ndDeshawn GarnerRalston ValleyFinal2.6000:12.04
23rdAddison ReddingerLakewoodFinal2.6000:12.05
24thKhalil ParrisJeffersonFinal1.6000:12.16
25thMarquane TaylorColumbineFinal1.7000:12.18
26thJake MooreGoldenFinal1.7000:12.22
27thAbraham MorlesAlamedaFinal2.6000:12.26
28thJames BlevinsBishop MachebeufFinal2.6000:12.42
29thHasaan KempJeffersonFinal1.7000:12.44
30thIzaiah SchoeppBrightonFinal2.6000:12.60
31stYabsra AlemuBishop MachebeufFinal1.7000:12.61
32ndEdwin LopezAlamedaFinal2.6000:12.89
33rdEduardo Siten SarmientoRalston ValleyFinal1.7000:14.78
34thBlake StoutStandley LakeFinal2.1000:24.68
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stJonah BeardLutheranFinal100.5000:22.46
2ndKaleb QuammieBrightonFinal80.5000:22.93
3rdConnor EggletonDohertyFinal61.3000:23.25
4thRandy YeboahThomas JeffersonFinal50.5000:23.39
5thAlonzo PaulRegis JesuitFinal40.5000:23.40
6thMaximillian SchadlerLakewoodFinal30.5000:23.42
7thJaylon DigginsEaglecrestFinal21.3000:23.60
8thWill LanohaRegis JesuitFinal11.3000:23.91
9thVictor LopezWestminsterFinal1.3000:23.92
10thHunter PadenGoldenFinal1.3000:24.22
11thAaron FrimpongEaglecrestFinal1.1000:24.30
12thKhalil ParrisJeffersonFinal1.5000:24.42
13thSolomon LatimerDohertyFinal1.3000:24.69
14thChristopher WillcoxArvada WestFinal1.1000:24.84
15thRyan ClarkChatfieldFinal1.5000:25.03
16thAbraham MorlesAlamedaFinal1.5000:25.09
17thAmani VegasDenver SouthFinal1.5000:25.10
18thJacob PerruccioDenver SouthFinal1.5000:25.16
19thFulton JacksonStandley LakeFinal1.5000:25.29
20thAaron GarciaChatfieldFinal1.5000:25.33
21stDeshawn GarnerRalston ValleyFinal1.1000:25.44
22ndJames BlevinsBishop MachebeufFinal1.4000:25.58
23rdAlexis ViverosJeffersonFinal1.4000:25.59
24thHenry McBrideGoldenFinal1.4000:25.87
25thBielly PhasayWestminsterFinal1.4000:26.29
26thIzaiah SchoeppBrightonFinal1.3000:26.57
27thOderah ArinzeLotus School For ExcellenceFinal1.1000:28.18
28thChris PiersonBishop MachebeufFinal1.4000:28.41
29thEduardo Siten SarmientoRalston ValleyFinal1.1000:29.91
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDane SwoffordLakewoodFinal1000:53.81
2ndAndrew KronbachLutheranFinal800:53.83
3rdKellan BundgaardStandley LakeFinal600:54.33
4thSamual SchraederColumbineFinal500:54.37
5thBrayden StreichGoldenFinal400:54.55
6thTad ConderBishop MachebeufFinal300:54.87
7thHunter PadenGoldenFinal200:54.88
8thAnthony MedinaRegis JesuitFinal100:54.90
9thJackson FowlerStandley LakeFinal00:55.50
10thJacob GittinsArvada WestFinal00:55.58
11thOsmar PlazolaWestminsterFinal00:55.79
12thJacob SchauerLutheranFinal00:55.93
13thConley MoskotWestminsterFinal00:55.98
14thWilliam SchraederColumbineFinal00:56.34
15thMax PiccoloDenver SouthFinal00:56.41
16thChristopher WillcoxArvada WestFinal00:56.62
17thKevin DayBrightonFinal00:56.69
18thAnthony SomozaChatfieldFinal00:56.82
19thDonald GerleBishop MachebeufFinal00:56.90
20thDaniel LantzRegis JesuitFinal00:57.29
21stDylan LarchickEaglecrestFinal00:57.36
22ndThomas MutherLakewoodFinal00:57.61
23rdNicolas BuemiEaglecrestFinal00:59.18
24thJack WeberChatfieldFinal01:00.09
25thPreston SeaderBrightonFinal01:00.46
26thDylan MogaRalston ValleyFinal01:01.17
27thIdris WilliamsAlamedaFinal01:04.94
28thAyman TahirLotus School For ExcellenceFinal01:05.93
29thSean LantzyRalston ValleyFinal01:06.00
30thKeshaun Bell-BrownThomas JeffersonFinal01:11.66
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCamden LawChatfieldFinal1001:57.87
2ndHenry StubenrauchGoldenFinal801:59.75
3rdLuke MingEaglecrestFinal601:59.85
4thBart BrophyRegis JesuitFinal502:07.24
5thBen PhillipsRegis JesuitFinal402:11.23
6thAndrew SanchezBrightonFinal302:13.10
7thRj JonesGoldenFinal202:14.13
8thEsayas EmbayeaEaglecrestFinal102:14.39
9thBenjamin SaucermanLutheranFinal02:19.89
10thAustin HillBrightonFinal02:19.92
11thBen SparlingLutheranFinal02:20.03
12thJack ModlerColumbineFinal02:20.74
13thNoah JonesDenver SouthFinal02:20.92
14thCaleb RatnathicamDenver SouthFinal02:21.72
15thOwen MurphyStandley LakeFinal02:23.09
16thMiles SalzerRalston ValleyFinal02:24.37
17thConley MoskotWestminsterFinal02:24.88
18thJosh BehrRalston ValleyFinal02:25.26
19thDeclan RobbinsArvada WestFinal02:27.33
20thGashaw TakeleLotus School For ExcellenceFinal02:30.83
21stGabriel SerranoJeffersonFinal02:32.73
22ndHector GuerreroWestminsterFinal03:01.81
23rdLuis MillanAlamedaFinal04:01.57
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBryce ReeburghGoldenFinal1004:21.25
2ndLuke McAlenneyDenver SouthFinal804:52.29
3rdBenedict SiegelBishop MachebeufFinal604:54.68
4thEvan KeysColumbineFinal504:56.46
5thMark AmoriLakewoodFinal405:00.51
6thBryan ShulerGoldenFinal305:01.83
7thEvan ScaraDenver SouthFinal205:02.90
8thAndrew DelisaRalston ValleyFinal105:08.13
9thJeffrey WattsRegis JesuitFinal05:09.39
10thJack BorcheltChatfieldFinal05:16.33
11thRyan GreenBrightonFinal05:16.39
12thZane WilsonRegis JesuitFinal05:18.06
13thGabriel MontezEaglecrestFinal05:28.12
14thQuinn ChandlerChatfieldFinal05:31.61
15thJerome SiegelBishop MachebeufFinal05:31.80
16thMarco PazminoEaglecrestFinal05:32.10
17thTyler CroyStandley LakeFinal05:42.54
18thAidan FarleyLakewoodFinal05:44.78
19thMatthew CliffordArvada WestFinal05:52.14
20thMik JamisonColumbineFinal05:53.65
21stConnor FederockoBrightonFinal05:54.14
22ndGabriel SerranoJeffersonFinal06:00.55
23rdClaude SmithAlamedaFinal06:10.05
24thAlexis ViverosJeffersonFinal06:10.29
25thHector GuerreroWestminsterFinal06:44.82
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stNabil HassanLotus School For ExcellenceFinal1010:49.53
2ndKellen SiscoGoldenFinal810:53.68
3rdCody NoallRalston ValleyFinal611:15.58
4thAustin HillBrightonFinal511:28.15
5thEmerson IngrahamDenver SouthFinal411:31.67
6thLiam SullivanRegis JesuitFinal311:34.20
7thRyan GreenBrightonFinal211:41.00
8thSteven SampsonEaglecrestFinal111:43.17
9thGary WardBishop MachebeufFinal11:43.75
10thMax SeiboldRegis JesuitFinal11:51.20
11thTyler JonesLakewoodFinal12:13.27
12thJahir RojasDenver SouthFinal12:15.76
13thAustin LazarusChatfieldFinal12:15.80
14thColin BundasEaglecrestFinal12:20.96
15thMicheal QuintanaColumbineFinal12:28.17
16thTyler CroyStandley LakeFinal12:43.69
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stMichael BennettLakewoodFinal10-1.0000:14.82
2ndTrenton SmithLakewoodFinal8-1.0000:16.41
3rdIsaiah JohnsonDohertyFinal6-1.0000:16.51
4thAndrew OldroydChatfieldFinal5-1.0000:16.55
5thGage AndersonDenver SouthFinal4-1.0000:16.65
6thColeman NopperLutheranFinal3-1.0000:16.76
7thCutter PainterChatfieldFinal2-1.3000:17.03
8thTrey CiccioLutheranFinal1-1.0000:17.15
9thJackson QuammieBrightonFinal-1.3000:17.47
10thAden GuentherArvada WestFinal-1.3000:18.46
11thRyan BeldinRegis JesuitFinal-1.3000:19.82
12thPatrick WeyrauchRegis JesuitFinal0.3000:20.11
13thNicholas HoskinsArvada WestFinal-1.3000:20.64
14thYusef SmithEaglecrestFinal0.3000:21.29
15thJaqoah YoungerEaglecrestFinal0.3000:21.30
16thYam BumbaJeffersonFinal0.3000:21.85
17thBrian SmithRalston ValleyFinal0.3000:21.94
18thTyler GilbertsonDenver SouthFinal0.3000:22.57
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMichael BennettLakewoodFinal1000:38.37
2ndDavid CrosbyStandley LakeFinal800:42.30
3rdTrey CiccioLutheranFinal600:42.95
4thGage AndersonDenver SouthFinal500:43.27
5thCutter PainterChatfieldFinal400:44.93
6thColeman NopperLutheranFinal300:45.04
7thJackson QuammieBrightonFinal200:45.15
8thOwen MurphyStandley LakeFinal100:45.65
9thBrady WitherspoonArvada WestFinal00:45.89
10thCade RoserChatfieldFinal00:46.17
11thIsaiah JohnsonDohertyFinal00:46.43
12thTrenton SmithLakewoodFinal00:46.44
13thPatrick WeyrauchRegis JesuitFinal00:48.51
14thRyan BeldinRegis JesuitFinal00:48.85
15thPreston StanleyBrightonFinal00:49.16
16thMarco CordovaEaglecrestFinal00:52.92
17thTyler GilbertsonDenver SouthFinal00:53.22
18thBrian SmithRalston ValleyFinal00:53.46
19thJaqoah YoungerEaglecrestFinal00:54.53
20thSalman AliJeffersonFinal00:58.82
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRegis Jesuit Relay TeamRegis JesuitFinal00:43.40
2ndLutheran Relay TeamLutheranFinal00:43.83
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal00:43.91
4thEaglecrest Relay TeamEaglecrestFinal00:44.04
5thDoherty Relay TeamDohertyFinal00:44.38
6thLakewood Relay TeamLakewoodFinal00:45.55
7thWestminster Relay TeamWestminsterFinal00:46.34
8thColumbine Relay TeamColumbineFinal00:49.21
9thBrighton Relay TeamBrightonFinal00:49.25
10thJefferson Relay TeamJeffersonFinal00:49.45
11thBishop Machebeuf Relay TeamBishop MachebeufFinal00:49.63
12thGolden Relay TeamGoldenFinal00:49.87
13thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal00:50.33
14thAlameda Relay TeamAlamedaFinal00:51.28
15thDenver South Relay TeamDenver SouthFinal00:54.78
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDoherty Relay TeamDohertyFinal01:32.83
2ndBrighton Relay TeamBrightonFinal01:34.58
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal01:35.13
4thEaglecrest Relay TeamEaglecrestFinal01:35.36
5thLakewood Relay TeamLakewoodFinal01:35.38
6thWestminster Relay TeamWestminsterFinal01:35.60
7thDenver South Relay TeamDenver SouthFinal01:36.03
8thLutheran Relay TeamLutheranFinal01:36.90
9thColumbine Relay TeamColumbineFinal01:42.50
10thGolden Relay TeamGoldenFinal01:44.30
11thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal01:45.44
12thAlameda Relay TeamAlamedaFinal01:46.14
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stChatfield Relay TeamChatfieldFinal03:35.19
2ndLutheran Relay TeamLutheranFinal03:36.27
3rdStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal03:40.25
4thRegis Jesuit Relay TeamRegis JesuitFinal03:42.28
5thGolden Relay TeamGoldenFinal03:42.29
6thDenver South Relay TeamDenver SouthFinal03:48.71
7thEaglecrest Relay TeamEaglecrestFinal03:52.10
8thBrighton Relay TeamBrightonFinal03:55.12
9thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal04:14.25
10thLotus School For Excellence Relay TeamLotus School For ExcellenceFinal04:39.68
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRegis Jesuit Relay TeamRegis JesuitFinal08:46.11
2ndChatfield Relay TeamChatfieldFinal08:55.49
3rdGolden Relay TeamGoldenFinal08:56.11
4thBishop Machebeuf Relay TeamBishop MachebeufFinal08:58.55
5thLutheran Relay TeamLutheranFinal08:58.68
6thColumbine Relay TeamColumbineFinal09:25.89
7thLakewood Relay TeamLakewoodFinal09:26.59
8thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal09:29.58
9thDenver South Relay TeamDenver SouthFinal09:44.74
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stMichael BennettLakewoodFinal81.1021' 1.50"
2ndKaeden LawChatfieldFinal100.0020' 5.50"
3rdAaron GuiaoDohertyFinal6-3.0019' 7.00"
4thBeckham ArgosinoLutheranFinal5-0.3019' 6.50"
4thEthan LarsonLutheranFinal4-2.5019' 6.50"
6thAiden PeekStandley LakeFinal3-0.6019' 2.25"
7thDonci KanyindaEaglecrestFinal20.0019' 0.00"
8thAmani VegasDenver SouthFinal10.0018' 6.75"
9thDavid RockBrightonFinal-0.2018' 6.00"
10thJake MooreGoldenFinal-1.0017' 9.75"
11thChase GallegosLakewoodFinal-1.7017' 4.50"
12thBlake StoutStandley LakeFinal1.2017' 2.00"
13thPreston StanleyBrightonFinal1.7016' 11.50"
14thJames BlevinsBishop MachebeufFinal0.0016' 9.00"
14thRyan ClarkChatfieldFinal-0.1016' 9.00"
16thMaysun SimonsonRegis JesuitFinal0.0016' 5.50"
17thChristopher BarbatoGoldenFinal-1.6015' 9.00"
18thAaron FrimpongEaglecrestFinal-2.1015' 6.50"
19thAlexis ViverosJeffersonFinal-1.3015' 4.25"
20thLuke MorleyDenver SouthFinal-1.1014' 7.00"
21stDeshawn GarnerRalston ValleyFinal-1.8014' 1.25"
22ndBrian SmithRalston ValleyFinal2.0013' 11.00"
23rdAshen PhommaxahaneWestminsterFinal2.0013' 4.50"
24thBrayden HeinerWestminsterFinal-1.2013' 4.00"
25thJohn NashArvada WestFinal0.0012' 6.00"
26thSalman AliJeffersonFinal-0.1012' 0.00"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stKaeden LawChatfieldFinal8-0.1041' 6.00"
2ndDane SwoffordLakewoodFinal101.2041' 4.50"
3rdVan PetersLutheranFinal61.5038' 6.75"
4thSam McCloudLutheranFinal50.5037' 4.00"
5thJames BlevinsBishop MachebeufFinal42.0036' 10.50"
6thBrandon ShullGoldenFinal31.2036' 3.00"
7thAiden PeekStandley LakeFinal21.4035' 10.00"
8thJackson WhiteLakewoodFinal0.1035' 1.50"
9thAmani VegasDenver SouthFinal10.1035' 0.25"
10thRyan O'CallaghanBrightonFinal0.0034' 6.00"
11thDerrick BrownChatfieldFinal1.9034' 2.50"
12thAmare PorellEaglecrestFinal1.6032' 2.75"
13thLuke MorleyDenver SouthFinal1.4031' 6.50"
14thPreston SeaderBrightonFinal0.0030' 7.00"
15thBrian SmithRalston ValleyFinal0.0028' 2.00"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stMichael BennettLakewoodFinal85' 11.00"
1stGage AndersonDenver SouthFinal105' 11.00"
3rdSolomon LatimerDohertyFinal65' 9.00"
4thFulton JacksonStandley LakeFinal45' 5.00"
4thJake MooreGoldenFinal35' 5.00"
4thSam McCloudLutheranFinal55' 5.00"
4thJackson WhiteLakewoodFinal25' 5.00"
4thAmani VegasDenver SouthFinal25' 5.00"
9thNicolas BuemiEaglecrestFinal5' 1.00"
10thChristopher BarbatoGoldenFinal4' 11.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stNick TherouxRegis JesuitFinal811' 0.00"
1stTucker TingleyGoldenFinal1011' 0.00"
3rdHunter LazarRegis JesuitFinal610' 0.00"
4thDavid RockBrightonFinal59' 0.00"
5thNoah IsaksonLutheranFinal48' 0.00"
5thSpencer KardasChatfieldFinal48' 0.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stAvery ShunnesonThomas JeffersonFinal1051' 10.75"
2ndNunie TuiteleRegis JesuitFinal849' 6.50"
3rdJohnathon HarrisLakewoodFinal641' 0.50"
4thMichael RobertsRalston ValleyFinal540' 5.00"
5thJosh AyersLutheranFinal439' 9.75"
6thSamuel LittleRegis JesuitFinal339' 1.75"
7thRocky ShieldsColumbineFinal238' 3.00"
8thCasey LuttrellLutheranFinal136' 5.00"
9thTrevor PearceRalston ValleyFinal35' 11.75"
10thJustin HanssenGoldenFinal35' 11.00"
11thOmar Sanchez-munozGoldenFinal35' 3.50"
12thJoshua CannonArvada WestFinal34' 10.75"
13thAlex CookColumbineFinal34' 5.25"
14thKaleb KeithLakewoodFinal34' 4.00"
15thRobinio McGrawChatfieldFinal33' 8.50"
16thBrodie AndersonDenver SouthFinal33' 8.00"
17thAngel RomeroWestminsterFinal33' 7.00"
18thKale WeatherbyEaglecrestFinal33' 2.25"
19thHayden CuevasBrightonFinal32' 11.00"
20thJohn PreskornEaglecrestFinal32' 1.25"
21stRobert HannahStandley LakeFinal31' 5.75"
22ndCristian MontanezAlamedaFinal31' 3.50"
23rdChristopher DinanChatfieldFinal31' 0.25"
24thNathan HannahStandley LakeFinal29' 4.00"
25thKiko RosalesWestminsterFinal27' 7.75"
26thOderah ArinzeLotus School For ExcellenceFinal25' 9.75"
27thRyan EstesBrightonFinal18' 9.25"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stAvery ShunnesonThomas JeffersonFinal10176' 8.00"
2ndNunie TuiteleRegis JesuitFinal8136' 4.00"
3rdKaleb KeithLakewoodFinal6119' 1.00"
4thBrodie AndersonDenver SouthFinal5112' 11.00"
5thEli KeithRalston ValleyFinal4106' 10.00"
6thMichael RobertsRalston ValleyFinal3103' 1.00"
7thBode BlohmLutheranFinal2102' 5.00"
8thHayden CuevasBrightonFinal1102' 1.00"
9thSam AyresChatfieldFinal101' 0.00"
10thRhett CowanArvada WestFinal98' 10.00"
11thOmar Sanchez-munozGoldenFinal97' 9.00"
12thJohnathon HarrisLakewoodFinal94' 6.00"
13thJoseph MockColumbineFinal93' 9.00"
14thCristian MontanezAlamedaFinal92' 4.00"
15thJohn PreskornEaglecrestFinal91' 3.00"
16thNathan HannahStandley LakeFinal90' 11.00"
17thAngel RomeroWestminsterFinal89' 0.00"
18thDillon McGuckinLutheranFinal88' 9.00"
18thRobert HannahStandley LakeFinal88' 9.00"
20thJacob LaforeChatfieldFinal87' 2.00"
21stOderah ArinzeLotus School For ExcellenceFinal86' 9.00"
22ndRyan ToyGoldenFinal84' 11.00"
23rdDaxton WoodColumbineFinal84' 5.00"
24thKale WeatherbyEaglecrestFinal83' 5.00"
25thJoshua CannonArvada WestFinal80' 5.00"
26thJohn BirdDenver SouthFinal78' 10.00"
27thRyan EstesBrightonFinal53' 3.00"