Ram Charger Invitational (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 20-21 · Saturday, June 19, 2021
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stCannon FrostStandley LakeFinal10-0.3000:11.36
2ndJJ SmolenLutheranFinal8-0.3000:11.39
3rdBaylor BaesslerBroomfieldFinal6-0.3000:11.53
4thTristen ZeidmanProspect Ridge AcademyFinal5-0.3000:11.61
5thBrayden SchatzRalston ValleyFinal4-0.3000:11.62
6thBrody DonahueLutheranFinal2-0.3000:11.73
6thJacob SimpsonArvada WestFinal3-0.3000:11.73
8thColin GohmanEvergreenFinal10.7000:11.81
9thJamario KearseSierraFinal-0.3000:11.86
10thMatthew ThompsonMitchellFinal0.7000:11.93
11thHall EdmondsBroomfieldFinal0.7000:12.18
12thLucas ZertucheProspect Ridge AcademyFinal0.7000:12.24
13thJonah CarichnerCuster CountyFinal0.7000:12.35
14thFrankie ProkopWheat RidgeFinal0.7000:12.40
14thMaxwell FooterEvergreenFinal0.2000:12.40
16thPreston StanleyBrightonFinal0.7000:12.58
17thSebastian ScaturroLakewoodFinal0.2000:12.60
18thGiovanni VecchiarelliRalston ValleyFinal-0.3000:12.69
19thElijah AnayaMitchellFinal0.2000:12.95
20thClint BlackmonSargentFinal0.2000:13.35
21stHarvey WalterFaith ChristianFinal0.2000:14.16
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stLuke WernerBoulderFinal101.1000:22.09
2ndDayne OrtegaBroomfieldFinal81.1000:22.50
3rdCannon FrostStandley LakeFinal61.1000:22.65
4thDevin McNearnyRalston ValleyFinal51.1000:22.66
5thMax HartDakota RidgeFinal41.1000:23.02
6thJJ SmolenLutheranFinal31.1000:23.18
7thMichael BiasSierraFinal2-0.1000:23.23
8thZamari BurrellPalmerFinal1-0.1000:23.39
9thDylan GrahamStandley LakeFinal-0.1000:23.97
10thJacob SimpsonArvada WestFinal-0.1000:24.25
11thPeyton MaddoxDakota RidgeFinal-0.2000:24.74
12thRyan CampbellCalhanFinal-0.1000:24.79
13thFrankie ProkopWheat RidgeFinal-0.2000:25.68
14thMaxwell FooterEvergreenFinal-0.2000:25.73
15thJohnathon SilvaEvergreenFinal-0.2000:25.86
16thMatthew ThompsonMitchellFinal-0.1000:25.98
17thPorter WashburnCrested ButteFinal0.3000:26.41
18thDemetrius BiglowMitchellFinal-0.1000:26.44
19thTucker JewellCuster CountyFinal0.3000:27.25
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBrayden SchatzRalston ValleyFinal1000:50.81
2ndClifton ThompsonLakewoodFinal800:51.66
3rdNico CarderD'EvelynFinal600:52.01
4thKellan BundgaardStandley LakeFinal500:52.94
5thRyan CampbellCalhanFinal400:53.53
6thElijah GarciaLibertyFinal300:54.47
7thAiden ProckLibertyFinal200:55.50
8thJonah CarichnerCuster CountyFinal100:55.59
9thAddison ReddingerLakewoodFinal00:55.89
10thDavis McNeilCrested ButteFinal00:56.04
11thEthan PalmerProspect Ridge AcademyFinal00:56.45
12thAmari WatsonSierraFinal00:56.51
13thNick WalkerRalston ValleyFinal00:56.54
14thEthan AnnaPomonaFinal00:56.55
15thJason HakimWheat RidgeFinal00:58.95
16thCarter SevierArvada WestFinal01:00.05
17thJohnathon SilvaEvergreenFinal01:00.20
18thOwyn ClarkCuster CountyFinal01:01.66
19thLiam HinzArvada WestFinal01:08.25
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stLogan DeisonArvada WestFinal1001:57.99
2ndEthan GrolnicRalston ValleyFinal801:58.18
3rdAdugna MoritzFossil RidgeFinal601:58.66
4thMiles PasserellaArvada WestFinal502:02.35
5thJoshua JudsonFaith ChristianFinal402:02.48
6thOscar GollLibertyFinal302:06.29
7thGustavo RiveraPomonaFinal202:07.38
8thJames MulcaheyLibertyFinal102:08.25
9thMark AmoriLakewoodFinal02:09.17
10thKenny DengArvada WestFinal02:09.99
11thDylan JenkinsPomonaFinal02:11.59
12thSam GehlFaith ChristianFinal02:12.15
13thRiley KenisonSargentFinal02:14.94
14thEvan DavidsonLakewoodFinal02:16.27
15thAlex BolducRalston ValleyFinal02:18.50
16thKameron HolmesMitchellFinal02:19.80
17thOwyn ClarkCuster CountyFinal02:35.06
18thHarrison WalterCuster CountyFinal03:00.37
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stEvan MooreLittletonFinal1004:22.21
2ndAdugna MoritzFossil RidgeFinal804:26.09
3rdEthan GrolnicRalston ValleyFinal604:27.20
4thOscar GollLibertyFinal504:29.39
5thDominic DanbornArvada WestFinal404:44.91
6thColin BervigLibertyFinal304:46.89
7thDavid RhoadesArvada WestFinal204:54.30
8thCarlos HowertonProspect Ridge AcademyFinal104:59.84
9thNoah PhillipsArvada WestFinal04:59.89
10thJack DonzeRalston ValleyFinal05:00.77
11thEvan KeysColumbineFinal05:01.89
12thZach MorrisFaith ChristianFinal05:10.12
13thAidan FarleyLakewoodFinal05:46.51
14thHarrison WalterCuster CountyFinal06:45.78
15thPeter HeckFaith ChristianFinal07:20.60
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMicah ZellerCuster CountyFinal1009:46.25
2ndJack DonzeRalston ValleyFinal809:56.33
3rdCaleb MannLibertyFinal609:59.35
4thLogan StoddenBroomfieldFinal510:00.51
5thBenjamin TownsendLibertyFinal410:12.04
6thAiden LoganRalston ValleyFinal310:32.77
7thToler WilsonArvada WestFinal210:56.39
8thAdrian LopezD'EvelynFinal110:59.67
9thLiam PasserellaArvada WestFinal11:08.44
10thIan WilsonD'EvelynFinal11:28.31
11thWesten BurkhartSargentFinal12:10.81
12thJackson DolandFaith ChristianFinal12:36.99
13thAlex EsquibelFaith ChristianFinal12:58.09
14thHarrison WalterCuster CountyFinal13:18.80
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stIsaiah LittlefieldD'EvelynFinal101.1000:15.93
2ndIan McCurdyStandley LakeFinal81.1000:16.14
3rdDavid CrosbyStandley LakeFinal61.1000:16.22
4thSean PecenkaWheat RidgeFinal50.7000:16.67
5thPayton WaggonerLutheranFinal40.7000:16.79
6thJames VuPomonaFinal30.7000:16.85
7thBen MaesFaith ChristianFinal20.7000:16.88
8thTristen ZeidmanProspect Ridge AcademyFinal11.1000:16.89
9thJacob RutherfordEvergreenFinal0.7000:16.96
10thLuiz AlamoLibertyFinal0.7000:16.97
11thJacob McDonoughWheat RidgeFinal1.1000:18.42
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stSam McDonoughWheat RidgeFinal1000:41.48
2ndIan McCurdyStandley LakeFinal800:41.65
3rdLuiz AlamoLibertyFinal600:41.71
4thDavid CrosbyStandley LakeFinal500:41.83
5thJackson HochPomonaFinal400:41.89
6thBen MaesFaith ChristianFinal300:42.31
7thCaleb PerruzzaProspect Ridge AcademyFinal200:42.94
8thSean PecenkaWheat RidgeFinal100:43.31
9thJames VuPomonaFinal00:44.18
10thIsaiah LittlefieldD'EvelynFinal00:44.62
11thDaryl MillsSierraFinal00:45.71
12thMax MonroeD'EvelynFinal00:46.18
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stBroomfield Relay TeamBroomfieldFinal00:43.58
2ndRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal00:43.60
3rdStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal00:44.28
4thSierra Relay TeamSierraFinal00:45.48
5thEvergreen Relay TeamEvergreenFinal00:46.24
6thMitchell Relay TeamMitchellFinal00:46.45
7thProspect Ridge Academy Relay TeamProspect Ridge AcademyFinal00:47.15
8thCalhan Relay TeamCalhanFinal00:47.42
9thArvada West Relay TeamArvada WestFinal00:50.54
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal01:30.77
2ndStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal01:34.33
3rdD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal01:35.57
4thProspect Ridge Academy Relay TeamProspect Ridge AcademyFinal01:36.66
5thMitchell Relay TeamMitchellFinal01:42.73
6thArvada West Relay TeamArvada WestFinal01:44.45
7thSargent Relay TeamSargentFinal01:46.82
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stLittleton Relay TeamLittletonFinal03:32.88
2ndPomona Relay TeamPomonaFinal03:33.28
3rdCrested Butte Relay TeamCrested ButteFinal03:39.97
4thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal03:41.79
5thLakewood Relay TeamLakewoodFinal03:45.38
6thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal03:45.55
7thProspect Ridge Academy Relay TeamProspect Ridge AcademyFinal03:48.63
8thArvada West Relay TeamArvada WestFinal03:48.79
9thSierra Relay TeamSierraFinal03:51.50
10thCalhan Relay TeamCalhanFinal03:54.71
11thSargent Relay TeamSargentFinal04:09.24
12thWheat Ridge Relay TeamWheat RidgeFinal04:14.01
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal08:16.75
2ndLiberty Relay TeamLibertyFinal08:21.49
3rdEagle Valley Relay TeamEagle ValleyFinal08:22.67
4thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal08:43.91
5thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal08:52.40
6thProspect Ridge Academy Relay TeamProspect Ridge AcademyFinal08:54.21
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stDaryon WilsonMitchellFinal100.0021' 11.50"
2ndConnor FitzhughDakota RidgeFinal80.8021' 9.00"
3rdFulton JacksonStandley LakeFinal61.3020' 5.00"
4thSam McDonoughWheat RidgeFinal50.9020' 4.50"
5thBlake ButvidasRalston ValleyFinal41.1020' 2.75"
6thAddison ReddingerLakewoodFinal30.6019' 8.00"
7thGiovanni VecchiarelliRalston ValleyFinal2-0.6019' 7.25"
8thLarry FahnLittletonFinal11.1019' 5.00"
9thDaniel SebbenMitchellFinal1.2019' 4.25"
10thJameson DavisEvergreenFinal0.2018' 6.50"
11thBraylon JosephPalmerFinal-1.0017' 8.50"
12thAiden PeekStandley LakeFinal0.2017' 8.00"
13thKevin SengdaraArvada WestFinal-0.3017' 7.50"
14thCade GordonWheat RidgeFinal-0.1017' 1.50"
15thZamari BurrellPalmerFinal0.0016' 9.50"
16thSteve Thompson-jonesSierraFinal-1.1016' 0.00"
17thCorbyn WrightSargentFinal-0.1015' 6.75"
18thTucker JewellCuster CountyFinal-1.1014' 10.50"
19thHarvey WalterFaith ChristianFinal-1.6013' 5.50"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stBlake ButvidasRalston ValleyFinal100.0040' 10.00"
2ndDaryon WilsonMitchellFinal81.4040' 8.50"
3rdDavian BryantColumbineFinal60.0040' 5.00"
4thSam McDonoughWheat RidgeFinal50.9039' 0.25"
5thThomas MutherLakewoodFinal40.3038' 11.75"
6thDaniel SebbenMitchellFinal30.5038' 5.00"
6thAiden PeekStandley LakeFinal20.9038' 5.00"
8thOwen MurphyStandley LakeFinal10.0037' 4.00"
9thEric DavernDakota RidgeFinal1.4035' 6.00"
10thOdain CunninghamSierraFinal0.0034' 7.00"
11thTucker JewellCuster CountyFinal0.0034' 6.50"
12thEthan WanamakerProspect Ridge AcademyFinal1.5033' 9.25"
13thCade GordonWheat RidgeFinal0.0033' 8.75"
14thTorrey WeinerLakewoodFinal1.5032' 0.00"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stBrandon EglintonCalhanFinal86' 0.00"
1stBlake ButvidasRalston ValleyFinal106' 0.00"
3rdMatt YohoProspect Ridge AcademyFinal65' 10.00"
4thMichael BiasSierraFinal55' 4.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJovo VrtikapaPomonaFinal1012' 4.00"
2ndJohnathan MikitaCalhanFinal811' 10.00"
3rdDavid RockBrightonFinal611' 4.00"
3rdHowie MarshallLittletonFinal511' 4.00"
5thBlake KinneyDakota RidgeFinal410' 4.00"
6thCj EdwardsStandley LakeFinal39' 10.00"
7thIsaac HallD'EvelynFinal29' 4.00"
7thTrevor HendrixCalhanFinal19' 4.00"
9thHayden BurtonStandley LakeFinal8' 4.00"
10thLiam Nobel-rudolphLakewoodFinal7' 4.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stJaden WallerD'EvelynFinal1042' 3.25"
2ndCharlie LaforeChatfieldFinal842' 0.50"
3rdJustin ParkerSierraFinal641' 4.25"
4thTrace HobbsEagle ValleyFinal539' 10.50"
5thJohnathon HarrisLakewoodFinal438' 0.00"
6thRyder HayesMitchellFinal336' 2.50"
7thRoman EvangelistaMitchellFinal235' 3.00"
8thAlex CookColumbineFinal134' 11.25"
9thAntonio MartinezSargentFinal33' 11.00"
10thRyan YostD'EvelynFinal31' 11.00"
11thMikey NorrisSierraFinal27' 1.75"
12thSebastian Rodriguez-PerezBrightonFinal26' 11.50"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stTrace HobbsEagle ValleyFinal10144' 7.00"
2ndJacob KilmerRangeviewFinal8139' 8.00"
3rdAustin BrownRalston ValleyFinal6135' 3.00"
4thCharlie LaforeChatfieldFinal5125' 10.00"
5thAustin AppiahRangeviewFinal4119' 11.00"
6thJohnathon HarrisLakewoodFinal3118' 3.00"
7thJustin ParkerSierraFinal2113' 8.00"
8thRyan YostD'EvelynFinal1105' 11.00"
9thRobert HannahStandley LakeFinal104' 8.00"
10thNathan HannahStandley LakeFinal101' 3.00"
11thHayden CuevasBrightonFinal99' 11.00"
12thHunter HamiltonColumbineFinal96' 5.00"
13thMontrey StricklandPomonaFinal95' 8.00"
14thAntonio MartinezSargentFinal89' 4.00"
15thCade GordonWheat RidgeFinal82' 0.00"
15thRoman EvangelistaMitchellFinal82' 0.00"
17thSebastian Rodriguez-PerezBrightonFinal80' 1.00"
18thMikey NorrisSierraFinal77' 2.00"