4A/5A Jeffco League Championships (Lakewood, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 20-21 · Wednesday, June 9, 2021
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stJosh ThornValor ChristianFinal100.5000:11.05
2ndHayden MarxChatfieldFinal80.5000:11.08
3rdGiovanni VecchiarelliRalston ValleyFinal70.5000:11.10
4thDante CapolungoDakota RidgeFinal60.5000:11.20
5thNoah TriplettDakota RidgeFinal50.5000:11.24
6thGriffin MeierValor ChristianFinal40.5000:11.28
7thBrandon MillerDakota RidgeFinal30.5000:11.44
8thMarquel CollinsRalston ValleyFinal20.5000:11.48
9thLarry FahnLittletonFinal10-0.4000:11.65
10thJairen HudleyValor ChristianFinal10.5000:11.68
11thDawson AaronGreen MountainFinal8-0.4000:12.01
12thColin GohmanEvergreenFinal7-0.4000:12.04
13thEthan BirdLittletonFinal6-0.4000:12.12
14thMax Choboian IIIGreen MountainFinal5-0.4000:12.15
15thAndrew SchrieverStandley LakeFinal4-0.4000:12.18
16thGavin ValdezLittletonFinal3-0.4000:12.46
DNPJosh ThornValor ChristianPreliminary0.3000:11.20
DNPGiovanni VecchiarelliRalston ValleyPreliminary-2.4000:11.26
DNPNoah TriplettDakota RidgePreliminary-2.5000:11.35
DNPHayden MarxChatfieldPreliminary-2.5000:11.36
DNPGriffin MeierValor ChristianPreliminary-2.4000:11.45
DNPDante CapolungoDakota RidgePreliminary-2.3000:11.47
DNPBrandon MillerDakota RidgePreliminary0.3000:11.49
DNPMohale MitchellD'EvelynPreliminary-3.6000:11.53
DNPJairen HudleyValor ChristianPreliminary-2.3000:11.54
DNPMarquel CollinsRalston ValleyPreliminary-2.5000:11.68
DNPJacob GittinsArvada WestPreliminary-2.4000:11.81
DNPJacob SimpsonArvada WestPreliminary0.3000:11.82
DNPLarry FahnLittletonPreliminary-2.6000:11.82
DNPMaximillian SchadlerLakewoodPreliminary-2.3000:11.87
DNPBubba HarrRalston ValleyPreliminary-2.5000:11.96
DNPAddison ReddingerLakewoodPreliminary0.3000:11.99
DNPDagan MyersChatfieldPreliminary0.3000:12.00
DNPTyree Hayes-TrustyColumbinePreliminary-2.3000:12.03
DNPColin GohmanEvergreenPreliminary-3.6000:12.08
DNPEthan BirdLittletonPreliminary-0.1000:12.10
DNPDawson AaronGreen MountainPreliminary-2.6000:12.11
DNPJackson WhiteLakewoodPreliminary-2.4000:12.11
DNPMax Choboian IIIGreen MountainPreliminary-0.1000:12.16
DNPNoah VegaBear CreekPreliminary-2.5000:12.23
DNPChristian McCombsPomonaPreliminary-2.4000:12.24
DNPMarcus TalbotPomonaPreliminary-2.4000:12.31
DNPJunior GonzalesPomonaPreliminary-2.3000:12.33
DNPMarquane TaylorColumbinePreliminary-2.5000:12.34
DNPAden NguyenBear CreekPreliminary0.3000:12.39
DNPAndrew SchrieverStandley LakePreliminary-2.6000:12.40
DNPAbraham MorlesAlamedaPreliminary-0.1000:12.44
DNPElijah OlguinPomonaPreliminary0.3000:12.44
DNPIzaiah Benitez-castroPomonaPreliminary-2.5000:12.46
DNPDaniel AlcalaColumbinePreliminary-2.3000:12.55
DNPGavin ValdezLittletonPreliminary-2.6000:12.56
DNPShane WickhamConiferPreliminary-3.6000:12.57
DNPConor PalmquistConiferPreliminary-0.1000:12.67
DNPKyler YarnellGreen MountainPreliminary-0.1000:12.70
DNPSam StarkovichD'EvelynPreliminary-2.6000:12.77
DNPJackson CookConiferPreliminary-2.6000:12.81
DNPRidge ShafferGoldenPreliminary-0.1000:12.83
DNPSean KonradD'EvelynPreliminary-3.6000:12.85
DNPIdris WilliamsAlamedaPreliminary-2.6000:12.92
DNPFrankie ProkopWheat RidgePreliminary-3.6000:13.05
DNPCh Stevens RoesenerArvada WestPreliminary-2.4000:13.07
DNPJamieson MiltonGoldenPreliminary-3.6000:13.14
DNPJacob MisiewiczEvergreenPreliminary-0.1000:13.17
DNPHector MunozLakewoodPreliminary-2.3000:13.18
DNPAidan VoigtEvergreenPreliminary-3.6000:13.22
DNPLuke FawnsWheat RidgePreliminary-2.6000:13.23
DNPJason HakimWheat RidgePreliminary-3.6000:13.39
DNPAaron LeBear CreekPreliminary-2.5000:14.15
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stGiovanni VecchiarelliRalston ValleyFinal101.7000:22.34
2ndJosh ThornValor ChristianFinal81.7000:22.37
3rdMax HartDakota RidgeFinal71.7000:22.58
4thCannon FrostStandley LakeFinal102.2000:22.78
5thHayden MarxChatfieldFinal61.7000:22.86
6thBrayden SchatzRalston ValleyFinal51.7000:23.04
7thNoah TriplettDakota RidgeFinal41.7000:23.16
8thBrandon MillerDakota RidgeFinal31.7000:23.27
9thAllen OrtizGreen MountainFinal82.2000:23.31
10thLarry FahnLittletonFinal72.2000:23.57
10thJairen HudleyValor ChristianFinal21.7000:23.57
12thWolf SophichValor ChristianFinal11.7000:23.58
13thBrayden StreichGoldenFinal62.2000:23.77
14thNico CarderD'EvelynFinal52.2000:23.80
15thMyles RuleD'EvelynFinal42.2000:24.50
16thMax Choboian IIIGreen MountainFinal32.2000:24.95
17thEthan BirdLittletonFinal22.2000:25.38
DNPGiovanni VecchiarelliRalston ValleyPreliminary-0.4000:22.53
DNPCannon FrostStandley LakePreliminary-0.7000:22.72
DNPJosh ThornValor ChristianPreliminary-0.5000:22.83
DNPMohale MitchellD'EvelynPreliminary-0.7000:22.86
DNPMax HartDakota RidgePreliminary-0.5000:23.08
DNPHayden MarxChatfieldPreliminary-0.4000:23.09
DNPNoah TriplettDakota RidgePreliminary-0.4000:23.21
DNPBrayden SchatzRalston ValleyPreliminary-0.5000:23.21
DNPWolf SophichValor ChristianPreliminary-1.1000:23.35
DNPJairen HudleyValor ChristianPreliminary-0.5000:23.40
DNPBrandon MillerDakota RidgePreliminary-1.1000:23.50
DNPJacob GittinsArvada WestPreliminary-0.4000:23.58
DNPAllen OrtizGreen MountainPreliminary0.0000:23.58
DNPIsaac BranchValor ChristianPreliminary-0.4000:23.64
DNPKiefer BatzChatfieldPreliminary-0.5000:23.66
DNPMarquel CollinsRalston ValleyPreliminary-0.5000:23.66
DNPLarry FahnLittletonPreliminary0.0000:23.66
DNPMaximillian SchadlerLakewoodPreliminary-0.4000:23.69
DNPJacob SimpsonArvada WestPreliminary-0.4000:23.71
DNPNico CarderD'EvelynPreliminary-0.2000:23.93
DNPMatt ReedValor ChristianPreliminary-0.5000:23.98
DNPBrayden StreichGoldenPreliminary0.0000:23.99
DNPCameron SickelsDakota RidgePreliminary-1.1000:24.37
DNPGianni LombardiRalston ValleyPreliminary-0.5000:24.50
DNPMarcus TalbotPomonaPreliminary-0.4000:24.50
DNPMax Choboian IIIGreen MountainPreliminary-0.7000:24.54
DNPGavin BibikValor ChristianPreliminary-0.4000:24.58
DNPTyree Hayes-TrustyColumbinePreliminary-0.5000:24.58
DNPEthan BirdLittletonPreliminary-0.2000:24.97
DNPMyles RuleD'EvelynPreliminary0.0000:25.05
DNPJunior GonzalesPomonaPreliminary-1.1000:25.17
DNPAaron GarciaChatfieldPreliminary-0.4000:25.29
DNPColin GohmanEvergreenPreliminary-0.2000:25.34
DNPGabriel BittnerEvergreenPreliminary-0.7000:25.50
DNPShane WickhamConiferPreliminary-0.7000:25.63
DNPJake MooreGoldenPreliminary-0.2000:25.66
DNPAndrew SchrieverStandley LakePreliminary-0.2000:25.68
DNPMarquane TaylorColumbinePreliminary-0.4000:25.69
DNPCole RandolphGreen MountainPreliminary-0.2000:25.70
DNPConor PalmquistConiferPreliminary0.0000:25.74
DNPEthan AnnaPomonaPreliminary-1.1000:25.79
DNPLandin SmithPomonaPreliminary-0.5000:25.81
DNPMaxwell FooterEvergreenPreliminary-0.2000:25.87
DNPIzaiah Benitez-castroPomonaPreliminary-0.4000:26.15
DNPRidge ShafferGoldenPreliminary0.0000:26.16
DNPThomas MutherLakewoodPreliminary-0.5000:26.22
DNPFrankie ProkopWheat RidgePreliminary0.0000:26.43
DNPChristian LearBear CreekPreliminary-0.5000:26.50
DNPJason HakimWheat RidgePreliminary-0.7000:26.55
DNPLuke FawnsWheat RidgePreliminary-0.7000:26.58
DNPEvan NguyenBear CreekPreliminary-0.4000:26.77
DNPCh Stevens RoesenerArvada WestPreliminary-0.4000:26.98
DNPZander EadyLakewoodPreliminary-0.5000:27.79
DNPEzra PachecoBear CreekPreliminary-0.4000:27.83
DNPAbraham MorlesAlamedaPreliminary0.0000:27.84
DNPMichael MiddletonConiferPreliminary-0.2000:28.20
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stCamden LawChatfieldFinal1000:50.11
2ndAlex WalkerGreen MountainFinal1000:50.61
3rdBrayden SchatzRalston ValleyFinal800:51.23
4thBeau ThomasonValor ChristianFinal700:51.83
5thMatt ReedValor ChristianFinal600:52.36
6thIsaac BranchValor ChristianFinal500:52.61
6thNico CarderD'EvelynFinal800:52.61
8thKellan BundgaardStandley LakeFinal700:53.13
9thConnor FitzhughDakota RidgeFinal400:53.32
10thEstin BunnellGreen MountainFinal600:53.73
11thBrayden StreichGoldenFinal500:53.97
11thCameron SickelsDakota RidgeFinal300:53.97
13thMyles RuleD'EvelynFinal400:54.07
14thGrady ReddingLittletonFinal300:54.83
15thHunter PadenGoldenFinal200:55.39
16thAnthony FahnLittletonFinal100:59.72
DNPCamden LawChatfieldPreliminary00:50.29
DNPBrayden SchatzRalston ValleyPreliminary00:51.07
DNPBeau ThomasonValor ChristianPreliminary00:51.26
DNPAlex WalkerGreen MountainPreliminary00:51.51
DNPClifton ThompsonLakewoodPreliminary00:51.53
DNPMatt ReedValor ChristianPreliminary00:52.05
DNPConnor FitzhughDakota RidgePreliminary00:52.61
DNPNico CarderD'EvelynPreliminary00:52.63
DNPCameron SickelsDakota RidgePreliminary00:52.73
DNPIsaac BranchValor ChristianPreliminary00:52.76
DNPKellan BundgaardStandley LakePreliminary00:52.80
DNPQuentin PrasadBear CreekPreliminary00:53.01
DNPBrayden StreichGoldenPreliminary00:53.22
DNPDane SwoffordLakewoodPreliminary00:53.44
DNPGrant FosterChatfieldPreliminary00:53.51
DNPKiefer BatzChatfieldPreliminary00:53.65
DNPAshton MagnettPomonaPreliminary00:54.15
DNPMyles RuleD'EvelynPreliminary00:54.20
DNPEstin BunnellGreen MountainPreliminary00:54.28
DNPGianni LombardiRalston ValleyPreliminary00:54.51
DNPHunter PadenGoldenPreliminary00:54.64
DNPGavin BibikValor ChristianPreliminary00:54.94
DNPSamual SchraederColumbinePreliminary00:54.96
DNPAnthony FahnLittletonPreliminary00:55.46
DNPWilliam SchraederColumbinePreliminary00:55.85
DNPGrady ReddingLittletonPreliminary00:55.97
DNPPeyton MaddoxDakota RidgePreliminary00:56.10
DNPJackson FowlerStandley LakePreliminary00:56.27
DNPCameron SellarD'EvelynPreliminary00:56.31
DNPZachary LilesDakota RidgePreliminary00:56.33
DNPWyatt SkidmoreRalston ValleyPreliminary00:56.64
DNPAnthony SomozaChatfieldPreliminary00:56.67
DNPThomas MutherLakewoodPreliminary00:57.01
DNPElijah OlguinPomonaPreliminary00:57.07
DNPEthan AnnaPomonaPreliminary00:57.19
DNPDaniel LameyLittletonPreliminary00:57.40
DNPGabriel BittnerEvergreenPreliminary00:57.52
DNPAlex WagnerColumbinePreliminary00:58.13
DNPDaniel AlcalaColumbinePreliminary00:58.30
DNPMik JamisonColumbinePreliminary00:59.18
DNPLuke FawnsWheat RidgePreliminary00:59.43
DNPJohnathon SilvaEvergreenPreliminary00:59.86
DNPZachary WeslinGreen MountainPreliminary01:00.01
DNPBlake WickhamConiferPreliminary01:00.60
DNPJason HakimWheat RidgePreliminary01:00.97
DNPJason BabcockEvergreenPreliminary01:02.65
DNPAsher WilliamsBear CreekPreliminary01:02.67
DNPCole BustosPomonaPreliminary01:02.68
DNPJamieson MiltonGoldenPreliminary01:05.03
DNPWillem DerosierWheat RidgePreliminary01:05.51
DNPChayse MillerConiferPreliminary01:05.60
DNPMichael MiddletonConiferPreliminary01:06.06
DNPStarley MartinezAlamedaPreliminary01:07.67
DNPChamp GaytanBear CreekPreliminary01:11.66
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDrew CostelowValor ChristianFinal1001:55.48
2ndClifton ThompsonLakewoodFinal801:56.29
3rdJacob CuligBear CreekFinal701:58.95
4thHenry StubenrauchGoldenFinal1001:59.15
5thEvan MooreLittletonFinal801:59.84
6thBeau ThomasonValor ChristianFinal602:00.31
7thEthan GrolnicRalston ValleyFinal502:00.90
8thChance HeislerDakota RidgeFinal402:02.29
9thTopi AlahuhtaConiferFinal702:03.01
10thZack GacnikConiferFinal602:03.29
11thLogan DeisonArvada WestFinal302:04.02
12thMason BessetteChatfieldFinal202:05.66
13thIsaac VanwestrienenConiferFinal502:06.16
14thJack DonzeRalston ValleyFinal102:07.40
15thNicholas SchweikerRalston ValleyFinal02:07.52
16thEstin BunnellGreen MountainFinal402:07.69
17thMark AmoriLakewoodFinal02:08.29
18thZachary FooterEvergreenFinal302:08.55
19thShane PrannoValor ChristianFinal02:09.33
20thDaniel LameyLittletonFinal202:09.48
21stZachary LilesDakota RidgeFinal02:09.49
22ndJacob WhiteDakota RidgeFinal02:09.82
23rdJonathan MahoneyGreen MountainFinal102:10.70
24thAnthony SomozaChatfieldFinal02:11.41
25thNick WalkerRalston ValleyFinal02:11.49
26thJack WeberChatfieldFinal02:11.74
27thAlex WalkerGreen MountainFinal02:12.63
28thStosh LalikPomonaFinal02:13.36
29thDylan JenkinsPomonaFinal02:14.98
30thNathan ZayoncBear CreekFinal02:15.14
31stCaleb BlaszkowskiPomonaFinal02:15.22
32ndEvan DavidsonLakewoodFinal02:16.03
33rdLuke GriswoldColumbineFinal02:16.96
34thAdrian LopezD'EvelynFinal02:17.19
35thFinn StewartEvergreenFinal02:18.46
36thCameron GrahamLittletonFinal02:19.27
37thAlexander HoffmanColumbineFinal02:19.74
38thJayden FojutBear CreekFinal02:20.00
39thIan WilsonD'EvelynFinal02:21.43
40thMik JamisonColumbineFinal02:23.02
41stTyler SmithGoldenFinal02:24.58
42ndJett CoweeD'EvelynFinal02:24.98
43rdTryceton SmithArvada WestFinal02:26.53
44thTyler CroyStandley LakeFinal02:35.47
45thFransico CorrilloAlamedaFinal02:40.85
46thLuis MillanAlamedaFinal02:45.32
47thWillem DerosierWheat RidgeFinal02:47.63
48thSully TegederWheat RidgeFinal02:48.88
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stJacob WhiteDakota RidgeFinal1004:19.08
2ndDrew CostelowValor ChristianFinal804:19.22
3rdTy GarrettValor ChristianFinal704:19.59
4thGrahm Tuohy-gaydosGreen MountainFinal1004:19.98
5thEvan MooreLittletonFinal804:21.40
6thLogan DeisonArvada WestFinal604:27.85
7thZack GacnikConiferFinal704:28.02
8thEthan GrolnicRalston ValleyFinal504:32.34
9thTopi AlahuhtaConiferFinal604:35.77
10thTyler PrannoValor ChristianFinal404:38.26
11thMiles PasserellaArvada WestFinal304:38.64
12thJack DonzeRalston ValleyFinal204:38.95
13thSimon StraubDakota RidgeFinal104:39.79
14thBradley TroyerDakota RidgeFinal04:40.41
15thIsaac VanwestrienenConiferFinal504:42.63
16thJonathan MahoneyGreen MountainFinal404:42.65
17thDane EikeValor ChristianFinal04:44.49
18thEvan KeysColumbineFinal04:46.90
19thGustavo RiveraPomonaFinal04:47.77
20thIan WilsonD'EvelynFinal304:47.94
21stDavid RhoadesArvada WestFinal04:49.79
22ndDylan JenkinsPomonaFinal04:50.47
23rdAiden LoganRalston ValleyFinal04:51.71
24thDominic DanbornArvada WestFinal04:52.06
25thAndrew DelisaRalston ValleyFinal04:52.27
26thLiam PasserellaArvada WestFinal04:52.40
27thCalvin GivenGreen MountainFinal204:53.61
28thKenny DengArvada WestFinal04:53.79
29thOliver BarwellEvergreenFinal104:54.23
30thAvery AdenDakota RidgeFinal04:54.71
31stCooper BrownLittletonFinal04:56.43
32ndAdrian LopezD'EvelynFinal04:57.07
33rdNoah PhillipsArvada WestFinal04:57.53
34thRodrigo Rios-sotoBear CreekFinal04:58.34
35thToler WilsonArvada WestFinal04:58.58
36thKellen SiscoGoldenFinal04:58.79
37thAlex BolducRalston ValleyFinal05:01.56
38thIain CormierEvergreenFinal05:01.80
39thSawyer GannonLittletonFinal05:08.47
40thEthan WrightDakota RidgeFinal05:08.82
41stAden ReinholPomonaFinal05:09.12
42ndJack ModlerColumbineFinal05:14.68
43rdSean KraemerEvergreenFinal05:15.13
44thAdam BrandlandChatfieldFinal05:18.43
45thQuinn ChandlerChatfieldFinal05:18.58
46thTyler SmithGoldenFinal05:21.23
47thTyler BrunkenBear CreekFinal05:21.99
48thAlexander HoffmanColumbineFinal05:25.19
49thJacob CuligBear CreekFinal05:25.65
50thEvan HarrisPomonaFinal05:27.89
51stJett CoweeD'EvelynFinal05:30.15
52ndHayden BurtonStandley LakeFinal05:35.36
53rdTyler CroyStandley LakeFinal05:50.48
54thClaude SmithAlamedaFinal06:08.38
55thSully TegederWheat RidgeFinal06:22.87
56thWillem DerosierWheat RidgeFinal06:28.18
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stJacob WhiteDakota RidgeFinal1009:27.11
2ndGrahm Tuohy-gaydosGreen MountainFinal1009:31.91
3rdEvan MooreLittletonFinal809:43.57
4thTy GarrettValor ChristianFinal809:47.33
5thZack GacnikConiferFinal709:52.08
6thShane PrannoValor ChristianFinal709:55.29
7thTyler PrannoValor ChristianFinal609:55.80
8thLogan DeisonArvada WestFinal510:05.98
9thTopi AlahuhtaConiferFinal610:09.21
10thJack DonzeRalston ValleyFinal410:09.28
11thEthan GrolnicRalston ValleyFinal310:14.18
12thDavid RhoadesArvada WestFinal210:18.91
13thDominic DanbornArvada WestFinal110:25.23
14thJonathan MahoneyGreen MountainFinal510:25.45
15thAiden LoganRalston ValleyFinal10:28.18
16thIsaac VanwestrienenConiferFinal410:35.19
17thCooper BrownLittletonFinal310:41.28
18thMiles PasserellaArvada WestFinal10:47.25
19thGustavo RiveraPomonaFinal10:49.44
20thRodrigo Rios-sotoBear CreekFinal10:51.19
21stChance HeislerDakota RidgeFinal10:52.28
22ndSean KraemerEvergreenFinal210:54.42
23rdCalvin GivenGreen MountainFinal110:54.44
24thKellen SiscoGoldenFinal10:54.78
25thAdrian LopezD'EvelynFinal11:01.76
26thBen AndriolaEvergreenFinal11:09.72
27thBryan ShulerGoldenFinal11:12.59
28thJack AndriolaEvergreenFinal11:23.96
29thAden ReinholPomonaFinal11:26.61
30thWiley PetersonBear CreekFinal11:39.70
31stKaiden HamiltonLittletonFinal11:45.97
32ndAdam BrandlandChatfieldFinal11:51.72
33rdLuke GriswoldColumbineFinal11:56.70
34thTyler BrunkenBear CreekFinal12:07.09
35thEvan HarrisPomonaFinal12:07.82
36thAustin LazarusChatfieldFinal12:12.69
37thMicheal QuintanaColumbineFinal12:15.58
38thHayden BurtonStandley LakeFinal12:20.94
39thTyler JonesLakewoodFinal12:26.37
40thJett CoweeD'EvelynFinal12:27.79
41stJosh SticklandChatfieldFinal14:24.28
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stMichael BennettLakewoodFinal100.1000:14.52
2ndMyles WilsonRalston ValleyFinal80.1000:14.83
3rdAnthony IarussoDakota RidgeFinal70.1000:15.44
4thSam McDonoughWheat RidgeFinal100.4000:15.84
5thJack WetterlingValor ChristianFinal60.1000:15.95
6thJacob McDonoughWheat RidgeFinal80.4000:16.20
7thTrenton SmithLakewoodFinal50.1000:16.26
8thIan McCurdyStandley LakeFinal70.4000:16.46
9thCutter PainterChatfieldFinal40.1000:16.92
10thDavid CrosbyStandley LakeFinal60.4000:16.96
11thJames VuPomonaFinal30.1000:16.98
12thKorey TiellChatfieldFinal20.1000:17.52
13thSean PecenkaWheat RidgeFinal50.4000:17.62
14thJacob RutherfordEvergreenFinal40.4000:18.35
15thBrandon ShullGoldenFinal30.4000:19.11
16thIsaiah LittlefieldD'EvelynFinal20.4000:21.42
17thTrevor KendallGreen MountainFinal10.4000:25.24
DNPMichael BennettLakewoodPreliminary-1.3000:14.67
DNPMyles WilsonRalston ValleyPreliminary-1.3000:14.93
DNPAnthony IarussoDakota RidgePreliminary-2.6000:15.49
DNPTilo PenaDakota RidgePreliminary-1.3000:15.79
DNPSam McDonoughWheat RidgePreliminary-2.6000:15.84
DNPTrenton SmithLakewoodPreliminary-2.6000:15.84
DNPIan McCurdyStandley LakePreliminary0.5000:16.21
DNPJacob McDonoughWheat RidgePreliminary-2.6000:16.47
DNPJack WetterlingValor ChristianPreliminary-2.6000:16.54
DNPIsaiah LittlefieldD'EvelynPreliminary-2.6000:16.81
DNPCutter PainterChatfieldPreliminary-2.6000:17.22
DNPJacob RutherfordEvergreenPreliminary0.5000:17.37
DNPKorey TiellChatfieldPreliminary-1.3000:17.48
DNPJames VuPomonaPreliminary-2.6000:17.60
DNPDavid CrosbyStandley LakePreliminary0.5000:17.85
DNPJackson HochPomonaPreliminary-1.3000:17.86
DNPAden GuentherArvada WestPreliminary-1.3000:18.04
DNPJordan DouglasBear CreekPreliminary-2.6000:18.24
DNPGreg McDonaldValor ChristianPreliminary-1.3000:18.26
DNPSean PecenkaWheat RidgePreliminary-2.6000:18.32
DNPBrandon ShullGoldenPreliminary0.5000:18.40
DNPTrevor KendallGreen MountainPreliminary0.5000:18.72
DNPChristian McCombsPomonaPreliminary-2.6000:18.81
DNPAnthony CastanuelaRalston ValleyPreliminary-1.3000:18.95
DNPBrendan ChurchRalston ValleyPreliminary-1.3000:19.59
DNPJason BabcockEvergreenPreliminary-2.6000:20.00
DNPColm MurphyD'EvelynPreliminary-2.6000:20.02
DNPTim McDonaldEvergreenPreliminary0.5000:20.95
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stMichael BennettLakewoodFinal1000:37.62
2ndMyles WilsonRalston ValleyFinal800:38.61
3rdKaeden LawChatfieldFinal700:40.81
4thSam McDonoughWheat RidgeFinal1000:40.95
5thJack WetterlingValor ChristianFinal600:41.35
6thDavid CrosbyStandley LakeFinal800:42.26
7thIsaiah LittlefieldD'EvelynFinal700:42.49
8thJackson HochPomonaFinal500:42.52
9thIan McCurdyStandley LakeFinal600:42.60
10thTilo PenaDakota RidgeFinal400:42.79
11thJordan DouglasBear CreekFinal300:44.88
12thSean PecenkaWheat RidgeFinal500:45.21
13thOwen MurphyStandley LakeFinal400:45.22
14thJacob RutherfordEvergreenFinal300:45.33
15thKorey TiellChatfieldFinal200:45.35
16thTrenton SmithLakewoodFinal100:45.63
17thRocco KottkeEvergreenFinal200:45.94
DNPMichael BennettLakewoodPreliminary00:38.03
DNPMyles WilsonRalston ValleyPreliminary00:39.46
DNPKaeden LawChatfieldPreliminary00:40.00
DNPTilo PenaDakota RidgePreliminary00:41.07
DNPSam McDonoughWheat RidgePreliminary00:42.07
DNPJack WetterlingValor ChristianPreliminary00:42.54
DNPJackson HochPomonaPreliminary00:42.92
DNPIsaiah LittlefieldD'EvelynPreliminary00:42.96
DNPIan McCurdyStandley LakePreliminary00:43.33
DNPKorey TiellChatfieldPreliminary00:44.14
DNPDavid CrosbyStandley LakePreliminary00:44.29
DNPSean PecenkaWheat RidgePreliminary00:44.37
DNPJordan DouglasBear CreekPreliminary00:44.41
DNPJacob RutherfordEvergreenPreliminary00:44.49
DNPTrenton SmithLakewoodPreliminary00:44.52
DNPAnthony IarussoDakota RidgePreliminary00:44.82
DNPCutter PainterChatfieldPreliminary00:45.43
DNPChristian McCombsPomonaPreliminary00:45.79
DNPJames VuPomonaPreliminary00:45.81
DNPOwen MurphyStandley LakePreliminary00:45.83
DNPRocco KottkeEvergreenPreliminary00:45.90
DNPColm MurphyD'EvelynPreliminary00:46.48
DNPMax MonroeD'EvelynPreliminary00:46.63
DNPWill TitusColumbinePreliminary00:46.65
DNPBrandon ShullGoldenPreliminary00:46.65
DNPGreg McDonaldValor ChristianPreliminary00:46.70
DNPTristan SilvaEvergreenPreliminary00:46.92
DNPHowie MarshallLittletonPreliminary00:46.95
DNPBrendan ChurchRalston ValleyPreliminary00:47.11
DNPKyle PhippsRalston ValleyPreliminary00:47.36
DNPWyatt WoodColumbinePreliminary00:47.71
DNPRyan HillLittletonPreliminary00:49.15
DNPRoman ChojnackiLittletonPreliminary00:49.29
DNPTrevor KendallGreen MountainPreliminary00:49.42
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stValor Christian Relay TeamValor ChristianFinal00:43.01
2ndDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal00:43.06
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal00:43.86
4thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal00:43.99
5thStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal00:44.96
6thGreen Mountain Relay TeamGreen MountainFinal00:45.83
7thPomona Relay TeamPomonaFinal00:45.96
8thEvergreen Relay TeamEvergreenFinal00:46.12
9thColumbine Relay TeamColumbineFinal00:47.15
10thLittleton Relay TeamLittletonFinal00:47.40
11thArvada West Relay TeamArvada WestFinal00:48.14
12thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal00:48.69
13thConifer Relay TeamConiferFinal00:49.37
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal01:30.27
2ndValor Christian Relay TeamValor ChristianFinal01:30.76
3rdChatfield Relay TeamChatfieldFinal01:32.38
4thDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal01:33.18
5thGreen Mountain Relay TeamGreen MountainFinal01:34.18
6thPomona Relay TeamPomonaFinal01:34.45
7thStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal01:34.87
8thArvada West Relay TeamArvada WestFinal01:35.26
9thLakewood Relay TeamLakewoodFinal01:35.99
10thLittleton Relay TeamLittletonFinal01:37.49
11thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal01:38.66
12thColumbine Relay TeamColumbineFinal01:38.86
13thGolden Relay TeamGoldenFinal01:39.29
14thConifer Relay TeamConiferFinal01:41.24
15thEvergreen Relay TeamEvergreenFinal01:41.87
16thBear Creek Relay TeamBear CreekFinal01:42.36
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stValor Christian Relay TeamValor ChristianFinal03:29.82
2ndChatfield Relay TeamChatfieldFinal03:30.24
3rdPomona Relay TeamPomonaFinal03:33.91
4thLittleton Relay TeamLittletonFinal03:37.89
5thStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal03:38.88
6thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal03:43.21
7thDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal03:43.61
8thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal03:45.41
9thLakewood Relay TeamLakewoodFinal03:47.83
10thArvada West Relay TeamArvada WestFinal03:48.89
11thGolden Relay TeamGoldenFinal03:49.26
12thBear Creek Relay TeamBear CreekFinal04:07.02
13thGreen Mountain Relay TeamGreen MountainFinal04:08.83
14thEvergreen Relay TeamEvergreenFinal04:09.42
15thWheat Ridge Relay TeamWheat RidgeFinal04:12.10
16thConifer Relay TeamConiferFinal04:14.93
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stConifer Relay TeamConiferFinal08:18.54
2ndDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal08:21.42
3rdGreen Mountain Relay TeamGreen MountainFinal08:22.62
4thGolden Relay TeamGoldenFinal08:23.59
5thRalston Valley Relay TeamRalston ValleyFinal08:23.81
6thBear Creek Relay TeamBear CreekFinal08:30.67
7thChatfield Relay TeamChatfieldFinal08:36.24
8thLittleton Relay TeamLittletonFinal08:50.28
9thEvergreen Relay TeamEvergreenFinal08:51.22
10thPomona Relay TeamPomonaFinal08:54.66
11thArvada West Relay TeamArvada WestFinal08:59.85
12thLakewood Relay TeamLakewoodFinal09:06.99
13thD'Evelyn Relay TeamD'EvelynFinal09:24.40
14thColumbine Relay TeamColumbineFinal09:45.22
15thStandley Lake Relay TeamStandley LakeFinal10:14.13
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stGiovanni VecchiarelliRalston ValleyFinal103.4022' 6.00"
2ndMichael BennettLakewoodFinal83.1021' 7.00"
3rdKaeden LawChatfieldFinal76.8021' 5.50"
4thBlake ButvidasRalston ValleyFinal62.3021' 4.00"
5thSam McDonoughWheat RidgeFinal100.0021' 2.00"
6thMax McDonaldValor ChristianFinal51.8021' 1.50"
7thTyler LarsonValor ChristianFinal44.0021' 0.00"
8thConnor FitzhughDakota RidgeFinal34.0020' 5.00"
9thJordan NorwoodValor ChristianFinal22.6020' 3.00"
10thAddison ReddingerLakewoodFinal12.0019' 10.50"
11thLarry FahnLittletonFinal80.4019' 10.00"
12thAiden PeekStandley LakeFinal71.3019' 9.25"
13thBen CruzPomonaFinal1.7019' 8.00"
14thJayson BarberPomonaFinal3.6019' 5.50"
15thJameson DavisEvergreenFinal6-0.5019' 5.00"
16thDane SwoffordLakewoodFinal1.7019' 0.50"
17thBobby LevinDakota RidgeFinal2.0019' 0.25"
18thJake MooreGoldenFinal3-1.9018' 8.50"
19thJustin LeAlamedaFinal41.7018' 6.50"
20thGriffin NashChatfieldFinal3.6018' 6.00"
21stAdam GravesDakota RidgeFinal0.5018' 5.00"
22ndHunter PadenGoldenFinal50.0018' 1.00"
23rdJacob LabarberaRalston ValleyFinal4.8018' 0.50"
24thEvan JacksonLittletonFinal10.9017' 10.00"
24thJames NeelGreen MountainFinal20.4017' 10.00"
26thBennett Minahan PomeringChatfieldFinal2.3017' 9.00"
27thJack ReddingLakewoodFinal1.0017' 8.50"
28thSean PecenkaWheat RidgeFinal0.2017' 6.00"
29thChase GallegosLakewoodFinal2.8017' 1.00"
29thRyan HillLittletonFinal0.0017' 1.00"
31stKellen OlsonD'EvelynFinal0.0016' 10.50"
32ndKyler YarnellGreen MountainFinal0.0016' 10.25"
33rdAsante MaezBear CreekFinal2.0016' 9.00"
34thAndrew SchrieverStandley LakeFinal2.0016' 2.50"
35thAden GuentherArvada WestFinal2.6015' 7.00"
36thLandin SmithPomonaFinal1.7015' 3.00"
37thAaron GarciaChatfieldFinal1.5015' 2.50"
38thAidan VoigtEvergreenFinal2.5015' 0.00"
39thSamuel BradyGreen MountainFinal0.0014' 10.50"
40thJackson CookConiferFinal0.0014' 10.00"
41stChristopher BarbatoGoldenFinal1.9014' 5.50"
42ndMarc MouhannaBear CreekFinal1.0014' 4.25"
43rdCole HuntConiferFinal-0.1013' 10.00"
44thMatt NelsonEvergreenFinal3.4012' 9.50"
45thRhys HansonConiferFinal0.6012' 5.00"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stTyler LarsonValor ChristianFinal101.3045' 2.50"
2ndMyles WilsonRalston ValleyFinal80.3041' 5.00"
3rdBlake ButvidasRalston ValleyFinal72.3040' 10.75"
4thKaeden LawChatfieldFinal60.0040' 2.25"
5thAdam GravesDakota RidgeFinal50.0039' 9.25"
6thJacob LabarberaRalston ValleyFinal40.5039' 2.50"
7thAiden PeekStandley LakeFinal101.9038' 11.00"
8thDavian BryantColumbineFinal30.0038' 8.50"
9thOwen MurphyStandley LakeFinal80.9038' 8.00"
10thThomas MutherLakewoodFinal20.9038' 6.50"
11thRyan HillLittletonFinal71.6036' 11.50"
12thKellen OlsonD'EvelynFinal60.0036' 10.75"
12thBennett Minahan PomeringChatfieldFinal1-1.0036' 10.75"
14thEthan OcasioValor ChristianFinal0.0036' 2.75"
15thCade GordonWheat RidgeFinal50.5036' 2.00"
16thJayson BarberPomonaFinal0.0035' 10.50"
17thEthan BirdLittletonFinal40.5035' 7.00"
18thWyatt WoodColumbineFinal1.3035' 2.50"
19thBrandon ShullGoldenFinal32.0035' 2.00"
19thBobby LevinDakota RidgeFinal-0.3035' 2.00"
21stLogan PetersonBear CreekFinal0.0034' 8.00"
22ndDerrick BrownChatfieldFinal0.3034' 5.25"
23rdKelten OcasekEvergreenFinal20.7034' 1.75"
24thBrody AllenChatfieldFinal1.1034' 0.75"
25thTorrey WeinerLakewoodFinal1.2033' 5.25"
26thTim McDonaldEvergreenFinal1.0032' 11.50"
27thEzra PachecoBear CreekFinal-1.4032' 10.25"
28thSean PecenkaWheat RidgeFinal12.0032' 8.25"
29thLiam BennettGreen MountainFinal1.2032' 3.00"
30thNick FisherLittletonFinal0.0028' 7.75"
31stRhys HansonConiferFinal0.0028' 2.25"
32ndAustin BakerConiferFinal0.0026' 9.00"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stBlake ButvidasRalston ValleyFinal106' 0.00"
2ndMax HartDakota RidgeFinal75' 10.00"
2ndMichael BennettLakewoodFinal85' 10.00"
4thAdam GravesDakota RidgeFinal65' 8.00"
4thAllen OrtizGreen MountainFinal105' 8.00"
6thBubba HarrRalston ValleyFinal25' 6.00"
6thJoshua GriffithDakota RidgeFinal55' 6.00"
6thGavin ValdezLittletonFinal85' 6.00"
6thConner MosterValor ChristianFinal45' 6.00"
6thJake MooreGoldenFinal75' 6.00"
6thJackson WhiteLakewoodFinal35' 6.00"
12thEvan JacksonLittletonFinal65' 4.00"
12thIsaac HallD'EvelynFinal45' 4.00"
12thCampbell PackebushChatfieldFinal05' 4.00"
12thFulton JacksonStandley LakeFinal45' 4.00"
12thBobby LevinDakota RidgeFinal05' 4.00"
12thLogan PetersonBear CreekFinal05' 4.00"
18thCannon FrostStandley LakeFinal35' 2.00"
18thCutter PainterChatfieldFinal5' 2.00"
20thChristopher BarbatoGoldenFinal5' 0.00"
20thJustin LeAlamedaFinal25' 0.00"
20thRyan CoxGoldenFinal25' 0.00"
20thKellen OlsonD'EvelynFinal5' 0.00"
24thLiam BennettGreen MountainFinal4' 10.00"
24thVaughn HafnerGreen MountainFinal4' 10.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stRocky HollowayValor ChristianFinal1013' 6.00"
2ndJovo VrtikapaPomonaFinal813' 0.00"
3rdJack MajewskiValor ChristianFinal711' 6.00"
4thEvan MorrisonGreen MountainFinal1010' 6.00"
4thElijah OlguinPomonaFinal610' 6.00"
6thHowie MarshallLittletonFinal710' 0.00"
6thBlake KinneyDakota RidgeFinal510' 0.00"
6thCj EdwardsStandley LakeFinal810' 0.00"
9thIsaac HallD'EvelynFinal69' 6.00"
9thJacob LabarberaRalston ValleyFinal49' 6.00"
11thTrudeaux CoffeyValor ChristianFinal39' 0.00"
12thHayden BurtonStandley LakeFinal58' 6.00"
13thSpencer KardasChatfieldFinal18' 0.00"
13thNick SpirkRalston ValleyFinal18' 0.00"
13thLiam Nobel-rudolphLakewoodFinal8' 0.00"
13thLane KouglRalston ValleyFinal18' 0.00"
17thJackson FowlerStandley LakeFinal47' 0.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stBrandon SimpsonArvada WestFinal1046' 9.25"
2ndJordan NorwoodValor ChristianFinal845' 10.25"
3rdCampbell PackebushChatfieldFinal744' 3.75"
4thAustin BrownRalston ValleyFinal643' 10.50"
5thMontrey StricklandPomonaFinal543' 7.25"
6thRyan SegoviaBear CreekFinal443' 1.75"
7thCharlie LaforeChatfieldFinal342' 9.75"
8thJackson McCulloughChatfieldFinal242' 0.50"
9thMax CliffordPomonaFinal141' 6.00"
10thJaden WallerD'EvelynFinal1040' 11.25"
11thAnthony DevriesPomonaFinal40' 6.50"
12thMichael RobertsRalston ValleyFinal39' 10.50"
13thJohn JodellRalston ValleyFinal39' 8.25"
14thAaron KarasPomonaFinal39' 3.50"
15thJohnathon HarrisLakewoodFinal39' 2.75"
16thTanner ReddenValor ChristianFinal38' 8.00"
17thGeno PenaDakota RidgeFinal38' 5.00"
18thJustin HanssenGoldenFinal838' 2.25"
19thAlex CookColumbineFinal36' 4.25"
20thOmar Sanchez-munozGoldenFinal736' 3.75"
21stCambell ThompsonGoldenFinal636' 1.50"
22ndJoseph MockColumbineFinal35' 8.00"
23rdRocky ShieldsColumbineFinal35' 6.50"
24thMason Hagel-pittArvada WestFinal35' 6.00"
25thEmerson SmithLittletonFinal534' 3.50"
26thMatthew Keagy-PerazaDakota RidgeFinal33' 11.25"
27thRobinio McGrawChatfieldFinal33' 3.25"
28thJacob RoseD'EvelynFinal433' 1.50"
29thCristian MontanezAlamedaFinal333' 1.25"
30thMatthew WhytockBear CreekFinal33' 1.00"
31stDawson AaronGreen MountainFinal232' 11.50"
32ndRobert HannahStandley LakeFinal132' 11.00"
33rdTanner MorelyValor ChristianFinal32' 7.25"
34thColton HendersonBear CreekFinal31' 11.25"
35thIan TurnerColumbineFinal31' 6.00"
36thWilliam AdamsColumbineFinal31' 3.75"
37thMichael McKayArvada WestFinal31' 2.25"
38thSam AyresChatfieldFinal30' 9.25"
39thDaxton WoodColumbineFinal30' 8.75"
40thDominic MartinezAlamedaFinal30' 2.50"
41stNathan HannahStandley LakeFinal29' 2.00"
42ndWill SchneiderD'EvelynFinal28' 11.00"
43rdMitchell OrtizGreen MountainFinal28' 5.00"
44thDavid IvesGreen MountainFinal28' 3.50"
45thJackson FowlerStandley LakeFinal28' 1.00"
46thAustin BakerConiferFinal27' 7.75"
47thCole SchymanskiEvergreenFinal27' 5.50"
48thJacob MisiewiczEvergreenFinal25' 10.00"
49thLuka AaenEvergreenFinal24' 5.50"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stTanner ReddenValor ChristianFinal10129' 8.00"
2ndMontrey StricklandPomonaFinal8127' 7.00"
3rdCharlie LaforeChatfieldFinal7125' 0.00"
4thJosh ShafferRalston ValleyFinal6124' 6.00"
5thMichael RobertsRalston ValleyFinal5122' 9.00"
6thRobert HannahStandley LakeFinal10113' 10.00"
7thAustin BrownRalston ValleyFinal4113' 5.00"
8thGeno PenaDakota RidgeFinal3111' 2.00"
9thJohn JodellRalston ValleyFinal2110' 1.00"
10thJohnathon HarrisLakewoodFinal1108' 1.00"
11thAaron KarasPomonaFinal107' 2.00"
12thAisea SalePomonaFinal106' 6.00"
13thCambell ThompsonGoldenFinal8105' 7.00"
14thJacob RoseD'EvelynFinal7104' 6.00"
15thKaleb KeithLakewoodFinal101' 1.00"
16thNathan HannahStandley LakeFinal6100' 7.00"
17thAnthony DevriesPomonaFinal99' 11.00"
18thRyan ToyGoldenFinal599' 3.00"
19thBrandon SimpsonArvada WestFinal98' 11.00"
20thTanner MorelyValor ChristianFinal98' 7.00"
21stOmar Sanchez-munozGoldenFinal398' 0.00"
21stCristian MontanezAlamedaFinal498' 0.00"
23rdJoshua CannonArvada WestFinal97' 10.00"
24thSam AyresChatfieldFinal97' 8.00"
25thMatthew WhytockBear CreekFinal93' 0.00"
25thJacob MisiewiczEvergreenFinal293' 0.00"
27thCj EdwardsStandley LakeFinal192' 6.00"
28thEmerson SmithLittletonFinal87' 7.00"
29thRyan SegoviaBear CreekFinal84' 6.00"
30thColton HendersonBear CreekFinal84' 5.00"
31stDawson AaronGreen MountainFinal83' 10.00"
32ndRocky ShieldsColumbineFinal83' 6.00"
33rdJoseph MockColumbineFinal83' 3.00"
33rdDillon BushlackD'EvelynFinal83' 3.00"
35thHunter HamiltonColumbineFinal81' 11.00"
36thChristopher DinanChatfieldFinal79' 8.00"
37thDaxton WoodColumbineFinal78' 2.00"
38thCade GordonWheat RidgeFinal76' 1.00"
39thAustin BakerConiferFinal73' 1.00"
40thMatthew Keagy-PerazaDakota RidgeFinal71' 1.00"
41stDavid IvesGreen MountainFinal70' 8.00"
42ndMichael McKayArvada WestFinal69' 8.00"
43rdMitchell OrtizGreen MountainFinal62' 1.00"
44thMason CookColumbineFinal59' 10.00"
45thCole SchymanskiEvergreenFinal58' 5.00"
46thLuka AaenEvergreenFinal55' 10.00"