4A East Conference (Gillette, WY)

Boys Varsity Cross Country Fall 18-19 · Friday, October 12, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stSheridan (WY)3401:28:30.5017:42.103678101221
2ndCentral (Cheyenne, WY)4201:29:10.7017:50.1424511202327
3rdEast (Cheyenne, WY)8301:31:49.6018:21.921131825263435
4thSouth (Cheyenne, WY)11201:34:14.7018:50.9415171928333637
5thThunder Basin (Gillette, WY)12101:33:49.8018:45.9616322224293031
6thCampbell County (Gillette, WY)14001:38:44.2019:44.849143839404142
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
1Jeremy Rief (Sr.)East (Cheyenne, WY)17:13.601
2Trevor Stephen (Jr.)Central (Cheyenne, WY)17:22.502
3Alex Garber (Jr.)Sheridan (WY)17:23.203
4Austin Stephen (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:25.504
5Colter Anderson (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:39.105
6Garett Avery (Sr.)Sheridan (WY)17:43.206
7Timothy Brown (Jr.)Sheridan (WY)17:43.807
8David Standish (So.)Sheridan (WY)17:47.408
9Braik Hurm (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)17:52.809
10Reese Charest (Fr.)Sheridan (WY)17:52.9010
11Joshua Broomfield (Sr.)Central (Cheyenne, WY)18:03.1011
12Wyatt Shaw (Jr.)Sheridan (WY)18:08.5012
13Cactus Rogers (Jr.)East (Cheyenne, WY)18:10.2013
14Sam Kjerstad (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)18:13.6014
15Ethan Mowery (So.)South (Cheyenne, WY)18:15.9015
16Jackson Zabel (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)18:21.9016
17Brayden Kivisto (Fr.)South (Cheyenne, WY)18:32.8017
18Cameron Johnson (Jr.)East (Cheyenne, WY)18:34.8018
19Kaleb Gissendanner (So.)South (Cheyenne, WY)18:37.9019
20Brecken Miller (Jr.)Central (Cheyenne, WY)18:40.5020
32Alex Draper (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)18:42.5032
21Branton Williams (So.)Sheridan (WY)18:46.0021
22Christopher Caldwell (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)18:46.6022
23Kaycee Clark-Mellott (Sr.)Central (Cheyenne, WY)18:48.3023
24Zach Mansheim (Fr.)Thunder Basin (Gillette, WY)18:54.3024
25Baylor Smith (Sr.)East (Cheyenne, WY)18:54.6025
26Jaden Bickell (Sr.)East (Cheyenne, WY)18:56.4026
27Matthew Pacheco (Sr.)Central (Cheyenne, WY)18:59.4027
28Jack Bechtel (Fr.)South (Cheyenne, WY)19:00.2028
29Joey Jurewicz (Jr.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:04.5029
30Morgan Doherty (So.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:19.0030
31David Gordon (So.)Thunder Basin (Gillette, WY)19:40.5031
33Jason Giroux (So.)South (Cheyenne, WY)19:47.9033
34Nathan Zastoupil (Jr.)East (Cheyenne, WY)20:04.3034
35Dylan Fertig (Sr.)East (Cheyenne, WY)20:13.4035
36Mason Valentine (Fr.)South (Cheyenne, WY)20:16.4036
37Julian Bustos (Jr.)South (Cheyenne, WY)20:21.8037
38Josh Knutson (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)20:22.9038
39Skylar Massman (Sr.)Campbell County (Gillette, WY)20:41.1039
40Brant Morrison (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)21:33.8040
41Edgar Armas (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)21:39.9041
42Giovanni Rogel (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)24:12.7042