Leroy Sprague Invitational (Cheyenne, WY)

Boys Varsity Cross Country Fall 18-19 · Friday, October 5, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stCentral (Cheyenne, WY)5101:27:39.6317:31.9278913141722
2ndNatrona County (Casper, WY)6501:27:27.2817:29.45131618273237
3rdRock Springs (WY)8801:28:49.1617:45.83261230384044
4thEast (Cheyenne, WY)10201:29:52.5617:58.515102024435560
5thSouth (Cheyenne, WY)13701:32:05.5918:25.1111212831465761
6thKelly Walsh (Casper, WY)17501:33:31.3018:42.2625293339495052
7thRawlins (WY)18401:34:18.2218:51.64152341515470
8thNewcastle (WY)19701:34:57.7218:59.54263442474864
9thGreen River (WY)22101:36:29.2119:17.844354568697172
10thCampbell County (Gillette, WY)24301:38:17.9519:39.5919365362737475
11thBurns/Pine Bluffs (Burns, WY)30101:40:05.6520:01.1356585963656667
DNPDouglas (WY)35:40.8617:50.43
DNPTorrington (WY)59:56.0319:58.67
DNPSaratoga (WY)59:42.7319:54.24
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
1Connor Etzelmiller (Jr.)Natrona County (Casper, WY)16:27.961
2David Medina (Sr.)Rock Springs (WY)16:38.212
3Mason Henry (Jr.)Natrona County (Casper, WY)16:38.623
4Marcos Valerio (Sr.)Green River (WY)16:54.654
5Jeremy Rief (Sr.)East (Cheyenne, WY)17:02.465
6Kenyion Townsend (Sr.)Douglas (WY)17:09.02
7Jayson Caudell (Jr.)Rock Springs (WY)17:10.846
8Austin Stephen (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:11.507
9Colter Anderson (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:12.688
10Trevor Stephen (Jr.)Central (Cheyenne, WY)17:21.569
11Cactus Rogers (Jr.)East (Cheyenne, WY)17:22.9910
12Ethan Mowery (So.)South (Cheyenne, WY)17:50.0211
13Thomas Murphy (So.)Rock Springs (WY)17:56.0312
14Joshua Broomfield (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:56.7813
15Brecken Miller (Jr.)Central (Cheyenne, WY)17:57.1114
16Nathan Schweisberger (So.)Rawlins (WY)17:57.4615
17Josh Sieving (So.)Natrona County (Casper, WY)17:57.8116
18Matthew Pacheco (Sr.)Central (Cheyenne, WY)17:59.2817
19Caleb Sunquist (So.)Natrona County (Casper, WY)18:04.5218
20Braik Hurm (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)18:05.1819
21Cameron Johnson (Jr.)East (Cheyenne, WY)18:05.5920
22Jerom Herring (Jr.)Saratoga (WY)18:06.15
23Brayden Kivisto (Fr.)South (Cheyenne, WY)18:07.5521
24Kaycee Clark-Mellott (Sr.)Central (Cheyenne, WY)18:08.1322
25Caleb Johansson (So.)Rawlins (WY)18:08.9623
26Baylor Smith (Sr.)East (Cheyenne, WY)18:14.0924
27Kyson Miller (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)18:15.7225
28PJ Martin (Sr.)Newcastle (WY)18:16.2426
29Nate Yaedon (Sr.)Natrona County (Casper, WY)18:18.3727
30Kaleb Gissendanner (So.)South (Cheyenne, WY)18:18.8728
31Ethan Mesecher (Sr.)Kelly Walsh (Casper, WY)18:19.4029
32Taden Morrell (So.)Rock Springs (WY)18:19.8730
33Jack Bechtel (Fr.)South (Cheyenne, WY)18:23.9131
34Jacob Frentheway (Fr.)Central (Cheyenne, WY)18:25.06
35Cameryn Spence (Fr.)Douglas (WY)18:31.84
36Rylan Gray (So.)Natrona County (Casper, WY)18:34.9632
37Austin Gromer (Jr.)Kelly Walsh (Casper, WY)18:39.0333
38Tristan Troftgruben (Fr.)Newcastle (WY)18:40.4634
39Tanner Adam (Sr.)Green River (WY)18:41.6235
40Sam Kjerstad (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)18:42.1136
41Chris Finch (Jr.)Natrona County (Casper, WY)18:42.6837
42Kadyn Druce (Jr.)Rock Springs (WY)18:44.2138
43Nathan Broomfield (So.)Central (Cheyenne, WY)18:44.80
44Jayden Jue (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)18:45.4039
45Easten Bowers (So.)Natrona County (Casper, WY)18:49.31
46Paxton Hunt (Jr.)Rock Springs (WY)18:52.0240
47Kyle Monson (Jr.)Rawlins (WY)18:53.9341
48Jason Frentheway (Fr.)Central (Cheyenne, WY)18:55.37
49Zach Purviance (Sr.)Newcastle (WY)19:05.7842
50Jaden Bickell (Sr.)East (Cheyenne, WY)19:07.4343
51Edmon Huang (So.)Rock Springs (WY)19:11.3144
52Greg Sherwin (So.)Green River (WY)19:17.0245
53Jason Giroux (So.)South (Cheyenne, WY)19:25.2446
54Avery Chick (Fr.)Newcastle (WY)19:26.9347
55Kolin McIrvin (Sr.)Rock Springs (WY)19:27.59
56Peyton Purviance (Sr.)Newcastle (WY)19:28.3148
57Slater Perry (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:31.7549
58Jacob Polkowske (Sr.)Torrington (WY)19:32.96
59Cory Warren (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:35.7850
60Nick Williams (So.)Rawlins (WY)19:37.0051
61Tom Koethe (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:37.4652
62Pake Haun (Sr.)Torrington (WY)19:38.90
63Josh Knutson (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)19:39.9653
64Griffen Searle (Fr.)Rawlins (WY)19:40.8754
65Dylan Fertig (Sr.)East (Cheyenne, WY)19:41.6255
66David Gordon (Jr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)19:42.2756
67Mason Valentine (Fr.)South (Cheyenne, WY)19:43.2457
68Joseph Romans (So.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)19:43.7858
69Sebastian Koehmstedt (Fr.)Kelly Walsh (Casper, WY)19:49.40
70Greg Fornstrom (So.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:00.4659
71Jakob Dobson (Sr.)East (Cheyenne, WY)20:03.5960
72Julian Bustos (Jr.)South (Cheyenne, WY)20:04.2161
73Skylar Massman (Sr.)Campbell County (Gillette, WY)20:04.5262
74Jerimiah Debar (Jr.)Saratoga (WY)20:05.06
75Jack Ickes (Sr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:13.2163
76Jacob Rhoades (Sr.)Newcastle (WY)20:15.0964
77Nolan Combs (Fr.)East (Cheyenne, WY)20:18.02
78Sam Jensen (So.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:25.9365
79Zach Cudney (Jr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:41.4766
80Tristan Kingsley (Sr.)Torrington (WY)20:44.17
81Danny Jensen (Sr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:44.7567
82Morgan Medina (Jr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)20:46.33
83Jared Westenskow (Sr.)Green River (WY)20:47.6168
84Kaden Gailey (Sr.)Green River (WY)20:48.3169
85Austin Petty (Fr.)Rawlins (WY)20:49.8470
86Evan Hansen (Sr.)Green River (WY)20:51.4371
87William Phelps (Sr.)Green River (WY)20:54.3472
88Riley Holzhausen (Jr.)South (Cheyenne, WY)21:06.08
89Luis Paniaqua (Sr.)Burns/Pine Bluffs (Burns, WY)21:21.90
90Carter Mahoney (So.)Kelly Walsh (Casper, WY)21:24.68
91Gavin Bartlett (So.)Saratoga (WY)21:31.52
92Jesser Perez (Fr.)East (Cheyenne, WY)21:40.58
93Edgar Armas (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)21:46.1873
94Hunter Gonzales (Fr.)East (Cheyenne, WY)21:48.96
95Brant Morrison (Fr.)Campbell County (Gillette, WY)21:52.6874
96Jeffrey Fritz (Sr.)Campbell County (Gillette, WY)25:52.0275