Warrior Invite (Worland, WY)

Girls Varsity Cross Country Fall 18-19 · Thursday, September 20, 2018

Best Finishes by Event

5000 meters

Team Results
PlaceTeamScoresTm. TimeAvg. Time1234567FF
1stCody (WY)4201:42:09.0920:25.8112616172026
2ndBuffalo (WY)6901:47:03.9621:24.793412212930
3rdLander Valley (Lander, WY)7501:48:04.4321:36.88791819222534
4thHot Springs County (Thermopolis, WY)8501:49:13.6421:50.72511152331
5thWorland (WY)9701:50:38.3622:07.67101314283237
6thPowell (WY)12701:55:28.1223:05.6282427333537
DNPRiverton (WY)01:29:59.3222:29.830000
Athlete Results
PlaceNameTeamTimePoints
1Riley Smith (So.)Cody (WY)18:21.001
2Baylee Stafford (Jr.)Cody (WY)19:35.762
3Trysta Stingley (Sr.)Riverton (WY)19:48.570
4Lexi Rule (Fr.)Buffalo (WY)20:04.183
5Kendall Tietjen (Fr.)Buffalo (WY)20:09.304
6Tahja Hunt (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)20:11.355
7Ashton Powell (Fr.)Cody (WY)20:16.046
8Kaylynn Sandall (Fr.)Lander Valley (Lander, WY)20:21.887
9Kayla Kolpitcke (Jr.)Powell (WY)20:30.468
10Jessica White (So.)Lander Valley (Lander, WY)20:36.949
11Lindsey Holiday (So.)Worland (WY)20:38.2910
12McKenna Bomengen (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)20:51.9111
13Sydney Chatfield (Jr.)Riverton (WY)20:59.480
14Elizabeth Farris (Fr.)Buffalo (WY)21:11.1612
15Kelli Holiday (Sr.)Worland (WY)21:33.5113
16Hailee Hunter (Jr.)Worland (WY)21:36.5314
17Olivia Weyer (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)21:50.2715
18Georgia Hitchcock (Sr.)Cody (WY)21:55.4616
19Emmy Bower (So.)Cody (WY)22:00.8317
20Hazel Womack (Jr.)Lander Valley (Lander, WY)22:13.4018
21Kathryn Wilmot (Fr.)Lander Valley (Lander, WY)22:16.9219
22Kyla Owen (So.)Cody (WY)22:23.8420
23Teaghan Sweckard (Sr.)Buffalo (WY)22:30.9321
24Brianna Rich (So.)Lander Valley (Lander, WY)22:35.2922
25Hallie Martinez (Fr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)22:37.7323
26Karina Boreen (Jr.)Powell (WY)22:48.2424
27Lily Swanson (Fr.)Lander Valley (Lander, WY)22:48.7425
28Amy Creech (So.)Cody (WY)22:50.2226
29Kabrie Cannon (Fr.)Powell (WY)22:59.5827
30Brooke Flock (So.)Worland (WY)23:06.6128
31Margaret Olsen (Fr.)Buffalo (WY)23:08.3929
32Seren Chapin (Sr.)Buffalo (WY)23:23.3330
33Aime Robinson (Jr.)Hot Springs County (Thermopolis, WY)23:42.3831
34Elisa Ayungua (Sr.)Worland (WY)23:43.4232
35Hailee Hyde (So.)Powell (WY)24:02.2933
36Taliana Shaw (So.)Riverton (WY)24:07.120
37Rebecca Whiting (Fr.)Lander Valley (Lander, WY)24:10.1934
38Twila Estrada (So.)Riverton (WY)25:04.150
39Madelyn Horton (So.)Powell (WY)25:07.5535
40Tatum Zimmerman (Jr.)Worland (WY)25:13.9837
41Elisa Polson (So.)Powell (WY)26:27.6937