Mickey Dunn Invitational (Grand Junction, CO)

Boys Varsity Track & Field Spring 18-19 · Friday, March 29, 2019
Place School Score

Best Finishes by Event

Back To Top

100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stKade ChristensenGrand JunctionFinal10-0.5000:11.35
2ndAlex HiseDurangoFinal8-0.5000:11.51
3rdKy OdayGrand JunctionFinal6-0.5000:11.52
4thScott RuckelThunderRidgeFinal5-0.5000:11.59
5thEzekial NunnFruita MonumentFinal4-0.5000:11.61
6thCason GisnerFruita MonumentFinal3-0.5000:11.83
7thNicholas GuerettaPalisadeFinal2-0.5000:11.85
8thZach WarrenGrand Junction CentralFinal1-0.5000:12.19
DNPKade ChristensenGrand JunctionPreliminary0.6000:11.22
DNPAlex HiseDurangoPreliminary2.3000:11.36
DNPEzekial NunnFruita MonumentPreliminary0.7000:11.47
DNPScott RuckelThunderRidgePreliminary0.5000:11.52
DNPKy OdayGrand JunctionPreliminary1.6000:11.60
DNPJustin BlantonGrand Junction CentralPreliminary0.6000:11.69
DNPVictor SilvaMoffat CountyPreliminary0.5000:11.74
DNPCason GisnerFruita MonumentPreliminary0.6000:11.75
DNPNicholas GuerettaPalisadePreliminary-0.2000:11.88
DNPAden ScottThunderRidgePreliminary1.6000:11.89
DNPElijah RomeroGrand Junction CentralPreliminary0.7000:11.91
DNPKyle DempseyThunderRidgePreliminary0.6000:11.92
DNPDante CapolungoDakota RidgePreliminary2.3000:11.92
DNPSpencer LambertThunderRidgePreliminary0.6000:12.01
DNPKevin HernandezMoffat CountyPreliminary2.3000:12.07
DNPKaelen VanceGrand Junction CentralPreliminary0.6000:12.08
DNPZach WarrenGrand Junction CentralPreliminary0.0000:12.12
DNPTanner HickeyGrand Junction CentralPreliminary0.6000:12.13
DNPJulio RodriguezPalisadePreliminary1.6000:12.14
DNPKula MooDeltaPreliminary0.6000:12.16
DNPSam GodfreyFruita MonumentPreliminary0.5000:12.22
DNPJosh KaufmannBayfieldPreliminary2.3000:12.24
DNPDah WahDeltaPreliminary-0.2000:12.26
DNPJamal YatribiDakota RidgePreliminary0.0000:12.28
DNPCole TscherterPalisadePreliminary0.7000:12.30
DNPMartin CuntzDurangoPreliminary0.0000:12.37
DNPMartin CorralDeltaPreliminary0.6000:12.38
DNPSebastian MarreroFruita MonumentPreliminary0.7000:12.38
DNPDylan BakenDurangoPreliminary0.0000:12.39
DNPBrian DelgadoGlenwood SpringsPreliminary0.7000:12.47
DNPOscar JuarezPalisadePreliminary2.3000:12.47
DNPEthan SchmidtGrand JunctionPreliminary0.5000:12.54
DNPKuyler BalleckHaydenPreliminary-0.2000:12.65
DNPChorbin CresslerDove CreekPreliminary0.5000:12.71
DNPPatrick YoungGlenwood SpringsPreliminary1.6000:12.72
DNPHunter PlananskyHaydenPreliminary0.7000:12.79
DNPCale ScrantonMoffat CountyPreliminary0.6000:12.79
DNPScott HardmanPalmer RidgePreliminary0.7000:12.83
DNPJoseph CarolGrand Junction CentralPreliminary0.0000:12.85
DNPGeffrey OlivaGlenwood SpringsPreliminary0.0000:12.90
DNPJustin SanchezDakota RidgePreliminary0.5000:12.93
DNPAidan DakaraiDurangoPreliminary0.6000:12.98
DNPAlexis FaustoDeltaPreliminary1.6000:13.05
DNPCharles ThompsonGrand JunctionPreliminary-0.2000:13.09
DNPMarco EvangelistaBayfieldPreliminary0.0000:13.09
DNPTyden BakerSteamboat SpringsPreliminary0.6000:13.20
DNPAj DoughertyGrand JunctionPreliminary2.3000:13.23
DNPJustin FryHaydenPreliminary0.0000:13.32
DNPEthan LongGrand JunctionPreliminary0.5000:13.33
DNPMalcolm MaddoxHaydenPreliminary1.6000:13.37
DNPKaden BarnesBayfieldPreliminary-0.2000:13.38
DNPJoe WestermeyerSteamboat SpringsPreliminary0.7000:13.43
DNPGrant AyersDove CreekPreliminary0.6000:13.60
DNPJohn SloweySteamboat SpringsPreliminary-0.2000:13.76
DNPAlex AmbrizTelluridePreliminary2.3000:13.86
DNPNicholas TurrinTelluridePreliminary0.6000:13.94
DNPJake GreeneTelluridePreliminary0.6000:14.38
DNPDonovan MarshallGrand JunctionPreliminary-0.2000:17.22
DNPJaydon BaileyDove CreekPreliminary0.5000:21.74
Back To Top

200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stKade ChristensenGrand JunctionFinal10-1.0000:23.18
2ndGavin OlsonGlenwood SpringsFinal8-1.0000:23.48
3rdKy OdayGrand JunctionFinal6-1.0000:23.52
4thScott RuckelThunderRidgeFinal5-1.0000:23.69
5thEzekial NunnFruita MonumentFinal4-1.0000:23.86
6thKuba BartnikGlenwood SpringsFinal3-1.0000:23.93
7thJaydes WarwickPalmer RidgeFinal2-1.0000:24.99
DNPKade ChristensenGrand JunctionPreliminary0.0000:23.32
DNPKy OdayGrand JunctionPreliminary-0.7000:23.66
DNPEzekial NunnFruita MonumentPreliminary-0.1000:23.67
DNPGavin OlsonGlenwood SpringsPreliminary-1.3000:23.70
DNPAlex HiseDurangoPreliminary0.7000:23.88
DNPScott RuckelThunderRidgePreliminary-0.8000:24.10
DNPKuba BartnikGlenwood SpringsPreliminary-1.1000:24.19
DNPVictor SilvaMoffat CountyPreliminary-0.1000:24.22
DNPAlex MurphyPalmer RidgePreliminary-0.8000:24.45
DNPZach WarrenGrand Junction CentralPreliminary-0.1000:24.63
DNPAden ScottThunderRidgePreliminary-1.3000:24.70
DNPJaydes WarwickPalmer RidgePreliminary-1.2000:24.70
DNPDante CapolungoDakota RidgePreliminary0.7000:24.71
DNPEd dohDeltaPreliminary-0.7000:24.74
DNPLogan WorkmanFruita MonumentPreliminary-1.2000:24.77
DNPKyle DempseyThunderRidgePreliminary0.0000:24.80
DNPJulio RodriguezPalisadePreliminary-1.2000:25.00
DNPJames LahrmanSteamboat SpringsPreliminary-0.7000:25.09
DNPTyson WahlgrenPalmer RidgePreliminary-0.7000:25.21
DNPMaxton WarmanDurangoPreliminary-1.1000:25.23
DNPMartin CuntzDurangoPreliminary0.7000:25.31
DNPElijah InamaPalmer RidgePreliminary-0.7000:25.36
DNPDylan BakenDurangoPreliminary-0.7000:25.43
DNPDevon BuchananDakota RidgePreliminary0.7000:25.46
DNPDenim LusterFruita MonumentPreliminary-1.2000:25.53
DNPWalker CresslerDove CreekPreliminary-0.1000:25.59
DNPAngel BecerrilGrand Junction CentralPreliminary-1.2000:25.80
DNPOscar JuarezPalisadePreliminary-1.1000:25.96
DNPCole TscherterPalisadePreliminary-1.2000:25.99
DNPJosh HamiltonSteamboat SpringsPreliminary-1.3000:26.00
DNPEthan LongGrand JunctionPreliminary-1.1000:26.03
DNPEli SchulmanDakota RidgePreliminary-1.2000:26.10
DNPAustin HilleGrand JunctionPreliminary0.0000:26.20
DNPMicah CrumHaydenPreliminary-0.7000:26.23
DNPDustin McLaughlinHaydenPreliminary-0.1000:26.39
DNPDavid ChristianMoffat CountyPreliminary-0.8000:26.39
DNPEzra GrahamSteamboat SpringsPreliminary0.7000:26.44
DNPJoseph CarolGrand Junction CentralPreliminary-0.7000:26.54
DNPMarco EvangelistaBayfieldPreliminary-0.8000:27.04
DNPTaran TeeterMoffat CountyPreliminary-1.1000:27.08
DNPKaden BarnesBayfieldPreliminary0.0000:27.09
DNPAlexis FaustoDeltaPreliminary-0.1000:27.47
DNPHunter PlananskyHaydenPreliminary-1.3000:27.66
DNPGuillermo EstechaHaydenPreliminary0.7000:27.77
DNPHenry TurrinTelluridePreliminary-1.2000:27.77
DNPTyler WhiteGrand JunctionPreliminary-1.3000:28.56
DNPDamon HarrisonDove CreekPreliminary-1.1000:33.10
Back To Top

400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stGavin OlsonGlenwood SpringsFinal1000:52.05
2ndAlex RichThunderRidgeFinal800:52.46
3rdKuba BartnikGlenwood SpringsFinal600:53.04
4thMaxton WarmanDurangoFinal500:53.14
5thChris CarrouthHaydenFinal400:53.40
6thDaniel McCordThunderRidgeFinal300:54.19
7thNoah NortnickDeltaFinal200:54.31
8thDonovan KempPalisadeFinal100:54.50
DNPGavin OlsonGlenwood SpringsPreliminary00:52.39
DNPAlex RichThunderRidgePreliminary00:53.44
DNPKuba BartnikGlenwood SpringsPreliminary00:53.56
DNPMaxton WarmanDurangoPreliminary00:53.72
DNPDonovan KempPalisadePreliminary00:54.31
DNPNoah NortnickDeltaPreliminary00:54.38
DNPChris CarrouthHaydenPreliminary00:54.60
DNPAubrey MorrisonSteamboat SpringsPreliminary00:55.11
DNPKaelen VanceGrand Junction CentralPreliminary00:55.12
DNPDaniel McCordThunderRidgePreliminary00:55.22
DNPCollin MackThunderRidgePreliminary00:55.41
DNPLogan ZickDurangoPreliminary00:55.68
DNPColton JohnsonDeltaPreliminary00:55.81
DNPJustin PiloniFruita MonumentPreliminary00:55.90
DNPAngel BecerrilGrand Junction CentralPreliminary00:56.36
DNPZeb ShieldsBayfieldPreliminary00:56.51
DNPJames LahrmanSteamboat SpringsPreliminary00:56.53
DNPHunter GoffDeltaPreliminary00:56.68
DNPTanner MasonFruita MonumentPreliminary00:57.63
DNPCaleb SakalaFruita MonumentPreliminary00:58.17
DNPMarco EvangelistaBayfieldPreliminary00:58.69
DNPDonovan MaestasPalisadePreliminary00:58.81
DNPHunter SavageauFruita MonumentPreliminary00:59.26
DNPColin LakePalisadePreliminary00:59.34
DNPConnor FitzhughDakota RidgePreliminary00:59.46
DNPNicholas RichardDakota RidgePreliminary00:59.61
DNPJose MendozaPalisadePreliminary01:00.28
DNPDrew ValerioDakota RidgePreliminary01:00.37
DNPColton HarveyGrand JunctionPreliminary01:00.67
DNPAidan DakaraiDurangoPreliminary01:00.71
DNPDaniel FloresGlenwood SpringsPreliminary01:00.96
DNPGuillermo EstechaHaydenPreliminary01:01.48
DNPKilian GwinnDurangoPreliminary01:01.60
DNPRylan RossBayfieldPreliminary01:02.41
DNPJonathan PazenDakota RidgePreliminary01:03.83
DNPJesus RoblesGrand Junction CentralPreliminary01:04.12
DNPConner JohnsonHaydenPreliminary01:04.97
Back To Top

800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stConnor OhlsonDakota RidgeFinal1001:59.05
2ndMacGinley ZastrowFruita MonumentFinal802:01.72
3rdAlex MurphyPalmer RidgeFinal602:02.48
4thChris CarrouthHaydenFinal502:06.17
5thJadon NicholsonGrand Junction CentralFinal402:06.71
6thBenjamin PiegatDakota RidgeFinal302:06.82
7thLogan MooreDurangoFinal202:07.06
8thJaden EvansTellurideFinal102:07.52
9thGannon SeagrenFruita MonumentFinal02:09.03
10thCollin MackThunderRidgeFinal02:09.87
11thJohn AmesDeltaFinal02:10.13
12thZeb ShieldsBayfieldFinal02:10.15
13thTylor PikePalisadeFinal02:10.38
14thShiloh TrowbridgePalisadeFinal02:10.57
15thShiv GhoshThunderRidgeFinal02:11.03
16thBrody ThomaFruita MonumentFinal02:11.62
17thThomas LewerSteamboat SpringsFinal02:12.13
18thBowden TumminelloSteamboat SpringsFinal02:13.19
19thZach MackinThunderRidgeFinal02:14.08
20thTelford UnderwoodGlenwood SpringsFinal02:15.58
21stLogan SerianiFruita MonumentFinal02:15.64
22ndJeffrey FiantacaGrand Junction CentralFinal02:16.23
23rdTheodore CorrelloHaydenFinal02:16.66
24thHunter PratherGrand Junction CentralFinal02:17.19
25thConnor MurphyGrand JunctionFinal02:18.84
26thBilly AdamsGrand Junction CentralFinal02:18.99
27thDrew ValerioDakota RidgeFinal02:20.04
28thCade MoseleyPalisadeFinal02:22.38
29thRylan RossBayfieldFinal02:27.22
30thKaden BarnesBayfieldFinal02:27.67
31stJonathan PazenDakota RidgeFinal02:28.30
32ndChristopher RidpathGrand JunctionFinal02:29.70
33rdSpencer KeatingTellurideFinal02:33.51
34thAustin QuillenGrand JunctionFinal02:37.58
35thThomas BartonGlenwood SpringsFinal02:37.61
36thKaden ChristiansonGrand JunctionFinal02:38.19
37thConner JohnsonHaydenFinal02:38.86
38thMax QuintanaGlenwood SpringsFinal02:38.98
Back To Top

1600 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stAustin VancilDakota RidgeFinal1004:19.66
2ndAidan FitzgeraldDurangoFinal804:21.39
3rdDavid CardenasGrand Junction CentralFinal604:27.31
4thBen MorrinDakota RidgeFinal504:37.49
5thMarcus FlintDurangoFinal404:38.08
6thPaul KnightDurangoFinal304:39.46
7thBryce BoggsFruita MonumentFinal204:40.29
8thJaden EvansTellurideFinal104:40.99
9thWyatt MortensonHaydenFinal04:41.00
10thJohn AmesDeltaFinal04:48.61
11thDylan LawsonThunderRidgeFinal04:48.94
12thOliver BalestrieriFruita MonumentFinal04:50.50
13thJordan LeblowGrand Junction CentralFinal04:54.89
14thReese FledderjohnGrand JunctionFinal04:58.44
15thAnthony FlintDurangoFinal04:58.51
16thJaydon FryerSteamboat SpringsFinal04:58.93
17thSam SkidmoreThunderRidgeFinal04:59.64
18thShad LewisDeltaFinal05:01.46
19thEric FingalsonThunderRidgeFinal05:03.63
20thKien CogleyFruita MonumentFinal05:04.37
21stJake StockingThunderRidgeFinal05:06.63
22ndTheodore CorrelloHaydenFinal05:07.27
23rdMarcin LatekPalisadeFinal05:07.39
24thJeremiah KelleySteamboat SpringsFinal05:11.18
25thSpencer KeatingTellurideFinal05:12.98
26thColtyn TerryMoffat CountyFinal05:13.62
27thCarter SeversonMoffat CountyFinal05:13.72
28thSage FrontellaPalisadeFinal05:14.60
29thDaniel DuffyGrand JunctionFinal05:14.93
30thQuinn WellmanSteamboat SpringsFinal05:16.33
31stJacob BuddeckeGrand Junction CentralFinal05:17.73
32ndWeston DallPalmer RidgeFinal05:18.52
33rdCarson GarciaFruita MonumentFinal05:19.63
34thWilson EikeMoffat CountyFinal05:21.09
35thTrustyn MillerPalisadeFinal05:23.37
36thIan BrightThunderRidgeFinal05:23.55
37thDaniel FloresGlenwood SpringsFinal05:29.90
38thAlec NykerkGlenwood SpringsFinal05:38.44
39thKale JohnsonHaydenFinal05:45.67
40thKyle ReedGrand JunctionFinal05:45.87
41stGavin SchoewDakota RidgeFinal05:48.44
42ndJacob ButlerGrand JunctionFinal05:50.22
43rdMax QuintanaGlenwood SpringsFinal05:52.84
44thThomas BartonGlenwood SpringsFinal06:06.46
45thGeorge NajeraDakota RidgeFinal06:31.91
Back To Top

3200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDavid CardenasGrand Junction CentralFinal1009:41.69
2ndTyman SmartGrand Junction CentralFinal809:58.78
3rdJacob WhiteDakota RidgeFinal610:02.35
4thJordan LeblowGrand Junction CentralFinal510:07.20
5thJohn AmesDeltaFinal410:12.68
6thMacGinley ZastrowFruita MonumentFinal310:19.94
7thBryce BoggsFruita MonumentFinal210:20.62
8thWyatt OglesbyDakota RidgeFinal110:21.50
9thWyatt MortensonHaydenFinal10:24.52
10thHunter PratherGrand Junction CentralFinal10:25.50
11thOliver BalestrieriFruita MonumentFinal10:34.20
12thBlake OhlsonDakota RidgeFinal10:37.26
13thDylan LawsonThunderRidgeFinal10:40.70
14thSam SkidmoreThunderRidgeFinal10:43.57
15thJeffrey FiantacaGrand Junction CentralFinal10:52.16
16thReid SwansonGlenwood SpringsFinal10:54.43
17thDugan LitchkowskiDakota RidgeFinal10:56.34
18thSpencer KeatingTellurideFinal10:56.59
19thEthan StraubDakota RidgeFinal10:59.91
20thShad LewisDeltaFinal11:07.60
21stChristopher ChelleFruita MonumentFinal11:12.06
22ndJake StockingThunderRidgeFinal11:14.06
23rdEric FingalsonThunderRidgeFinal11:15.19
24thSimon StraubDakota RidgeFinal11:47.42
25thIan BrightThunderRidgeFinal11:57.76
26thKale JohnsonHaydenFinal12:06.14
27thAlec NykerkGlenwood SpringsFinal12:24.72
28thAaron LeblancDakota RidgeFinal12:51.74
Back To Top

110 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsWindTime
1stColin MorrisonGrand JunctionFinal100.5000:15.04
2ndJared AtkinMoffat CountyFinal80.5000:15.75
3rdJaydes WarwickPalmer RidgeFinal60.5000:16.09
4thKaleb CroneGrand JunctionFinal50.5000:16.38
5thEric CaseySteamboat SpringsFinal40.5000:16.82
6thDaniel KeithThunderRidgeFinal30.5000:16.88
DNPJared AtkinMoffat CountyPreliminary0.6000:15.79
DNPColin MorrisonGrand JunctionPreliminary0.1000:15.83
DNPJaydes WarwickPalmer RidgePreliminary0.9000:15.83
DNPWyatt EwerGlenwood SpringsPreliminary0.6000:16.00
DNPBrendan McManusThunderRidgePreliminary-2.1000:16.37
DNPKaleb CroneGrand JunctionPreliminary0.1000:16.39
DNPEric CaseySteamboat SpringsPreliminary0.9000:16.69
DNPDaniel KeithThunderRidgePreliminary-2.1000:16.74
DNPMax MarshGrand Junction CentralPreliminary0.6000:16.78
DNPZane HaasPalisadePreliminary0.9000:16.79
DNPJacob MattingleyPalisadePreliminary-2.1000:16.99
DNPThomas FurgasonFruita MonumentPreliminary0.6000:17.91
DNPTyler CrenshawGrand JunctionPreliminary-2.1000:17.91
DNPBrock ValentineFruita MonumentPreliminary0.9000:18.12
DNPChase HigginsThunderRidgePreliminary0.1000:18.27
DNPBobby JohnsonGlenwood SpringsPreliminary0.6000:18.47
DNPDevon BuchananDakota RidgePreliminary0.9000:19.83
DNPRyan DavisFruita MonumentPreliminary0.9000:20.23
DNPElias HardingDakota RidgePreliminary0.1000:20.31
DNPCavica WilkersonDakota RidgePreliminary0.6000:20.47
DNPCoen JensenGrand Junction CentralPreliminary-2.1000:20.55
DNPTrevor WhitesideDeltaPreliminary-2.1000:21.16
DNPTilo PenaDakota RidgePreliminary0.1000:21.35
DNPEzra GrahamSteamboat SpringsPreliminary0.6000:21.42
DNPJustin FryHaydenPreliminary0.9000:21.57
Back To Top

300 Meter Hurdles

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stColin MorrisonGrand JunctionFinal1000:39.51
2ndWyatt EwerGlenwood SpringsFinal800:40.93
3rdJaydes WarwickPalmer RidgeFinal600:42.08
4thJared AtkinMoffat CountyFinal500:42.19
5thDaniel KeithThunderRidgeFinal400:43.11
6thChase HigginsThunderRidgeFinal300:44.39
7thBrock ValentineFruita MonumentFinal200:44.70
DNPColin MorrisonGrand JunctionPreliminary00:40.06
DNPWyatt EwerGlenwood SpringsPreliminary00:41.68
DNPJaydes WarwickPalmer RidgePreliminary00:42.07
DNPBrendan McManusThunderRidgePreliminary00:42.16
DNPJared AtkinMoffat CountyPreliminary00:42.48
DNPDaniel KeithThunderRidgePreliminary00:42.90
DNPMax MarshGrand Junction CentralPreliminary00:43.33
DNPChase HigginsThunderRidgePreliminary00:43.80
DNPBrock ValentineFruita MonumentPreliminary00:45.55
DNPLogan HafeyMoffat CountyPreliminary00:45.65
DNPThomas FurgasonFruita MonumentPreliminary00:45.84
DNPElias HardingDakota RidgePreliminary00:46.29
DNPTyler CrenshawGrand JunctionPreliminary00:46.36
DNPBobby JohnsonGlenwood SpringsPreliminary00:46.88
DNPJoseph SteeleDakota RidgePreliminary00:47.71
DNPTilo PenaDakota RidgePreliminary00:48.02
DNPKevin LoyaPalisadePreliminary00:48.40
DNPMicah CrumHaydenPreliminary00:49.39
DNPJosh HamiltonSteamboat SpringsPreliminary00:49.39
DNPJoe WestermeyerSteamboat SpringsPreliminary00:49.40
DNPEzra GrahamSteamboat SpringsPreliminary00:50.04
DNPCavica WilkersonDakota RidgePreliminary00:50.07
DNPColin LakePalisadePreliminary00:51.35
DNPJustin GumonePalisadePreliminary00:55.78
DNPMalcolm MaddoxHaydenPreliminary00:56.83
DNPGavin VanFruita MonumentPreliminary00:56.87
Back To Top

4 x 100 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stThunderRidge Relay TeamThunderRidgeFinal00:44.51
2ndGrand Junction Relay TeamGrand JunctionFinal00:45.14
3rdMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal00:45.83
4thFruita Monument Relay TeamFruita MonumentFinal00:46.06
5thGrand Junction Central Relay TeamGrand Junction CentralFinal00:46.08
6thDelta Relay TeamDeltaFinal00:46.29
7thDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal00:46.31
8thPalisade Relay TeamPalisadeFinal00:46.64
9thDurango Relay TeamDurangoFinal00:47.92
10thHayden Relay TeamHaydenFinal00:50.19
11thDove Creek Relay TeamDove CreekFinal00:50.31
12thSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsFinal00:52.19
Back To Top

4 x 200 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stGrand Junction Relay TeamGrand JunctionFinal01:33.66
2ndGlenwood Springs Relay TeamGlenwood SpringsFinal01:34.38
3rdThunderRidge Relay TeamThunderRidgeFinal01:35.59
4thDelta Relay TeamDeltaFinal01:37.21
5thMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal01:37.49
6thGrand Junction Central Relay TeamGrand Junction CentralFinal01:37.73
7thPalisade Relay TeamPalisadeFinal01:38.07
8thSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsFinal01:38.78
9thDurango Relay TeamDurangoFinal01:40.13
10thDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal01:42.08
11thHayden Relay TeamHaydenFinal01:42.85
12thDove Creek Relay TeamDove CreekFinal01:44.15
Back To Top

4 x 400 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDurango Relay TeamDurangoFinal03:36.42
2ndPalisade Relay TeamPalisadeFinal03:40.88
3rdThunderRidge Relay TeamThunderRidgeFinal03:40.91
4thFruita Monument Relay TeamFruita MonumentFinal03:44.27
5thDelta Relay TeamDeltaFinal03:47.60
6thMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal03:48.62
7thSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsFinal03:48.79
8thHayden Relay TeamHaydenFinal03:57.38
9thDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal03:58.55
Back To Top

4 x 800 Meter

PlaceNameSchoolRoundPointsTime
1stDakota Ridge Relay TeamDakota RidgeFinal08:22.10
2ndDurango Relay TeamDurangoFinal08:27.36
3rdFruita Monument Relay TeamFruita MonumentFinal08:39.45
4thSteamboat Springs Relay TeamSteamboat SpringsFinal09:17.20
5thGrand Junction Central Relay TeamGrand Junction CentralFinal09:18.16
6thMoffat County Relay TeamMoffat CountyFinal09:37.95
7thPalisade Relay TeamPalisadeFinal09:43.33
8thGrand Junction Relay TeamGrand JunctionFinal09:50.46
Back To Top

Long Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stAlex HiseDurangoFinal100.6021' 7.50"
2ndCason GisnerFruita MonumentFinal80.0020' 5.75"
3rdJacob MattingleyPalisadeFinal6-0.7020' 1.00"
4thKevin HernandezMoffat CountyFinal50.0019' 10.50"
5thRyan DavisFruita MonumentFinal41.8019' 8.75"
6thAustin HilleGrand JunctionFinal20.0019' 5.25"
6thKevin LoyaPalisadeFinal3-0.6019' 5.25"
8thElijah RomeroGrand Junction CentralFinal11.7019' 4.75"
9thElijah InamaPalmer RidgeFinal1.5019' 4.00"
10thMartin CuntzDurangoFinal1.2019' 1.50"
11thCorbin MarcelloThunderRidgeFinal1.7018' 11.25"
12thAiden MacGillavreyHaydenFinal0.0018' 10.00"
13thRyan GilmoreThunderRidgeFinal-1.4018' 8.00"
14thThomas SeeleyFruita MonumentFinal-0.3018' 4.00"
15thAj AdamsGlenwood SpringsFinal0.0018' 1.75"
16thEzekial NunnFruita MonumentFinal0.0018' 1.50"
17thEric CaseySteamboat SpringsFinal1.4018' 0.50"
18thCale ScrantonMoffat CountyFinal2.0017' 9.75"
19thJames LahrmanSteamboat SpringsFinal1.7017' 8.25"
20thConnor EtzlerMoffat CountyFinal1.5017' 8.00"
21stDillon SmithGrand JunctionFinal0.0017' 5.00"
22ndAlejandro GonzalesGrand Junction CentralFinal-1.9017' 4.25"
23rdDah WahDeltaFinal2.3017' 2.75"
24thKula MooDeltaFinal0.0017' 2.50"
24thDante CapolungoDakota RidgeFinal0.8017' 2.50"
26thTyler StepniowskiThunderRidgeFinal0.0017' 2.25"
27thAlexis FaustoDeltaFinal0.0017' 1.75"
28thKuyler BalleckHaydenFinal1.1017' 1.00"
29thEvan BaierDeltaFinal0.0017' 0.75"
29thPatrick YoungGlenwood SpringsFinal0.0017' 0.75"
31stRyan DelanoDove CreekFinal-1.6017' 0.25"
32ndJosh HamiltonSteamboat SpringsFinal0.1016' 8.00"
33rdTrevor SmithGlenwood SpringsFinal-1.2016' 5.75"
34thLogan ZickDurangoFinal0.0016' 5.25"
35thChayton MoffittGrand JunctionFinal-0.1016' 5.00"
36thJesus RoblesGrand Junction CentralFinal1.1016' 2.00"
37thKilian GwinnDurangoFinal-1.4016' 1.00"
38thOwen MilksPalmer RidgeFinal1.4015' 6.00"
39thPreston TurnerGrand JunctionFinal1.6014' 9.75"
40thJustin FryHaydenFinal0.0014' 9.00"
41stNicholas TurrinTellurideFinal0.0014' 8.00"
42ndJustin SanchezDakota RidgeFinal0.0014' 7.25"
43rdXander KanterDakota RidgeFinal0.0014' 6.00"
44thJose HernandezGrand JunctionFinal1.4014' 0.25"
45thAlonzo BlancoGrand JunctionFinal0.0013' 8.25"
46thJake GreeneTellurideFinal0.0013' 3.25"
47thGrant AyersDove CreekFinal-1.4011' 10.75"
48thAlex AmbrizTellurideFinal1.0011' 4.25"
49thJaydon BaileyDove CreekFinal2.007' 8.00"
Back To Top

Triple Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsWindDistance
1stAustin HilleGrand JunctionFinal100.0041' 10.50"
2ndWyatt EwerGlenwood SpringsFinal80.0041' 5.25"
3rdNico CapolungoDakota RidgeFinal60.0040' 6.50"
4thDonovan KempPalisadeFinal50.0039' 7.50"
5thElijah RomeroGrand Junction CentralFinal4-2.2039' 7.00"
6thKevin LoyaPalisadeFinal2-5.1039' 4.50"
6thKaleb CroneGrand JunctionFinal2-0.9039' 4.50"
8thEric CaseySteamboat SpringsFinal1-0.1038' 10.75"
9thZane HaasPalisadeFinal-3.8038' 7.25"
10thAiden MacGillavreyHaydenFinal2.0037' 10.50"
11thMartin CuntzDurangoFinal0.2037' 10.00"
12thConnor HynesFruita MonumentFinal3.4037' 4.75"
13thDillon SmithGrand JunctionFinal2.0037' 2.75"
14thCorbin MarcelloThunderRidgeFinal-1.6037' 1.25"
15thLogan ZickDurangoFinal4.0037' 1.00"
16thAj AdamsGlenwood SpringsFinal0.3036' 10.75"
17thEli SchulmanDakota RidgeFinal4.9036' 10.50"
18thDustin McLaughlinHaydenFinal0.5036' 9.50"
19thConnor Bonan-hamadaFruita MonumentFinal1.9036' 9.25"
20thConnor EtzlerMoffat CountyFinal3.2036' 3.50"
21stRyan GilmoreThunderRidgeFinal2.2036' 1.25"
22ndTyler StepniowskiThunderRidgeFinal-2.8036' 1.00"
23rdLogan HafeyMoffat CountyFinal0.0035' 11.50"
24thSean ByersMoffat CountyFinal0.6035' 10.00"
25thJoshua GriffithDakota RidgeFinal0.0035' 7.50"
26thAlejandro GonzalesGrand Junction CentralFinal-0.6035' 7.00"
27thEvan BaierDeltaFinal-1.7035' 5.50"
Back To Top

High Jump

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stColin MorrisonGrand JunctionFinal106' 4.00"
2ndElijah InamaPalmer RidgeFinal85' 10.00"
3rdAj AdamsGlenwood SpringsFinal65' 8.00"
3rdAdan FloresFruita MonumentFinal55' 8.00"
5thDawson LindquistSteamboat SpringsFinal15' 4.00"
5thJoshua GriffithDakota RidgeFinal35' 4.00"
5thAiden MacGillavreyHaydenFinal35' 4.00"
5thDavonte BrunerFruita MonumentFinal35' 4.00"
9thXander KanterDakota RidgeFinal5' 2.00"
Back To Top

Pole Vault

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stEric CaseySteamboat SpringsFinal1013' 6.00"
2ndDylan BakenDurangoFinal812' 0.00"
3rdScott HardmanPalmer RidgeFinal611' 0.00"
Back To Top

Shot Put

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stDavid HawkinsBayfieldFinal1052' 1.50"
2ndNathan LemkePalmer RidgeFinal848' 1.50"
3rdJacob MurrayThunderRidgeFinal643' 7.00"
4thDymilo MillerGrand Junction CentralFinal543' 3.50"
5thCorben MillerGrand Junction CentralFinal442' 11.25"
6thRicardo ValenzuelaPalisadeFinal342' 10.50"
7thNick HekkertThunderRidgeFinal241' 8.00"
8thJesse EarlMoffat CountyFinal141' 1.50"
9thJd DennisonDove CreekFinal40' 4.00"
10thAidan CullenPalmer RidgeFinal40' 1.50"
11thTyler BeckerFruita MonumentFinal40' 1.00"
12thTim EadsGrand Junction CentralFinal39' 10.00"
13thBrian Elvidge JrDurangoFinal39' 8.00"
14thTanner SawyerFruita MonumentFinal39' 0.00"
15thJosh KaufmannBayfieldFinal37' 9.00"
16thDonovan AndrusGrand JunctionFinal37' 0.00"
16thWilliam KnightDurangoFinal37' 0.00"
18thKyle SchottenDeltaFinal36' 6.50"
19thMatthew HeitmannDakota RidgeFinal36' 3.00"
20thCorey ScrantonMoffat CountyFinal36' 1.00"
21stJames GoffDeltaFinal35' 5.00"
22ndAustin GreenDove CreekFinal35' 1.00"
23rdCameron ReimanPalmer RidgeFinal35' 0.00"
23rdTrey DickersonFruita MonumentFinal35' 0.00"
23rdIzaak McWilliamsDakota RidgeFinal35' 0.00"
26thFelipe BedoyDeltaFinal34' 10.00"
27thHunter HatcherHaydenFinal32' 11.00"
28thJames FosterPalisadeFinal32' 0.50"
29thThomas StutzenburgGrand Junction CentralFinal32' 0.00"
30thDrew MeansGrand JunctionFinal31' 10.00"
31stTyden BakerSteamboat SpringsFinal30' 4.00"
32ndRowen KennedyGlenwood SpringsFinal29' 5.00"
33rdAngel ValdezHaydenFinal28' 6.00"
34thChris SandersonMoffat CountyFinal27' 8.00"
35thRiley StewartGrand JunctionFinal26' 9.00"
36thNate IvesTellurideFinal26' 6.00"
37thAustin WilliamsHaydenFinal25' 11.00"
38thTrevor SmithGlenwood SpringsFinal25' 0.00"
39thRyan HansenSteamboat SpringsFinal24' 7.00"
40thWilliam McKellipsDove CreekFinal20' 9.00"
Back To Top

Discus

PlaceNameSchoolRoundPointsDistance
1stCarl CoxPalisadeFinal10150' 8.00"
2ndCorben MillerGrand Junction CentralFinal8143' 10.00"
3rdJacob MurrayThunderRidgeFinal6137' 11.00"
4thNathan LemkePalmer RidgeFinal5134' 8.00"
5thJesse EarlMoffat CountyFinal4131' 7.00"
6thJd DennisonDove CreekFinal3126' 10.00"
7thAlec FalkPalmer RidgeFinal2126' 1.00"
8thKyle CannonDakota RidgeFinal1124' 6.00"
9thThomas StutzenburgGrand Junction CentralFinal123' 3.00"
10thEspin HernandezFruita MonumentFinal122' 3.00"
10thRicardo ValenzuelaPalisadeFinal122' 3.00"
12thBrian Elvidge JrDurangoFinal122' 2.00"
13thKaeden AbbottFruita MonumentFinal120' 6.00"
14thDonovan AndrusGrand JunctionFinal117' 3.00"
15thNick HekkertThunderRidgeFinal117' 0.00"
16thMatthew HeitmannDakota RidgeFinal116' 0.00"
17thAidan CullenPalmer RidgeFinal114' 11.00"
18thJosh KaufmannBayfieldFinal114' 3.00"
19thChance PartidaFruita MonumentFinal113' 8.00"
20thDymilo MillerGrand Junction CentralFinal108' 7.00"
21stCameron ReimanPalmer RidgeFinal106' 5.00"
22ndBrandon ButlerDeltaFinal104' 6.00"
23rdHunter HatcherHaydenFinal101' 9.00"
24thRiley StewartGrand JunctionFinal99' 0.00"
25thChris SandersonMoffat CountyFinal98' 4.00"
26thAngel ValdezHaydenFinal96' 7.00"
26thWilliam KnightDurangoFinal96' 7.00"
28thFelipe BedoyDeltaFinal96' 6.00"
29thKyle SchottenDeltaFinal95' 9.00"
30thTrey DickersonFruita MonumentFinal93' 1.00"
31stEthan McConnellDurangoFinal87' 7.00"
32ndJohn SloweySteamboat SpringsFinal86' 11.00"
33rdGaege FinkGrand JunctionFinal82' 11.00"
34thAustin WilliamsHaydenFinal79' 4.00"
35thRyan HansenSteamboat SpringsFinal75' 10.00"
36thNate IvesTellurideFinal72' 11.00"
37thTrevor SmithGlenwood SpringsFinal67' 5.00"
38thWilliam McKellipsDove CreekFinal61' 5.00"
39thRowen KennedyGlenwood SpringsFinal48' 7.00"