Wyoming Leaders Boys Cross Country Fall 18-19

State
Section
Division
League

5000 meters (3.12 miles)

#NameOpponent/MeetTime
1Peter Visser - So.Star Valley (Afton, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 15:56.21
2Mac Stayrk - Sr.Jackson Hole (Jackson, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:00.45
3Weston Wiley - Sr.Evanston (Evanston, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:03.74
4Wyatt Sullivan - Sr.Jackson Hole (Jackson, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:06.91
5Porter Harman - Sr.Worland (Worland, WY)Billings Invitational 8/31/2018 - Billings, MT 16:07.74
6Derk Lyford - Sr.Laramie (Laramie, WY)Rapid City Invite 9/21/2018 - Rapid city , SD 16:16.90
7Asefa Wetzel - Sr.Star Valley (Afton, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:18.06
8Connor Etzelmiller - Jr.Natrona County (Casper, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:19.37
9Kaleb Simonson - So.Lander Valley (Lander, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 16:19.47
10Dawson Crofts - Jr.Evanston (Evanston, WY)BYU Autumn Classic 9/15/2018 - Provo, UT 16:20.20
11Mason Swingholm - Jr.Laramie (Laramie, WY)Rapid City Invite 9/21/2018 - Rapid city , SD 16:21.10
12Sam Kistemann - So.Lander Valley (Lander, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 16:21.24
13Wyatt Flahaven - 8thSundance (Sundance, WY)Newcastle Invite 8/24/2018 - Newcastle, WY 16:26.00
14Sergio Martinez - Jr.Natrona County (Casper, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:26.71
15Travis Harmon - Jr.Mountain View (Mountain View, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:29.32
16Owen Preston - Jr.Cody (Cody, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 16:32.38
17Dallin Cardon - Sr.Evanston (Evanston, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:37.32
18David Medina - Sr.Rock Springs (Rock Springs, WY)Leroy Sprague Invitational 10/5/2018 - Cheyenne, WY 16:38.21
19Mason Henry - Jr.Natrona County (Casper, WY)Leroy Sprague Invitational 10/5/2018 - Cheyenne, WY 16:38.62
20Alan Merritt - Sr.Powell (Powell, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 16:38.75
21Taylor Horsley - Jr.Star Valley (Afton, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:39.67
22Jesse Loveland - Jr.Star Valley (Afton, WY)Bob Firman Invitational 9/21/2018 - Eagle, ID 16:41.70
23Ben Williams - So.Jackson Hole (Jackson, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:42.72
24Jayson Caudell - Jr.Rock Springs (Rock Springs, WY)Bob Firman Invitational 9/21/2018 - Eagle, ID 16:47.00
25Mason Wheeler - Fr.Jackson Hole (Jackson, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:50.94
26Marcos Valerio - Sr.Green River (Green River, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:51.82
27Jeremy Rief - Sr.East (Cheyenne, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:54.05
28Kenyion Townsend - Sr.Douglas (Douglas, WY)Wheatland 9/28/2018 - Wheatland, WY 16:57.10
29Austin Stephen - Sr.Central (Cheyenne, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 16:58.38
30Jordan Tangeman - Sr.Laramie (Laramie, WY)Rapid City Invite 9/21/2018 - Rapid city , SD 17:03.50
31Bradshaw Haack - Sr.Evanston (Evanston, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 17:04.43
32Nathan Kessler - Sr.Buffalo (Buffalo, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 17:05.37
33Jayden Yates - Sr.Powell (Powell, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 17:06.27
34Garett Avery - Sr.Sheridan (Sheridan, WY)Billings Invitational 8/31/2018 - Billings, MT 17:07.00
35Braik Hurm - Fr.Campbell County (Gillette, WY)Rapid City Invite 9/21/2018 - Rapid city , SD 17:10.40
36Kade Hatten - Jr.Jackson Hole (Jackson, WY)Bob Firman Invitational 9/21/2018 - Eagle, ID 17:11.50
37Tyler Pfiefer - So.Powell (Powell, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 17:12.22
38David Standish - So.Sheridan (Sheridan, WY)Billings Invitational 8/31/2018 - Billings, MT 17:12.57
39Colter Anderson - Sr.Central (Cheyenne, WY)Leroy Sprague Invitational 10/5/2018 - Cheyenne, WY 17:12.68
40Alex Garber - Jr.Sheridan (Sheridan, WY)Billings Invitational 8/31/2018 - Billings, MT 17:17.72
41Trevor Stephen - Jr.Central (Cheyenne, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 17:17.92
42Josh Pridegon - So.Sundance (Sundance, WY)Newcastle Invite 8/24/2018 - Newcastle, WY 17:19.00
43Joey Jurewicz - Jr.Thunder Basin (Gillette, WY)Rapid City Invite 9/21/2018 - Rapid city , SD 17:19.60
44Skyler Drewes - Sr.Rocky Mountain (Cowley, WY)2A West Conference 10/12/2018 - Ethete, WY 17:20.00
45Robert Gomez - So.Evanston (Evanston, WY)4A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 17:20.08
46Ethan Kraft - So.Lander Valley (Lander, WY)Powell Invite 10/5/2018 - Powell, WY 17:20.55
47Cameryn Spence - Fr.Douglas (Douglas, WY)Wheatland 9/28/2018 - Wheatland, WY 17:20.70
48Cactus Rogers - Jr.East (Cheyenne, WY)Leroy Sprague Invitational 10/5/2018 - Cheyenne, WY 17:22.99
49Dillon Foley - Jr.Star Valley (Afton, WY)3A State Cross Country 10/20/2018 - Sheridan, WY 17:23.67