Sam McClain's Bio
| Plays | Soccer |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #12 • FORW |
| Club Teams | U15 Gulf Coast United |
| GPA | 3.25 |
| ACT | 20 |
| Honors Classes | Honors US History, Honors Mississippi Studies, Honors Spanish 3, and Honors World History |
| Height | 5'10" |
| Weight | 152 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 145 lbs |
| Squat | 225 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.83 sec |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|