Jack Kline's Bio
| Plays | Baseball, Basketball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #5 • OF #5 • WR, CB |
| GPA | 3.4 |
| Honors Classes | Honors Algebra II and Honors English III |
| Height | 6'3" |
| Weight | 190 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Standing Reach | 8'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 290 lbs |
| Squat | 330 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.68 sec |
| Vertical Jump | 29'0" |
| Broad Jump | 9'3" |