Damien Carter's Bio
Bio
Noseguard,D-end,middle linebacker
Noseguard,D-end,middle linebacker
| AP Classes | AP United States History |
| Honors Classes | Honors Algabra 2 |
| Height | 5'7" |
| Weight | 170 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 8'0" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 295 lbs |
| Squat | 500 lbs |
| Deadlift | 450 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.75 sec |