3/17 |
St. Mary's Academy (Englewood, CO) |
Hadley Hustead & Tina ZhouSt. Mary's Academy (Englewood, CO) |
Finals |
6-1 |
2-6 |
6-3 |
|
W |
3/20 |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Laura Wilms & Bridget O'BrienArapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
3-6 |
5-7 |
|
|
L |
3/25 |
Fossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Michelle Roby & Taylor ToepkeFossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
4/9 |
Denver East (Denver, CO) |
Kate Wulf & Devin O'ConnorDenver East (Denver, CO) |
Finals |
7-5 |
6-3 |
|
|
W |
4/11 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Chelsey Geisz & Megan DibbleCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
5-7 |
|
|
L |
4/15 |
Grandview (Aurora, CO) |
Sonya Livitz & Rachel CullopGrandview (Aurora, CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
4/17 |
Smoky Hill (Aurora, CO) |
Lauren Ryan & Lindsey ParicioSmoky Hill (Aurora, CO) |
Finals |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |
4/18 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Lily Rodgers-Masamori & Tempel HaifleighKent Denver (Englewood, CO) |
Round 1 |
7-6 |
6-0 |
|
|
W |
4/18 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Tara Teslow & Taylor ToepkeFossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Round 4 |
2-6 |
7-6 |
0-0 (11-9) |
|
W |
4/18 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Laura Wilms & Bridget O'BrienArapahoe (Centennial, CO) |
Semi-Finals |
6-3 |
4-6 |
4-6 |
|
L |
4/22 |
Mullen (Denver, CO) |
Elizabeth Dugunski & Brooke AmenMullen (Denver, CO) |
Finals |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
4/23 |
Kent Denver (Englewood, CO) |
Tempel Haifleigh & Sarah HawkeyKent Denver (Englewood, CO) |
Finals |
6-2 |
6-4 |
|
|
W |
4/25 |
Cheyenne Mountain Invitational (Colorado Springs, CO) |
Tara Teslow & Taylor ToepkeFossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Round 1 |
7-6 |
6-1 |
|
|
W |
4/25 |
Cheyenne Mountain Invitational (Colorado Springs, CO) |
Megan Dibble & Chelsey GeiszCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-4 |
4-6 |
7-5 |
|
W |
4/25 |
Cheyenne Mountain Invitational (Colorado Springs, CO) |
Lily Rodgers-Masamori & Tempel HaifleighKent Denver (Englewood, CO) |
Semi-Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 1 (Greenwood Village, CO) |
Sonya Livitz & Rachel CullopGrandview (Aurora, CO) |
Semi-Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 1 (Greenwood Village, CO) |
Delna Jijina & Madison FrittsLiberty (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 1 (Greenwood Village, CO) |
Nitzaliz Encarnacion & Asia FultzFountain-Fort Carson (Fountain, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |