8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Nick Lathrop & Max MercerChatfield (Littleton, CO) |
Round 5 |
6-0 |
4-6 |
10-4 |
|
W |
8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Monarch (Louisville, CO) |
Round 3 |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Ralston Valley (Arvada, CO) |
Round 1 |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Mateo Zimmer & Elias AdamsD'Evelyn (Denver, CO) |
Round 2 |
3-6 |
6-2 |
10-5 |
|
W |
8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Mateo Zimmer & Elias AdamsD'Evelyn (Denver, CO) |
Round 4 |
4-6 |
6-3 |
10-5 |
|
W |
8/26 |
Panther Invitational (Boulder, CO) |
Ryan Mandes & Harrison Wentworth Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Round 6 |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
8/30 |
Fossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Zane Webb & Alex Van ThuyneFossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Finals |
3-6 |
4-6 |
|
|
L |
9/1 |
Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Finals |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/6 |
Fairview (Boulder, CO) |
Jake Boston & Charlie GomulkaFairview (Boulder, CO) |
Finals |
6-7 |
5-7 |
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Jameson Boyer & Nick SilzellGrand Junction (CO) |
Round 6 |
7-6 |
|
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Fairview (Boulder, CO) |
Round 2 |
4-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Jake Paris & Brayden WilsonChaparral (Parker, CO) |
Round 3 |
8-9 |
|
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Keegan Cornelius & Jonah IllsleyAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Round 1 |
6-4 |
6-4 |
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Durango (CO) |
Round 5 |
6-2 |
|
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Lakewood (CO) |
Round 4 |
8-3 |
|
|
|
W |
9/20 |
George Washington (Denver, CO) |
Bryce Dilworth & Carlisle WrightGeorge Washington (Denver, CO) |
Finals |
3-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/23 |
Denver South (Denver, CO) |
Hank Leonard & Gavin FortneyDenver South (Denver, CO) |
Finals |
6-2 |
3-6 |
2-6 |
|
L |
9/26 |
D'Evelyn (Denver, CO) |
Mateo Zimmer & Elias AdamsD'Evelyn (Denver, CO) |
Finals |
2-6 |
5-7 |
|
|
L |
9/27 |
Kent Denver (Englewood, CO) |
Jack Cramer & Mareks ZeileKent Denver (Englewood, CO) |
Finals |
6-1 |
0-6 |
1-6 |
|
L |
9/28 |
Fairview (Boulder, CO) |
Charlie Gomulka & Jake BostonFairview (Boulder, CO) |
Finals |
6-4 |
6-7 (3-7) |
0-6 |
|
L |
9/29 |
Hinkley (Aurora, CO) |
Oliver Perez & Hung ThangHinkley (Aurora, CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
10/7 |
Class 5A Region 5 (Denver, CO) |
Brody Rogers & Ian AlexanderColumbine (Littleton, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
10/7 |
Class 5A Region 5 (Denver, CO) |
Sam Ament & Morgan StrahlHeritage (Littleton, CO) |
Finals |
7-5 |
6-0 |
|
|
W |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Matt Hu & Trevor RobinsonCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 2 |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Cole Garside & Clayton WernArapahoe (Centennial, CO) |
Round 1 |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Aidan Sobolevsky & Carl SiegelRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 4 |
6-3 |
3-6 |
2-6 |
|
L |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Jonah Illsley & Keegan CorneliusAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Round 3 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |