2/10 |
Austin/Jefferson High School Invitational Tennis Tournament (El Paso, TX) |
Ethan Siazon & Ryan St. JohnCarlsbad (NM) |
Round 2 |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
2/17 |
Los Alamos (NM) |
Ryan Sood & Nicholas WitkowskiLos Alamos (NM) |
Finals |
1-6 |
3-6 |
|
|
L |
2/17 |
Highland (Albuquerque, NM) |
Acxel Morales & Jose GarciaHighland (Albuquerque, NM) |
Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
2/24 |
Moriarty (NM) |
Devin Edwards & Reese ThackersonMoriarty (NM) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
2/24 |
Moriarty (NM) |
Devin Edwards & Reese ThackersonMoriarty (NM) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
2/24 |
Hope Christian (Albuquerque, NM) |
Chris Reiter & Sutton HatchellHope Christian (Albuquerque, NM) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
2/25 |
Valencia (Los Lunas, NM) |
Isaiah Castillo & Daniel AltobelloValencia (Los Lunas, NM) |
Finals |
7-6 (7-4) |
2-6 |
10-3 |
|
W |
3/3 |
Roswell Invite (Roswell, NM) |
Ferrel "J.R." Garcia & Julius SteingraeberRoswell (NM) |
Round 2 |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
3/3 |
Roswell Invite (Roswell, NM) |
Charles Briones & Conner ClarkFarmington (NM) |
Round 1 |
4-6 |
1-6 |
|
|
L |
3/3 |
Roswell Invite (Roswell, NM) |
Grant Janway & Craig MartinezGoddard (Roswell, NM) |
Round 3 |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
3/10 |
Piedra Vista (Farmington, NM) |
Max VanDusen & Anson HarrisPiedra Vista (Farmington, NM) |
Finals |
7-6 (8-6) |
1-6 |
5-10 |
|
L |
3/17 |
Alamogordo (NM) |
Michael Overstreet & Jaxon SpencerAlamogordo (NM) |
Finals |
0-8 |
|
|
|
L |
3/24 |
St. Michael's (Santa Fe, NM) |
Aidan Gonzales & Temuulen ZolbayarSt. Michael's (Santa Fe, NM) |
Finals |
6-3 |
2-6 |
0-6 |
|
L |
4/1 |
Capital Invite (Santa Fe, NM) |
Josh Jonas & Asa EvansFarmington (NM) |
Round 2 |
2-4 |
4-2 |
4-2 |
|
W |
4/1 |
Capital Invite (Santa Fe, NM) |
Carlos Luis Flores & Humza MahmoodSanta Fe (NM) |
Semi-Finals |
4-6 |
4-6 |
|
|
L |
4/1 |
Capital Invite (Santa Fe, NM) |
Chris Reiter & Shane OnkenHope Christian (Albuquerque, NM) |
Round 1 |
4-1 |
4-1 |
|
|
W |
4/4 |
Taos (NM) |
Lukas Backer & Luca PastoreTaos (NM) |
Finals |
6-0 |
7-5 |
|
|
W |
4/7 |
Albuquerque Academy Tournament (Albuquerque, NM) |
Leo Rocca & Lucas MarquezAlbuquerque (NM) |
Round 1 |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/8 |
Albuquerque Academy Tournament (Albuquerque, NM) |
Connor Dils & Ketan GargAlbuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Round 3 |
0-8 |
|
|
|
L |
4/8 |
Robertson (Las Vegas, NM) |
Theodore Williamson & Esteban MedinaRobertson (Las Vegas, NM) |
Finals |
2-6 |
1-6 |
|
|
L |
4/8 |
Albuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Connor Dils & Ketan GargAlbuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Finals |
0-8 |
|
|
|
L |
4/14 |
Taos (NM) |
Perry Kushner & Luca PastoreTaos (NM) |
Finals |
4-0 |
4-2 |
|
|
W |
4/14 |
Los Alamos (NM) |
Michael Witkowski & Nicholas WitkowskiLos Alamos (NM) |
Finals |
4-6 |
6-6 (7-5) |
0-0 (11-9) |
|
W |
4/15 |
St. Michael's (Santa Fe, NM) |
Kameron Dunmar & James UttonSt. Michael's (Santa Fe, NM) |
Finals |
1-6 |
6-7 (6-8) |
|
|
L |
4/21 |
Robertson (Las Vegas, NM) |
Theodore Williamson & Esteban MedinaRobertson (Las Vegas, NM) |
Finals |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/21 |
St. Michael's (Santa Fe, NM) |
Kameron Dunmar & James UttonSt. Michael's (Santa Fe, NM) |
Finals |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/22 |
Los Alamos (NM) |
Michael Witkowski & Nicholas WitkowskiLos Alamos (NM) |
Finals |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/29 |
4A District 2 Individual Tournament (Taos, NM) |
Michael Witkowski & Nicholas WitkowskiLos Alamos (NM) |
Round 2 |
0-6 |
4-6 |
|
|
L |