2/23 |
Statewide (Albuquerque, NM) |
Clovis (NM) |
Round 1 |
8-3 |
|
|
|
W |
2/23 |
Statewide (Albuquerque, NM) |
Asa Evans & Bryson RossFarmington (NM) |
Round 3 |
8-1 |
|
|
|
W |
2/23 |
Statewide (Albuquerque, NM) |
Anson Harris & Daelin BurksPiedra Vista (Farmington, NM) |
Round 2 |
2-8 |
|
|
|
L |
3/1 |
Longhorn Invitational (Amarillo, TX) |
Caprock (Amarillo, TX) |
Round 4 |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
3/1 |
Longhorn Invitational (Amarillo, TX) |
Caprock (Amarillo, TX) |
Round 3 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
3/8 |
Carlsbad Invitational (Carlsbad, NM) |
Anson Harris & Daelin BurksPiedra Vista (Farmington, NM) |
Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
3/8 |
Carlsbad Invitational (Carlsbad, NM) |
Cutter Summers & Damian LopezArtesia (NM) |
Round 1 |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
3/8 |
Carlsbad Invitational (Carlsbad, NM) |
Yanming Wu & Weston ZhangNew Mexico Military Institute (Roswell, NM) |
Semi-Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
3/15 |
Clovis (NM) |
Clovis (NM) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/15 |
Robertson (Las Vegas, NM) |
Theodore Williamson & Micah VigilRobertson (Las Vegas, NM) |
Finals |
7-6 (7-4) |
4-6 |
0-0 (7-10) |
|
L |
3/22 |
Farmington (NM) |
Conner Clark & Bryson RossFarmington (NM) |
Finals |
2-6 |
2-6 |
|
|
L |
3/22 |
Centennial (Las Cruces, NM) |
Centennial (Las Cruces, NM) |
Finals |
6-3 |
4-6 |
0-0 (4-10) |
|
L |
3/23 |
Mayfield (Las Cruces, NM) |
Luke Catanach & Bryan CruzMayfield (Las Cruces, NM) |
Finals |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
3/23 |
Piedra Vista (Farmington, NM) |
Daelin Burks & Nathan HakesPiedra Vista (Farmington, NM) |
Finals |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
3/28 |
Amarillo Relays (Amarillo, TX) |
Tascosa (Amarillo, TX) |
Round 1 |
1-6 |
6-7 (4-7) |
|
|
L |
3/28 |
Amarillo Relays (Amarillo, TX) |
Preston(Tommy) Evans & Peyton JimenezHobbs (NM) |
Round 2 |
2-6 |
6-4 |
0-0 (7-10) |
|
L |
4/5 |
Albuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Abbott Carothers & Adrian HannaAlbuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Finals |
3-6 |
1-6 |
|
|
L |
4/6 |
La Cueva (Albuquerque, NM) |
Jaime Moran & Tyler KimLa Cueva (Albuquerque, NM) |
Finals |
1-8 |
|
|
|
L |
4/12 |
Clovis (NM) |
Landon Wolf & Cooper HarrimanClovis (NM) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/19 |
Roswell (NM) |
Ferrel "J.R." Garcia & Patrick SedilloRoswell (NM) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/30 |
Hobbs (NM) |
Isaiah Mayes & Jimmy EvansHobbs (NM) |
Finals |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
5/3 |
District 4-5A Individual Tournament (Hobbs, NM) |
Ryan Case & Xylon ByrdClovis (NM) |
Round 1 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
5/3 |
District 4-5A Individual Tournament (Hobbs, NM) |
Joar Rabago & Miguel CornejoHobbs (NM) |
Round 2 |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
5/3 |
District 4-5A Individual Tournament (Hobbs, NM) |
Jimmy Evans & Isaiah MayesHobbs (NM) |
Round 3 |
3-6 |
6-4 |
2-6 |
|
L |