8/17 |
Grand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Grand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
8/20 |
Lowry Bishop Memorial Invitational (Grand Junction, CO) |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 4 |
0-6 |
0-6 |
|
|
L |
8/20 |
Lowry Bishop Memorial Invitational (Grand Junction, CO) |
Jeremy Varghese & Haven LipnickSmoky Hill (Aurora, CO) |
Round 1 |
7-5 |
1-6 |
10-12 |
|
L |
8/20 |
Lowry Bishop Memorial Invitational (Grand Junction, CO) |
Eli Kissel & Luca PedinelliAspen (CO) |
Round 2 |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
8/20 |
Lowry Bishop Memorial Invitational (Grand Junction, CO) |
Steamboat Springs (CO) |
Round 3 |
6-4 |
6-0 |
|
|
W |
9/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Trevor Heer & Coltan GechterFruita Monument (Fruita, CO) |
Round 2 |
5-10 |
|
|
|
L |
9/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Canaan Ross & Parker ScottGrand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Round 4 |
5-8 |
|
|
|
L |
9/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Ogdn Ames & Brent SimonMountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Round 1 |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Luca PedinelliAspen (CO) |
Round 3 |
10-3 |
|
|
|
W |
9/16 |
Ralston Valley (Arvada, CO) |
Matthew Kotowski & Shep MyersRalston Valley (Arvada, CO) |
Finals |
7-5 |
6-0 |
|
|
W |
9/17 |
RV V/V2 Invite (Arvada, CO) |
Samuel Arnold & Jack LundgrenDakota Ridge (Littleton, CO) |
Round 1 |
0-1 |
|
|
Ret. |
W |
9/17 |
RV V/V2 Invite (Arvada, CO) |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Semi-Finals |
1-6 |
0-6 |
|
|
L |
9/17 |
RV V/V2 Invite (Arvada, CO) |
Matthew Kotowski & Shep MyersRalston Valley (Arvada, CO) |
Round 3 |
7-5 |
6-2 |
|
|
W |
9/24 |
Durango (CO) |
Will Benac & Nate ClaasenDurango (CO) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
9/25 |
Durango (CO) |
Will Benac & Nate ClaasenDurango (CO) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
9/28 |
Fruita Monument (Fruita, CO) |
Coltan Gechter & Trevor HeerFruita Monument (Fruita, CO) |
Finals |
5-7 |
2-6 |
|
|
L |
10/7 |
Class 4A Region 8 (Grand Junction, CO) |
Steamboat Springs (CO) |
Semi-Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
10/7 |
Class 4A Region 8 (Grand Junction, CO) |
Parker Scott & Canaan RossGrand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Finals |
6-3 |
6-0 |
|
|
W |