8/15 |
Columbine (Littleton, CO) |
Brady DobsonColumbine (Littleton, CO) |
Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
8/22 |
Ponderosa (Parker, CO) |
Peyton DonahuePonderosa (Parker, CO) |
Finals |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
8/24 |
ThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Ben AllanThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
5-7 |
7-5 |
0-0 (10-3) |
|
W |
8/29 |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Brett SweeneyArapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
6-3 |
4-6 |
6-4 |
|
W |
8/31 |
Heritage (Littleton, CO) |
Alexander KemberlinHeritage (Littleton, CO) |
Finals |
6-2 |
5-0 |
|
Ret. |
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Griffin Steimel Thomas Jefferson (Denver, CO) |
Finals |
6-2 |
7-5 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Griffin Steimel Thomas Jefferson (Denver, CO) |
Round 3 |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
CLARK DELEEUWCherokee Trail (Aurora, CO) |
Round 2 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Douglas County (Castle Rock, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/5 |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
Vlad SukhovetskyyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Zach GablehouseCentaurus (Lafayette, CO) |
Round 4 |
7-5 |
6-2 |
|
|
W |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Peter PhillipsGrand Junction (CO) |
Round 1 |
6-1 |
3-6 |
10-8 |
|
W |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Noah HellemAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Vlad SukhovetskyyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 3 |
3-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/12 |
Rock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Dax HawyardRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
7-6 (7-4) |
6-1 |
|
|
W |
9/14 |
Highlands Ranch (CO) |
Christopher ParkHighlands Ranch (CO) |
Finals |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
9/19 |
Mountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Hunter StewartMountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
9/21 |
Legend (Parker, CO) |
Cooper HansenLegend (Parker, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
9/27 |
Rocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Peter RademacherRocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Finals |
6-4 |
2-6 |
6-1 |
|
W |
9/29 |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
Vlad SukhovetskyyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
10/4 |
Class 5A Region 8 (Parker, CO) |
Owen ShrivePine Creek (Colorado Springs, CO) |
Semi-Finals |
6-2 |
7-5 |
|
|
W |
10/4 |
Class 5A Region 8 (Parker, CO) |
Peter RademacherRocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Finals |
7-5 |
6-3 |
|
|
W |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Trevor RobinsonCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 2 |
6-7 |
2-6 |
|
|
L |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Trevor HeerFruita Monument (Fruita, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |