3/7 |
Coronado (Colorado Springs, CO) |
Ana Lucia Ferguson & Olivia CollinsCoronado (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
3/9 |
Rampart (Colorado Springs, CO) |
Sara Vest & Aahana PaulRampart (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-1 |
2-6 |
10-5 |
|
W |
3/15 |
Air Academy (US Air Force Academy, CO) |
Madelyn Chang & Molly WellsAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Finals |
6-1 |
2-6 |
2-6 |
|
L |
4/7 |
Lewis-Palmer (Monument, CO) |
Alex Milner & Tayla HeritschLewis-Palmer (Monument, CO) |
Finals |
6-2 |
7-6 (7-2) |
|
|
W |
4/11 |
Liberty (Colorado Springs, CO) |
Ashlyn Hutnik & Katrina KelschLiberty (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
4/13 |
Palmer Ridge (Monument, CO) |
Katie Miller & Amelia Kulich Palmer Ridge (Monument, CO) |
Finals |
6-3 |
7-6 (9-7) |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Raquel Tapia & Keelyn TuckerPueblo County (Pueblo, CO) |
Semi-Finals |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Aliseya Dickenson & Kyli ValdezPueblo Centennial (Pueblo, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Ali Taliaferro & Kira DyerArapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Non Varsity Tournament Opponent |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/17 |
Ponderosa (Parker, CO) |
Alyssa Spicer & Kiera SheehanPonderosa (Parker, CO) |
Finals |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/18 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Jocelyn Kelly & Rose KatenCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/20 |
Lutheran (Parker, CO) |
Kendall Savage & Emily ChwialkowskiLutheran (Parker, CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/24 |
Falcon (CO) |
Caitlyn Cardenas & Alyson LandonFalcon (CO) |
Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
4/27 |
Evergreen (CO) |
Riley McIntosh & Raedi DanielsonEvergreen (CO) |
Finals |
7-5 |
6-0 |
|
|
W |
4/29 |
Mullen (Denver, CO) |
Avery Walters & Grace BrouilletteMullen (Denver, CO) |
Finals |
6-2 |
7-6 (8-6) |
|
|
W |
5/4 |
Class 4A Region 1 (Colorado Springs, CO) |
Avery Purcell & Clare PribbleDakota Ridge (Littleton, CO) |
Semi-Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
5/4 |
Class 4A Region 1 (Colorado Springs, CO) |
Alyssa Spicer & Kiera SheehanPonderosa (Parker, CO) |
Finals |
6-2 |
1-6 |
6-3 |
|
W |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Sydney DeHerrera & Harper KingGrand Junction (CO) |
Round 1 |
6-3 |
7-5 |
|
|
W |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Becca Wiersema & Jacie KriegerThompson Valley (Loveland, CO) |
Round 2 |
1-6 |
4-6 |
|
|
L |