8/14 |
Topsail (Hampstead, NC) |
Karli Hartman & Kendall MillsTopsail (Hampstead, NC) |
Finals |
8-1 |
|
|
|
W |
8/17 |
Hoggard (Wilmington, NC) |
Helen Bennington & Kathryn Hildreth Hoggard (Wilmington, NC) |
Finals |
8-6 |
|
|
|
W |
8/22 |
New Bern (NC) |
Lina Lavigne & Georgie LewisNew Bern (NC) |
Finals |
4-8 |
|
|
|
L |
8/23 |
Wake Forest (NC) |
Lana Adams & Emma SmithWake Forest (NC) |
Finals |
8-6 |
|
|
|
W |
8/24 |
Croatan (Newport, NC) |
Arianna Cope & Grace BlairCroatan (Newport, NC) |
Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
8/31 |
Washington (NC) |
Addie Gibbs & Avery ThomasWashington (NC) |
Finals |
8-6 |
|
|
|
W |
9/6 |
North Pitt (Bethel, NC) |
Nidia Morales & Lopez LindseyNorth Pitt (Bethel, NC) |
Finals |
8-0 |
|
|
|
W |
9/11 |
North Pitt (Bethel, NC) |
Logan Phelps & Nidia MoralesNorth Pitt (Bethel, NC) |
Finals |
8-0 |
|
|
|
W |
9/14 |
J.H. Rose (Greenville, NC) |
Edith Yount & Emily TangJ.H. Rose (Greenville, NC) |
Finals |
0-8 |
|
|
|
L |
9/21 |
Ayden - Grifton (Ayden, NC) |
Avery Tittle & Addison HardeeAyden - Grifton (Ayden, NC) |
Finals |
8-1 |
|
|
|
W |
10/3 |
Farmville Central (Farmville, NC) |
Lilly Parbst & Madeline CraftFarmville Central (Farmville, NC) |
Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
10/4 |
Franklin Academy (Wake Forest, NC) |
Airica Dela Cruz & Haley SibilliaFranklin Academy (Wake Forest, NC) |
Finals |
8-4 |
|
|
|
W |
10/5 |
C.B. Aycock (Pikeville, NC) |
Allie Gray & Laura MooreC.B. Aycock (Pikeville, NC) |
Finals |
8-1 |
|
|
|
W |
10/11 |
2A Eastern Plains Conference Tourney (SNOW HILL, NC) |
Emery Hunt & Makayla HortonAyden - Grifton (Ayden, NC) |
Semi-Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
10/11 |
2A Eastern Plains Conference Tourney (SNOW HILL, NC) |
Mallory May & Raegan HoggeFarmville Central (Farmville, NC) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
10/11 |
2A Eastern Plains Conference Tourney (SNOW HILL, NC) |
Addie Gibbs & Avery ThomasWashington (NC) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
10/20 |
2A East Regional Individuals Day 1 (Snow Hill, NC) |
Lilly Parbst & Madeline CraftFarmville Central (Farmville, NC) |
Semi-Finals |
6-4 |
6-2 |
|
|
W |
10/20 |
2A East Regional Individuals Day 1 (Snow Hill, NC) |
Hailey Abreu & Lily ParadyszSouthwest Onslow (Jacksonville, NC) |
Round 1 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
10/20 |
2A East Regional Individuals Day 1 (Snow Hill, NC) |
Natalia Buchta & Cora WalkerManteo (NC) |
Finals |
6-2 |
7-5 |
|
|
W |
10/20 |
2A East Regional Individuals Day 1 (Snow Hill, NC) |
Briley Munden & Madeline CarlsonNortheastern (Elizabeth City, NC) |
Round 2 |
6-3 |
6-0 |
|
|
W |
10/23 |
NCSSM: Durham (Durham, NC) |
Christina Zhao & Charlotte GoebelNCSSM: Durham (Durham, NC) |
Finals |
8-4 |
|
|
|
W |
10/27 |
2A NCHSAA State Championships (Holly springs, NC) |
Raleigh Prichard & Reese ReddenHendersonville (NC) |
Round 1 |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |