8/28 |
Fairview (Boulder, CO) |
Maxim Kokoshinsky & Clayton BaldwinFairview (Boulder, CO) |
Finals |
3-6 |
6-2 |
6-3 |
|
W |
9/4 |
Denver East (Denver, CO) |
William Franks & Mason HeimelDenver East (Denver, CO) |
Finals |
7-6 (7-3) |
6-3 |
|
|
W |
9/10 |
Mullen (Denver, CO) |
Mullen (Denver, CO) |
Finals |
7-5 |
6-2 |
|
|
W |
9/11 |
Kent Denver (Englewood, CO) |
Jackson Wells & Jake WriterKent Denver (Englewood, CO) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
9/12 |
Grandview (Aurora, CO) |
Mark Yan & Josh SonGrandview (Aurora, CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/14 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Jack Carbone & Ryan McCartheyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
6-4 |
7-5 |
|
|
W |
9/14 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Jake Writer & Arman KianKent Denver (Englewood, CO) |
Round 1 |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
9/14 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Clayton Baldwin & Zak ChehadiFairview (Boulder, CO) |
Semi-Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
9/14 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Mason Heimel & Sabastian AndrewsDenver East (Denver, CO) |
Round 1 |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
9/19 |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-7 (5-7) |
2-6 |
|
|
L |
9/23 |
Ralston Valley (Arvada, CO) |
Jackson Beard & Josh CampbellRalston Valley (Arvada, CO) |
Finals |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
9/24 |
Cherokee Trail (Aurora, CO) |
Cherokee Trail (Aurora, CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/27 |
Pueblo South Invite 2019 (Pueblo, CO) |
Charlie Richardson & Stefan IsraelLewis-Palmer (Monument, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/27 |
Pueblo South Invite 2019 (Pueblo, CO) |
Robbie Metz & Jackson MillerCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
9/27 |
Pueblo South Invite 2019 (Pueblo, CO) |
Zach Marshall & Zach CrumHeritage (Littleton, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
9/27 |
Pueblo South Invite 2019 (Pueblo, CO) |
Avery Prechtel & Evan GustafsonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Semi-Finals |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
9/30 |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
Jack Carbone & Ryan McCartheyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
10/2 |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
6-0 |
6-4 |
|
|
W |
10/10 |
Class 5A Region 2 (Greenwood Village, CO) |
Kyle Rennie & Jack BauerPonderosa (Parker, CO) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
10/10 |
Class 5A Region 2 (Greenwood Village, CO) |
Esmond Griffin & Brayden MaybonHorizon (Thornton, CO) |
Semi-Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |