Semi-Finals |
Sydney Haith (Sr.) & Lexie Fisher (So.)Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Def. |
3 Doubles Red-Tailed HawksCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
6-2 |
6-1 |
|
Round 3 |
Ellie Sowitch (Fr.) & Lauren Houldsworth (So.)Fossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Def. |
Maya Glaser (Sr.) & Jillian Meister (Jr.)Coronado (Colorado Springs, CO) |
6-3 |
6-4 |
|
Round 3 |
Tiana Stepleton (Sr.) & Reed Vaughn (So.)Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Def. |
3 Doubles IndiansCheyenne Mountain Maroon (Colorado Springs, CO) |
6-1 |
6-3 |
|
Round 3 |
Kate Danis (Jr.) & Samantha Cordasco (Fr.)Air Academy (US Air Force Academy, CO) |
Def. |
3 Doubles IndiansCheyenne Mountain Maroon (Colorado Springs, CO) |
6-1 |
6-1 |
|
Round 2 |
Maya Glaser (Sr.) & Jillian Meister (Jr.)Coronado (Colorado Springs, CO) |
Def. |
3 Doubles IndiansCheyenne Mountain Maroon (Colorado Springs, CO) |
6-3 |
6-0 |
|
Round 2 |
Ellie Sowitch (Fr.) & Lauren Houldsworth (So.)Fossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Def. |
Kate Danis (Jr.) & Samantha Cordasco (Fr.)Air Academy (US Air Force Academy, CO) |
6-1 |
6-2 |
|
Round 2 |
Emily Wilkins (Sr.) & Sydney Haith (Sr.)Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Def. |
3 Doubles Red-Tailed HawksCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
6-2 |
6-1 |
|
Round 1 |
Reed Vaughn (So.) & Tiana Stepleton (Sr.)Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Def. |
Jillian Meister (Jr.) & Maya Glaser (Sr.)Coronado (Colorado Springs, CO) |
6-1 |
6-3 |
|
Round 1 |
Sydney Haith (Sr.) & Lexie Fisher (So.)Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Def. |
3 Doubles Red-Tailed HawksCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
6-0 |
6-0 |
|
Round 1 |
Rachel Booth (So.) & Sophie Van Alsburg (Jr.)Ralston Valley (Arvada, CO) |
Def. |
Samantha Cordasco (Fr.) & Kate Danis (Jr.)Air Academy (US Air Force Academy, CO) |
7-6 |
3-6 |
0-0 (10-8) |
Finals |
Sydney Haith (Sr.) & Lexie Fisher (So.)Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Def. |
3 Doubles MustangsRalston Valley (Arvada, CO) |
6-2 |
6-4 |
|