CBSSPORTS.COM
247SPORTS
MAXPREPS
FOLLOW MAXPREPS
B. Tennis
B. Tennis Home
Teams
States
Stat leaders
Photos
Football
Football Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
Baseball
Baseball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Record Book
News
B. Basketball
B. Basketball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
G. Basketball
G. Basketball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
...
POPULAR SPORTS
All sports
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Ice Hockey
Lacrosse
Soccer
Swimming
Tennis
Track & Field
Volleyball
Water Polo
Wrestling
Girls
Basketball
Beach Volleyball
Cross Country
Field Hockey
Golf
Gymnastics
Ice Hockey
Lacrosse
Soccer
Softball
Swimming
Tennis
Track & Field
Volleyball
Water Polo
SEARCH
APPS
MaxPreps
Follow your favorite high school teams and players
MP Stats for iPad
Stat keeping for basketball teams
PRO PHOTOGRAPHY
Photo Galleries
Explore and purchase photos of your local teams
WATCH
Video Center
See top plays & highlights of the best high school sports
SIGN IN
Class 5A Region 2 (Greenwood Village, CO)
Boys Varsity Tennis Fall 21-22
ยท
Wednesday, October 6, 2021
Place
School
Total
1
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
84
2
Ralston Valley (Arvada, CO)
51
3
Legend (Parker, CO)
35
4
Broomfield (CO)
30
5
Mountain Range (Westminster, CO)
0
5
Northglenn (CO)
0
1 Singles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Aram Izmirian
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Eric Jacob
(Sr.)
Legend (Parker, CO)
6-0
6-0
Finals
Aram Izmirian
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Ryan Lowe
(Jr.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-1
6-0
2 Singles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Matt Batmunkh
(Sr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Ryder Pierce
(Fr.)
Broomfield (CO)
6-0
6-2
Finals
Matt Batmunkh
(Sr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Hadley Fisher
(Jr.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-1
6-1
3 Singles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Kiril Kostadinov
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Coby Elola
(Jr.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-0
6-1
Finals
Kiril Kostadinov
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Will "Bay" Grobe
(Sr.)
Legend (Parker, CO)
6-1
6-0
1 Doubles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Ainsley Elliott-Beagle
(Jr.)
&
Kris Kostadinov
(So.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Eric Westback
(Jr.)
&
Ian Pfeffer
(Sr.)
Legend (Parker, CO)
6-0
6-1
Finals
Ainsley Elliott-Beagle
(Jr.)
&
Kris Kostadinov
(So.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Riley Steputis
(So.)
&
Calder Hardin
(So.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-1
6-3
2 Doubles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Casey Dennis
(Sr.)
&
Matt Hu
(So.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Samuel Decker
(Fr.)
&
Alexander Westholm
(Jr.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-0
6-0
Finals
Casey Dennis
(Sr.)
&
Matt Hu
(So.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Landon Faber
(Sr.)
&
Paul Gibas
(Sr.)
Legend (Parker, CO)
6-1
6-1
3 Doubles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Zachary Hayutin
(Jr.)
&
Juan Cedeno
(Sr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Alex Patrick
(Fr.)
&
Henry Vanderberg
(Fr.)
Broomfield (CO)
6-2
6-0
Finals
Zachary Hayutin
(Jr.)
&
Juan Cedeno
(Sr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Connor Gordon
(Sr.)
&
Joey Rillos
(Fr.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
4-6
6-1
6-2
4 Doubles
Round
Name
Name
Set 1
Set 2
Set 3
Semi-Finals
Charlie Stern
(Fr.)
&
Jack Eikelberner
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Cael O'Shea
(Jr.)
&
Jason Cassara
(So.)
Ralston Valley (Arvada, CO)
6-0
6-0
Finals
Charlie Stern
(Fr.)
&
Jack Eikelberner
(Jr.)
Cherry Creek (Greenwood Village, CO)
Def.
Brayden Smith
(So.)
&
Mark Roberts
(Jr.)
Legend (Parker, CO)
6-2
6-0