3/2 |
Rio Rancho (NM) |
Sean Gabaldon & Chandler BallantineRio Rancho (NM) |
Finals |
1-6 |
6-4 |
0-0 (6-10) |
|
L |
3/9 |
Belen Lobo Invite (Grants/Hope C.) (Albuquerque, NM) |
Grants (NM) |
Round 3 |
8-1 |
|
|
|
W |
3/15 |
APS Quads(BHS/AHHS/VVHS/HHS)) (Albuquerque, NM) |
Daniel ClapsAtrisco Heritage Academy (Albuquerque, NM) |
Round 1 |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
3/26 |
Alamogordo (NM) |
Matty Geary & Ben DodsonAlamogordo (NM) |
Finals |
3-8 |
|
|
|
L |
3/30 |
APS Triangular (BHS/VVHS/EHS) (Albuquerque, NM) |
Mark Stefan & Brandon FiteVolcano Vista (Albuquerque, NM) |
Round 1 |
6-2 |
6-4 |
|
|
W |
4/2 |
Belen Invite (Belen , NM) |
Toby Henson & Jared HarrisonRaton (NM) |
Round 1 |
5-7 |
6-1 |
6-2 |
|
W |
4/2 |
Belen Invite (Belen , NM) |
Alec Vittitow & Zach AtkersonCibola (Albuquerque, NM) |
Round 1 |
1-6 |
6-7 (6-10) |
|
|
L |
4/4 |
Gallup (NM) |
Issac Wenning & D'Artagan SteeleGallup (NM) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/8 |
Grants (NM) |
Christopher Molina & Canon PostGrants (NM) |
Finals |
6-2 |
7-5 |
|
|
W |
4/12 |
Alb. Academy Invite (Albuquerque, NM) |
Dalton Smith & Nikita BelooussovLos Alamos (NM) |
Round 2 |
7-5 |
0-6 |
0-0 (8-10) |
|
L |
4/12 |
Alb. Academy Invite (Albuquerque, NM) |
Brandon Mutz & Sonam PhuntsogSanta Fe (NM) |
Round 4 |
4-6 |
6-2 |
0-0 (10-3) |
|
W |
4/12 |
Alb. Academy Invite (Albuquerque, NM) |
George Cooper & Mason MellottAlbuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Round 3 |
0-6 |
1-6 |
|
|
L |
4/12 |
Alb. Academy Invite (Albuquerque, NM) |
Alex Dunning & Henry CollisAlbuquerque Academy (Albuquerque, NM) |
Round 1 |
3-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/19 |
District Duel (Albuquerque, NM) |
Curtis Hunt & Nathaniel PavlikFarmington (NM) |
Round 2 |
1-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/19 |
District Duel (Albuquerque, NM) |
Sean Barela & Brandon AdairPiedra Vista (Farmington, NM) |
Round 1 |
4-6 |
6-7 (3-7) |
|
|
L |
4/27 |
Miyamura (Gallup, NM) |
Jackson Ferguson & Dominic DepauliMiyamura (Gallup, NM) |
Finals |
4-6 |
7-5 |
7-6 (7-3) |
|
W |
5/3 |
4AAAA District Individual Tournament (Farmington, NM) |
Curtis Hunt & Nathaniel PavlikFarmington (NM) |
Round 4 |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
5/3 |
4AAAA District Individual Tournament (Farmington, NM) |
Christopher Molina & brandon wardenGrants (NM) |
Round 2 |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
5/3 |
4AAAA District Individual Tournament (Farmington, NM) |
Austin Denney & Brandon AdairPiedra Vista (Farmington, NM) |
Round 3 |
5-7 |
6-2 |
6-1 |
|
W |