8/15 |
Columbine (Littleton, CO) |
Santiago Gomez & Sebastian LopezColumbine (Littleton, CO) |
Finals |
6-4 |
6-0 |
|
|
W |
8/22 |
Ponderosa (Parker, CO) |
Brady Knackstedt & Max DyerPonderosa (Parker, CO) |
Finals |
6-2 |
7-5 |
|
|
W |
8/24 |
ThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Max Bills & Crew BowenThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
8/29 |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Clayton Wern & Thomas StewartArapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
6-1 |
3-6 |
6-4 |
|
W |
8/31 |
Heritage (Littleton, CO) |
Robert Johnson & Cooper MarshallHeritage (Littleton, CO) |
Finals |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Gabe Robert & Grant RandlesThomas Jefferson (Denver, CO) |
Round 2 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Smoky Hill (Aurora, CO) |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Grand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Round 3 |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
9/1 |
Smoky Hill Amy Howe Memorial Invitational (Aurora, CO) |
Gabe Robert & Grant RandlesThomas Jefferson (Denver, CO) |
Finals |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
9/5 |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
KC Eckenhausen & Carl SiegelRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
4-6 |
6-3 |
6-4 |
|
W |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Lakewood (CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Evan Dozon & Jason CassaraRalston Valley (Arvada, CO) |
Round 4 |
4-8 |
|
|
|
L |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Carl Siegel & KC EckenhausenRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 3 |
2-6 |
6-4 |
0-0 (5-10) |
|
L |
9/8 |
Western Slope Open (Grand Junction, CO) |
Nick Silzell & Jack WellingGrand Junction (CO) |
Round 2 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
9/12 |
Rock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Gavin Ross & Lleyton CouchRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
7-5 |
4-6 |
0-1 (7-10) |
|
L |
9/14 |
Highlands Ranch (CO) |
Ryan Feeley & Talan NewmanHighlands Ranch (CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/19 |
Mountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Bryce Kallio & Spencer SimmonsMountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
7-5 |
6-1 |
|
|
W |
9/21 |
Legend (Parker, CO) |
Zach Hendreks & Josiah BastianLegend (Parker, CO) |
Finals |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
9/27 |
Rocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Levi Harris & Blake LivengoodRocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
9/29 |
Regis Jesuit (Aurora, CO) |
KC Eckenhausen & Carl SiegelRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
10/4 |
Class 5A Region 8 (Parker, CO) |
Brodik Howe & Jonah KimMonarch (Louisville, CO) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
10/4 |
Class 5A Region 8 (Parker, CO) |
Warren Hoffelt & Robert JohnsonHeritage (Littleton, CO) |
Semi-Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Ian Miller & Pedro Buffon HaubrichFossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Round 4 |
1-6 |
6-2 |
6-2 |
|
W |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Santiago Gomez & Sebastian LopezColumbine (Littleton, CO) |
Round 1 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
KC Eckenhausen & Carl SiegelRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Semi-Finals |
6-3 |
4-6 |
1-6 |
|
L |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Trey Zurcher & Agastya GuptaCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 5 |
4-6 |
1-6 |
|
|
L |
10/12 |
Class 5A State Championships (Individual) (Denver, CO) |
Charles Gomulka & Jake BostonFairview (Boulder, CO) |
Round 2 |
6-2 |
2-6 |
7-6 |
|
W |