8/23 |
Thomas Jefferson (Denver, CO) |
Thomas Jefferson (Denver, CO) |
Finals |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
8/24 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Paul JonesCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
5-7 |
|
|
L |
9/7 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Round 1 |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
9/7 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Heritage (Littleton, CO) |
Round 4 |
6-4 |
|
|
|
W |
9/7 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Fruita Monument (Fruita, CO) |
Round 3 |
8-6 |
|
|
|
W |
9/7 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Grand Junction (CO) |
Round 2 |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/7 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Columbine (Littleton, CO) |
Round 5 |
3-6 |
|
|
|
L |
9/12 |
Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Ben ZhangCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Finals |
7-6 (7-3) |
7-6 (7-3) |
|
|
W |
9/13 |
Arapahoe (Centennial, CO) |
Jared GreenArapahoe (Centennial, CO) |
Finals |
2-6 |
3-6 |
|
|
L |
9/15 |
Creek Invite (Greenwood Village, CO) |
Colorado Academy (Denver, CO) |
Round 2 |
|
|
|
Ret. |
W |
9/15 |
Creek Invite (Greenwood Village, CO) |
Nick SvicharCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 1 |
2-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/15 |
Creek Invite (Greenwood Village, CO) |
Chatfield (Littleton, CO) |
Round 3 |
8-5 |
|
|
|
W |
9/15 |
Creek Invite (Greenwood Village, CO) |
Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 1 |
2-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/25 |
George Washington (Denver, CO) |
Alex TsengGeorge Washington (Denver, CO) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
9/26 |
Cherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Nick SvicharCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Finals |
4-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/27 |
Colorado Academy (Denver, CO) |
Clark SteinhauserColorado Academy (Denver, CO) |
Finals |
0-6 |
1-6 |
|
|
L |
10/3 |
Class 5A Region 8 (Denver, CO) |
Liberty (Colorado Springs, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
10/3 |
Class 5A Region 8 (Denver, CO) |
David AugustineFort Collins (CO) |
Round 2 |
4-6 |
5-6 |
|
Ret. |
L |