2/16 |
Centennial/Onate Invite (Las Cruces, NM) |
Conrad PfeifferAlamogordo (NM) |
Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
2/16 |
Centennial/Onate Invite (Las Cruces, NM) |
Isaac Arellano & Jose LunaSanta Teresa (NM) |
Semi-Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
2/16 |
Centennial/Onate Invite (Las Cruces, NM) |
Caleb Carnathan & Eduardo SamaniegoArtesia (NM) |
Round 2 |
8-3 |
|
|
|
W |
2/16 |
Centennial/Onate Invite (Las Cruces, NM) |
Connor Sherman & Nathan ShelleySilver (Silver City, NM) |
Round 3 |
8-2 |
|
|
|
W |
2/24 |
Alamogordo Invite (Alamogordo, NM) |
Alamogordo (NM) |
Round 1 |
8-0 |
|
|
|
W |
2/24 |
Alamogordo Invite (Alamogordo, NM) |
Las Cruces (NM) |
Round 2 |
8-0 |
|
|
|
W |
2/24 |
Alamogordo Invite (Alamogordo, NM) |
Santiago Flores & Levi JohnsonMayfield (Las Cruces, NM) |
Round 3 |
8-5 |
|
|
|
W |
3/2 |
Chapin Invite (El Paso, TX) |
Hanks (El Paso, TX) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
3/2 |
Chapin Invite (El Paso, TX) |
Luke Stoltzfus & Clayton RaichelFarmington (NM) |
Round 3 |
4-6 |
2-6 |
|
|
L |
3/2 |
Chapin Invite (El Paso, TX) |
Danny Stotzer & Isaiah SanchezSt. Pius X (Albuquerque, NM) |
Round 5 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/2 |
Chapin Invite (El Paso, TX) |
Chapin (El Paso, TX) |
Round 4 |
3-6 |
1-6 |
|
|
L |
3/2 |
Chapin Invite (El Paso, TX) |
Chapin (El Paso, TX) |
Round 2 |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
3/6 |
Deming (NM) |
Damien Lescombes & Jerrod PartenDeming (NM) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/8 |
Robertson (Las Vegas, NM) |
Andres Garcia & Nico FulgenziRobertson (Las Vegas, NM) |
Finals |
3-6 |
0-6 |
|
|
L |
3/9 |
Mayfield/Las Cruces Invite (Las Cruces, NM) |
Hunter Williamson & Jesus AndradeLos Lunas (NM) |
Round 4 |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
3/9 |
Mayfield/Las Cruces Invite (Las Cruces, NM) |
Jonathan Rivas & Manuel RamosChaparral (NM) |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/9 |
Mayfield/Las Cruces Invite (Las Cruces, NM) |
Cameron Moezzi & Conrad PfeifferAlamogordo (NM) |
Round 3 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
3/10 |
Los Lunas (NM) |
Hunter Williamson & Jesus AndradeLos Lunas (NM) |
Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
4/3 |
Mayfield (Las Cruces, NM) |
Santiago Flores & Levi JohnsonMayfield (Las Cruces, NM) |
Finals |
3-6 |
6-3 |
3-6 |
|
L |
4/6 |
Hobbs (NM) |
Ricardo Avila & Jerry LiuHobbs (NM) |
Finals |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
4/7 |
Carlsbad (NM) |
Adam Overstreet & Aaron OverstreetCarlsbad (NM) |
Finals |
1-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/21 |
Gadsden (Anthony, NM) |
Salvador Rosales & Erik AvilaGadsden (Anthony, NM) |
Finals |
8-2 |
|
|
|
W |
4/24 |
Organ Mountain (Las Cruces, NM) |
Jordy Moreno-Valverde & Tim DavilaOrgan Mountain (Las Cruces, NM) |
Finals |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |
4/27 |
District Tournament (Las Cruces, NM) |
Edgar Avila & Salvador RosalesGadsden (Anthony, NM) |
Round 2 |
3-6 |
6-1 |
6-4 |
|
W |
4/27 |
District Tournament (Las Cruces, NM) |
Aaron Overstreet & Adam OverstreetCarlsbad (NM) |
Round 3 |
2-6 |
2-6 |
|
|
L |
4/27 |
District Tournament (Las Cruces, NM) |
Andrew Miller & Talon BrownCarlsbad (NM) |
Round 4 |
4-6 |
3-6 |
|
|
L |
4/27 |
District Tournament (Las Cruces, NM) |
Tim Davila & Jordy Moreno-ValverdeOrgan Mountain (Las Cruces, NM) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
5/4 |
New Mexico Tennis Team State Championships (Albuquerque, NM) (Albuquerque, NM) |
Julian Lee & Jason LyonsLa Cueva (Albuquerque, NM) |
Round 2 |
1-6 |
2-6 |
|
|
L |