3/14 |
Western Slope Invitational (Grand Junciton , CO) |
Annemarie Parker & Morgan BlackfordPueblo West (CO) |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/14 |
Western Slope Invitational (Grand Junciton , CO) |
Jenna Alvarez & Rachael ReedChatfield (Littleton, CO) |
Semi-Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
3/14 |
Western Slope Invitational (Grand Junciton , CO) |
Devin O'ConnorDenver East (Denver, CO) |
Finals |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
3/14 |
Western Slope Invitational (Grand Junciton , CO) |
Poudre (Fort Collins, CO) |
Round 2 |
7-5 |
6-3 |
|
|
W |
3/20 |
Standley Lake (Westminster, CO) |
Lauren Kim & Ripely HansonStandley Lake (Westminster, CO) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/4 |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Shelby Fox & Adah FretwellBear Creek (Lakewood, CO) |
Finals |
6-1 |
6-7 (5-7) |
0-0 (10-2) |
|
W |
4/8 |
Dakota Ridge (Littleton, CO) |
Brooke Tobey & Shannon CaseyDakota Ridge (Littleton, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
4/10 |
Columbine (Littleton, CO) |
Leah Rogers & Carley MaloneyColumbine (Littleton, CO) |
Finals |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
4/12 |
Steamboat Springs (CO) |
Shannon Ross & Sabina BerendSteamboat Springs (CO) |
Finals |
7-6 (7-3) |
7-6 (7-5) |
|
|
W |
4/15 |
Lakewood (CO) |
Ze-ching Ong & Wendy DietzLakewood (CO) |
Finals |
6-3 |
6-7 |
6-4 |
|
W |
4/16 |
Arvada West (Arvada, CO) |
Isabel Glassmeyer & Janelle HudsonArvada West (Arvada, CO) |
Finals |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
4/17 |
Chatfield (Littleton, CO) |
Jenna Alvarez & Rachael ReedChatfield (Littleton, CO) |
Finals |
5-7 |
6-4 |
6-0 |
|
W |
4/21 |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Emilie Benedict & Jackie PettetValor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
5-7 |
3-6 |
|
|
L |
4/25 |
Poudre (Fort Collins, CO) |
Laura Lenczycki & Emily KenneyPoudre (Fort Collins, CO) |
Finals |
4-6 |
6-1 |
0-0 (10-4) |
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 2 (Fort Collins, CO) |
Flora Quinby & Solina KennedyBoulder (CO) |
Round 2 |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 2 (Fort Collins, CO) |
Lincoln (Denver, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 2 (Fort Collins, CO) |
Rock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Round 4 |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 2 (Fort Collins, CO) |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Round 3 |
6-3 |
4-6 |
6-0 |
|
W |
4/30 |
Class 5A Region 2 (Fort Collins, CO) |
Fossil Ridge (Fort Collins, CO) |
Semi-Finals |
2-6 |
2-6 |
|
|
L |