3/7 |
Portales (NM) |
Emily Walker & Jessie PrivettPortales (NM) |
Finals |
3-6 |
3-6 |
|
|
L |
3/7 |
Roswell (NM) |
Jesse Jennings & Alicia RomeroRoswell (NM) |
Finals |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
3/8 |
Lovington (NM) |
Shelby Brewer & Kelsey StilesLovington (NM) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/15 |
Carlsbad (NM) |
Hannah Paul & Wilson GabiCarlsbad (NM) |
Finals |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
3/21 |
Cavern City Classic (Carlsbad, NM) |
Austin (El Paso, TX) |
Round 1 |
7-5 |
6-4 |
|
|
W |
3/21 |
Cavern City Classic (Carlsbad, NM) |
Morgan Greer & Wilson GabiCarlsbad (NM) |
Round 2 |
7-5 |
6-4 |
|
|
W |
3/21 |
Cavern City Classic (Carlsbad, NM) |
Morgan Greer & Wilson GabiCarlsbad (NM) |
Round 2 |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
3/21 |
Cavern City Classic (Carlsbad, NM) |
Brandee Fulgenzi & Greta MillerSanta Fe (NM) |
Round 3 |
1-6 |
2-6 |
|
|
L |
3/26 |
Hope Christian (Albuquerque, NM) |
Katie Keeling & Melissa RosenthalHope Christian (Albuquerque, NM) |
Finals |
7-6 (7-4) |
6-2 |
|
|
W |
4/2 |
Bosque (Albuquerque, NM) |
Clare Donahue & Louisa MackenzieBosque (Albuquerque, NM) |
Finals |
4-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/5 |
Los Alamos Invite (Santa Fe, NM) |
Liza Briody-Pavlik & Riley ColemanFarmington (NM) |
Finals |
1-6 |
6-4 |
2-6 |
|
L |
4/5 |
Los Alamos Invite (Santa Fe, NM) |
Erin Tyra & Amalia BertramSanta Fe Prep (Santa Fe, NM) |
Round 1 |
4-2 |
4-1 |
|
|
W |
4/5 |
Los Alamos Invite (Santa Fe, NM) |
Alyssa Benally & Alyssa BakerPiedra Vista (Farmington, NM) |
Semi-Finals |
7-5 |
7-6 (7-4) |
|
|
W |
4/11 |
Las Cruces & Mayfield Invite (Las Cruces, NM) |
Eileen Moralez & Diana TorresGadsden (Anthony, NM) |
Round 7 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/11 |
Las Cruces & Mayfield Invite (Las Cruces, NM) |
Brianna Stienman & Crystal HengenOrgan Mountain (Las Cruces, NM) |
Round 6 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/11 |
Las Cruces & Mayfield Invite (Las Cruces, NM) |
Xochitl Benitez & Madison RaessCentennial (Las Cruces, NM) |
Round 5 |
6-1 |
4-6 |
0-0 (10-7) |
|
W |
4/11 |
Las Cruces & Mayfield Invite (Las Cruces, NM) |
Kaylee Milligan & Tiana ZambranoSilver (Silver City, NM) |
Round 3 |
6-4 |
5-7 |
5-7 |
|
L |
4/11 |
Las Cruces & Mayfield Invite (Las Cruces, NM) |
Brooke Coffeen & Kelli DuranMayfield (Las Cruces, NM) |
Round 2 |
5-7 |
4-6 |
|
|
L |
4/19 |
Taos (NM) |
Maya Olonia & Aquene ReidTaos (NM) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
4/21 |
Portales (NM) |
Jessie Privett & Zamorye CoxPortales (NM) |
Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
4/25 |
Pre District (Robertson, NM) |
Ashley Hester & Elizabeth ValdezRaton (NM) |
Round 2 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/25 |
Pre District (Robertson, NM) |
Maya Olonia & Aquene ReidTaos (NM) |
Finals |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
4/25 |
Pre District (Robertson, NM) |
West Las Vegas (Las Vegas, NM) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
5/2 |
District 2-3A Tournament (Individual) (Taos, NM) |
Raton (NM) |
Round 2 |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |
5/2 |
District 2-3A Tournament (Individual) (Taos, NM) |
Maya Olonia & Aquene ReidTaos (NM) |
Finals |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
5/2 |
District 2-3A Tournament (Individual) (Taos, NM) |
West Las Vegas (Las Vegas, NM) |
Round 1 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
5/10 |
NMAA State Team Championships (Albuquerque, NM) |
Clare Donahue & Louisa MackenzieBosque (Albuquerque, NM) |
Finals |
1-4 |
|
|
Ret. |
W |