3/11 |
St George Boys Tennis Invitational -Day1 (St. George, UT) |
Ryan GublerHurricane (UT) |
Round 3 |
8-6 |
|
|
|
W |
3/11 |
St George Boys Tennis Invitational -Day1 (St. George, UT) |
Wyatt MathewsTooele (UT) |
Round 2 |
8-0 |
|
|
|
W |
3/12 |
St George Boys Tennis Invitational -Day2 (St George, UT) |
Josh JaggiMorgan (UT) |
Round 4 |
8-1 |
|
|
|
W |
3/12 |
St George Boys Tennis Invitational -Day2 (St George, UT) |
Adam ClarkeAmerican Fork (UT) |
Finals |
3-8 |
|
|
|
L |
3/30 |
Union (Roosevelt, UT) |
Jacob SasserUnion (Roosevelt, UT) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
3/31 |
Delta (UT) |
Brian FowlesDelta (UT) |
Finals |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
4/12 |
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Kason EricksenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
4/14 |
Wasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Alex Chuang-MUNWasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/15 |
Tooele Valley Meet (Grantsville, Stansbury, UT) |
Derrick JorgensenCarbon (Price, UT) |
Round 3 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
4/15 |
Tooele Valley Meet (Grantsville, Stansbury, UT) |
Tanner LarsenStansbury (Stansbury Park, UT) |
Round 2 |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
4/15 |
Tooele Valley Meet (Grantsville, Stansbury, UT) |
Camdin NelsonGrantsville (UT) |
Round 1 |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/19 |
Manti (UT) |
Dyson WinsorManti (UT) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/21 |
Delta (UT) |
Brian FowlesDelta (UT) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/22 |
Spanish Fork Tournament (Spanish Fork, UT) |
Logan TaylorSpanish Fork (UT) |
Round 5 |
8-6 |
|
|
|
W |
4/22 |
Spanish Fork Tournament (Spanish Fork, UT) |
Eric CheneySalem Hills (Salem, UT) |
Round 1 |
2-8 |
|
|
|
L |
4/22 |
Spanish Fork Tournament (Spanish Fork, UT) |
Kaden KochPine View (St. George, UT) |
Round 3 |
4-8 |
|
|
|
L |
4/22 |
Spanish Fork Tournament (Spanish Fork, UT) |
Tyler SaundersRichfield (UT) |
Round 3 |
8-1 |
|
|
|
W |
4/22 |
Spanish Fork Tournament (Spanish Fork, UT) |
Logan TaylorSpanish Fork (UT) |
Round 4 |
8-4 |
|
|
|
W |
4/26 |
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Kason EricksenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
4/27 |
Payson (UT) |
Christian DegrawPayson (UT) |
Finals |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
4/28 |
Manti (UT) |
Dyson WinsorManti (UT) |
Finals |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
5/3 |
Union (Roosevelt, UT) |
Jacob SasserUnion (Roosevelt, UT) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
5/5 |
Wasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Spence MagawayWasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
5/12 |
Region 14 Tournament (Roosevelt, UT) |
Jacob SasserUnion (Roosevelt, UT) |
Finals |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |
5/12 |
Region 14 Tournament (Roosevelt, UT) |
Kason EricksenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Semi-Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
5/20 |
3-A State Tennis Tournament-Day 1 & 2 (Salt Lake City, UT) |
Ian WirickMorgan (UT) |
Round 1 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |