3/14 |
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Joshua MadsenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
3-6 |
6-2 |
7-6 (10-8) |
|
W |
3/23 |
Delta (UT) |
Isaac DraperDelta (UT) |
Finals |
7-5 |
6-7 (1-7) |
5-7 |
|
L |
3/24 |
Carbon Invitational Day 1 Bracket 2 (Price, UT) |
Damon BergfeldSouth Sevier (Monroe, UT) |
Round 1 |
1-4 |
1-4 |
|
|
L |
3/24 |
Carbon Invitational Day 1 Bracket 2 (Price, UT) |
Nick BrynerCarbon (Price, UT) |
Round 1 |
4-1 |
4-1 |
|
|
W |
3/24 |
Carbon Invitational Day 1 Bracket 2 (Price, UT) |
Stockton RossUintah (Vernal, UT) |
Round 2 |
1-4 |
1-4 |
|
|
L |
3/25 |
Carbon Invitational Day 2 Silver Bracket (Price, UT) |
Holden UnsickerSouth Sevier (Monroe, UT) |
Round 1 |
4-0 |
4-1 |
|
|
W |
3/25 |
Carbon Invitational Day 2 Silver Bracket (Price, UT) |
Isaac DraperDelta (UT) |
Round 2 |
5-4 (7-3) |
4-1 |
|
|
W |
3/28 |
Juab (Nephi, UT) |
Jacob HanksJuab (Nephi, UT) |
Finals |
6-7 (6-8) |
6-2 |
7-5 |
|
W |
4/6 |
Wasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Henri LaschkeWasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Stockton RossUintah (Vernal, UT) |
Round 1 |
1-6 |
7-6 (7-4) |
0-0 (10-4) |
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Henry PlyerMorgan (UT) |
Round 3 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Conner MontellaSan Juan (Blanding, UT) |
Round 2 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/10 |
Wasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Henri LaschkeWasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
4/11 |
Delta (UT) |
Isaac DraperDelta (UT) |
Finals |
6-2 |
6-4 |
|
|
W |
4/19 |
Carbon (Price, UT) |
Cameron JonesCarbon (Price, UT) |
Finals |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
4/20 |
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Joshua MadsenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Finals |
6-4 |
7-6 (7-4) |
|
|
W |
4/21 |
Manti (UT) |
Evan WrightManti (UT) |
Finals |
2-6 |
6-0 |
6-4 |
|
W |
4/26 |
Juab (Nephi, UT) |
Kyler WilliamsJuab (Nephi, UT) |
Finals |
1-6 |
0-6 |
|
|
L |
4/27 |
Manti (UT) |
Evan WrightManti (UT) |
Finals |
7-6 (7-3) |
6-2 |
|
|
W |
4/28 |
Region 14 Boys Tennis Tourament (Mt. Pleasant, UT) |
Joshua MadsenNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Round 3 |
6-1 |
3-6 |
4-6 |
|
L |
4/28 |
Region 14 Boys Tennis Tourament (Mt. Pleasant, UT) |
Henri LaschkeWasatch Academy (Mt. Pleasant, UT) |
Round 2 |
2-6 |
7-6 |
4-6 |
|
L |